• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

21. května 2017 
@muddledgirl Ahojky, ať se z toho brzo dostanete. S čípkama mají holky pravdu, manžel dokonce říkal, že jsou i účinnější než prášky (prý je taky dostával v nemocnici). Taky jsem se divila :slight_smile:

@eevvaa Tak gratulace k 1.zoubku. A jak prožíval prořezávání? Tak dej vědět, jaký kus chlapa doma máš :slight_smile:

@janice_opice Tak jak zoubky, už vylezly?

Tak to my máme se zoubkama trápení už poslední 4 dny a noci. Malá pořád brečí (i přes den) a asi jí to hodně bolí. Rostou nám nějak dlouho, asi před měsícem měla taky bolesti, ale nic z toho. Tak snad po tomto jí už konečně vylezou. No, na noc jí dávám Nurofen a občas natíráme Mundisalem (na doporučení dr. je prý od 8 měsíců - ale to jsem se tam nikde nedočetla, ale prý funguje - což říkala i kamarádka, která ho vyzkoušela nejen na malé, ale i na sobě). Dneska jsem jí dala poloviční dávku Nurofenu i přes den, nemohla se bolestí ani přisát.
10. bře 2015 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa Už zoubek jo? Ty jo..to je rychlost...Samíkovi jsem první objevila den před jeho půlrokem.Ty děti hrozně rostou.
10. bře 2015 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice aha...to je mazec..to vůbec nevím..tak příště vyzkouším čípek...Játra už byly léta zatěžovány,že? :grinning: Malému to dnes slezlo po 4 hodinách od čípku panadlo jsme mu dala nurofen...tak uvidíme až ho změřím,ale snad už to bude dobré.No,ty zuby...malý už jich má šest...masakr...a vypadá to,že dole budou do budoucna brzy zase další..no snad ne zas tak brzy...
10. bře 2015 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ježiš chudinka...ta tedy trpí..no Samík je docela statečnej..ale co lezou zuby..tak taky pobrekává...no a včera brečel celý den..to jsem neznala...ale dnes už je líp.
10. bře 2015 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak kočky...až pojedem na výlet do Phy...tak by jsme mohly dát třeba obídek.Pojedem s přítelem a kámošem..ale zatím vůbec nevím kdy.Malý půjde konečně do sportáku.Koupila jsem z druhé ruky Graco Evo mini...a je super....dá se lehce složit a perfektní do vlaku.Máte děti taky ve sporťáku,že,třeba @janice_opice ? Dáváte nánožník,když už je tepleji.Já ho ještě nemám u sebe.Včera jsem tedy objednala emitex fusak 2v 1 na jaro,podzim..tak se těším.Protože na podzim..jsem nouzově koupila takovej hnusnej za 500.
10. bře 2015 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no včera byl takovej ubrečen k večeru a dneska ráno koukám, že se zoubek klube :slight_smile:, dopoledne taky nemohl zabrat, ale po obědě jsme vyrazili ven, když bylo tak krásně a prospal, po návratu domů se nakojil a teď opět po ježdění u baráku spinká :slight_smile:, jinak v noci spal v pohodě, tak jsem zvědavá na tu dnešní.
10. bře 2015 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - taky bych Tě ráda viděla, jen u nás by to chtělo dát aspon den dva dopředu vědět abych se zvládli nachystat :slight_smile:
malej mi minulý týden už posledních 10 minut v buse hysterky brečel asi už to bylo dlouhý.

Adámek má taky už 6 zubů, naštěstí vše proběhlo u nás v pohodě, jen byl mrzutější ...ale někdy mám pocit, že to je i bez zoubků. A začínám mít pocit, že brzo polezou další, zase začal vše víc okusovat a hrozně slintat. Únor byl míŇ slintavý.

Kočárek už jsme taky na sporťák předělali a nánožník používám ...přijde mi fusak málo a hlavně se bojím aby mi z toho nevylezl ...nepoutám ho.
10. bře 2015 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. bře 2015 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kamisb http://www.srovname.cz/graco-evo-mini/srovnani-cen/k.2996396#utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=P_Bez+%7c+Kocarky&utm_content=Graco+evo+mini&utm_term=graco evo mini Já mám tento..nánožník by měla holčina poslat..ale bůhví kdy to bude.My už máme u našeho kočárku další a je to pěkný ojeb...sotva se tam vejdou a vyndat nejdřív jejich a pak náš je pěkně těžký ukol,málo prostoru.V cross kolabuje a chci ho darovat někomu na zahradu.Nepotřebujete někdo...Ale není už na nějaké velké ježdění.Tak jsem myslela,že bych už ho dala do toho sportáku evo mini....dá se i lehce složit....

Určitě dám vědět až pojedem do Phy.....Musíme naplánovat kde budem..aby jsem vás dyžtak holky moje mohla vidět.
10. bře 2015 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb a můžu se ještě prosím zeptat jak ho oblíkáš.Mám kombinézky,které mu jsou pmalé u krku a medvídek z Lidlu už je tak tak..na nandávání..
10. bře 2015 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tohle bylo ještě chladněji tak měl kombinezku takovou fleecovou ale docela slabou a mám emitex fusak protiskluz ...z venku šusťák nějaký a vevnitř taky fleece.
Jinak má to co doma ...takže punčošky, ponožky, doby dl.rukáv a tričko ...a na to dávám dle počasí buď ještě tričko a tu kombinezu nebo pak tepláčky a mikinku (nebo silnější tirko s dl.rukávem) a nějakou bundičku
a samo čepičku. Ale podle mě bych se asi neříkala, mám pocit, že ho oproti jinejm maminkám docela nabaluji.
třeba dneska ve stínu bylo 11°c na sluníčku 30°c, tak měl punčocháče a ponožky, tričko s krátkým rukávem, bodíčko dl.rukáv, mikinku slabší a bundičku manžestrákovou kapucku jen složenou na zádech a čepičku.
10. bře 2015 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Já právě kombinézku už dávat nechci...ale asi bude zase zima co? Mně se právě už potil v médovi a fusaku.Na sluníčku jste měli 30? Tady bylo asi 16 na sluníčku.Ale díky moc za krásnej popis.Prcek konečně spí.....tak já se jdu taky natáhnout k tv :wink:
10. bře 2015 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no teď už kombinézku taky nedávám, ale od zítřka má být zase zimnějc no ...uvidíme jak jim to vyjde.
já mám počítač na stole, nohy na gauči a telku puštěnou a už čučím. Prcek už spí hodinku ...a já si dneska dala závazek že musím jít spát ve 22h, jsem dneska nějak k.o.
10. bře 2015 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dneska jsem byli na imunologii/alergologii ....flíčky prý asi opravdu vypadají na exzém. Dala nám nějaké vzorky na mazání a pak máme taky zkusit obyč.modrou niveu a nebo prostě jaký kolik hydratační krém. Olejíčky to prý ještě zhoršují.
A nakonec Adámkovi nabraly sestřičky krev na alergie ....teda to byl řev ..chudáček, a ještě mu to musely přepichovat protože z první žilky netekla krev :frowning2:
Pak jsem se zmínila, že musíme ještě jeden den jít na odběr krve kvůli jaterním testům....no tak řekly abych jim dala žádanku, že ta krev na to bude stačit. Tak aspoň jej už nemusím stresovat znovu ....na vpich koukal a začal ječet až když zjstil, že se nemůže hýbat....ale i tak to bylo hrozný :frowning2:
10. bře 2015 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb to jo uvidíme,jak bude....Kočko..Samík měl ekzém na obličeji až do krve.Nejdřív jsme měli malinko kotrikoidů...to jsme mazali nějakou dobu dle doktorky...ale pomohlo na chvilku...pak jsme dostali fucicort..je to antibiotikum plus kortikoidy...ale dávám až kdy je opravdu v obličeji rozdrápaný do krve.Já zkouším vazelínu s měsíčkem a jsem poměrně dost spokojená.Modrou indulonu mám také v záloze a jinak od kožařky máme aqua calcis..je to promazávadlo..Pak si hodně chválí uriage...a biodermu intensive....biodermu jsem dala .....ale nic moc.Uriage zkusím.Ty jo...ale super,že vám vezmou krev.Taddy až ve dvou letech...a mě to šíleně sere.Jinak pozor....bílek je velice alergenní...a pro většinu dětí i mléčné výrobky,doporučuji zkusit vysadit jogurt.....Ale jinak věřim,že odběr byl strašný.
10. bře 2015 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb excipial skoro žádné účinky na Samíka
10. bře 2015 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb pokud to máte jen trošku ...tak to bude lepší....Samíkovi se to věkem dost zlepšilo...ale užil si a při horečkách...rýmě..se to vždy dost zhorší...ale kortikoidy ve velkém do něj rvát nechci.
10. bře 2015 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb dokonce jsou lidi,kteří mažou sádlem... :grinning:
10. bře 2015 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - jj bílek nedávám.
tenjogurt říkala ať zkusím a uvidíme, ale ten dodržuji fakt těch 5 lžiček a dost ...měl ho dva dny zkusím asi ještě teď dva dny a pak uvidíme.
A měl už i rajčatovou polívku a po tom se podle mě nezhoršilo, tak uvidíme ...o nich taky mluvila.
A taky říkala, že moc nemám řešit co jsem jedla já, že to pak u něj až to bude jíst nemusí hrát roli. Tak uvidíme.

mě bada vzorek biodermy a pak ještě něco od "li" myslím ....tak uvidíme budu pár dní mazat.

Tu krev mu nabrala kvůli tomu, že jsme oba alergici astmatici, ale většinou se říká, že jistota je právě až po těch 2letech věku prcka, že se tomůže ještě měnit.
11. bře 2015 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb aha pět lžiček...tak to jo..malý se mi po jogurtu hned osypal...ekzémkem.Jo.rajčata jsou prý velký alergen.Mně taky kožařka říkala ať neřešim co jim...ale bývá často i ta alergie na kravskou bílkovinu..máte dobré,že budete vědět výsledky testů /alergie/.

Tak já jsem astmatik uznaný jen obvodní....na alergologii vždy řekli,že jsem o.k...ale vždy jsem tam byla po nemoci po lékách...takže se nedivím,že jsem dýchala dobře.
11. bře 2015 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - já už teda astma asi mám ok, ale jeden čas to bylo hrozný v noci jsem spala jeden čas v sedě. Ale ono to asi bylo daný i alergií na kočku co měla mamka doma. Od tý doby co chudinka umřela je to lepší...a už na astma nic brát nemusím.
Jj kravská bílkovina je jasná, proto jsem ten jogurt zkusila takhle po troškách jestli se to nějak projeví, ale zatím asi nic ...
...mě se drbe jen na dvou místech ...ale to má někdy fakt ošklivý. Dneska třeba mi to přijde víc červený, tak uvidím aby to nebylo po tom krémíku ....ale chci ho zkusit užívat víc dní.
11. bře 2015 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke no vůbec ty horní se loudaj..horečky už nemá jen furt průjem a je strašně mrzutá a spavá a nic nechce, prostě uplně jiný dítě.(( prořízla se jí trochu levá jednička horní a prá je furt vyboulená a ne ane se proříznout......do toho rostou dolní dvojky,lae ty vypadaj v pohodě..prostě jen ty horní no..strašnej je te průjem snažim se jí zavodnitale je to těžý nic nechce...já používám Calgel a na střídačku od karla hádka baby dent a nurofen an noc taky...
@muddledgirl jj už jezdí ve sportáku...ten hartan je na to šikovnej..fusak mám Lodger bunker a nánožník dávám jen v zimě, ted jak bylo včera pěkně tak ne......jinak malá mi už jezdí i v golfkáchale mám quinny zapp extra a ty jsou i polohovací....nicméně to jen po městě a na kratší vychajdy, jinak sporták na dovolený byl suprovej:slight_smile:
11. bře 2015 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl sádlo je super věc fakt, že jo,ale musí být domácí
11. bře 2015 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl
@kamisb my jogurt v pohodě, jen ted ho nedávám kvůli tomu průjmu no...nevim jak j í ho zmírnit, protože by neměla moc mlíko, jenže ona ho vyžaduje a nic jinýho nechce, rýžovym odvarem jí taky neoblafnu....nechce prakticky nic kromě mlíka což je to nejhorší tak j tam dávám aspon probiotika a přidávám dvě odměrky rýžové kaše..ale furt pereme
11. bře 2015 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, Adámek má suprovej posed - jak si drží nánožník :slight_smile:

Tak to my zkusily jogurt a kdybych ty ksichtíky natočila, tak určitě něco vyhrajeme :slight_smile: No, asi to taky nebude to pravé. Samotný určitě ne, tak jen, pokud ho dám trošku do přesnídávky, ale opravdu jen trochu (tak 2 lžičky). No nevím, kaše nic, jogurt nic - po čem to naše dítě poroste - netuším :grinning: (ale kaše má asi po mě, taky jsem je prý nejedla) :slight_smile:

Tak hlavně, že to máte za sebou. Je super, že tu krev "rozdělí", aby nemuseli brát Adámkovi znovu. A hlavně, držím palce, ať je vše v pořádku. Jooo, je to šílený nápor na nervy, slyšet mimčo plakat (vím ty naušnice, ale vy tohle navíc absolvovat museli)

@muddledgirl

Tak já malou ještě do sporťáku nedávám, není tak velká (vejde se mi do korby - s fusakem jen taktak, ale teď bude zase bez fusaku, tak to půjde), a navíc ještě nesedí. Ale už se těším, až budeme používat sporťák :slight_smile: Aspoň něco uvidí - to zvědavá je děsně :grinning:
Jinak včera bylo nádherně, oblékla jsem malou jako vždy (v zimě) - overálek, lehkou mikču a šup do chlupaté kombinézky (beránka) a to pak celé do fusaku. A přikrýt dekou a nánožník. Včera jsem deku a nánožník odkryla, jak bylo hezky.
Teď se chystám vypustit kombinézku (budu dávat tepláky a mikču) a místo zimního fusaku už dám slabší (asi zase emitex). A podle aktuálního počasí deku a nánožník - to se dá vždy odkrýt.

Holky, v čem jezdí malí v autě? Ještě vajíčko nebo už větší autosedačka?
11. bře 2015 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Jejej, tak to chudinka taky trpí. To my průjem nemáme (naštěstí), ale o tom "cizím dítěti" vím také své. Pořád se chce smát, ale brzy přestane a začne brečet bolestí. Tak snad to holky už brzy přejde. Nám ještě žádný neprořízl.
11. bře 2015 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Mléko nesmí kvůli tomu průjmu? A jak to potom dělají u malých miminek, které jsou jen kojené? :slight_smile:
11. bře 2015 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke ne nesmi..nemela by no..ale doktorka r8kala,ze se neda nic delat,kdyz to ty mimina vyzadujou..ze to holt budeme mit na dyl...tak MM je asi jinak stravitelne tam to neni az tak no...jenze ona proste nic jinyho nechce..no..uplne vse odmita...
11. bře 2015 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke zajimavy je,ze spodni zoubky ok a ty horni ji teda davaj...
11. bře 2015 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak to je dobře..že máš o.k. astma.No..mě třeba právě přišlo,že ten excipial to zhoršil no...uvidíš....na každé mimi je dobřeé něco jiného. :wink:
11. bře 2015 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek