• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

26. května 2017 
tak nám se klube i druhý zoubek, takže jedničky dole už lezou :slight_smile:, no máme za sebou premiéru mrkvičky, asi 2,5 lžičky a tvářil se všelijak, že hned nedostal mlíčko :slight_smile:, ale jinak je jedlík, tak snad si zvykne i na příkrmy.
14. bře 2015 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl O moc víc Klaudinku neoblíkám :slight_smile:
Tvoje bodynko, punčochy = můj overal, tvůj méďa = moje ovečka (není to z ovčí vlny, jen je bílá jako ovečka) a fusak máme stejný. Já dávám navíc lehčí mikču do ovečky, protože malá má často ruce venku z fusaku, tak abych kompenzovala 1 vrstvu :slight_smile: Jen tedy navrch přehodím deku - to nevím, jestli ty taky a pak zavřu poklopem. :grinning:
Zjistila jsem, že je Klaudinka po tatínkovi = má ráda teplíčko, takže když jsem jí dřív tolik neoblíkala, tak špatně spala, v teplíčku spinká krásně i 2 hodiny :grinning:

Ale hlavní je, že se to těm našim prďolkům líbí :slight_smile:

A to používáš golfky nebo sportovní verzi kočárku? Já mám sporťák ještě na půdě, tak čekám, kdy ho vytáhnu, ale jak jsem psala, asi až bude venku líp a bude sedět (myslím, že to bude tak nějak ve stejnou dobu) :grinning:
14. bře 2015 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice No, jenže první zoubek jsem našla tak, že mě kousla a teď si nenechá do pusy sáhnout ani kouknout. Tak čekám, jestli něco někdy uvidím :slight_smile: Ale nahoře už má zoubek vidět pod dásní, tak snad to taky už dotáhneme do zdárného konce. Jen se mi zdá, že má nateklou levou horní dvojku a taky trojku, ale ty by měly lést až jako poslední ne?
14. bře 2015 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa Většinou zoubky vylezou chvíli po sobě (dvojice) :slight_smile: Tak gratuluji.

A s mrkvičkou super, jen tak dál :slight_smile: Buď ráda, že je vděčný strávník :grinning: Já dávala mlíčko do půl hodiny po jídle (a dělám to tak doteď). Jojo, škleby, to ti naši prďolové umějí.
14. bře 2015 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jsou maminky,které rohlík,chleba dávají brzo..já s těmihle věcmi nespěchám...Ještě nemá za sebou ani všechnu zeleninu...ale brokolici mi teda skoro vůbec nechce,i když upřímně se mu nedivím :grinning:
14. bře 2015 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Samík měl horečky dvakrát několik dnů během asi dvou týdnů...no děs...tak snad už bude klid..
14. bře 2015 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke jogurt dávat nebudu...osypal se mi brutálně.......přesnídávku jsem mu ještě nedávala...když koupím sladké,dám si taky...což ted bych neměla a ty Hami..jsou dost drahé.....bez cukru...
14. bře 2015 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak šťávičku mu zatím dávat nebudu......on s těma svýma reakcema...
14. bře 2015 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa to víš,že si zvykne na příkrmy...
14. bře 2015 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no dáváš Klaudince mikču a ještě deku....to je o dvě vrstvy víc :grinning:

Používám normální sporták.Protože náš kočár už dávno kolabuje...vrže a zatáčí a prý to nejde opravdit nevim..prostě se s nim blbě jezdí.Ted už používám tento http://www.levne-kocarky.eu/product.php?id_product=3489
14. bře 2015 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke kočárek jde víceméně do lehu,takže je to fajn :wink: A je hrozně lehoučký....mám ho hlavně kvůli cestování...golfky mám ve Frénu...
14. bře 2015 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke Samíkovi vyrostly dva zuby dole a pak jednička dvojka a dvojka skoro najednou a nakonec další jednička nahoře.
14. bře 2015 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke no hele je nějaká tabulka kde píšou jaký zuby kdy rostou,,ale je to zase jen tabulka, není to pravidlo...jo a to znám..Valča si taky nenechá skoro do pusinky kouknout a namasírovat horní dásničku už vůec ne..sevře rty a začne rychle otáčet hlavou :grinning:
@muddledgirl jé chuděrka tak hlavně, že už je ok..je to děs, když těm dětem něco je --a to můžu říct, že jsem z toho vždycky špatná i u toho puboše,ale ten už to dokáže aspon říct co ho bolí a kde
14. bře 2015 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - a co je brzo na chleba a pod?
já jsem si říkala, že by to možná chtělo ještě něco zavést na tu takovou jakoby dopolední svačinku jen moc nevím co.
Dneska jsem mu přes den vrazila do ruky kousek cukety ...hihi. sem tam si kousnu a poválel v pusince..ale pak mi ji klidně dal, takže asi nic moc. A přitom vařenou ji má rád bych řekla.
Jj brokolice u nás taky nebodovala.

Já teda kupuji hami nebi hipp (v akci) přesnídávky...teď jsme koupili v tescu Hami a těch 4x100g stálo 39,90 což mi nepřišlo zas až tolik.

Jo a včera i dneska hovínko už nebylo zelený, tak si myslím, že to asi z jogurtu nebylo to by nebylo podle mě jen jeden den a pak už nic ne?
14. bře 2015 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - chudinek, horečky jsou na prd :frowning2:
14. bře 2015 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb já Valče už krajíček chleba dávám i rohlík..pomáhalo jí to na ty zuby a stejně to vždy ožužlá a já to pak strčim Kubovi nebo manželovi at to dojí:slight_smile:
14. bře 2015 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj..to máš úplnou pravdu,jsou to chůďata,tak snad už je na tom kočička taky dobře.
14. bře 2015 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb já nevím no..mně prostě přijde brzo jim dávat pečivo..ale na mně nekoukej..dneska se mi málem udusil rýží...přeháním.....ale nedává to no...ale jinak spousta holek dává piškoty apod.Je to každého věc.Ale Samík je těžkej už tak....a je fakt,že s mojí váhou a kazama...chci cukry oddálit conejdál pro Samíka....

Tak to jo....to je zadarmiko.My chodíme hlavně do Lidlu.Tam jsem koupila zatím masíčko s rýží a zeleninkou a vůbec mi to nechce....já myslím,že ten protlak mu tam nejede.

Hele ..malej má občas zelený hovínko a měl i když byl i jen kojenej...přitom by to spíš mělo být ze železa,který je v um....a nebo zelený potraviny nebo oliváč no...
14. bře 2015 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice hihi..chlapi dojídači..to maj asi radost,co? :grinning:
14. bře 2015 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli čtete a máte rádi oddychovky...tak prvok,šampon,tečka a Karel by se vám mohlo líbit.Prvok, Šampón, Tečka a Karel je vtipné vyprávění o životě čtyř kamarádů, s kterými se život nemazlil.
Autorem této knihy je Patrik Hartl, který se dostal do povědomí veřejností svou komedií Taková normální rodinka.
Všichni jsou pomalu na prahu čtyřicítky, což je vede k bilancování a také k nepříjmenému zjištění, že jsou na míle vzdálení svým snům a iluzím. Jsou tak donuceni řešit otázku vlastního smyslu bytí. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, nezbývá jim, než se rozhodnout, jestli s tím chtějí něco udělat. A jestli vůbec vědí, jak to udělat.

"Zdůvodnit policajtům, proč se normální chlap v mateřské školce svlíkne do naha a vyděsí několik dětí i rodičů svým přirozením, není vůbec snadné. Prvok to pochopil po dvou hodinách, kdy se na něm střídali různí příslušníci a vyšetřovatelé, a on pořád dokola vysvětloval, že šlo jen o nevinnou hru. Dozvěděl se ale, že vyděšení rodiče požadovali po ředitelce, aby byl celý incident důkladně prošetřen. A že podobné případy policie pochopitelně považuje za velmi vážné.
Teprve, když ukázal policistům nahrávku, kterou mu poslal Karel, podařilo se mu je jakžtakž přesvědčit, že šlo jen o recesi. Přesto mu ale vzali otisky prstů a vzorky DNA, a on se tak navždy ocitl v databázi potencionálně nebezpečných úchylů."
14. bře 2015 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,jak vám spí miminka...Samík už x týdnů na bříšku.Zezačátku jsem se teda malý syndromu...ale teď ho nechávám....
14. bře 2015 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - mě se u toho pečiva nelíbí, že tam je ta sůl no ...jinak nevím. Jedině dělat doma a bez soli nebo jen maličko a jen pro prcka. Myslím, že doma si tam cukr nedáváme, jen zase pak nevím co na to.
Tvaroh se nemá do 1 roku ...máslo taky jen vyjímečně dávám místo oleje do příkrmů.

Tak je pravda, že zatím je furt MM tak to úplně neřeším, ale pak kdyby došlo tak bych raději dávala jídlo než nějak často UM. No uvidíme :slight_smile:
14. bře 2015 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Já myslela, že deku taky dáváš, no tak to jsme tedy víc nabalený :grinning: Ale je nám kráááásně :grinning: A to tedy navíc vy máte v Trutnově daleko vyšší nadmořskou výšku než my tady :slight_smile:

No vy to máte s tím jídlem chudáku těžký. To my nejíme jen to, co nám nechutná :frowning2: Dneska jsem zkusila znovu jogurt a dělala grimasy, jako že mi ho vyhodí a asi i s obědem. A to ho měla jen na kraji jazyka. Tak jsem zkusila znovu a zase. Pak si dala i ruku před pusu. Tak jsem jí zase zamíchala lžičku a půl do půlky přesnídávky a tu pak zbaštila.

Máš pravdu, přesnídávky jsou dost slazený. Ale zkusila jsem tu neslazenou (jablečnou) na začátek a tedy - docela dost kyselá (i na mě). Nebo jsme měly nějaké blbé chutě. Takže jsem jí netrápila a namíchala ji napůl se slazenou a už to šlo. Ale já to zase tolik nehrotím, zbytečně jí cukry necpu (jen ty přesnídávky a případně sušenka - ale měla asi za celou dobu 2), ale i mateřské mléko je sladké, tak co :slight_smile:

Hele, pochlub se, už pravidelně minimálně měsíc cvičíš, tak už jsou nějaké výsledky?
Já už 2x začala, ale chtěla jsem k tomu "donutit" i Samču, jenže jsme vždy po 3 dnech zapomněli cvičit. Tak začnu sama - chci jen zpevnit tělo a schovat to břicho.
14. bře 2015 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - mě usíná večer na boku nebo na bříšku. Někdy je na zádech a někdy dokonce leží od pasu nahoru na bříšku ...ruce rozhozený komel hlavy a nožičky skrčený pod zadečkem ....nechápu jak tam může spát.
Na bříšku začal někdy v prosinci, to měl kašel a rýmu a takhle ho to podle mě nebudilo. Ze začátku jsem se bála, ale zase když mám ten monitor tak jsem ho pak nechala....pár dní jsem ho ze začátku otáčela na záda nebo bok, ale pak jsem to vzdala ...stejně se tam zase za chvíli otočil :wink:
14. bře 2015 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl To já mám sportovní verzi ke svému kočáru. A potom máme po Samčovi golfky Gesslein, ale už jsou starší (což nevadí), ale hlavně už mezitím ho používal kamarád na 1 dítě a bratr manžela na 2 děti. Takže už odvozily celkem 4 děti a je to na nich znát. Kolečka jsou KO. No uvidíme, jestli je budeme potřebovat a případně kolik by vyšla nějaká generálka. Ony jsou stejně takové těžší, než takové ty hodně jednoduché golfky na cestování.
14. bře 2015 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - tak to mě právě ten chleba i rohlík normlně sní ...občas se trochu "nadáví" ale už ho neotáčím hlavou dolů ani neplácám po zádech ...vždycky začne kuckat a hodně slintat a zvládne to sám. Ale i tak se vždycky leknu, ale koukala jsem, že začíná jakoby převalovat jídlo v pusince tak snad mu dojde že to musí i všeho a ne něco rovnou polykat.
14. bře 2015 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Jojo, tabulky je jedna věc a miminka druhá :slight_smile: Jen jsem spíš četla, že rostou "většinou" naposledy a hlavně, že jsou nejvíc problémový.
No, ale já budu ráda i za 1 zoubek, chudák tolik trpí a to máme zatím jen 2 vyrostlé a čeká nás jich ještě 18. Proto jsem doufala, že když to teď bylo tak hodně zlý, že jich vyroste aspoň víc :wink:
No a zatím asi nic. Dneska se mi podařilo dostat prst do pusinky a při přejezdu horního patra jsem nic ostrého necítila - jen tvrdou dásničku. :frowning2:
14. bře 2015 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ale kupuješ normální přesnídávky - slazené, ne?
Já myslela, že budu dávat dopoledne přesnídávku, v poledne maso se zeleninou a odpoledne jogurt (příp. s ovocem). A zbytek kojit. Ale když my nechceme ani kaši, ani jogurt, tak už nevím, čím jí budu krmit. :frowning2:
A zuby taky ještě nemáme, aby něco "hlodala". Jinak jsem přemýšlela právě ještě o čerstvém ovoci na svačinu.
14. bře 2015 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Taky dávám z Lídlu masozeleninové přesnídávky. Ale asi jen měsíc. Předtím jsem dávala klasické ty malé od Hami. U Lídláckých jsem zjistila , že jí jedou víc, když je trošku víc ohřeju. To je baští, až se divím, že stíhá polykat :slight_smile:
A dávám z Lídlu i ovocné přesnídávky.
14. bře 2015 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl kocicka mela teploty sobota a nedele k zubum..do vcera prujem a dneska uz radila jak cerna ruka...a bohuzel prisla na to,ze tri zbrdlinky v postylce jsou vyndavaci :grinning:
14. bře 2015 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek