• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
autor
@marke tak at jste zdrave holky!!!!!!
11. únor 2015 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
To ted miluje ;)
11. únor 2015 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@kamisb Jasně - ty děti chápu :slight_smile: Já bych hned brala další (i když jsme si s malou taky pěkně "užívaly"), ale už to z rozumového hlediska nejde :frowning2: (a finančního)

jojo, rýmu měla minulý týden, taky se mě na to ptala. Koukala jí do uší. Ono spíš šlo o to, že Samča měl zánět středního ucha na konci minulého týdne, tak jsem se ptala, jestli to je infekční, tak prý jo.

No, zatím kapat do ouška nebudu - zlepšilo se to - všechno, tak snad to byly jen prdíky. Jen musím zjistit z čeho, zkoušela jsem včera a předevčírem kaši, ale to si dala jen 1 lžičku - to by jí snad tohle neudělalo (to už bylo v době, kdy nechtěla jíst). Koupila jsem jí mast na dásně a uvidíme. Snad jen ty zuby.

@muddledgirl Kousek výš jsem psala, že už je to snad dobrý :slight_smile: Díky za podporu.
Já si ji půjčila jen kvůli tomu "přechodnému" období. Navíc se u sestřičky platí 50,-/týden (takže skoro zadarmo). Dneska už jsem odsávala, jinak by mi snad popraskaly prsa :frowning2:
Tak super, že mastička zabrala (a jakou to máš). Nám se objevila teď malinká vyrážka na tvářích (jestli to taky není od zubů, to se uvidí). Tak jsme taky nějakou dostaly. Nejdřív jen ondřejovku a teď nějaké kortikoidy, kdyby se to zhoršovalo. Zatím jsem ji nedávala. Snad se toho Samík už nadobro zbaví.

To kašičky my zatím nějak nevyzkoušely. Jak jsem psala víš, jen si dala 1 lžičku, takže zatím nevím. Ale sladké tedy jsou :slight_smile: A my přibírat taky nepotřebujeme :grinning: (i když na vás nemáme) :grinning: Však to je kus chlapa!

Já minule taky dala malou do ergobaby. Když byla zase nějak extrémně protivná a moooc se jí tam líbilo. Tak jsem ráda.
11. únor 2015 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
11. únor 2015 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Jo jo..taky máme..a taky růžovej :grinning: Ale teď už ho tam moc nedáváme....
11. únor 2015 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke .....jo jo..taky jsme dostávali dlouho Ondřejovku..ta vůbec nepomáhala..pak jsem měli namíchané z lékárny...mast s endiaronem....to byly kortikoidy...pomáhaly..ale ne nadlouho...a na promazávání namíchané aqua calcis....to je jen dvousložkové.A Teď měl fucicort..pěknej driák..ale zatím perfektní..tak uvidíme......co bude dál no.....
11. únor 2015 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - koukám, taky vám kačenka plave bokem :slight_smile: nám taky ale máme žlutou.
11. únor 2015 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marke - já mám kašičku nějakou mléčkou první rýžovou od nestlé a pak meruňkovou. Měl zatím jen jednou a hodně řídkou ...jak je v tom mléčná složka tak jsem jen zkoušela co to udělá. Zítra mu ji asi zkusím hustší nějak udělal.

Z 1 lžičky by to asi nebylo. Zkus zapátrat co jsi jedla Ty a jestli Ti třeba taky nebylo trošku ouvej.
11. únor 2015 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja uz dala kasi dvakrat ..bananovou a jahodovou sunarku.. a normalni konzistenci a dobry..jen nesnedla celou porci..zato banan sni cely a prikrm take :blush:
11. únor 2015 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@petulak1988 až dáme všechnu zeleninku ,maso, žloutek...a ovoce..tak mu budu dělat doma rýžovou nebo krupičnou....a nebudu tam dávat další cukr....protože už ted má přes deset kg.
12. únor 2015 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl masicko uz papa a desne ji chutna...sni celou sklenku.. a od vcera se plazi :grin: uz mam oci i na zadech..ma dva zoubky a zatim stale spi celou noc a je hodna
12. únor 2015 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojík, jen dotázek, když kojím, tak pak se přikrmuje jakými kašičkami, mléčné x nemléčné, když teď maj tu akci v Albertu, že bych si už něco malinko pokoupila :slight_smile:, dokud beru mateřskou.
12. únor 2015 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa pokud kojis tak zkus nemléčnou do tvého mlicka :wink:
12. únor 2015 v 15:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa Ahojky, jde o to, jestli máš dost mléka na odstříkání. Pokud ano, tak můžeš nemléčnou do vlastního MM, pokud ne, tak mléčnou a zkusit to :slight_smile: Já navíc žádné mléko neodstříkám, takže dávám mléčnou (zkouším).
Jinak nemléčná se používá hlavně, pokud je mimi na nějaké UM zvyklé, tak se mu to míchá do něj.
12. únor 2015 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@muddledgirl Tak to to první kašičku rýžovou od Nestle mám taky. Tu jsem právě zkoušela, jednou hodně řídkou (vzala 1 lžičku) a podruhé trochu hustší (vzala asi 2 lžičky). Ale to byly ty dva dny, co nejedla.

Jinak už jsme snad OK. Kapeme do ouška a koupila jsem gelík na zuby. Tak natírám a dneska při procházce usnula a spala (dospávala v kočáru) 2,5 hodiny. Takže snad dobrý. Kojíme, zase se pěkně přisává. Tak mám radost. Nejspíš to budou zuby, má horní dásno hodně nateklý a takový bílý - celý. Jen v noci se budí zase po hodině :frowning2:

@petulak1988 Tak to je Terezka zlatíčko :slight_smile: Trochu závidím :wink:

To my jsme zatím pěkně líný. Jen se převalujeme ze zad na břicho a zkouší zpět. cpe nožky pod sebe, ale zatím ani z jednoho nic není. Ale minule taky dlouho nic, vylezly zuby a pak za 2 dny byl pokrok - tak třeba to bude zase stejně :slight_smile:
12. únor 2015 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samča odjel dneska na Slovensko - příští týden mají jarní prázdniny, takže jsme doma osiřeli :slight_smile:

Tak jsem oznámila manželovi, že se nastěhuje příští týden k němu do pokoje (aby se vyspal) a já chci zkusit naučit malou usínat samotnou. Ne u prsa. Už se stává, že pokud je nakojená, tak se nechce k prsu znovu chytit a vzteká se, ale chce spinkat a nejde nám tedy nijak usnout. No, zkusím to podle té knihy Každé dítě může dobře spát. Třeba se zlepší i to noční kňourání.
Ale podnikneme to jen v případě, že bude malá v pořádku a bez bolestí (zubů).

Holky, používáte nějaké noční světýlko? Mám na mysli neustále svítící? My ne, ale zase mi přijde divný ji učit usínat, když je tam úplná tma.
Co jim pouštíte - kolotoč, světlo, hudbu - k tomu, aby usnuli?
12. únor 2015 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no já to zatím nezkoušela odsávat, tak nevím, ale něco na zkoušku koupím, podívám se co tam budou mít :slight_smile:, já vím, že kamarádka právě kupovala nemléčné, protože jak malá byla zvyklá na UM, tak jí to míchala do toho.
12. únor 2015 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no my jich dostali asi 8 v baleni a zluta je tam taky a i ta v ty kouli ;)
12. únor 2015 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke my poustime kolotoc a stridame to s takovou kostkou co hraje a promita ruzny hvezdicky a srdicka a draky apod...j8nak ja kdyz k ni vstavam tak pouzivam ducha z Ikey ;)
12. únor 2015 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke jinak mala taky do 6 mesicu neusnula bwz prsa..pak se to zacalo zlepsovat a ted usina sama v postylce ..jen obcas je pretazena a nemuze zabrat a to ji staci chvili hladit po brisku nwbo rucicce nebo nozicce a usne.....a az se prestehujeme tak bude mit svuj pokojik a bude spat tam
12. únor 2015 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak dneska druhý pokus s kaší a jako to co u toho dělal ...hrůza, jen jsem mu to dala do pusinky a zvedal se mu žaludek ...pak jsem se na to vykašlala, ale trochu jsem mu zamíchala do přesnídávky (jablko, hruška od Hippu) a to snědl ...tak nevím.
Bylo to o mališko hustčí a to prostě mámo fuj to jíst nebudu i mi to plival ven zpátky, to u ničeho nedělal ještě tak to asi zase někdy zkusím úplně hustý a třeba přidat ovoce a když to nebude chtít tak to hold sním já no :wink:
a pak mu zkusím udělat domácí no ...musím se zeptat mudr ...někde jsem četla, že na kaše se pak už může normální mlíko jen nevím od jakýho měsíce.

To je moc dobře, že už se přisává ...hold někdy ty zoubky jsou na prd no a trápí. Přeci jen to bolí, vím jak bolí mě pusa když rostou moudráky.
12. únor 2015 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke hele co se tyce pokroku tak Valca furt nic ..jen zacala brzo slabikovat a na rucicky je desne sikovna a ted behem tydne se zacala plazit,pritahovat do sedu a stoupat si...Fyzioterapeutka nam rekla,ze je sikovna a ze musime brat v uvahu korigovany vek a ze dela presne to co by mela a navic hezky slabikuje a ze treba na lezeni ma fakt jeste cas..pac ona se plazi ted uz tak lezoplaZi
12. únor 2015 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb Valca taky kasi nechce..jsem ji dneska obalamutila a pridala do lahvicky s mlikem a aby nebyla husta a dobry
12. únor 2015 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já mám na chuvičce buď maličký zelený světýlko jako že je zapnutá nebo se pak dá ještě k tomu zapnout takový kroužek nahoře ...tak to nechávám občas svítit, ale jak kdy ...většinou ukládám prcka po kojení spícího.
12. únor 2015 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - ale že poprvý v pohodě a teď ty hrozný škleby .....jak já když by mě někdo nutil jíst celer v polívce :grinning:
já ji furt neměla hustou, jak by měla být..něco furt dělám špatně :frowning2:
12. únor 2015 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb ja osobne si myslim,ze kasi ke svymu zivotu nepotrebujou ..dozraje az na klasickou krupicovou ;)
12. únor 2015 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb ja osobne si myslim,ze kasi ke svymu zivotu nepotrebujou ..dozraje az na klasickou krupicovou ;)
12. únor 2015 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - když á už pomalu musím asi vymýšlet co mu dávám, tenhle týden chce přes den prso co dvě hodiny ....tak nevím jestli mlíčko dochází nebo jestli je prostě jen moc aktivní nebo mu něco třeba není a tak chce mě.
Tak by:ch právě chtěla něco mu přidávat k jídlu, zatím máme jen ten oběd (maso/zelenina/občas polívka) a pak kolem 18:30 právě dávám přesnídávku ovocnou nebo zbytek od oběda a chtěla jsem zkoušet tu kaši.
On je jinak do těch půl 8 protivnej ...takhle po tom jídle to je takový lepší nám přijde a tu hoďku ještě vydrží.
12. únor 2015 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb to chapu,ale deti jsou navecer uz protivne skoro vsechny..ja davam.activii s piskotem.nebo rozmackanym bananem..a funguje to ;)uz nam jogurt bily doporucila doktorka takze fakt ji to sladim pridanim presnidavky nebo bananu a piskotu ;)
12. únor 2015 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice - já chci jogurt od března (po ukončeným 8měc.) a holky hodně doporučovaly hollandii nebo choceňský bílý a buď s přesnídávkou nebo ovocem. Tak to pak taky plánuji.
ale ještě jsem čerství ovoce vubec nezavedla.
12. únor 2015 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek