• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. prosince 2016 
autor
No tak poslicci to nebyli ;)))Dneska hhani ve 14 hodin porodila zdraveho chlapecka :slight_smile:))
10. únor 2015 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@janice_opice - tak super ....že gratulujeme :slight_smile: Ty jsi taková naše zpravodajka :wink:
10. únor 2015 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky mám dotaz, používáte furt ještě monitor dechu nebo už ne?
Malej mi hodně cestuje po postýlce v noci a někdy ho to chudinku vzbudí kor když je to třeba ve 3hodiny v noci.
Pokud je to dřív než jdeme spát tak to stihnu vypnout dřív než to ačne vysloveně řvát, tak ho to ani nevzbudí.
Ale pak když už spíme i my tak ho to 100 % vzbudí, tak nevím jestli už jej v 7 měsících neodpojit ...ale na druhou stranu mám furt strach ...i když ten asi bude už pořád co :angry:
10. únor 2015 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb ja vypla monitor v den Adinky roku :grinning: ale je fakt, ze mi Nanny bere vsechno, i Adi na druhym konci postylky, kde vetsinou posledni dobou spi :wink:
@janice_opice - Jani, tak zkuste neco malo nasetrit a jdete do toho :slight_smile: treba to ted pujde samo. Nebo tomu nechte aspon volny prubeh. Tohle moje druhy tehu je na prvni dobrou, nechapu to. 10/12 pozitivni ovu test, sex a 24/12 pozitivni tehu test :grinning:
Hanicka je hvezda :slight_smile:
Moc vsem dekujeme za gratulace. Jsem vic unavena a je mi samozrejme jako s malou blbe, ale existuji tabletky ze zazvoru a to mi dost pomaha :slight_smile: opatrujte sebe i miminka!
10. únor 2015 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@brsh - mě právě poslední dobu houká, tak 2x do týdne, tak nějak nevím jestli se na to fakt nevykašlat ...dneska jsem ho ani nezapla, hold tam chvílema chodím....stejně jej musím přikrývat, protože se furt vrtí.
My musíme čekat do 1roku Adámka a pak to zkusíme přes léto a jinak v říjnu pro mrazáčka, tak jsem na to zvědavá jak to bude.
Ale u mě nikdy ovu testy nevycházely, čárky tam byly vždycky jen slaboučký a to se prý nemá brát jako pozitivní ...tak jsem na ně už pak moc nedala.
10. únor 2015 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Velká gratulace k miminku hanni
10. únor 2015 ve 23:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb malý nespí v postýlce..monitor jsme měli půjčený na h...
10. únor 2015 ve 23:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl - to malej jo a dokonce sám v pokojíku do prvního nočního kojení. Teď jsem ho zase zapla, jdeme spát.
Teď se vzbudil s pláčem ...a nešel nějak utěšit, ..povedlo se až u prsa, ale pil jako by nejedl celý den :wink:
10. únor 2015 ve 23:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb no jo ..my máme starou rozharcovanou postýlku...a já nesnáším moc opravovaný věci..takže kámoška si ji opraví a dá na chatu a my půjčíme od kámoše.A uvidí se ...co bude a nebude..
11. únor 2015 v 05:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb a to mas taky Nanny nebo jinej? Ja ho ted mela na delku a on fakt chytil temer vse. Jinak k tem testu , ja ani nevim. Nikdy jsem si ovu testem nehlidala. Vzdycky podle hlenu a bolesti :slight_smile: ale ted jsem mela pozitivnk az 17 den. Uplne jsem si rikala, co je to za blbost. A blbosti je 11 tydnu :grinning: uz se nemuzu dockat screeningu. Ale je to uplne jiny nez s Adi. To jsem vedela vse. Ted ani nevim, jak jsem presne tehotna, kdyz se nemrknj do kalkulacky na net. A proc musite cekat az do roka? Dyk ja jsem taky po sekci a dr mi dovolil snazeni pul roku po cs. Coz jsem mu rekla, ze se zblaznil :grinning:
11. únor 2015 v 07:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@brsh brouku na rodicaku s dvouma detma fakt setreni nehrozi a volnej prubeh uz vubec ne bohuzel,ale diky no..mam uz 2 deti a jeste,ze Ivf je a taky uz nejsem nejmladsi.Jsem rada,ze je mam :slight_smile:
11. únor 2015 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@kamisb ja se ho chystam vypnout v roce..je fakt,ze mam 2 podlozky pac taky cestuje :slight_smile:
11. únor 2015 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl Tak pořídila? Rozhodně není za co děkovat - moc práce mi to nedalo - jen jsem podle toho tvého odkazu dala vyhledat stránky se stejným obrázkem :slight_smile: To víš, přeci jen to moje vzdělání je k něčemu dobré :grinning:
11. únor 2015 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@brsh - jj taky nanny ...ale mám ho na dýlku uprostřed postýlky, ale prcek se dost často nacpe na šířku postýlky uplně do nohou a ještě na bok a on n´furt ještě někdy dýchá hrozně slabounce a sem tam vynechává ten jeden nádech ....tak jestli se to pak spojí tak to hold asi pípá no.

@janice_opice . jani a oni jdou ty dvě podložky nějak propojit? nebo má pak každá svůj ten vypínač? sousedi tady nabízeli že taky mají a nepoužívají. Nebo by se k tomu moselo něco dokoupit?
11. únor 2015 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb My ho neměli vůbec, syndrom náhlého úmrtí je prý nejrizikovější do 6 měsíců.

@hhani Tak moooc mooooc mooooc gratulujeme. A ať jste všichni zdraví a spokojení.

@kamisb @brsh To já měřila bazální teplotu a měla jsem ovu vždy až tak 17 - 19 den cyklu. A to délka cyklů byla 29-31 dni (takže ne nijak dlouhé). Jinak my už druhé nechceme - resp. tím, že mám vyvdanýho Samču, tak máme nyní 2 děti a jsme spokojený.
11. únor 2015 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@brsh - když já už mám za sebou 2 sekce, takže to je hold už pak rizikový až až ....takže prostě doporučení až po roce. No po 1. jsme taky mohli po půlroce, ale nejdřív mě chtěl doktor vidět, aby se na mě pořádně kouknul jak jizvy vypadají.
Sice se říká, že vnitřní se pořádně dá zkontrolovat buď laparkou nebo až tak v 36-38tt když se natahuje. Ale stejně jsem rodila až za 4 roky.
11. únor 2015 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke, @brsh - já ovulku pak prostě na sobě poznala ...hlen apod ....ale testy hold ne no ...ale stejně to bylo k ničemu. S tím nám to nešlo, i když jsme se trefili do dne.
I když 3 těhu a každý jinak no ...uvidíme jak to bude dál. Ale co do června už je to za chvíli pak na kontrolu a objednat se do gennetu a mezitím nehlídat a uvidíme no. Taky bych raději ještě jendo bez kolotoče, ale ...známe se no.
11. únor 2015 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky,
nevím si rady s naší malou.
Už v pondělí přestala jíst příkrmy - nechtěla nic - vždy jen 1 lžičku ochutnala a konec. Ale kojila jsem a bylo to dobrý. V noci potom hodně moc prděla a budilo jí to a uspávala jsem jí u prsa co hodinu.
Jenže včera opět příkrmy nic - kojení zatím OK. Ale večer jsem nakojila v 21 hod a malá usnula. Vzbudila se v 00:30 a od té doby se kroutí, brečí, nejde utišit, nechce vůbec k prsu - ani se nepřisaje. Usnula mi mezitím 2x už vyčerpáním (asi na 1-2 hod.) - jinak pořád brečí. I manžel vstával o hodinu dřív do práce (tv. ve 4 hod.), protože se spát už dávno nedalo.
Volala jsem dr. tak říkala, ať přijedeme, aby nebyla dehydrovaná. Nevím co s ní. Myslela jsem si, že zuby, ale takhle hrozně trpět? A co ty prdíky? No uvidíme, co nám řeknou.
11. únor 2015 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb @brsh Já měla první těhu a prvního císaře, ale stejně mi dr. říkal, že nemám otěhotnět do roka. A dokonce si to napsal i do zprávy, že jsem byla o tom informovaná :slight_smile:
11. únor 2015 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - no to může být bříško, mohla jsi něco sníst nebo nemáš MS?
hodně bych ji zkoušela přikládat případně odsát a dávat z lahvičky a i čajík.
A do toho to klidně můžou být i zoubky.

Pak dej vědět co říkala mudr.
11. únor 2015 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb ms jsem ještě od porodu nedostala :slight_smile:
no jím pořád stejně, stejné věci, žádná změna nebo extrém. Lahvičku jsme ještě neměli, dudlík nechce, tak nevím, jestli by si ji vzala. Vodu dá - opět 1 lžičku, pak zjistí, co to je a nechce. A k prsu se ani nepřiblíží, jakmile mezi rty cítí bradavku, tak se propne do luku a začne ještě větší jekot.
Prsa už mám k prasknutí, ale mám blbou odsavačku (a navíc jí ho chci zkusit znovu nabídnout). Tak uvidíme - možná i sestra bude mít na půjčení odsavačku, poptám se.
11. únor 2015 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - já tenkrát jak rodila v tom 34tt a vše to nějak čistili a ikdyž byl ten průběh pak blbej tak někdo říkal rok někdo že stačí půlrok ....ono je prý hlavní nerodit do roka po sekci. Pak si Tě už ohlídají, ale taky někomu se jizvy hojí líp a někomu hůř. Takže ten rok je podle mě takový doporučující pro všechny...ale po nějaký sekci Ti i rovnou řeknou ve vašem případě 2 roky a nebo právě půlroku stačí.
Já se teď právě pak ptala před porodem a prý ten rok raději dodržet. A můj gynekolog tady říkal rozhodně rok a silně doporučoval antiko...ale do toho jsme nešli, tak si hold manžílek dává pozor....ikdyž trochu trpí ...já na to nějak furt nemám chuť, asi i strach aby se to omylem nepovedlo. Takže zatím tak 2x do měsíce a ovulku jsem podle mě ještě neměla ani zatím MS. Tak snad to už těch pár měsíců doklepeme a případně kdyby ne tak by to už snad až zas tak nevadilo.
Horší to pak bude že to bude asi fakt rizikový a tak by asi bylo lepší kdyby malej už byl maličko větší.
11. únor 2015 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@marke - hm tak to nevím, nebo fakt bolí bříško, oni vědí, že sání a kakání je propojený tak třeba proto nechce. Ale hold furt zkoušet ....aby jste nezkinčily v nemocnici.
11. únor 2015 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kamisb jdou propojit prave tim kablikem
11. únor 2015 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke nakonec jsem sehnala na FB na našem místním bazárku...tak jsem pořídila i něco navíc..jako punčošky a bodynka..děkuju
11. únor 2015 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice - tak to se jich možná zeptám
11. únor 2015 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb No, tak to jsme na tom stejně - antiko dokud kojím tak jsem taky nechtěla a manžel - no říká, že slovo SEX je u nás sprosté slovo :grinning: Prostě máme teď jiné starosti :grinning:
JJ, to už vydržíte, nebo jak píšeš, už to nebude takový problém. Ale pravda je, že si nedovedu představit, že bych měla 2 malé děti. S tím naším 9letým je to naprostá pohodička. Ale to je zase už jiný extrém. Já chtěla tak po 3 letech, myslím, že když jde první do školky, tak se to potom líp zvládá. Ale zase nesmí to být hned, co jde do školky, aby to náhodou nebral tak, že se ho zbavujete. No, tak mi z toho vypadlo jako nejlepší věkový rozdíl 4 roky :grinning:
Kolegyně v práci měla po roce a říkala, že by do toho už nikdy nešla. Ale to musel být mazec.

@muddledgirl Tak to je super, že jsi sehnala. A pochlub se, kampak povalíte :wink:
11. únor 2015 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme doma.
Naštěstí se neprokázalo nic závažného, takže prý asi opravdu zoubky a ještě asi zánět v oušku. Samča ho měl minulý týden a prý to je infekční. A to by odpovídalo tomu, že nechce sát, protože to bolí při přisátí. Takže jsme dostaly kapičky a kdyby to nezabralo (jistá si na 100% nebyla - prý máme hodně mázku v uších), tak zítra na ORL, nebo večer na pohotovost ORL.
Ale pokrok, asi jí ten výlet udělal dobře a teď se mi přisála. Tak jsem ráda - první jídlo po 14 hodinách.
Půjčila jsem si u sestřičky odsávačku (manuální Medelu), tak kdyby nechtěla sát, tak máme odsávat a krmit lžičkou. Aby nebyla dehydrovaná.
Tak držte palce, ať nás to brzo opustí.
11. únor 2015 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - já bych taky klidně po 3letech děti, ale zase nevím jak dlouho to bude trvat tak začneme raději o kus dřív, nějak se mi nechce do práce mezi dětma...tak snad to vyjde.

Jinak mě teda doktorka říkala, že když je zánět v oušku, že by měl prcek i hodně rýmu. Ptala jsem se jí, protože si malej furt tahá ucho,tak jestli ho nemůže bolet...tak říkala, že by brečel a měl rýmu a většinou i teplotu.

Tak sna bude malá brzo v pořádku a budou to jen zoubky, hlavně aby aspon něco vypila no.
11. únor 2015 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke kurnik..se to neuloži.o.....Tak ať je dobře...a není dehydrovaná beruška..
...Jejej..tu jsem Ti mohla dát..já už neodsaju nic...protože malý vše sní.Zatím teda dáváme pomalinku zeleninku...jak nám řekla kožní.Ale světe div se...co jsme dostali silnější kortikoidy + antibiotika..../4 dny dvakrát denně, pak jednou denně dva dny...pak nic... apak jednou..../...tak pleť je jak alabastr...Od PO nemažem nic..jen promazávám aqua calcis...a moc si přeje,aby to fakt předtím byl jen bakteriální zánět.Z čehož teda nechápu...by byl....tak uvidíme...Přítel mu dal kašičku sunarku....prý zeleninka na večer ne...tak aby to měl rychlý...ale teda tam je cukru....což náš hamánek už nepotřebuje..tak ji jen zavedeme,jak máme ...a zatím ji dávat nebudu..aby ještě víc nenabíral....

Dnes jsem zkoušeli po dlouhé době manducu...a docela se mu tam líbilo..tak to budu dělat chvilku denně,aby si zvyknul..a až bude teplo..snad se tam ještě vejde....

@marke
11. únor 2015 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek