• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
@sasanka033 díky snad...bojím se
15. kvě 2015 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek dneska říkal, že 5 - 6 týden, ale počítal to jinak než ta doktorka, ta říkala, že tak 3 týden, ale oni k tomu ještě něco připočítávají. Ket byl 24.5.
15. kvě 2015 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb když já ms nemám nikdy pravidelně, někdy jo a někdy ne....
15. kvě 2015 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin - a kolik máš toho ascorutinu? Byla jsi u mudr a co říkal dneska?
15. kvě 2015 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin - jinak já bych to asi počítala den KET - dny kolik bylo embryjko staré + 14 dní. ...a teď týdny po KETu.
ale jak se to počítá správně nevím.
15. kvě 2015 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin - a ta krev byla až teď večer nebo před tou kontrolou? Můžeš být hodně prokrvená a být to z toho vyšetření.
15. kvě 2015 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ja bych být tebou šla na pořádnej UTZ a to co nejdřív....ja tě nechci nějak strašit prosímte, v 99 procentech je to normální krvácet při nidaci, ale me se tahle projevilo mimoděložní v 8 týdnu....:frowning2: ale pokud jsi na utz byla a bylo neco videt, tak pak to je v tomto ohledu v pohode....alepokud bys měla jkoukoli pochybnost, klidně na pohotovost a at ti udelají utz...nejlepší na tohle Motol...nenech se ode me strašit, to fakt nechci, ale lepší je tam zajít....
15. kvě 2015 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek - byla na ULZ a váček byl vidět.
15. kvě 2015 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ale mimodeložní při ivf tak časný není, ja to měla u přirozenýho...
@kamisb aha tak to je super...
@kamisb ascolutinu nebo jak se to jmenuje beru 2-2-2, hrdlo je uzavřený a gestační váček je vidět
17. kvě 2015 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb bylo to před kontrolou, a počítal to jako 5 - 6 týden
17. kvě 2015 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek byla jsem na pohotovosti na Bulovce.
17. kvě 2015 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek mimoděložní to není
17. kvě 2015 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coralin a vse v poradku?? Hodne odpocivej
18. kvě 2015 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ja krvacela ze to ze me teklo jako z kohoutk.rucnik mezi nohy a rychle do nemocnice.tohle jsem měla několikrát během těhotenství. Snaz se byt co nejvíce v klidu a ležet na boku. Při krvácení nedoporučuji ležet na zádech. Neboj se zvládneš to. Budou to nervy ale ty to zvládneš!!
20. kvě 2015 v 11:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm no to je hruza, to bych se zblaznila!:( tak jeste ze to dobre dopadlo!
20. kvě 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm ahojky nemohla bych te poprosit o nejake receptiky co delas malemu??V jakem pomeru.. chci prejit ze sklenicek ale zatim ji chutnala jen rajska a brambor s kurecim...
20. kvě 2015 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 petul ja vařím pro nás pak odeberu pro Aleška a nám to dokorenim. Co bys měla přímo na myslím?

@sasanka033 no neboj ze jsem na chocholouska nebyla :grinning: ale spis me vždy udivilo ze se Alesek udržel.
20. kvě 2015 v 17:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 malém miluje bramborové noky se spenatem a pečené kuratko :grinning:
20. kvě 2015 v 17:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm fakt uz pecene kure?? Ja nevim jake kombinace delat.. co teda varis aby se to dalo odebrat..
20. kvě 2015 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Ahojky, zkus kouknout sem a inspirovat se :slight_smile:
https://www.kojeneckavyziva.cz/cs-CZ/Vyziva-ditete/Recepty-podle-mesicu

Já už taky chci přejít na převážně domácí stravu, ale naposledy, kdy jsem dala malé kousky, tak mi je vrátila i s dopolední svačinou :frowning2: Takže uvidíme. Ale od roku už bych chtěla jen vařit. No, problém spíš vidím v tom, že doma nevařím denně a spíš bezmasá jídla, takže to budu muset ještě promyslet. Ale maso na kousky si asi udělám zase do zásoby a budu jí ho jen přidávat do zeleniny a příloh.
21. kvě 2015 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak já už zase vařím a malej sní celý hrneček tak 120-150g.....ale museli jsme se vrátit k mixování a přitom ráno sní v pohodě chlebík na kousky nakrájený nebo rohlík.
Jo a zázrak vzal na milost kousek syrový okurky :slight_smile:
zkoušela jsem už i jahody ze zahrádky a to neochutná ani za nic a včera jsem zkusila namíchat do jogurtu ...krmil manžel a prý když zjistil, že v něm něco je tak vyplázl jazyk a musel mu to vyndat z pusinky :grinning:
prostě ovoce a zelenina čerstvá "něněně"
21. kvě 2015 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - já dneska malýmu chystám mrkev, telecí a asi brambor jestli tchýně přivezla ...jinak k tomu bude rýže ...má trochu řidší stoličku tak ať se to trochu zmírní.
Taky by jsi vlastně tohle mohla dělat i vám a prckovi pak jen odendat.
Já na máslo hodím mrkev a pak to teda zaleju vodou a dám maso už uvařený a mixnutý z mrazáku a rýži a pak mixuji celý ...má to buď jako kaši nebo polívku podle toho kolik tam dám vody.
Ale jinak si myslím, kdyby jsi hodila maso na mrkev do trouby pro vás a malý pak odendala a dala k tomu brambůrek, že by chutnalo :slight_smile:
21. kvě 2015 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jen teda u toho prvního odkazu mě zaráží že od 8.měsíce už dávají mléko a od 11 je tam i tvaroh.
Já se na to ptala dětský a prý máme do toho roka vyržet, že j to zbytečný dávat dřív.
Já dávám máslo a jogurt a občas maličko lučiny.
21. kvě 2015 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Tak toho mléka a tvarohu jsem si nevšimla. Spíš jsem na to ještě moc nekoukala, jen to mám uloženo jako odkazy pro inspiraci :slight_smile:

Já mixuju pořád. Potom, co mi to vše vrátila, tak si netroufám. Dneska jsem ale jen mačkala vidličkou, takže to bylo hrubší a když jí zabavím, tak to sní (nemá čas nad tím přemýšlet), ale i tak to polyká bez kousání. Nevím, jak jí naučit, že to má kousat = žužlat. Jinak chleba zkoušíme tak obden a docela dobrý. Pár kousků taky dala (ale jen zatím malinko). Ovoce jsem zkusila a taky ne. Ještě prostě nepřišla na to, že se to má kousat a jak se to dělá. Zkouším dávat křupky, tak ty, že se rozmočí, tak dobrý. No, asi máme na to ještě čas. Švagrová říkala, že malej to začal jíst před chvílí, že taky nevěděl, jak s kouskama (a to mu je v neděli rok) :grinning: Stejně si myslím, že všechny děti k tomu musí dospět.

Jinak množství u nás dobrý - dělávám tak 120 g a sní to, takže jsem si říkala, že když to týden dá, že zvednu trochu množství :slight_smile: Když malému vaříš, jak odhadneš množství? Já toho vždy mám tak na týden :grinning: A mrkev dáváš celou nebo vykrajuješ ten vnitřek? Chci si právě zamrazit teď už kousky (mám tam asi poslední 2 porce mraženého mačkaného) a dělat taky čerstvé (příp. na 2 dny). Jen to maso si hodím do mražáku už uvařené a na kousíčky.
21. kvě 2015 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já mrkev jen oškrábu.
nějak nevím proč bych měla něco jinýho s tím dělat :slight_smile:
já vařím na 2 dny ...takže dávám na váhu aby to všechno mělo kolem 200-220g a pak plus voda.
Většinou je to akorád nebo maličko zbyde.
21. kvě 2015 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Prý v tom středu mrkve je nejvíc dusičnanů (bráno z hlediska hlavně té zimní zeleniny)

A to bereš na váhu jen zeleninu, nebo i to zmražené maso a přílohu? (vše, co hodíš do rendlíku před přilitím vody) A vaříš už v klasické vodě nebo v kojenecké?
21. kvě 2015 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja dnes delala dusenou mrkev s hraskem na smetane s koprem k tomu brambor a varena veprova kyta. Nez jsem dala smetanu tak jsem aleskovi odebrala a dala mu do toho trosku jeho mlicka.kulicky hrasku jsem jen zmackla aby mu to nevlitlo do krcku ostatni mel jen nakrajene na kousky i masicko a jak dlabal.
Alesek spatne travi jogurty tam mame pozastavene mlecne vyrobky krom masla na chlebicek. Miluje i syrovy hrasek ci jen uvarene zelene fatolky.dam mu do ruky a on mlaska :grinning:. Delam i rybu s rajcaty a s ryzi. On miluje rajcata tak ze u nas vsechny omacky jdou od rajcat.nejvice vedou testovinky mlete maso a rajcatova omacka. Miluje polivky vyvary a bramboracku.
Z ovoce ma rad akorat hroznove vino jahody a nekdy jablko.banan meloun neprosly :grinning:. Ale syrovou zelcu jako paprika rajce okurka hrasek to jooo.
21. kvě 2015 v 16:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek