• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

27. března 2017 
Tak jsme měli dneska prvně polívčičku a hezky papal. Ve finále snědl asi velkou 1 naběračku. A zbylo i na zítra.
24. led 2015 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Ahojky, to spinkání platilo na holky, Samík a Klaudinka jsou na tom stejně :slight_smile: Taky vstáváme cca po 3 - 4 hodinách :grinning:

@beryltm Žloutek jsem zkoušela zrovna včera a předvčírem. Měl by se dávat cca 1x týdně místo masa, ale já ho dala jen polovinu, tak druhý den tu druhou. Zase jsem si říkala kvůli těm alergiím a taky, sníme asi 70 g jídla a dát do toho celý žloutek, tak by to bylo moc :slight_smile:

@hhani Jeeee, to to letííííí. Tak myslíme na vás a držíme palečky. My měli císaře, takže plánovaná operace a tím pádem o porodu nic nevím :slight_smile: A malá šla ven o týden dřív a do té doby jsem neměla ani poslíčky - nic. Takže já neporadím :grinning: Ale držet palce zvládnu :wink:

@pinkywinkie Myslíme na tebe, třeba to není konec.

@janice_opice Klaudinka je taky akční (v rámci mezí - její bratránek je tedy podstatně víc :grinning:) a taky na vše jiné, než by bylo potřeba :slight_smile: U pasení se vzteká (po chvíli), protože neví, co dál a cpe nohy pod sebe a víc nic :frowning2:

@kamisb Adámek je tedy fofr. Tak třeba začne pořádně lézt až teď - synovec začal lézt a hned se taky stavět, ale lezení ho baví, vždy se někam přesune a postaví :slight_smile: Minule byli u nás a lezl mi pod židlí, pak se vztekal, že mu tam překáží moje nohy a když jsem s nima uhnula, tak šup pod stůl a najednou něco žvatlá, tak jsme tam koukly a on tam stál a držel se středové vzpěry :grinning: Prostě žůžo :grinning:

@petulak1988 Moje maminka byla na operaci žlučníku - už je to sice dávno (tak 10 let, možná víc). Potřebuješ něco vědět?
24. led 2015 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kamisb @janice_opice
Holky, jaký je rozdíl mezi polívkou a příkrmem? Mě jen připadne, že ta polívka je řidší, ne? Stejně to tam musíš vše rozmixovat a je tam zelenina, maso a případně brambory nebo těstoviny.
Pak bychom měli z poloviny jídel polívku :grinning: Občas se mi povede je udělat hooodně řídké. A pak to máme všude :slight_smile:
Teď jsem dělala domácí přesnídávku - jablečno-banánovo-borůvkovou (mám v mrazáku domácí borůvky) :grinning:
24. led 2015 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ta naše Klauduša je snad poslední večery naspeedovaná. Jen co vykoupu a nakojím, tak ožije. Položím ji k sobě do postele a čučíme na bednu. Tedy já koukám, ona kope první ligu a čučí na mě. Když se na ni podívám, tak se začně nahlas řehtat. :grinning: A děsně všechno oslintává - co najde, takže mám ožužlaný polštář, peřinu, její nohavice :grinning: A to trvá 1 - 1,5 hodiny!

Takže usíná mezi 21 -21,30 :frowning2:

Kdy a ve kterou dobu dáváte jaké pokrmy? Nemohlo by to být tím, že jí dávám v podvečer přesnídávku? Není ovoce moc energetické?
24. led 2015 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já myslím psala, že přeskočil plazení ....leze teď furt ...hlavně k něčemu po čem se může vytáhnout na nohy :slight_smile: no prostě je to uličník. Nebo když nezavřeme dveře v obýváku a zrovna není v ohrádce tak hned maže pryč a míří si to do kuchyně :grinning:

Asi je opravdu polívka jen řídký jídlo no ...dokonce psala jedna holčina, že polívku dávala pak z hrnečku protože z lahve to její dceři nešlo moc a lžička byla pomalá :slight_smile:
Já dneska dala vařit brambor, pak tam přidala porek a jáhly (no měla tam být pohanka, ale jaksi byla hooodně prošlá a skoro na mě koukala, když jsem ji otevřela :sunglasses: ) ...jsem to pak po něm dojídala tu dnešní porci a po osolení to bylo i docela dobrý.
U nás je rozdíl v tom, že příkrm nemixuji jen mačkám vidličkou. Mixovala jsem maso a pak rýži a těstoviny.
25. led 2015 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jinak mám jednu knížku a tam je polívka fakt polívka ...jako myslím, že se to dělá po 1 hrnku vody na porci ..250ml. Já dělala dneska ze 3 hrnků a snědl tu jednu naběračku ...začínám jej podezírat, že ho nebaví tak dlouho sedět než že by nechtěl. Vydrží max těch 15 minut a pak sebou šije a zavře pusinku a už do něj nic nedostanu.
25. led 2015 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - taky se mi po koupání probudí a ožije, ale naštěstí jen na max půlhoďku. Začala jsem to dělat tak, že nakrmím kolem 18:45 ..pak si chvíli povídám, někdy případně přebalím. Pak jde do postýlky a já zhasnu a odcházím, nechám svítit jen světýlko na chůvičce ....někdy se tam jen vrtí a usne, ale většinou po 10-20minutách začne kníkat a já můžu dokojit a pak odpadne. Takže i když se to extra protáhne jako včera tak po 20h spí. A poslední dobou se budí až kolem 3 hodiny a jednou dokonce až v půl 6 :slight_smile:
25. led 2015 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no pritel ted lezi od patku v motole v silenych bolestech..boli ho to od utery.. nepomahaji mu kapacky ani injekce... dnes ma jit na pruplav zlucovych cest ze tam ma kaminky a zitra na operaci zlucniku... jen se mi nelibi ze tak cekaji..zvraci .uz nemuze temer chodit jak je oslabeny.. za jak dlouho sls tva mamka domu? Nevi nejake recepty kterd by byly i chutne
25. led 2015 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ja davam zelcu s masickem mezi 12-13 hodinou a presnidavku mezi 15-16 hodinou. Je fakt ze v ovoci je cukr tak zrejme ozije.v kolik ji davas?
25. led 2015 v 10:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jeeee, jojo psala jsi plazení, to jsem zase jen něco blbě pochopila :slight_smile:
Tak to nás polívky rozčilujou, jsou právě moc tekutý a pomalý :grinning: Jinak jsem někde četla, že dítě by mělo jíst tak 15 - 20 min, ale v té souvislosti, nutit - nenutit do jídla.
Teda, vy vaříte jáhly? Já jsem jen u brambor, rýže a těstovin. Zbytek jsem nezkoušela :slight_smile: Ani se to u nás nejí.

Ono s tím ožíváním po koupání - u nás to je i v době bez koupání :grinning: Prostě příjde večer a lehnem do postele a je to :grinning: Ale jinak to máme v přepočtu času stejně, vy začínáte dřív, tak i končíte dřív. Já začínám kojit a uspávat ve 20 hod, tak to do 21 -21,30 trvá :slight_smile:

@petulak1988 Zkusím se jí poptat, jak to potom probíhalo. A napíšu. Tak hlavně, ať je dobře.

@beryltm A dáváš kaše? Já dávám oběd stejně a přesnídávku až po odpoledním spaní, takže spíš tak mezi 18-19 hod. A pak v 19,30 koupel a ve 20 hod kojíme a uspáváme. No a ono to nejde :grinning:
25. led 2015 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska měla malá skleničku Dýně s lososem. No smrdělo to fest, chutnalo trochu líp než smrdělo, ale nejelo to ani jedné z nás :frowning2: Zítra zkusím druhou půlku skleničky a kdyžtak druhou skleničku, kterou doma máme, daruju nepříteli :grinning:
25. led 2015 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke my ji meli vcera a aleskovi chutnala :grinning: smrdelo to rybinou jako prase a cekala jsem ze to neda a ono jo :grinning: jinak kase davame ale ne nijak pravidelne.kdyz je hodne unaveny dam mlicko a kdyz ne tak kasicku.
25. led 2015 v 19:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak my taky jáhli doma nejíme, ale vubec nevím co mu jinak dávat.
On mě ty brambory moc nechce, budu muset zase sehnat batáty ty mu chutnali.
Rýži mám v mrazáku a těstoviny měl jen jednou, a to šlo...ještě uvažuji zkusit pohanku.
A k tý polívce někdo psal, že je dobrý dát do hrnku a ať to vypije :slight_smile: já ho chci na polívky naučit, tak je nezavrhuji :slight_smile: příště se chystám na polívku z červený řepy.

Jo a holky jak zkusit třeba rajče, okurku, papriku? Mě nějak moc nenapadá co mu vlasně mám ještě dát ochutnat :frowning2:
25. led 2015 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak Kuba včera a dnes horečka 38,3-38,9...Valca přes den v poho a ted v noci v konečníku měřeno 38,5:(
26. led 2015 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - chudinky, tak snad to nebude nic blbýho. Ať jsou brzo fit.
26. led 2015 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
nebyla jsem tady věčnost, nestíhám, je toho moc kolem eshopu a náš mladej tahá věčně ze školky. Malou jsme dali první Hexu až v 5m, pořád nějaký odklad :angry:
Koukám, že u Janičky taky samé horečky, chudáci děti :unamused:
Dneska jsem byli na focení tak jsem zvědavá na výsledek. Fotografku jsem našla tady na MK :slight_smile:
A jak se vám holky shazují poporodní kila? :grinning: Já jsem na tom tedy bídně, břicho po těch dvojčatech neskutečně visí a můžu cvičit jak chci. Já teda většinou nechci, ale snažím se :grinning:
No a s jídlem je to u nás fakt pecka. Milostpaní moc nesnese pořád stejné dokola, takže střídám kozu, UM, kaše a všechny možný žrádla jen aby to neblo nedejbože dvakrát po sobě, jinak to mám na hlavě, jako dneska. To jsem se učesala, namalovala si obličej na ksicht a malá mi celou kaši flusla na hlavu, takže jmse přijli skoro pozdě :grinning:
@marke dýni s lososem jsem se ještě neodvážila otevřít, ale mám ji ve špajzu :grinning:
26. led 2015 v 15:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice tak ať jsou brzy o.k..dětičky
26. led 2015 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi - teda to je slečinka nějaká vybíravá. Já dávám dva dny stejný jídlo, ale je to jak kdy třeba dneska snědl jen asi 60g a už pak ani nechtěl prso...tak nevím, doufám, že to je jen těma zubama ...přeci jen už to je měsíc v kuse co mu lezou :frowning2: ze začátku ty spodní byly v pohodě, ale ty horní 1 asi fakt bolí ...2 jsou venku ale jen maličko, tak to asi bude ještě chvíli trvat. Včera jsem mazala takovým olejíčkem a mám pocit, že tam má další bouličky :angry:
28. led 2015 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no to je, je to něco na moje nery, to ti povím :angry: :grinning: Malá je ještě bezzubá, ale podle mě jí teda rostou už taky, hrozně se vzteká a cpe si do pusy celou ruku. Ještě nás čeká nastřelení naušnic, to jsem zatím neměla odvahu, budu trpět místo ní :grinning:
28. led 2015 ve 13:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi - stejně teď koukám kolik už jí je, jsem si myslela, že je mladší ...ten čas tak hrozně moc letí. Prckovi bude v pátek 7 měsíců. No prckovi on moc prcek není ...hlavně v noci když ho zvedám z postýlky je takový dlouhýýý ...a to už musíme mít postýlku až dole. Uf moje záda se už občas ozvou ...jak se i poslední dobou chce chovat a nosit.
Ten nástřel by neměl ňák moc bolet ne? doufám...
28. led 2015 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jj, letí to hrozně :slight_smile: My už postýlku ani nemáme, malá v ní spala tak 2x a jinak byl řev, tak jsem jí pořídila do pokojíčku rovnou 120tku postel a spíme tam obě, alespoň tak nebudu muset řešit přesun z posýlky na velkou postel :slight_smile: Akorát tam teda za chvíli budu muset dát zábranu,aby mi nespadla :slight_smile:
Co si pamatuju tak to nebolí. Já si nechávala nastřelit v patnácti a bolí to spíš až potom, jak se ten ušní boltes vzapamatuje z toho šoku :grinning:
28. led 2015 v 15:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lussi - tak teda nevím jak vysokou zábranu bych musela dát, ale on se mi v posteli staví o takovou jakoby zábranu aby se neošoupala zeď a to si myslím, že přes to by přepadl.
28. led 2015 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb já pak dám na zem ještě jednu matraci, aby padala do měkkého, kdyby přepadla :grinning:
28. led 2015 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zitra uz 5 mesicni kontrola... 26. Mela male narozky :blush: uz mame zub..teda cinkame.. krasnej uz je.. sudy jede po celem obyvaku.minule jsem ji hledala a nasla pod stolem :blush: je to muj certik.... tatka se nam snad do tydne vrati z nemocnice tak uz budeme zase vsichni spolu
28. led 2015 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beryltm
@lussi Ahojky, tak druhá půlka lososa měla úspěch - zbaštila ji :slight_smile:

Tak to my vybíravé nejsme, což jsem ráda. Ale já to stejně měním, tím, že mám namraženo, tak vždy vyndám jiný druh zeleniny :slight_smile: Ale ze skleniček to jíme 2 dny, zatím nám stačí půlka skleničky.

@petulak1988
Možné je, že jsi ztratila mléko tím nočním "nekojením". Někde jsem četla, že právě, když chceš zvyšovat produkci mléka, tak hlavně přikládat hodněkrát v noci.
Zítra se staví mamka na návštěvu, tak zkusím vyzjistit, co jedla po tom žlučníku :slight_smile: Snad nezapomenu.
30. led 2015 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Já dávám brambory jen ze skleniček. Skoro každá je s bramborou, tak doma vařím rýži a těstoviny. A jak jsem už psala, ono tam té brambory je fakt málo, tak jestli to nebude tím :slight_smile:

@lussi Nástřel jsme měli 20.1. (bylo nám 6,5 měsíce) a víc trpěla maminka než Klaudinka :slight_smile: Jo, prý to nebolí, je to spíš takový šok a úlek, ale podle mě to stejně musí trochu zabolet. No, přežily jsme to, nemáme s naušničkama žádný problémy, ale slzičky byly zatím ty největší od narození. Prostě se jí fakt kutálely po obličeji, jenže ona nemá ráda už ani to pevné sevření, takže to bylo asi vše dohromady. A když jsme vylezly z ordinace, tak už o ničem nevěděla a už se zase smála :slight_smile:
Nejsem zastánce toho, nechat to na později, až si samo dítě řekne. Myslím si, že teď to je pro ni nejméně traumatizující a hlavně si na to nebude pamatovat. A opravdu nikde ani kapička krve.
30. led 2015 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ja ale v noci kojila dokud jsem kojila :grinning: jinak by mi praskla prsa.. ale hned zase usnula..zadne uspavani.. vetsinou jsem ji ja vzbudila na kojeni.. ale to uz nema cenu resit.. krasne basti..tak to je pro me dulezite.. holky kupujete zeleninu normalne v obchode.. zacinam si pripadat jako krkavci matka ze nenakupuju od farmaru anebo kontrolovane sklenicky..
30. led 2015 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak my pěkně marodíme.
V noci z pondělí na úterý strašně brečela - chodila a nosila jsem ji do dvou do rána, pak spala po půl hodině a zase řev a brek. Takže zase hodina utěšování. No přetrpěli jsme noc, ale další noc (z úterý na středu) to samé - možná ještě horší - tentokrát jsem ji nosila do 3 do rána. Ani manžel se už nevyspal. A ve středu ráno horečka 38,7 (bez odečtu) a strašně zahleněná - v noci i 1x zvracela (to byla naše zvracející premiéra). Takže jsme jeli k dr. Malá je dobrá, má v krku boláky, ale průdušky čistý. Takže srážet teplotu a kapky na rýmu. No, celou středu jsem ji nosila, nechtěla nic jiného než někoho cítit (zase jsem vytáhla nosítko - zlatá věc). Nasadily jsme čípky a nurofen a noc proběhla celkem v klidu. Záchvat byl jen jeden a jinak už spala i 2 hodiny v kuse :slight_smile:. Ve čtvrtek už nám bylo o hodně líp, i když teplota pořád kolem 38. Noc na dnešek už bez čípku a dobrý. Teď jsem měřila teplotu a snad už jsme bez ní.

Dr. říkala, že to vypadá na 6. nemoc, tak uvidíme, jestli se ještě osype nebo ne, ale asi to spíš byla viroza. No nic, jsou to prostě strašný chudáčci, když jsou nemocný. Ale jsem ráda, že nejhorší (z této nemoci) máme za sebou.

@janice_opice A jak vy? Už jste taky v pořádku? Nebylo to to samé? (spíš asi nějaká viroza než 6. nemoc)
30. led 2015 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Já myslela, že jsi právě v noci moc nekojila, protože Terezka krásně spinkala. To já v noci kojila po 2 hodinách :slight_smile:
Ale jak píšeš, nemá cenu nic řešit, hlavní je, že je zdravá, veselá a má chuť k jídlu :grinning:

Já kupuji zeleninu normálně v obchoďáku. Nikde jinde ji ani nemůžu sehnat (cuketu, dýni apod.) Takže to už neřeším. Ono kolikrát i ta bio je pochybná, protože za bio se dá označit dost věcí. A navíc, dusičnany si prý tahá zelenina z půdy, takže můžeš sice pěstovat bio, ale pokud je půda hodně zamořená, tak to je stejně jedno.

Nám vozí skleničky babička, když přijede na návštěvu. A pár jsem jich koupila i já (teď měli v Lidlu akci), ale to proto, že z masa mám zatím jen králíka, tak aby to bylo pestřejší :slight_smile:

Jen tedy pro malou vařím v kojenecké vodě.
30. led 2015 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co dáváte kašičky - jaké druhy a chutě dáváte? Co miminkům chutná a co se dobře rozpouští?

Mě přišly na ukázku (jedna porce) kaše z kozího mléka (protialergenní), tak jsem zkusila jednu udělat - no smrdí to tedy kozou fest, ani já to nejedla. Ale byla to ta neochucená, tak zkusím ještě tu druhou ochucenou a uvidíme.
30. led 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek