• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

8. září 2017 
@muddledgirl
Otázka: Holky,jak vám spí miminka...
Odpověď: BLBĚ :grinning: ... né na můj vkus se moc budí (ale to je teď těma zubama) a opět se pořád přisává. Ale to jsi asi vědět nechtěla - no vzhledem k naší nechuti k pozici na břiše spíme stále na zádech.
14. bře 2015 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Taky nějak tak uvažuju, prostě chci kojit dokud to půjde (nebo dokud budu chtít - né do 3 let) a pak než zavádět UM bych radši už přesla na pevnou stravu a jiné tekutiny. Kravské mléko se může podávat od kolika let?
14. bře 2015 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já kupuji přesnídávky od Hami nebo Hippu ... 100g hami vyšlo teď na 10kč od Hippu pak skoro jednou tolik, ale píší že to je Bio ovoce bez přidaného cukru a konzervantů ...bery ty od 4 měsíce.
A ve složení je fakt jen 100% ovoce a vitaním C. Dneska měl jablko + švestku a bylo to prý 50/50.

Kravské mléko a vlastně všechny mléčné výrobky (vyjma jogurtu) se můžou od 1.roku.
Já koupila selskou honlandii a i když se u toho trochu šklebí tak mi 3 a 4 den kdy jsem ho zkoušela snědl tak 50g a pak ještě celou tu 100g přesnídávku. Tohle já dávám v 18h ...předtím začíná být lehce unavený a protivný a tohle ho nějak ještě nabudí a vydrží do těch 19:30 co jej kojím a jde spát. Někdy ta přesnídávka nezabere a kolem 18:45 už je unavenej tak šup do vany a to pak kolem 19:15 už spí.

Uvidim jestli ten příští týden bude jogurt ok, tak jej možná začnu dávat dopoledne, ale nevím no. Vstáváme kolem 7:30 a nejdýl v 10:30 musí jít jíst a znovu spát...a to já musím jít s ním a poslední dny spíme i 2 hodiny :slight_smile: ještě že nemám jiný dítko a jiný povinnosti - jinak nevím jak bychom to dělali.
14. bře 2015 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo jo...tvaroh se prý nemá kvůli přetěžování ledvin či co...ale urči nám Jani řekne,že se dřív taky dával.Je to vše na každé mamince :wink: To jsi dobrá,že pečeš rohlíky...Já jsem ráda,že se udělám teplý oběd..Moc mě to nenaplňuje,to kuchtění.
15. bře 2015 v 06:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no..já ho nenabaluju...ale nemůžu ho zbatvit kašle ....ch jo...u doktorky jsme byli...tak nevím,jestli tam v úterý po týdnu zase skočit.

No kočky...na Stroll chodím dvakrát týdně asi od září konce...To se kg nehýbla vůbec.Co cvičím ještě dvakrát týdně v posilce a pak stepper nebo běžící pás /pouze chodím/,tak mám dole cca 9 kg.Ale moc nehřešim.Tuky,cukry minimálně.ale třeba jsem si na tajňačku dala granko do tvarohu :grinning: A jinak jsem měla jeden den povolený sníst sladké.....Takže cvíčo pětkrát týdně..ale ted jsem cvičila jen jednou,protože jsem byla nastydlá a víkend gruntuju,tak prdim a budu zase makat od pondělka.
15. bře 2015 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo jo..já Samíka taky párkrát otočila na záda a ted už ho nechávám.Monitor ve velké posteli nemám a kupovat nebudu.Do nemocnice jsem ho vrátila.
15. bře 2015 v 06:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke to já bych mohla mít taky sport. verzi kočárku...ale jak říkám,je na odpis...
15. bře 2015 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no..musím se dopátrat ještě,které ovoce bývá problémové
15. bře 2015 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice :astonished: šikulka..tak snad budoou ti prcci už bez teplot...
15. bře 2015 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke Samík taky pije každé 2-3 hodky..myslím,že spíš tři...víc mě vytáčí někdo jiný...začínám být alergická,když přijde po pivu..
15. bře 2015 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - já monitor dechu mám taky jen v postýlce ....se mnou když spí tak cítím každý pohyb a občas se vzbudím a kontroluji jestli dýchá :slight_smile:

jinak my máme tu domácí pekárnu, jen se tam nasype těsto buď doma namíchaný nebo koupený a už se to pak peče samo :slight_smile:
zatím jsme dělali jen chleba a asi 2x bagety ....některý ty připravený směsy na chleba jsou vynikající ....ale i tak to většinou připravuje manžel :wink:

Jsi dobrá, že takhle furt cvičíš ...já bych potřebovala na to břicho, ale jsem líná.
15. bře 2015 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl to jsi dobra,ze takhle cvicis ja nejak nemam kdy :(bud jsem s malou anebo chodi zajwmci a litame po zarizovani...ja pujdu navic asi na operaci se stitnou...mam to nejaky spatny..pry taky tim kolik toho mam za sebou a telo napechovany hormonama..endokrinolizka mi ve stredu rikala,ze uz zadny IVF...tak jsem ji ujistila,ze v klidu
15. bře 2015 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes mala poprve ochutnala jogurtik :grinning: jinak uz leze po celem byte je to dabel, musim ji byt porad za zadkem.. ale jinak je hodna, sponka celou noc od pul 8 do 7minimalne :grinning: a pak dvakrat zaden jeste.. nekdy vice.. ted vybirame sportak a asi uz jsem vybrala ale koupime az v letnanech na vystave.. :slight_smile: ctu jak mate sikovne deticky.. je to stejne krasne..
15. bře 2015 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb hihi..malý je rozmazlený,spí se mnou...ale už starou postel,polorozpadlou odlifrujem a kupuju od známé.Ale ne tu dřevěnou.Tak uvidíme,jestli ji vůbec využijem...Jo jo domácí pekárna může být fajn,jen já se znám,že bych pak v tom stejně nepekla a hlavně fakt už nemám v kuchyni nikde místo...děs...
15. bře 2015 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice dobrá nejsem...cvičím s trenérkou+ Stroll/ta samá trenérka/ a jednou týdně cca na pás..Mám sice nový stepper,ale to mě nebaví...

A jéje štítná...to mě mrzí holka.No..jdu zrovna 26.3. na kotrolu,doktorka mě uvidí asi podruhý..tak jsem zvědavá co řekne.No...snad mě zas nevezmou po skoro dvou letech jen krev...Jinak krev mě kontrolovali po šestinedělí..tak uvidíme.
15. bře 2015 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 malý se taky přemísťuje,ale ještě neleze trdlínek...Momentálně se mu zas zhoršuje ekzém..no jo no..a dnes dlabal skleničku z Lidlu o stošest,tak je vidět,jak se mu mění chutě.Ale brokolici vyhodim..fakt mi ji nechce jíst..ani když je trochu v něčem jiném...
15. bře 2015 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - to není o rozmazlenosti :slight_smile: já si jej beru taky pak ráno k sobě ...hihi. někdy už po 3h v postýlce nechce být.
Tak my máme zděnou špajzku a tam se vejde věcí ...pak ji jen vyndáme a dáme na sporák nebo stůl a pak zase uklidíme. Ale taky nepečeme tak často jak jsme si mysleli.
15. bře 2015 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - se nedivím, že nechtějí brokolici .... i za mně blééé :wink:

Jinak včera večer jsem začala zkoušet testr od biodermy a zatím to vypadá docela dobře, nožičku v podkolení co měl hroznou tak za ten den co jsem asi 3x mázla tak vypadá dobře ...po tom první testru se mu to normálně hnusně vysušilo a začalo loupat ...tak ten jsem dala pryč ....tohle vypadá dobře.
15. bře 2015 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - ta štítná žláza je blbá no...kor po takovým zásahu co jsi za těch posledních x-let prodělala ...hormony apod ....tak snad to už pak třeba bude dobrý...prý se i případně bez ní dá normálně "existovat"
nevím jak velký zákrok by to měl být.
Rozhodně držím palečky ať to probíhá v klidu bez dalších nepříjemností.
15. bře 2015 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb :grinning: no je to o mé pohodlnosti...no....no my máme moc věcí všude...je to děs....taky brokolici nemusim..ani přítel....Ted ho mažu zrovna biodermou atoderm...ale krátkodobě nic moc u něj....takže kupovat nebudu..ale obejdu další lékárny at sypou vzorečky...hi hi.....
15. bře 2015 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice janičko a jakou bereš dávku,že už Tě chtějí operovat?
15. bře 2015 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak to mažeme stejně ...uvidím ...možní zkusím pak koupit jedno balení větší a uvidíme, ale zatím to vypadá dobře, hlavně mi přijde že se dneska ani nedrbal.

Chápu když se malej budí častěji, že ho máš u sebe. Nám se to postupně začíná ustalovat nejdřív ve 3h ...někdy až kolem 4h. Včera třeba po tý 3h ještě usnul v postýlce, ale většinou si jej už musím vzít do postele k sobě jinak by asi už neusnul ...no možná jo, ale nechci ho nechat v noci zbytečně kňourat a budit celý barák :wink:
15. bře 2015 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb No myslela jsem si, jestli není kravské mléko až od delší doby. Takže bych chtěla vydržet s kojením a pak po roce a něco přejít na kravské. Aby nemusela mít ty umělé náhražky. No, jogurt u nás je furt bleeee. Včera se mi po něm snad i dávila a natahovalo jí to. Asi do toho musíme dospět. Ale zkouším jí ho dávat v té přesnídávce, ať si zvyká. Tak už taky nevím, co budeme jíst :slight_smile: Já prý v mládí kaši taky nee - to byla prý nahozená i protější zeď :grinning: Asi bude Klaudinka po tatínkovi masožravec :grinning:

Já díky tomu, že druhé dítě je už školou povinné, tak do 2 hodin mám na starosti jen Klaudinku a potom až druhé :slight_smile: Mě se líbí ale manžel, když jsem už fakt nemohla, tak říká - běž si s ní lehout - tak jsem se ptala kdy :slight_smile: první spaní má mezi 9-11 a to snídám a něco doma udělám (uklidím, prádlo, případně uvařím, ...) no a další spaní má od 13 hod - to chodíme na nákup a naproti Samčovi, no a pak už je Samča doma, takže děláme úkoly a hlavně "hlídám". :slight_smile:
16. bře 2015 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Kašel je otrava - chudáček. Malá má rýmu, ale tu zadní, takže jí to teče do krku, tak občas zakašle, aby se odhlenila, ale jinak jsme holky zdravý. Za celou dobu marodila (když nepočítám ty teplotky od zubů) asi jen 1x rýma a 1x to ucho (to chytla od bráchy). Tak ať je Samík brzo fit.

Jooo, taky jsme doma měli poslední týden výměnu názorů. Ostřejší. Nasírací jsou poslední dobou oba :grinning: Asi erupci na slunci před tím zatmněním :grinning:

To Klauduša se pořád neumí v noci sama uklidnit a znovu usnout, takže někdy ji vyndávám i po hodině a jindy spí třeba i 4 hodiny. Tak asi tak.

S tím ovocem - v přesnídávkách je to asi jedno, protože je zpracované (tepelně - prostě se řídit číslem měsíce) :grinning: Ale taky jsem se bála třeba jahodové přesnídávky. No, jenže vy jste na to víc citlivý, tak radši se poptej.

Já ani nevím, jestli můj sporťák jde do lehu, ale snad jo :slight_smile: A doufám, že s ním budu drandit po vesnici (chodníky občas stojí za to a samá kostka) a až se nám vrátí golfky, tak se uvidí, v jakém budou stavu. Případně bych si sehnala jen nějaký hodně lehký golfky na případnou cestu někam - zoo, výlet apod.
16. bře 2015 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Jinak klobouk dolů - 9 kg to je něco. Já se musím donutit

HOLKY
co takhle si vybrat nějaký ten cvičící plán a jet ho společně :slight_smile: Třeba nás to donutí si zacvičit :grinning: Já tu mám nějaký zpevňovací na břicho a zadek na 30 dní - začíná se pěkně pozvolna a zabere jen tak 1 - 2 minutky :wink:
16. bře 2015 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Chudáčku, to to je tak vážné, že už nepomáhají prášky? Ale hlavně, aby jsi byla v pořádku. Držím palce

@petulak1988 No teda Terezka je šikulka a zlatíčko (trochu závidím). Tak hlavně, ať vám to vydrží :slight_smile: A jakýpak sporťák máte vyhlídnutý?
16. bře 2015 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@muddledgirl Tak moje mamka má pekárnu a ta od té doby chleba nekoupila (a to už budou minimálně 2 roky).
Já ji taky dostala od babičky manžela - občas v ní něco udělám - rozhodně ji využívám na kynutá těsta (a to hodně) - jako na pizzu, buchty apod. I rohlíky a housky jsem už dělala a byly super. Fakt chuťovka. Chleba dělám domácí, ale jen, když nám dojde :grinning: Minule jsem v něm zadělala pivní chleba (recept od mamky), ale nepekla jsem v ní, ale upekla ho normálně v troubě a jen se po něm zaprášilo, jaký byl dobroučký.
16. bře 2015 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke zatim camarelo eos barva 4.. videla jsem nazivo. i vyzkousela a super
16. bře 2015 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no tak jsem zvědavá....postýlku rozpadlou brzy odlifrujem...a nová mi přijde od známý..tak jsem zvědavá jak budeme bojovat hi hi
16. bře 2015 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke to jo.kašel je otrava.....zkusím ještě něco sehnat v lékárně...horečky měl dvakrát několik dní a jinak jen rýmu a kašel asi třikrát....tak to jde..Hlavně,že ne žádný antibiotika.

A jéje...to Samík usne...díky prsu v pohodě...jen někdy se víc budí a někdy míň.Dneska byl zas na Strollu ve svém živlu...plazil se a válel sudy po celé tělocičně až byl u velkých zrcadel a to se mu náramně líbilo.

No,tady taky stojí chodníky za to..tak uvidíš...Snad se vám bude jezdit dobře.

No..bříško je opravdu hlavně o stravě...já ho drtila a protože tam bylo mrtě tuku bylo to k ničemu.S trenérkou skončím někdy v červnu,tak pak můžem cvičit všichni přes net.Ty hubnout tuky nepotřebuješ,tak jen zpevňovat.Ty výzvy já nevim....někomu se to líbí...ale je to najednou velká zátěž pro netrénované tělo.A pokud bolí záda při cvičení břicha,tak není zpevněný střed a na to jsou core treningy na you tube.
16. bře 2015 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek