• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

26. května 2017 
@janice_opice Jo jo...golfáček máme ve Frénu....uvidíme no..zítra zkusíme ten sporták a bude.Kolabující kočár mě už nebaví :grinning: Já si taky myslim,že nánožník je už snad zbytečnej..Hlavně proto,že bůhví kdy mi ho ta holka pošle a zas malej není zvyklej být moc balenej.....tak to snad zvládne.Jinak Kočárky máš hvězdný...ty nej na trhu..to se Valče musí jezdit.
11. bře 2015 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke Ty jo....koukám,že malou navlíkáš víc než já Samíka...ale to skoro každý.I v minus deseti byl v bodynku, punčochách,médovi z Lidlu a fusaku.Fusak je fakt teplej...ovčí vlna....A dnes nám přišel emitex dva v jednom,tak si myslim,že už by měl stačit ....budu dávat tepláčky, bodynko s dlouhým,mikču,čepku a snad to bude ok.

Malý taky ještě nesedí...ale můj sporták se dá polohovat..je prakticky v lehu...... :wink:
11. bře 2015 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke tak my jezdíme jen na cvíčo a ve vajíčku...sedačku kvůli tomu kupovat nebudu a i ty polohovatelné..nejsou polohovatelné úplně do lehu.....
11. bře 2015 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - on si ho vlastně jako nedrží ...on ho mačká dolů aby přes něj viděl ven.
Já mám nánožník hlavně proto, aby mi z kočárku neodešel. Fusak a nánožník nám eliminuje pokusy o vstávání ...takhle ho můžu dát i do úplnáho sedu a kouká a je v pohodě, bez toho nánožníku bych se bála že mi z kočárku "vyleze" ...ďáblíka jsme si pořídili domů :sunglasses:
Malý taky má u jogurtu dobrý ksichty, ale těch pár lžiček dá, časem plánuji do něj dávat ovoce nebo ty přesnídávky.

@janice_opice - jani mi dáváme tu selskou holandii jogurt a je v tom psáno asi 10 % laktobacilů.
a na průjem nevím no ...banán ale jen lžičkou ten vnitřek....nesmí se ta vrchní část.

@muddledgirl - on má astma i manžel a ten bere léky (fouká denně) ...uvidíme jak se to bude vyvíjet.
11. bře 2015 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík, hlásím info z poradny, 3.hexa za námi, váha 7610 g a 68 cm, plně kojím a přesto prý mám začít s příkrmy :(, pomalu. Máte nějaký návod, jak postupovat, že bych to začala studovat a připravovat se na to. Jinak mi přijde,že mu asi vylezou obě dolní jedničky asi i pravá začíná vylézat.
11. bře 2015 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - teda ten ude mít zoubky teda brzo. No co no ....jen aby ho to moc nebolelo a netrápilo.

JInak začni pomalu zeleninou ....jeden druh tak 2-3 dny ...pokud ccheš fakt pomalu tak udělej 1-2 dny pauzu a pak další zeleninu. Pak je můžeš míchat. Já do půl roka fakt zkoušela jen lehce nějaký druhy až od 6měsíce začal jíst pravidelně obědy.
jen upozorňuji, že se většinou začíná mrkví, ale ta hodně staví ...tak přidej víc oleje (olivový třeba) nebo pokud budeš vařit na páře tak dej do vody drcený kmín a tou vodou to pak můžeš naředit. Jinak většinou se jídlo mixuje, já třeba od začátku jen mačkám vidličkou a v pohodě to procházelo. Jen se to na tý páře hold dělá trochu dýl aby to bylo fakt měkký.
12. bře 2015 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl jojo kocarky se povedly a oba z druhy ruky za par korun ;)ja malou taky nebalim a jeste krom te virozy co pritahl Kuba nebyla nastydla :slight_smile:@kamisb no ona banan miluje,ale ted proste nechtela nic krom mlika,ale dneska uz je to lepsi....za chvili budu volat pro vysledky vyteru....
12. bře 2015 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@eevvaa jj s prikrmama ti to @kamisb napsala presne..delala jsem to stejne..jen si kup biozeleninu ppokud nwmate vlastni..ta z obchodu je kor ted pres zimu plna dusicnanu
12. bře 2015 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - kde kupuješ bio? já teda dávám normálně ze zeleniny ...
12. bře 2015 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice
@kamisb ahojík, no já mám nakoupeny nějaké skleničky, ale chci si příkrmy dělat sama, a kde se nechá koupit bio, u nás jeden známý (bývalý kolega z práce) dělá do světa bedýnek, tam nabízejí přímo mimi bedýnku, tak nevím, zda do toho jít? než budeme mít téměř všechno z vlastní zahrádky :slight_smile:
12. bře 2015 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska 4 den jogurt a dneska večer zelený hovínko, tak dám asi týden pauzu a zkusím znovu a uvidíme.

@eevvaa - no koukala jsem na stránky a jestli ty bedýnky dobře chápu tak mi přišlo, že BIO jsou stejně jen brambory. Když se rozkliknou ty jednotlivý bedýnky co nabízejí. ...nebo ne?
12. bře 2015 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@eevvaa
@kamisb tady je primo bio obchudek na Belohorsky tak tam..anebo fakt pak hotovy sklenicky....

Holky drzte palce dnes se vyjadri jedni zajemci zda podepisou rezervaci nebo ne..bylo by to super..kdyz ne tak jsou tam zatim jezte jedni vazni a dalsi 3 na prohlidku,ale rada bych,aby to bylo uz za nama :slight_smile:
13. bře 2015 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - tak too držíme vše co máme, už aby to bylo co?
13. bře 2015 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice taky budeme držet palečky. No ve starém městě máme asi tři Farmářské obchůdky, ale to je kus cesty, no zatím jsem bedýnku neobjednala, zkusíme skleničky a uvidí se :slight_smile:.
@janice_opice
@kamisb
@marke
JInak kdy můžu začít dávat kašičky? Přijde mi, že jak už je velký, tak potřebuje čím dál více mléka, kojím z obou a to při každém jídle, včera na mě fascinovaně koukal, když jsem pila Gravimilk, viděl mlíčko, tak ho chtěl. A mlaskal u toho, když před ním obědvám, tak taky, mám pocit, že má hlad i když nabírá podle tabulek to naše stvoření. Je tak akorát, paní doktorka ho chválila.
13. bře 2015 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - kašičky asi klidně taky můžeš dávat, záleží asi jak z čeho ...ale třeba podle mě rýžovou proč ne ...a buď ředit MM/UM...případně jen vodou.

Mě je moc nechce tak to nehrotím, instatní mi vyblil ... pak jsem zkusila odendat kus uvařený rýže k obědu a rozmixovaný a to jedl i studený a pak maličko ohřátý s přesnídávkou. Ale prý mámo nic moc :wink:
13. bře 2015 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky a od kdy začnou prckové jako třeba chleba s něčím namazaným a čím? Malej když mě vidí ráno snídat tak šíleně začně "vřískat" že chce taky.
Kousek rohlíku i chleba jsem mu dala ochutnat a včera i s maličko lučinou, ale fakt jen maličkato jak jsem odtrhla od sebe a trochu jsem i setřela. Přijde mi že je v obojím sůl ...tak nevím jestli to prostě není brzo.
Zatím jej teda odbudu tou kukuřičkou křupkou a on je rád, že něco drží v ručičce.
13. bře 2015 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak to taky zkusíme, protože fakt mám pocit, že má pořád hlad i když se nají :slight_smile:, ale on je taky před námi ten poslední spurt, šestý měsíc se blíží.
13. bře 2015 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - ta vlastěn začneš příkrmy, chtěla jsem Ti napsat, aby jsi jídlo zahustila třeba vločkama, ale to hold postupně no.
Já zatím dávám vločky jen do polívek aby nebyly až tak extra řídký.
13. bře 2015 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb pomalu začneme, asi od zítra, aby jsme to mohli natočit :slight_smile:, aby měl Josífek něco do filmu na památku. A postupně budu chytat moudra tady na koňovi :slight_smile: a podávat info, jak nám šmakuje.
13. bře 2015 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Tak co výsledky vyýtěrů? A co byteček? Kočáry máš super....My už odvčera drandíme taky ve sportáku..uff...konečně se nebojim,že se rozpadne. Banán malý taky zbožňuje...Dneska měl brokolici s mrkví a bramborem....
13. bře 2015 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak to Adámek banán nechce, jen v přesnídávce ho sní ...ze začátku si párkrát kousnul, ale včera ne...hrnul se že si dá, ale když si líznul a zjistil co to mám tak se zašklebil a odlezl pryč. :grinning:
13. bře 2015 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl v6sledky vyteru ok asi to fakt je jen k twm zubum ;)no byt vypada uz ze je tu vic vaznych zajemcu..je fakt,ze leden a unor je okurka v realitach a i tak tu byly prohlidky,ale jak zacal brezen tak to je zejemcu..@kamisb no jasne at uz podskrabne nekdo rezervaci..ono stejne to ke pak tak jestw na 2-3 mesice nez to vsechno probehne,ale rezervace je dulezita a zavazna....
13. bře 2015 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa Ahojky, tak to je kus chlapa :slight_smile: A zoubky opravdu brzo. I když nám rostly taky brzo, jen to dlouho trvalo a první měla asi v 5 měsících :slight_smile:

Jak psala kamisb. Pěkně pomalu, nejde o náhradu stravy, ale o to, aby si zvyknul na nové chutě a hlavně, aby se vyloučily alergeny - a to je prý nejlepší právě v době plného kojení, líp to tělo zvládá. Takže klídek, opravdu toho ze začátku do něj dostaneš tak lžičku :slight_smile:

Má se ze začátku dát opravdu jen třeba lžička (nebo i pro alergiky jen otřít zeleninu okolo úst), opakovala bych tu lžičku tak 3-4 dny. Pokud nebude reakce, tak můžeš buď jiný druh zeleniny (jestli chceš, tak pauzu, ale být nemusí) nebo začít míchat. Já dávala (a holky asi taky) nejdřív jednodruhové - mrkev, brambory, brokolice, květák, cuketu, dýni a teprve potom začala míchat. Takže jak vidíš, ono to vyjde na měsíc, než se zkusí ten základ :slight_smile:

Já kupovala na začátek zeleninu normálně (bio jsem nikde blízko nesehnala) a protože by mě doma s některými druhy vyhnali :grinning:, tak jsem je malé zamražovala do tvořítek na led. Takže potom jsem vždy vyndala "kostičku", nechala rozmrazit a měla malou porčičku (na úvod míchání). A teď to dělám stejně, jen musí mít těch "kostiček" na obídek už víc :grinning: Ale je to pohodička a hlavně jí denně jinou kombinaci.

Když jsme měli skleničku, tak ta se musí zpracovat do 48 hodin po otevření, takže mě ze začátku opravdu vystačila na tu jednu "etapu" zkoušení zeleniny jedna 60g sklenička. Každý den jsem jí odebrala ze skleničky a ohřála jen na ty začátky 20g - tj. měla ji na 3x.

Co se týká kaše, tak malá jí nechce. A laktační poradkyně říkala, že to je jen jiná forma mléčné porce, takže je zbytečné jí dávat. A nezačínat brzy, asi až kolem 7 měsíce (myslím). Tak to nechám na tobě, pokud mu mlíčko stačí (na noc), tak bych osobně ještě nedávala. Ale sama se rozhodni, jen upozorňuji, že tady jí nechtějí 3 miminka :slight_smile:

S tím mlaskáním si myslím, že je spíš zvědavý. Proto ty příkrmy. Kdyby byl hladový, tak by brečel. Já, když měla málo mlíka, tak jsem užívala homeopatika a fakt do 3 dnů zabraly. Ale malá by mě taky snědla, když jím :grinning: Prostě jsou to děti zvědavý :grinning:
13. bře 2015 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kamisb Tak to malá zatím zvládne olízat piškot. Sušenku minule taky vzala na milost, ale tu kukuřičnou křupku ještě ne. A manžel jí zkusil dát rohlík, tak ho úspěšně olizovala :grinning: Takže u nás zatím nějaký chléb nebo něco nehrozí - pořád se dáví jídlem, co není rozmixované.
13. bře 2015 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl
@kamisb Tak to malá banán samotný taky ne. Přesně jak píše Kamča - jsou to škleby - snad na všechno, co je nové :grinning: No, kaši skoro zvrací, jogurt dělá, jako bych jí chtěla otrávit, banán mi skoro plivala ven. Ale v přesnídávce je mňam mňam :grinning: Asi je to potvora vybíravá :grinning: Jinak maso a přesnídávky dává všechny bez rozdílu. Jsem ráda, nenašli jsme žádnou zeleninu ani ovoce, co by nejedla.
13. bře 2015 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Tak hlavně, že je malá v pořádku.

My se dneska po dlooooouuuuuheeeeee době zase vyspinkaly. Nevím ale, jestli jí nějaký zoubek prořízl, nemůžu na to přijít. Tak budu doufat, že ano, aby nás to zase nečekalo za chvíli znovu. No uvidíme dnešní noc. Ale dnešek byl (ťuk ťuk) lepší.

Jen jsem nenapsala, že včera a předevčírem měla malá i teplotu a hroznou rýmu. Snad to vše bylo od zubů.

A co vy, už máte nějaký další? Kolik jich Valince roste?
13. bře 2015 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb tak malý zas ještě neměl přesnídávku.Co za ovoce vše může jablíčko,banán a?Zašklebil :grinning:
13. bře 2015 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - já dávám všechno možný, ale jen v přesnídávkách.
čerstvý ochutnal jen ten banán a manžel mu dal trochu šťávičky z mandarinky ....tu by neměl ještě prý citrusy až v roce, ale naštěstí po tom nic neměl.
13. bře 2015 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke
@eevvaa jojo Valca kase taky nechce..ted pri tom prujmu jsem ji osulila UM,ze jsem tam pridala ryzovou kasi trochu,alesamotnou mi nechce ani boha
14. bře 2015 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke no prorizlej zoubek poznas urcite ;)Valca ma ted 4 a prorezavaji se ji spodni dvojky...tak at to malou brzo prejde zuby jsou previt celej zivot no
14. bře 2015 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek