• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

23. března 2017 
@marke - už máte víc jak my ...gratuluji :slight_smile:
já furt čekám ty stoličky a nic ...ani v pusince nic necítím.

a kaše super
29. kvě 2015 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Super, zlatě dokud jich bylo 5 :slight_smile: Teď už když mi u prsa usíná, tak "škrábe". Však ony se brzy objeví i ostatní.

@kamisb Tak to já to nečekala. Malá byla předevčírem dost taková uplakaná a pořád se chtěla nosit. Tak jsem si říkala, že asi zase začínají zuby a včera koukám, co to má v pusince (drobek, slina, ...) a on zoubek :grinning: Takže tentokrát jsme to měli bez problémů - super :grinning: Jinak nám vylezla dolní levá dvojka (a rozhodně to nevypadalo, že by se na to chystala). A koukala jsem, stoličky jsou taky takový naběhlý, ale to může být ještě na dlouho. Když jsem chmatala, tak jsem nic necítila (kromě toho, že celé dásně jsou takové tvrdší). Takže všechno vypadá v puse stejně. :grinning:

Jinak jsem si četla tvůj příspěvek a musím se taky pochlubit :slight_smile: My říkáme tata, dede, teta, tyty (to učil tatínek), bek (náš pes je black), baba, ppp a už jsem i několikrát slyšela slovo mama :grinning: Asi týden, co ho říká, ale stejně si asi u žádného slova ještě neuvědomuje význam. U nás začala právě tím, že si začala chytat spodní ret do zubů a začala říkat b a p a později taky m. Jo a minule ležela na břiše a nelíbilo se jí to, tak koukala nahoru a brečela a křičela mama, mama :grinning: No až na ty okolnosti to bylo kouzelné :grinning:

S lezením se snažíme, často je teď na bříšku (už se jí tam celkem líbí) a cpe nožky pod bříško. Když se dostane (nebo pomůžeme) na kolínka, tak péruje :slight_smile: Možná to i do termínu kontroly stihneme :grinning:
29. kvě 2015 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - hihi, no malej kd\ž je hoodně nespokojený tak něco jako "mmmmam" vyloudí no :slight_smile:
ale táta je asi cílenej, už párkrát k němu přišel a "ťáťa" .... a když se ho zeptám kde je tak ho jde hledat.
jinak jako jede skoro celý dny ....tatatata ...ale toto nespojuje ve slovo jen tak žvatlá

jinak uvidíš, třeba se ještě hezky rozleze :slight_smile: malej je na 4 už jen vyjímečně...jako příklad včera zavrávoral pžed hospodou po takovým jakoby schůdku a tak to raději dolezl po 4 :slight_smile: ...hihi po 4 a směr hospoda místo obráceně :sunglasses:
29. kvě 2015 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke
@kamisb holky kdy zacali takhle zvlatlat??Ja porad na malou mluvim a tak a jediny tak co slysim je ujeje... grrr a takovy to zvatlanicko
29. kvě 2015 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - já nevím malej asi tak před měsícem možná víc ....ale on brblal hodně od mala od 3 měíců třeba říkal "hele" a to mu už zůstalo.
Někdo mluví až hodně pozdě a někdo moc brzo ....já myslím, že i ten náš to ještě fláká :grinning: ..většinou si stejně vystačí s "e"
29. kvě 2015 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb to "Hele" povídá ten náš taky a už dlouho :slight_smile:
29. kvě 2015 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eevvaa
@kamisb
@petulak1988 Tak to my začínaly slovem "jejej" :grinning:
No neboj však ona se rozmluví :slight_smile: Ono to není ještě souvislé povídání slov. Pořád převažuje to žvatlání :grinning: A učenou opičku dělat taky nechce, takže doma pusu nezavře, ale před někým ani nepípne :grinning:
Jinak dle záznamu řekla slovo "táta" pár dní před 8. měsícem. My sice mluvíme, ale zato ani nelezem. Prostě každý máme něco :grinning:
29. kvě 2015 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak to vypadá, že místo horní stoličky to nakonec bude dolní 2...dneska jsem měla pocit, že jsem tam dole něco zahlédla. Tak se necháme překvapit.

Jinak dneska prý oběd dobrota: dala jsem vařit pohanku na asi 12 minut, pak jsem přidala nastrouhanou mrkev, okurku a nakrájený rajčátka. Nechala asi ještě 2-3 minutky povařit, dala oli.olej a rozmixovala ...trošku přeci jen aby kousky maličko už byly. Nakonec jsem přimíchala uvařený žloutek.
Jinak se to dá taky dělat takhle: uvařit ve vodě brambor, pak přidat mrkev, okurku, rajčátka (píší oloupaná, já neloupu) a tu pohanku a hned odstavit a dát na 20minut "do peřin" a pak olej a mixnout.
29. kvě 2015 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To Klauduš s bráchou na sebe ječí "a" a s tatínkem na sebe mlaskají :grinning:
To jsou domácí dorozumívací kanály :grinning:

Tchyně říká, že bude dřív mluvit než chodit :grinning: :grinning: :grinning:
29. kvě 2015 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no vidíš, tak ty čekáš a on tam už nakonec nějaký zoubek bude :grinning:

To zni skvěle. Pohanku jsem snad ani já ještě nejedla. Jen ta kombinace s okurkou mě trochu překvapila. To normálně hadovku? Zkusila bych ji taky do nějakého jídla.
29. kvě 2015 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jj asi hadovka :slight_smile: já nevím ...zelený dlouhý :grinning:
já mám takovou knížečku, kde jsou vysloveně polívky a pak kaše.
Jedna s ředkvičkama na tu se taky chystám. JInak místo tý okurky píší klidně i cuketu.
J8 tu pohanku dávám docela často a je to i dobrý, taky ji jinak neděláme a nejíme.
Ale nechtěla jsem jen střídat brambor a rýži.
Takže jedeme - batáty, rýži, jáhly, těstoviny, pohanku a vločky a teď už zase občas nový brambory,
29. kvě 2015 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jáhly a pohanka jsou normální z obchodu? A musí se předem namáčet? Taky bych je zkusila, aby jak píšeš byla změna.
Jj to je hadovka :grinning:
A co je to za knížku? I když asi dlouho takhle vařit už nebudeme, doufám. Snad za chvíli už začnou ty kousky baštit a né jen zvracet :grinning:
29. kvě 2015 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - myslím, že jsem je koupila v tescu ...mají tam mini bio kouteček :slight_smile:
jáhly stačí jen přelít vařicí vodou a nechat stát, a nebo chvilku povařit. Pohanku tam píší vařit 10-15minut.
Nebo prý stačí dát do vařicí vody (polívky) a pak dát do tepla aby to nabobtnalo - jako vločky. Asi záleží jaký se koupí, já se držím toho co je napsaný na obalu jak se to má připravovat.
jinak knížečka: MUDr. Judita Hofhanzlová - Polévky a kašičky pro nejmenší.

Ony tam pak jsou i kaše z obilovin nebo brambor či jáhlů a doplněné třeba zeleninou. Já jsem na vaření fakt střevo takže tohle jsou takový fajn nápady.
29. kvě 2015 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no maleje 9mesicu a riky jen ujeje..ale za to chodi po celem obyvaku kolem nabytku a uz se zacina poustet... jeste umi paci paci a dat pusu
29. kvě 2015 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak tu knížku máme taky :slight_smile:, budu zde také hledat inspiraci
@marke "ajejej" to máme taky ve slovníku už dlouho
29. kvě 2015 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - tak polívčičky z toho dělám už dlouho.
zavedla jsem takhle právě rajčata a papriku a chystám se na tu ředkvičku.
Je to hrozný jak mi nechce ochutnat syrovýho nic :frowning2: myslím tím zeleninu a ovoce.
29. kvě 2015 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Tak my děláme paci paci jen s mýma rukama :slight_smile: (ona je drží a plácá), ale včera už se trefila i svýma :grinning: a pusu dávat moc nechce, spíš se jí moc nelíbí hodně blízký kontakt

@eevvaa Jojo, to je super slovo - hlavně když se na něco zeptáš a dostaneš odpověď ajejej :grinning:

@kamisb Já si myslím, že to je tím, že nechce kousky, až je přijme, tak začne dlabat i ovoce a zeleninu :slight_smile: My taky nic kromě křupky a sušenky do pusy nedáme (a zkouším chleba). Hlavně, že to zblajzne uvařené a nevymýšlí si :grinning: Já to nehrotím, zatím vidím opravdu jen to, že se ke všemu musí postupně dostat (viz naše kaše) a až k tomu dozraje, tak to prostě ráda přijme :grinning:
30. kvě 2015 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no malej to vždycky řekne, když udělá něco nového :slight_smile:, tak u toho ajejej, to se mi moc líbí.

@kamisb no já zatím polívčičky moc nedělám, ale chci na to najet po dovolené, my tam totiž máme polopenzi, sváču a oběd vyřeším v terénu a navečer si řeknu o vodu na kašičku a pak asi už to asi začneme střídat s polévkami, v téhle knížce jsou opravdu pěkné recepty, já jí mám půjčenou od švagrové, ale už nám asi zůstane.
30. kvě 2015 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - no kousky teplý ne, ale rohlík a chlebík baští a dneska jsem zkusila i kousíče sýru a taky jedl.
Sušenku taky kouše ...dostal ve čtvrtek takový nějaký racio kolečko a to si hezky kousal a papal.
Tak uvidíme časem.
U nás "hele, hele" když ho něco zaujme.
30. kvě 2015 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tety tak dneska mi je 11. měsíců a asi budu hasičem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2015 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@kamisb Já měla na mysli ne kousky, ale teplý jídlo - jako že sní všechno :slight_smile: že si nevybírá a že nemá alergie, kousky začnou dětičky baštit později a syrové ještě dýl :slight_smile:

GRATULUJEMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE - to se ten rok kvapem blíží :slight_smile: (no, my máme "výročí" za týden) :grinning:

Adámek je bombastickej. Ještě mamíííííí pusť vodu a v dalším levelu zapal svíčku, ať mám co hasit :grinning:
31. kvě 2015 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - dnes vytahujeme bazén tak pomáhal :slight_smile: ale teď už odpadl a spinká
taky jsem ráda, že začal zase hezky baštit ty obědy.
včera "okusoval " ode mne trošku i mrkvičku
31. kvě 2015 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, je to neuvěřitelné,ale dnes je Valče rok:slight_smile:))
1. čer 2015 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@janice_opice Valince vše nejlepší k ročku a ke dni dětí též.
To naše mrně dneska oficiálně začlo válet sudy :slight_smile:, v postýlce už nějakou dobu spí i na bříšku, kde je to ležící miminko?
1. čer 2015 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky..tak se po dlouhé době konečně také ozývám :grinning: Příští týden nám budou 4 měsíce a je pravda,že to letí uplně strašně..Máme za sebou dvě očko Hexa+Prevenar ..druhá dávka byl trochu mazec,ale do 2 dnů byl zase usměvavé mimi :slight_smile: Tak jsem zvědavá ted na to 3 snad už bude lepší..Jinak kontrola ve 3 měsících byla 60cm a 6540g tak snad z něj nebude tlouštík..Spí pořád krásně celou noc a ted jsme to trochu upravili jelikož když dostaval 6 dávek tak tu poslední už nejak nedopíjel tak jsem mu zvedla dávky na 180ml a 5x denně a je spokojený..jde spinkat v 20.00 a vzbudí se v 6.00 takže je rád,že už ho v těch deset nebudíme :slight_smile: Jinak opravdu neznáme probdělé noci a za celou tu dobu se probudil pouze 1x,že se mu zdálo něco ošklivého zřejmě..ale jinak jsme opravdu štastný rodiče spokojeného miminka :slight_smile: A ještě bych se zeptala..jedeme v sobotu na Konopiště a má být docela horko..bude spíše v lese schovaný před sluníčkem,ale i tak si řikám,že bych mu udělala do lahvičky čajík,vodu nebo nevim co byste poradili nejlepe kvuli tekutinam,může už to?A pár fotečkama vám to tady zahltim :grinning:
1. čer 2015 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
..jo a kdybyste to tady chtěli vidět taky tak takhle přál Matýsek Valince od naší Jani :grinning: ..a tímto přejeme i vám všem krásný dnešní den a užijte si ho jako my :slight_smile:
1. čer 2015 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@janice_opice
Hodně štěstí, zdraví,
hodně štěstí, zdraví,
hodně štěstí milá Valinko,
hodně štěstí, zdraví.

365 dní již je tomu,
co Tě čáp přinesl domů.
Pro štěstí a radost Kuby, táty a mámy,
pro přátelství mezi vámi.
Tak hodně zdraví a štěstí a tak…
když už Tě donesl ten velikej pták.
1. čer 2015 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hhani No tak to závidím, takhle pohodový miminko. To já naopak znám noční vstávání i 10x za noc. A už začaly růst zuby?

Je krásný, hlavně si ho užívejte, strašně to letí.

Co se týká pití, tak nevím od kolika může pít něco jiného než mlíko, ale u nás vyhrála na plné čáře voda. Nad vším ostatním ohrnuje nos :slight_smile:
1. čer 2015 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@hhani je malej kojenej???ja to tenkrat resila pres leto jak byla vedra..a doktorka mi rekla,ze vodu uurcite.naopak dobre kdyz prijme hodne tekutin..a pokud nekojis tak klidne i nejakej ten cajik treba od 4.mesice
@marke @eevvaa Valinka moc dekuje ;)))))
1. čer 2015 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani - u nás je mudr zastáncem čisté převařené koj.vody. Co prý učit na sladké :slight_smile:
1. čer 2015 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek