• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

26. května 2017 
@petulak1988 my máme také genetiku oba v pořádku a máme problém v tom,že se nám špatně pojí ty chromozomy. Jsem z Liberce a přešla jsem tady z Gennetu do Brna do Heliosu,protože tam dělají to genetické vyšetření embryí a navíc mi to tam hradila pojišťovna. Jestli by nestálo za to,aby jsi si také nechala udělat to vyšetření embryí?
My máme ještě jedno embryo zamražený co nešlo vyšeřit a tak ho zkusíme transferovat. Pokud to neklapne už nám nabízeli dárkyni vajíček a nebo jsem přemýšlela o minimálce.
A kam jsi chodila teď do CAR?
2. říj 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho no ja to nechapu protoze vajicka pry mam ukazkove,spermie vybrali oni mame ICSI.. tak fakt uz nevim... no chystam se do gestu neo do cube
2. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho ja jsem chodila k apolinari.. podle me byla spatna stimulka..jednou mam skoro 50 a podruhe z 19foliku jen 5 a nic nemeni jen jednotky..nezkusili ani jiny leky nebo protokol..porad jeli stejne
2. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - když to ICSI není že by vybrali hezký spermie, ale prostě vezmou jednu a tu přímo vpraví do vajíčka. To by jsi si pak musela připlatit a to je snad PICSI (pokud nekecám) a tam už vybírají ty nejhezší spermie.
Pod nějakým větším mikroskopem.
2. říj 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb me rekla embryolozka ze vybiraji pekny tak ja nevim :frowning2:
2. říj 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no jestli to tak je tak jdu drco pryc protoze mi porad tvrdili ze vybirali ty nejlepsi a ja platila jen ICSI... a tim teda vlastne muze byt spatny vyvoj embrya.. no to me po....
2. říj 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - jako asi se podívají jak se pohybuje jestli se třeba netočí do kolečka a nemá viditelný morfologický změny, ale víc to studovat pod klasickým ICSI podle mě nejde.
Na to si právě pak holky připlácejí a tam je pak i pod větším mikroskopem vidět, jestli mají spermie ty správný senzory a apod ... ale jen si to myslím, třeba mě některá holčina opraví.
2. říj 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ja si myslim ze je to tak jak rikas ty.. :frowning2: bohuzel... myslim ,ze jsme proflakali 3pokusy :frowning2:
2. říj 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - když ono je to někdy asi hrozně těžký ...já jsem si říkala, že 1IVF prostě vyjde ...1 jsem otěhotněla přirozeně (sice konec špatný) a podruhý po IUI ..ale taky bez úspěšného konce.
Tak jsem si myslela, že IVF prostě bude v klídečku a ono prdlajs no ...byl jeden pěknej brouček, kterýho jsme 3den zavedli a 2odešly 4 den. Mojí MUDr.zarazil ten špatný vývoj tak právě proto zkoušíme ten dlouhý protokol jestli to nebude lepší ...tak se těším a jsem zvědavá ...ale jak to dopadne dopředu bohužel nikdo neví.
Já po ET 8 den začala špinit 11 den na krvi tam 0 - tak jsme vše vysadila a MS přišla naplno no :(

Oni podle mě neví ani moc ti doktoři, jen zkouší to co vyšlo jinde v podobných případech ....asi ne vždy se dá příroda přečůrat :angry: bohužel.
Ale nevěš hlavu ..poslechneš si názory od jinud a pak se v klidu může rozhodnout co a jak dál.
2. říj 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb dobre ale u me nikdy nezkusili nic jineho,stejny protokol ,stejne leky a podle me kdyz mame spatne spermie a nedelali priteli ani imuno jen me tak si myslim ze to PICSI meli udelat... bylo to podle me spermijkama ,kdyz se zastavil vyvoj nebo byl spatny,vajicka byla v poradku... takze asi tak..me mrzi ,ze nikdy nezkusili nic jineho,jeli porad stejne..
2. říj 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - hm tak to jo, já mám 2IVF a jiný protokol a jiný léky, předtím to byl gonal, teď budeme zkoušet puregon..on je prý podobný, ale ne úplně stejný ....já jsem s mojí MUDr nadmíru spokojená, při každé návštěvě je prostě vidět jak se stará a jak vymýšlí jak dál ..nedá TI jednu dvě varianty, ale posledně vyplodila 4 ..prostě jsem pak jen valila oči ...vše krásně vysvětlí a případně je na telefonu kdyby něco.
Takuvidíme jak to půjde dál. Při případném 3IVF se chystáme právě na PDG ...ale obě věříme že to teď klapne. Říjen je asi můj měsíc, jen by to konečně už mělo dojít do zdárného konce teda.

To je divný, že zkouší zase stejný protokol a kolik jsi měla minule foliku a vajíček při prvním pokusu? to k IVF došlo nebo taky ne?
2. říj 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb prvni pokus 41vajicek silny hyperstimulak a zbyli jen 3embrya a jedno zavedli,nic ,pak rozmrazovali,a rozmrazilo se jen jedno a take nic... vsechno stari 3dny.... druhy pokus zase 40foliku ale v pulce stopnuto puregon a dali jiny lek a ten zastavil rust tech malych,tak akonec jen 12foliku z toho 7vajicek a jen jedno tridenni zbylo a zavedli no a potreti 19foliku jen 5vajicek 4se oplodnili ale 4den zanik 3embryii no a ponechano jedno do 6teho dne ale uz mi bylo receno ze vypada spatne a taky ze jo,spatny vyvoj vsech.... takze takhle,vse puregonem ,vse dlouhy protokol,jen zmena jednotek... :frowning2: kam chodis??? Do gennetu??
2. říj 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb @petulak1988 holky ti PICSI je že se spermie dají do takového gelu a na dno se přisají ty co mají dobrou DNA a co jsou zralé. Ty se vezmou a metodou ICSI z toho embryolog vybere tu neokousanou a tu vpraví do vajíčka. Hodně laicky řečeno :grinning:
2. říj 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho jj proto si myslim ze to melo byt provedeno u nas.. mame spatne spermio
2. říj 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 v prirode je to tak,ze vajicko je obaleno takovou tekutinou.kyselina hyer.... nevim z hlavy a zrale spermie maji na hlavicce takove receptory a ty se vazou prave na ten obal.nezrale si vejce ani nevsimnou. To se prave d3je pri PICSI pac tam maj takovej spesl gel a nabazou s3 na nej ty zrale.
2. říj 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 to vám určitě měli udělat. A možná bych teda ještě zvážila to genetický vyšetření embrya. Pokud je to poslední pokus na pojišťovnu tak bych asi chtěla maximum. O Gestu jsem neslyšela ale o Cube bych taky uvažovala. Také si chválí Iscare.
2. říj 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jinak my 4+1 tzn. 4 kousky pekne a zrale a jedno o neco mene,ale ne nejaka hruza a muze to jeste dohnat.zitra mi budou volat jak to vypada a ET bud v sobotu nebo v pondeli
2. říj 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice krasa krasa krasa :slight_smile: to jsou uzasne zpravicky.. jj asi pujdeme do CUBE protoe podle me meli tuhle metodu aspon zvazit
2. říj 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho a kam chodis??
2. říj 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Jani super. Tam bude ten správnej bojovníček. :wink: A co svíčková-byla? :grinning:
2. říj 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Peti, to je mi moc líto. Drž se. Určitě můžeme, dneska jedeme, ale ke známejm, zejtra jdeme na cvičák a před tím mám nehýtky a v pátek jedeme na chatu, tak bych mohla buď v neděli odpoledne nebo příští týden. Co Ty na to?
2. říj 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 jestli mate spatne spermio tak urcite.Ja jsem rada,ze jsem se pro Cube rozhodla.
@petulak1988 Teď jezdím do Heliosu v Brně. Kontroly při stimulaci provádějí nejen UTZ, ale dělají i odběry krve a podle toho ti upravují dávky při stimulaci.
@coralin dobra tak nekdy pristi tyden?? :slight_smile: budu se tesit :slight_smile:
2. říj 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice j mame spatne... hele co se zjistuje z imunologie u chlapa??? Ja nechapu proc ji priteli nedelali.. :frowning2: jen me...
2. říj 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice janicko moje ale ja mam jeste jeden pokus hrazeny pojistovnou..maji smlouvu???
@petulak1988 To já taky, co třeba ve středu? Jak jsi na tom?
@danaho jak casto ti delali ten UZ?? me dali leky na stimulaci a na kontrolu jsem sla az za 8dni
2. říj 2013 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@danaho tak jeste,aby se nam oplodnili :slight_smile: prej tentokrat svickova nebyla,ale zase jsrm chtela Tequilu. :grinning:
@coralin zatim nic nemam.. tak predbezne ano :slight_smile:
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek