• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

17. října 2017 
@marke - to mi nedošlo s tou mrkví, ale už je po zimně snad ...doufám, že bude i letos nějaká domácí.
Jinak jo maso, zelenina a příloha aby měla tu váhu + pak vodu....a to pak dá tak 250-270g a to je podle mě na 2dny tak akorád

Jinak dneska jsem zkusila mrkev nastrouhat na másle uvařila, pak dala vodu a rozmixovaný maso a rýži jen tak ...a že mu to ta dám. No snědl asi půlku hrnečku což je kolem 80g ...a pak asi kousek vdechnul nebo co a začal kašlat až se z toho poblil :frowning2: tak hold budeme dál mixovat no.

Jinak holky hrůza dřív krásně držel u stříhání nehtů a teď to jsou boje. Dneska se už i přestal prát, ale ječel a ječel jak kdybych mu bůhví co dělala ...ach jo :frowning2:
21. kvě 2015 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já teda vařím v kojenecký ....teda my konkrétně kupujeme tu ECO vodu z těch kontajnerů.
Je to tak 10kč za 8 litrů. My tu máme buď vodu ze studny a tu mu nadávám na pití, stačí to co vypije ve vaně a pak městskou vodu, ale ta je příšerně chlorovaná. Tak kupujeme tohle no ....má to prý hodnoty i koj.vody tak proč ne.
21. kvě 2015 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb :slight_smile: Tak s tím stříháním nehtů to je obdobné. Dřív v pohodě a poslední dobou jsem jí musela pomalu ty ruce "zalehnout" aby držela :slight_smile: No nevím, jestli z toho začínají mít rozum? Dřív stačilo, že má v druhé ruce hračku, ale teď ne a ne a bude ji chytat oběma a bude :grinning:

Já dělala mrkev jen 2x (mrazila jsem větší množství). Poprvé ani nevím, ale podruhé jsem střed odstranila. A teď jsem už viděla, že mají novou mrkev, tak bych to už asi nedělala.
Super - díky za radu, pustím se taky do vaření. Dělám to jako ty - zkusím kousky (mě většinou nevezme už ani druhou lžičku, když zjistí, že tam jsou kousky - a to mám na mysli právě např. tu rýži) - většinou trošku rozmačkám a když to nechce, tak to mixnu. No, prostě to chce čas.
Chudák Adámek, tolik práce sníst to a pak to letí poměrně rychle ven.

Já na pití dávám taky kojeneckou, ale vařit budu už asi v kohoutkové. On ten chlor vyprchá při vaření, ne? A co se týká složení, tak jsem koukala a máme z hlediska dusičnanů vodu v pohodě. Je pro kojence dovoleno snad množství 50 (nevímčeho) a my máme asi 20.
A co jsem zjistila (logicky to odpovídá, ale myslela jsem si původně opak) = myslela jsem, že voda z vrtů je kvalitnější než ta povrchová, ale protože se tam nedostane sluníčko, tak voda z vrtů (hlubinná) má hrozně vysoký obsah dusičnanů, povrchová nikoli.
21. kvě 2015 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - asi zkusím zjistit složení vody co nám dodávají Písty.
22. kvě 2015 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Já to našla na stránkách Vodovody a kanalizace (u nás)
23. kvě 2015 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co kojíte - pijete pořád ještě ty čaje pro kojící matky?
23. kvě 2015 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Ahoj, vše je v pořádku, máme jedno mimi, kterému krásně bije srdíčko, ale mám zas nakázáno ležet, protože jsem včera zase špinila, tak jsem z toho na nervy.
23. kvě 2015 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@beryltm díky, nevěděla jsem že je lepší ležet na boku, ležím spíš na zádech a mám podložené nohy polštářkem. Díky za radu. Máme potvrzené jedno krásné miminko, bylo nádherné vidět jak bije srdíčko. Jenže včera jsem zas trochu špinila, tak jsem z toho byla nervózní a zase ležím. Je to dost na budku:slight_smile:
23. kvě 2015 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky furt nejak nestiham....doresujeme prodej,koupi a stehovani...do toho jezdime pryc a ja jsem se jeste pustila do boje proti kvotam a shanim podpisy na petici...protoze nechci aby deti zily pokud by zily v terorismu a pod vladou Islamu..nastesti lidi jsou nastvani a tak podepisuji...:slight_smile:
Jinak.Valce se blizi rok a vcera se zacala pouste nabytku a choditka a kocarku a stoji sama a snazi se i o samostatne krucky :slight_smile:zatim pada na prdku :slight_smile:
23. kvě 2015 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marke - já si dávám jeden denně, ale spíš to mám kvůli tomu abych aspoň něco vypila. Ráno piju velký čaj ovocný a jeden normální kojícího.
Furt nepiju podle mě dost no a taky to má trochu těch bylinek na bříško.
24. kvě 2015 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky to zase byla jednou noc :frowning2:
Usnul sice docela v pohodě v 19:30, ale pak pokňourával a v 21:30 plakal, a že na postel a prso. Tak si cucnul a za chvíli zase spal ...v pohodě jsem ho přenesla do postýlky, ale nějak se furt mlel a kolem 1h už jsem si s ním vlezla do postele v pokojíčku a byl skoro celou noc přisátý a dudlal nebo aspoň prsa oňuchával a hladil a v 6:30 už byl vzhůru úplně. Takže jsem zlámaná a nevyspalá :unamused: Může to být tak k zoubkům ?
jinak většinou spí docela hezky sice se občas jednou před půlnocí vzbudí ale většinou spí do 3-4h a pak už se mnou až do 7-7:30
25. kvě 2015 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Já právě taky pořád čaj piju (ze stejného důvodu), ale už toho chci nechat, snad to nesníží laktaci. Malá se v noci budí tím, že prdí, tak chci zkusit, jestli to nebude bez čaje lepší (přeci jen ten kmín apod.)

No tak to jsou klasické zoubky :slight_smile: To já znám moc dobře :slight_smile: A tohle je u nás krásná klidná noc :grinning: Když byly zoubky, tak to bylo i 10x za noc :grinning: (ale je pravda, že si jí do postele nedávám)
To víš, teď Ti Adámek dal chvíli klid a už porostou další :frowning2: Už se na to taky začínám pomalu chystat. A slintá a strká si prsty a hračky do pusy?
25. kvě 2015 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - slintá :grinning: to je asi i slabé slovo, tomu tečou proudy z pusinky obouma koutkama. Nejlepší je když cucá něco plyšovýho nebo pískací zvířátka...to teče dovnitř.
Jinak ho tak 3x denně převlíkám jak je mokrej. Dřív jsem mu dávala šátek a bryndák ..ale to jsem neměla dělat ....chudínek má teď hroznej krk jak asi i bylo vedro :angry: kráva no, ale už to mažu asi týden a lepší se to.
Já si myslím, že to bude ta horní stolička, ale nic tam necítím ...zatím má furt těch 6 zoubků už od konce ledna.

Tak já piju jen jeden denně a to myslím, moc neovlivní. Prdění jej nebudí.
25. kvě 2015 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Já si udělám ráno jeden sáček do půllitru a popíjím celý den. No, zkusím to bez něj a uvidíme.

Jeee, tak to je tedy pěknej slintoš :grinning: Takže něco asi vyleze. S tím šátkem si nenadávej, taky bych to udělala a nemyslela bych si, že z toho bude mít problémy. Však ono se to vyléčí. Nojo, tak hold budeš muset převlíkat. Já mám ještě takovou jakoby brindákovou blůzku - z vrchu blůza a zevnitř "igelit", ale to by se asi stejně taky pařil (tedy je to jako rukávy a přední díl, né zadní).
Taky hledám zoubky, kde jaké porostou - jen ty horní trojky jsou už dlouho takové povylezlé v dásni, ale jak to už není vepředu, tak to nějak nevidím a necítím. Takže bych řekla, že to už bude překvapení :grinning:
Jinak minule jsem Klaudince vzala taky plyšovou hračku, která měla cedulku (miluje cedulky - vždycky je oslintá) a tu jsem tedy fakt vyždímala - teklo to z ní. No nevěřila bych, že to dokáže tak "napustit" :grinning:
25. kvě 2015 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak přemýšlíte do budoucna (2. - 3. rok) s kojením, UM, kravským mlékem apod.
25. kvě 2015 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jo cedulky taky vedou :slight_smile: nebo ocásky a růžky apod
no to by se asi zapařil, stačí teďručičky v loktech má taky flekatý ...jak bylo teplo měl bodíčko s kr.rukávem a na tom lehký triko s dlouhým ...tak se hned opotil :frowning2: ...hold je ten exém blbej no.

JInak kojit přes den bych nejraději už jen přes léto ...na noc a ráno mi to je jedno, ale asi max do 2let.
A mlíko na pití? kravský asi až po 3roce ...do kaší začnu od roka. Takže až už nebude MM tak asi přejdu na nějaký UM ...sunar apod.
25. kvě 2015 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Tak Klauduša už 5 dní otvírá pusinku na kaši :slight_smile: Zkusila jsem jí po čase udělat znovu kaši (instantní) a udělala jsme jí rýžovou meruňkovou (ty předtím byly banánová a klasická rýžová). No ta je fakt dobrá. A malá zblajzla 50 ml. Tak jsem po 2 dnech koupila ještě malinovou (mají teď akci v Dr.Maxovi) a střídám je a 4 dny dala 50 ml a včera 80 ml. Tak snad už chutná :grinning:
Chci jí je naučit právě kvůli mléčné denní dávce. Až skončím s kojením (taky přes den chci už jen v létě a pak to omezit jen na noční - a doufám, že to už nebude 4x za noc), tak bych chtěla doplňovat denní dávku jogurtem, kaší, tvarohem, sýry, ... Takže uvidíme, jestli budeme zavádět nějaké UM. Asi si to zatím jen hezky maluju, ještě se poradím s doktorkou a rozhodneme se.
Kamarádka právě mě upozorňuje, že to tak nepůjde, že prostě UM zavést budu muset (má vitamíny). Kravské se prý může od roku, ale nevím, jestli i na pití a hlavně má jiné složení.
26. kvě 2015 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb No to máte s tím starosti. To Klauduš se dělají jen vysušená místa - mažu a je to stabilní. Jinak včera bylo vedro, dokonce jsem si říkala, že jsem ji asi hodně oblékla - měla body s dlouhým rukávem, punčocháče a šatičky bez rukávů. No a klidně by snesla i míň. Jen se pořád bojím, že jak jen sedí, tak že jí je větší zima, než kdyby se už aspoň hýbala. Každopádně dneska je už zase pěkně hnusně :frowning2:
26. kvě 2015 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co ted jeate mala nemuze,??bilek, tvaroh, sul cukr a co jeste?
26. kvě 2015 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - různý koření ...zatím se může používat jen takzvané zelené koření ...pažitka apod
ale už klidně můžeš zavést obyč cibuli a od 8měsíce smetanu do polívku na chuť nebo dělat omáčky.

@marke - já sahám za krk ...ale včera měl i mikinu pak v kočárku hodně pil, tak jsem mu ji sundala a měl teda bodíčko s kr.rukávem a triko s kr.rukávem a tepláčky.
dneska je tady taky pěkně hnusně dopoledne ven nejdeme uvidíme co odpoledne.
JInak kaši já pak chci dělat domácí, prodávají různý zrní (jako pšenici apod) a že bych to pomlela a dělala z mlíka právě. Už mám i mlínek ...ten je teda na kafe, ale snad to nebude vadit.
Vločkovou kaši prý jíst nebude :slight_smile: tu jsem už zkoušela ...dala jsem mu tam i přesnídávku, ale nejedl.
26. kvě 2015 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb uz smi smetanu..dnes je ji 9 mesicu...ma 9,3kg a 73cm :blush:
26. kvě 2015 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Gratuluju Terezce k dalšímu měsíci :slight_smile: A je moc pěkná (mírama), řekla bych tak akorát :slight_smile:

@kamisb No tak to jsem předem zavrhla :frowning2: (dělat vlastní kaši) a zůstanu jen u kupovaných. Ale obdivuju Tě. Mě stačí, že vařím :grinning: No je pravda, že odpoledne bych stihla domácí kaši udělat, ale to asi v případě, že bych měla jedno dítě :grinning: Se Samčou dělám odpoledne přípravu do školy (a to já jsem na něj pes) a pak musím udělat něco k večeři. A víc nezvládám. Jen opravdu tu kaši zalít vodou :grinning:

Vločky jsem nezkoušela. Ale myslím, že po rýžové zkusíme i další druhy, zatím jí to nechci moc míchat.

Já byla včera venku kolem 14 hod. (vím, nejhorší čas, ale jinak to kvůli Samčovi nestíhám - musíme být doma, když přijde ze školy) a dneska jsme dopoledne jeli na návštěvu a daly taky asi 2 hodinovou procházku. A dorazily domů a začalo pršet - prostě jsme to měly vypočítané :grinning:
26. kvě 2015 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - my chodíme na hodku dopoledne kolem 10h a pak tak na hodinu až podle toho jestli se k nám pak přidá tatínek a taky tak ňák od 14:30 ...většinou po obědě. A ten má malej až kolem tý 14h.
No zatím mám velký oči, ale chtěla bych to zkusit ...poud někde seženu to obilí ...jinak si myslím od roka můžou i krupicovou kaši ne?
a ta je za chvíli taky hotová mi přišlo, ale dělala jsem si ji jen jednou sobě k večeři.

Ale u nás je dobrý, že manžel je prostě po 17h denně doma, tak je s malým než jdeme do vany. Kromě pondělka když má anglinu a dělá si úkoly před tím.
26. kvě 2015 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke jj je podle me akorat..ma hodne pohybu tak je to super a hlavne strasne rada papa.. :wink: ted uz si tu 2 hodky hraje sama v ohradce a maminka se uci..ale ted pujdeme haji na chvilku a po svace zase ven
26. kvě 2015 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - při domácím měření má malej v necelých 11měsících asi 76cm a 9,5kg :slight_smile: a přitom teda ručičky a stehýnka má pěkný :grinning:
26. kvě 2015 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mala fakt nema ... jako neni hubenour :grinning: dr mi rekla ze ma tezky kosti :grinning:
27. kvě 2015 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - tohle mě vždycky od lékařů pobaví :wink:
27. kvě 2015 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jj ...ja jsem stastna ze dlabe a vse ji chutna
27. kvě 2015 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlášení: včera odpoledne byl nalezen sedmý zub :grinning:

Jo a kaše jsme zvládli 120 ml. :grinning:
29. kvě 2015 ve 03:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke gratuluji..u nas objeven paty :blush:
29. kvě 2015 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek