• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
@marke - jinak furt ještě necvičím :unamused:
9. dub 2015 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Adámek baští chlebík? A jaký? A má zuby nebo se dá užvejkat i bez nich? Asi bych mohla malé taky něco takového nabídnout. A máslo normální - předpokládám - jen jsem si myslela, že to až tak po roce.

Já ráno kojím (cca 7 hod a ještě tak do 7,30 - 8 spí)
pak v 9,30-10 hod kojení (spánek 1-2 hod)
v poledne (1/2 - 1 hod po probuzení) masozelenina - dáme těch 100 - 120 g
po cca 2 hodinách ( tj. okolo 14 hod.) opět spánek a kojení před ním - ale posledních pár dní mi nechce odpoledne spát - vůbec :frowning2: ani venku v kočárku - to se jen zvědavě zvedá a kouká
po probuzení nabízím prso (aby neměla žízeň)
kolem 18 hod přesnídávka
ve 20 hod večerní kojení - dokud neusne :frowning2:
No a v noci ještě kojím tak 4x.

Takže hrůůůůza - chci zkusit jiný jogurt, jestli nevezme - zkusím Pilos a asi Activii (má přeci jen jinou chuť)

Holky poraďte: @kamisb @janice_opice
Musí mít na chleba zuby, aby ho snědla? A co se tedy smí dávat na něj?
A co Activia sladká a nějaké ochucené jogurty? Od kdy se můžou a které nemají moc cukru?
A odkdy se můžou pribiňáčky apod?

Jinak zkoušela jsem i normální hrnek :slight_smile: Přiblížila jsem se k puse - Klaudinka si ho chytla oběma rukama za okraj, koukla dovnitř a šup - umyla si ruku :slight_smile: Takže tak dopadlo několik zkoušek - chtěla chytat vodu :grinning:
10. dub 2015 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ahojky ja cviceni zase prerusila.. my vcea byli na vystave a objednali sme uplne jiny sportak nez jsme chteli.. easy walker qtro plus.. jsem z nej nadsena, jen se bojim toho ze nejde i proti smeru aby na me mala koukala ale snad si obe zvykneme
10. dub 2015 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - dávám normální chleba (ještě se chci kouknout na tenděstký toustový, ale zatím byl vyprodaný, když jsem si na něj vzpomněla). A na něj nemusí mít zuby, malej je někdy jakoby saje a pak převaluje jazykem a žvýká dásněmi. Ty přední zuby použije jen na křupku když si chce kus ukousnout. A dneska si kousal rohlík, chtěl kousek do ruky. Chleba třeba s kůrkou neukousne tak si ho nacpe do papuly celej a pak se dáví ...zvíře no. Takže chleba dávám já do pusy už nakrájený na čtverečky asi 1x1cm...když mu to dám na talířek aby si bral sám tak to jen mačká a pak mi ukazuje upatlaný ručičky :grinning:

V másu není sůl tak dávám ...když se může i místo oleje do příkrmů a mažu fakt jen maličko. Teď jsem začala mazat i přímo tím jogurtem (kupuji tu selskou hollandii) a večer jej pak dojí.
Jinak aktivii bych fakt nedávala ...mudr říkala, že teď neprošla testama ...nevím jestli obecně nebo jen pro děti. Protože dřív se aktivie pro děti doporučovala.
Ještě psaly holky že je dobrý bílý choceňský a nebo nějaký z lídlu.
Ovocný ještě vím, že se dávat nemá a lipánek bych asi děcku nedala tak do 3let podle zase nějakých výzkumů nic zdravého. Jako tvaroh taky až po roce.
V červencovkách těch velkých koníkových holky dělají z toho bílýho jogurtu jakoby lučinu ...dají překapat přes noc přes kapesník v cedníku v kuchyni a pak to mažou nebo z toho už můžeme dělat pomazánky, přidat třeba mrkev, okurku, pažitku a pod zeleninu nebo ovoce co máš vyzkoušený.
10. dub 2015 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - jo a light věci děti vůbec nesmí.
10. dub 2015 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb děkuji za info.
Tak já ten chlebík taky zkusím :slight_smile: Uvidíme, jak se bude tvářit. Mě se právě dost dáví, ale už malilinkatý kousíčky zvládá a piškot taky. Tu křupku nechce.

Activii taky dávat nechci, ale hledám, co by mohla, jestli by jí něco jelo. Dnes dostala ten z Lidlu - Pilos (je 10%) a dala si 2 lžičky, pak jsem tam míchla trochu přesnídávky a zvládla ještě 2 lžičky. Tak si třeba zvykne :grinning: Holandii nechtěla, když nebyla hooodně namíchaná s přesnídávkou.
Myslela jsem, že nějaké pudinky, pribiňáky nebo něco podobného se už může, ale netuším právě co. No, tak kouknu, ale taky kouknu na složení :slight_smile:
Ta lučina z jogurtu je podle Ládi Hrušky. Dělávám jí doma - 2 velké jogurty 10% a jedna smetana na šlehání. Zamíchat a nechat v lednici přes noc vykapat na plátně (dávám ten kapesník do cedníku). No, dospělým jsem to solila a někdy dala i bylinky. Je to super a fakt dobrý. Jak píšeš, jen tak nebo do pomazánek.
O těch light vím, to určitě nebudu ani zkoušet. Vždyť i mléko od roku můžeme dávat, ale jen plnotučné.
10. dub 2015 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Jaká výstava?
Koukala jsem na něj a vypadá dobře :slight_smile: Ale nejlehčí taky není, co :slight_smile: Je to prostě sporťák a ne golfky. Tak to budeme mít asi hmotnostně stejné (kvalitou samozřejmě ne) :grinning:
Tak hlavně ať dobře slouží! A Terezka ať je spokojená. A jakou barvu?
10. dub 2015 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke v letnanech byla vystava for kids.. a jaky mas?? No ma 11 kilo a unesu ho slozeny do auta v pohode a na jizdu je lehocky, jede sam a hlavne se mi libil prostor pro malou jak sirka, tak delka.. a barvu platinum a dam do ni vlozku emitex lime nebo ruzovou :wink:
10. dub 2015 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jj je to od něj, ale holky to prckům dávají bez smetany, ale prý už se od 9 měsíce mohou i omáčky lehce dávat. Někde jsem četla, že už bychom měli jídlo rozdělovat a ne mačkat dohromady. Myslím, že s tím ještě počkám...mám plný mrazák rozmixovanýho masa ...teda plný asi 300g telecího a stejně asi hovězího. Tak pak se chystám maso už jen krájet tak uvidíme co malej na to.
10. dub 2015 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky uz davate syry ?? Uz i chci dat ochutnat lucinu a jeste jsem premyslela nad kiri.. jinak chlebik i rohlik ma moc rada.. vzdy ji dam kousek ochutnat.. krupky miluje.. :grinning: no kdyz to tak vezmu , tak co se jidla tyce sni opravdu vsechno.. je zlata..
10. dub 2015 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - já dám občas maličko na chleba lučiny, ale fakt trošičku když to má v sobě tu sůl.
A sýry tvrdý myslíš? já s tím počkám už těch pár měsíců ...přeci jen už to je jen 2,5 měsíce do roka.
10. dub 2015 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - já třeba četla, že tavený sýry nejsou vůbec pro děti vhodný, tak ty ani nehodlám dávat.
10. dub 2015 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb myslela jsem lucinu a gervais... kiri je take tvarohovy.. dnes jsem ji dala trosicku ochutnat od sebe s chlebikem a olizovala se az za usima
10. dub 2015 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - víš co tvaroh by asi neměli, je tam moc toho co je v mlíku. Ale podle mě zase maličkou jednou za čas asi nevadí. Ale to si musíme každá rozhodnout za sebe. Já dám maličko lučiny, ale třeba gervais nebo klasický žerve nedávám.
10. dub 2015 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jj ja to chci taky jen jemne na chlebik, to ji myslim neublizi.. :grinning:
10. dub 2015 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@petulak1988 Jj, taky jsem slyšela, že už by měli mít dělenou stravu. Jen si to zatím nedovedu představit, když kousky nejí. Až zvládne přesnídávky s kousky, tak začnu stravu dělit. Já mám v mražáku jen namixovaného králíka, jinak teď o víkendu snad kousek krůtího stehna, tak ho taky udělám na malinký kousíčky (dobrý nápad). Jinak zeleninu mixovanou jsem spotřebovala a tento týden dělám nové "zásoby" - mačkané vidličkou, takže tam jsou malinké kousíčky. No a taky jsme koupili skleničky od 10 měsíce s kousky, tak budu dávat nejdřív to. Myslím, že když začnu dělit potraviny od toho cca roku, že nám nic neuteče.
Až vyrostou trochu zuby, tak chci spíš dávat "žužlat" ovoce - kousek jablíčka apod.
Jinak si myslím, že lučina z toho jogurtu je tedy lepší - není solená :slight_smile:

Zkusím teď pár dní ten jogurt, jestli si zvykne a potom bych zkusila chleba s lučinou nebo máslem. Uvidíme. Nebo nevydržím a kousíček jí dám, až budu zase jíst já :slight_smile:

Taky si myslím, že do roka už moc nechybí, takže radši počkám na ten věk a přestanu jídlo tolik řešit :grinning:
10. dub 2015 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 Já mám z bazaru trojkombinaci. Fotku hlubokého mám v galerii, sporťák vyfocený nemám. Až ho budeme používat, tak třeba blejsknu :grinning: Je to kočárek Maxim (čtyřkolka).
Malá mi hrozně vykukuje z hluboké korby, ale ještě sama nesedí (pořád se přitahuje), tak se pořád rozhoduju, kdy ten sporťák vyndám. Ale radši bych ještě chvíli počkala - zatím ten polosed na koukání jí stačí. Navíc je děsnej mamánek - musí mě vidět. Takže tak :grinning: I když ta moje korba i sportovní verze se dá nasadit oběma směry.
10. dub 2015 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že všechno jídlo, ale jen s mírou - neublíží :grinning:
10. dub 2015 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Kamarádka říkala, že malá měla mističky s rozděleným jídlem a že se krmila sama. Mě to přišlo divný, když ještě nemáme zuby, abychom to rozkousaly - nebo jako to jídlo se uvaří do měkka a pak se jí to dá? To by z toho byla jen skvělá patlanice a nic v puse :grinning: Myslím, že bude nejlepší jí dát vždy kousíček na to "patlání" a zbytek klidně pomačkat na jídlo :grinning:
10. dub 2015 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - já mačkám vidličkou od začátku, mixuji jen to maso a rýži jsem už mixovanou dodělala, příště už bude celá. Jo a mixuji teda polívky, ty vločky mi přijdou že by do krku neklouzaly.
Ale tuhle jsem mu dala ochutnat od všeho kousek než jsem to rozmačkala a v pohodě to papal tak to zkusím zítra nemačkat a uvidíme ...teda část, tu druhou musím rozmíchat s tím mixovaným masem ..to by mi přišlo divný mu dát do pusinky jen to mixovaný maso.
10. dub 2015 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jo a ještě ono je hodně maminek co už nechávají dětem lžičku nebo ať papají ručičkama, ale mě to přijde brzo a pak je prcek jen zapatlanej a nic nesní. To si myslím, že má tak ještě půlroku čas :wink: ale chci k obědu začít zkoušet hrneček obyčejný na pití. (koupila jsem nějaký umělohmotný co má i pítko) tak uvidím, ale zatím se jen odhodlávám ...teď když moc nechce jíst tak ho asi ještě nechám být.
Uvidíme co sní dneska, zase jsme spali dopoledne spolu od 10-12h, tak oběd bude až tak v 15h....protože se mi před chvíli vecpal do výstřihu :grinning:
10. dub 2015 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jak děláš polívky a co do nich dáváš? Prosím o přesný postup :slight_smile:
Jj, tak to máme stejný názor. Jen upatlané a stále hladové dítě. Myslím, že od roku zkoušet bude akorát. Mě se dneska možná malilinko napila z pítka, tak to budu zkoušet.
My už máme po obědě. Dostala skleničku hovězí s rýží v mrkvové omáčce. Bylo to tužší, než obvykle, ale chutnalo jí to moc. Snědla 115 g (mám 230 g, tak dávám napůl) a otvírala ještě pusu :slight_smile: Tak jí zítra do druhé půlky dám domácí brokolici - bude změna a bude toho víc :slight_smile:
10. dub 2015 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já mám knížečku receptů - pár - tak podle toho. Z čeho by jsi ji chtěla? malýmu chutnala z č.řepy a docela se povedla i z rajčat a papriky.
A tuhle jsem hodila jen mrkev a petržel s vločkami do hotovýho vývaru z jeho masa a po uvaření mixla. No byla z toho pak spíš kaše, ale spucnul tu hezky. - nechtěla jsem to už pak ředit vodou.
Jinak většinou dám asi 250ml koj. vody do toho zeleninu (je asi jedno jakou) sem tam i kousek brambory ...vařím 5 minut...a zahustím vločkami tak 2 lžíce, mám hrubý nějaký ovecný vločky tak vařím těch 5 minut se zeleninou a pak ještě 5 minut odstavit a nechat vločky nabobtnat a přidám i pár kapek oleje a prý se už může třeba pažitka nebo ta zelená petrželka a nakonec mixnu a je to :slight_smile: ...je to na 2 dny a hlavně docela rychle hotový. jen vyndám z mrazáku nakrájenou syrovou zeleninu a hodím do hrnce. a za 15 minut se jí :wink:
Píší, že pokud děláš z čerství zeleniny (ne z mrazáku) tak třeba mrkev jen nastrouhat na poslední třeba minutu a pak na chvíli odstavit, asi aby zbylo co nejvíc vitamínů.
10. dub 2015 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já do toho takhle jeden den přidala rozmixovanou rýži ....snědl první den víc než jsem si myslela a taky to spapal. Ale bylo to sklenička od 5.měsíců ..chtěla jsem zkusit rybu ...byl to losos (prý) a krásně papal.
to bylo po 2 dnech co odmítal moje.
10. dub 2015 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sláva dneska jsme absolvovali oběd bez praní a házení věcí všude kolem, sice snědl zase těch svých 80-90g, ale byly to zase už kousky ...hezky těstoviny, mrkev, r.kapusta a žloutek.
10. dub 2015 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kamisb Polévku s vločkama bych někdy zkusit taky mohla :slight_smile: Díky za popis. Tak rajčata měla jen ve skleničce jako protlak a papriku jsem ještě nezkoušela. A co je to ten černý kořen, co jsi tuhle psala? A červenou řepu jsi měla čerstvou nebo ve skle? Z Adámka bude labužník :grinning:

Jojo, lososa jsme taky měli a děsně smrděl. Poprvé nic moc a pak už dobrý.

Super, že papal, tak třeba trápí zoubky. A bezva, že zvládá kousky.
10. dub 2015 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky hlásím ÚSPĚCH.
Před chvílí se malá napila (nefalšovaně) z hrníčku s pítkem. Prostě chyba byla, že jsem jí tam toho dávala málo. Dneska jsem jí ho nalila plný vody a jak to měla pořád plný, tak když žužlala, tak i cucla a zjistila, že to teče :slight_smile: Pak už nechtěla flašku pustit :grinning:
Tak zítra zkusíme znovu.

A co dáváte k pití? Já koupila i ten granulovaný čaj, když nic nechtěla (vodu, sáčkový čaj, ovocnou šťávu), abych jí zkusila udělat vždy jen trošičku, ale moc jí ho dávat nechci, je slazený (i když tak hrozný to není, je to dle doporučení dost ředěný). Zkusím zítra udělat ovocný nebo bylinkový čaj.
10. dub 2015 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, kdy má Monča ten utz v CAR? Nevíte o ní něco?
10. dub 2015 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - černý kořen je kořenová zelenina a prý nejzdravější z kořenový.
10. dub 2015 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - myslím že 17.4. jestli se nepletu.
10. dub 2015 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek