• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

17. října 2017 
@marke - no dort měl být zdraví, ale ten recept jak jsi zkoušela se úplně nepovedl ...zapomněli jsme tam dát tu sodu a ono to nevyběhlo ...jako těsto bylo dobrý, ale nakonec jsem udělala piškotový, ale ze třtinovýho cukru a oliv. oleje. No nakonec to stejně bylo jendo, protože to ten náš prcek ani neochutnal, takže zbytečný starosti :grinning:
Jak přestat kojit to netuším, já mám zatím plán kojit dál přes leto i přes den a pak třeba kolem silvestra že bych přestala úplně,a le nevím jak s mlíčkem. Já teda nic neodstříkám a někdy mám pocit, že ho už ani moc není. Když jde v těch 11h dopoledne spát, tak spíš jen tak podudlává než aby vysloveně tahal a pil ....to má někdy v půlce spaní, že se napije a spí další hodinku :sunglasses:
no a pak kojím až kolem tý 19-20h na noc.
Jen pak fakt netuším jak bude usínat, ale to snad nějak dopadne, určitě nejsme první ani poslední komu prcci usínají jen u prsa :sunglasses:

Já myslím, že ty attipasky už s nadměrkem počítají ...malej měl nožku v době objednání těch 11,5-12cm ...kolik má teď vlastně ani nevím :grinning: ...ale třeba kontíčkový botky na tkaničky má 20 a sandálky musel mít 21.
1. črc 2015 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb No s tím dortem si myslím, že to bude u nás stejné, takže ho prostě klasicky upeče babička :grinning:
Přes léto chci taky kojit, přeci jen toho ještě tolik nevypije. A pak uvidíme, jak dál. Kdyby došlo mlíčko, tak by se aspoň malá odstavila přirozeně a postupně - prostě by neteklo :slight_smile: Jinak já taky nemám na odstříkání, spíš mi připadá, že jsou prsa už poloprázdná, ale asi chce Klauduš ten "dudlík". Vždy tedy něco i vytáhne, ale jinak dudlá. V noci kojím pořád dost často, takže když jsme nakonec 2 kojení vynechaly, tak se prso bolestivě nalilo. Překvapilo mě to, ale jinak to už není, co to bývalo :grinning: Ale já jsem šťastná a spokojená. Doufala jsem, že budeme kojit do půl roku a hele, máme rok a pořád nám to jde :grinning:
Jak Adámek spí přes den?

Jinak my koupili kočár (pologolfky - nebo jak to napsat, nejsou to klasický golfky, protože ty nám příjdou "chatrné") z bazaru. Značka Mamas and Papas Ora. A musím říct, že jsou super. Připadají mi i s malou lehčí, než ta samostatná sportovní verze (sice to asi tak není, ale prostě jezdí jinak). A do kufru je hodím skoro jednou rukou (mají asi 9 kg) - a jsou pěkně složené na placato. Jo a mají spojenou rukojeť, takže se v poho řídí 1 rukou.
2. črc 2015 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - Adí normálně spí mezi 11-13h +/- ale musím spát s ním a mít vyvalený prso. Protože většinouse tak po 45minutách začne shánět po přídavku ...tak si cucne a spí dál.
Ale dneska po dopoledním rochnění v bazénku vytuhnul už v 10:20..ale zase už byl v 11:45 vzhůru. Tak jsem na něj zvědavá jestli si ještě třeba dáchne kolem 15h.
2. črc 2015 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke hezky kocarek... :blush:
2. črc 2015 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnesni hlaseni :slight_smile:
Mame 8840 g a 74 cm. Vyvoj v poradku. Za 2 mesice jsme vyrostli jen o 1 cm a 110 g :grinning: Ale hlavni je, ze tam je prirustek. :grinning: Tak nakonec treba budeme stihla po mamince a ne statna po tatinkovi :grinning:
3. črc 2015 ve 02:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 dekuji :wink: dneska ho i syn chvalil, kdyz tlacil po meste :grinning: ze je lehoucky a malou vubec neciti :grinning: Jsme spokojeni.

@kamisb tak to spi krasne. Ja jsem rada, kdyz da dopolko 1 hod. Jinak vetsinou jeste kolem 17 hod potrebuje na 15 - 30 min spanek.
3. črc 2015 ve 02:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak to je jasný, že potřebujete večer ještě chvilku spinkat, když spí jen chvíli.

Tak jsme koupili golfky ty Newbuddy nový zeleny za dvojku to jde :slight_smile:
Jen jsme blbě hlidali prcka A má bouli na čele :angry:
3. črc 2015 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, holčičky, rozhoduju se o porodnici, favorit je zatím Motol, i když ho mám přes celou Prahu, pak Podolí a pak Bulovka, tu mám sice nejblíž, ale přijde mi nejhorší, co myslíte Vy? Jaké jsou vaše zkušenosti?
3. črc 2015 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka, ještě vkládám jednu fotečku. Malej je zase klasicky uslintanej, ale zrovna krásně stál u toho koně. Myslím, že jsme se tu o tom houpacím koníkovi bavily :slight_smile:
3. črc 2015 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kamisb Tak to Klauduš měla taky nehodu - spadla ze chůdku - jedinný, který doma je :slight_smile: a roztrhla si ret :frowning2: Jinak dobrý. No, budeme ji muset začít učit na slejzání pozadu :grinning:

Koukám, že Adámek taky pěkně slintá - u nás je to zase období "bernardýna" - hrůza, asi se zase hlásí stoličky, ale ještě žádná nevylezla (asi, do pusy už mě nepustí) :frowning2:

Tak přišly nám ty Attipasky - jsou krásný a těším se, až jí je za týden obujeme (dostane je k narozeninám od babi a dědy) :slight_smile:
4. črc 2015 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
tak jsme měli očkování a kolem vpichu se nám udělalo zatvrdnutí a pěkně velká modřina (přibližně 7 x 3 cm) Okraj červený, vnitřek se vybarvuje. Měly jste to někdo u mimča? Je to reakce nebo jen blbě píchnuté očkování?
4. črc 2015 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Koníka máme doma podobného po Samčovi, ale je asi víc látkový (vy ho máte dřevěného?). A houpe se na něm? A dělá nějaké zvuky (ten kůň)?
4. črc 2015 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - taky chudinek, ty děti jak jsou furt v pohybu tak se prostě neuhlídají. Malej zakopl v krámu o pantofle toho prodavače (chodil tam bos) a padl čelem na šuplík :frowning2:

jinak kůň je celo dřevěný a někdy jej jen okukuje a ukazuje očíčka atd, ale někdy chce i pohoupat a hezky se drží za uši :slight_smile: toho koně teda.

Já si myslela, že slibtací období trochu ustane, má venku obě spodní dvojky, ale slintá dál. I když je pravda, že to není až tak hrozný jako před těmi 14 dny než vykoukly.

Poslední várka očkování nás teprve čeká, ale občas se zatvrdnutí může udělat a má se chladit, ale na tu modřinu bych se asi zeptala. Ale asi to blbě píchli podle mě.

Attipasky jsou fajn, ale teď je stejně moc nechce nosit ...doma běhá bos a venku má sandálky a to ho ještě musím honit aby si je po vylezení z bazénu vůbec vzal :angry:
4. črc 2015 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - a slejzání z postele apod už malej zvládá. Nekdy už ani necouvá, ale jakoby se sesune ...seskočí ...jako že je zádíčkama k posteli.
Hlavně mě děsí, že už skoro sám vyleze na postel :frowning2:

A schody jeden když je nižší nějak sleze, ale jinak je chodí za ruku. Babička teď nemůže nic tahat je po operaci oka, takže jdou nahoru k ní poschodech a dolu taky. Děs běs to je s ním, neposedí a to ani v těhlech vedrech :angry:
4. črc 2015 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jak zvladate vedra? Ja jsem hotova...mala je v pohode, beha uz po celem byte.. naucila se slezat z postele po nozickach..prehoupne prdku a je dole.. mame 7 zubaku a jaaaa si preji dest...mala doma je take bosa a na venek ma sandalky..holky co kupujete nebo jste jiz koupili k roku?.
5. črc 2015 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 - vedra hrůza - ale já děkují za zahradu a bazén dopoledne se to na hodinu dalo a kolem 16 h to asi taky ještě půjde ale doma to je děs. Malej utahanej jak se nezastaví a my jsme k.o. Máme tu asi 28 a venku ve stinu dneska bylo 39.
A dárky : tatru, balónky, lodičky do vody, knizky a botičky.
5. črc 2015 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb baracek zavidim... taky chceme.. no my tu mame 31 stupnu.. my ji zatim koupili penove kostky ...aby drevenyma nebouchala do nabytku..jak se z nich stavi hrady a tak.. a nevim zda hraci stolecek nebo kocarek a panenku, knizky take vhceme..fakt nevim...
5. črc 2015 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - jo a ještě má típí ....chtěli jsme na ven, ale když to schlo venku tak tam lítali hmyzáci, tak to má doma v ohrádce :slight_smile:
Malej má kostky gumový i plastový, do nábytku teda netluče, ale do skla u dveří jo ...a hrozně se tomu směje, když říkáme, že to nesmí dělat :angry:

knížky jsou spíš tak nějak pro mě, protože jsou s písničkama a říkankama ... švagrová má pak ještě dodat krtečka a nějaký zvířátka. Ty doma jsou už okoukaný ...i když si s níma hraje denně. Jen je teda okusuje :frowning2:
5. črc 2015 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisbhttp://www.zbozi.cz/vyrobek/penove-kostky-dreveny-design-100-ks/ takovy jsme koupili :blush: no a asi ten hraci stolek nebo panenkuns kocarkem a knizky... a chtela bych plysaka ty mysky od mickyho... ma malou a libi se ji
5. črc 2015 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jeee, tak jak Adámek a boule? To měl teda smůlu a ani za to vlastně nemohl, chudáček. My už máme ret v pořádku a očkování už vybledlo a změklo - jen je malá modřina kolem vpichu (žlutá). Tak to bylo asi blbě píchnutý. Jenže ona se jí ta modřina udělala v pátek odpoledne, takže nebylo kam volat :frowning2: A tento týden má dr. dovolenou.

S tím slejzáním - jsem zvědavá, jak jí to budeme učit :slight_smile: Ale asi to ještě nechám, dokud nezačne aspoň stát, protože se bojím, že kdyby to pochopila, tak by mi mohla sklouznout z postele (a tu máme vysokou) - teď se bojí a ke kraji nejde (jednou už spadla, ale to byla menší a ještě ani nelezla). Takže dokud nebude schopná se při slézání postavit, tak je to zatím asi bezpředmětný :slight_smile:

Začala nám úspěšně zdolávat prahy (jsou dvojité a dlouhé asi 30 cm - starý barák). Ráno u něj ještě řvala a teď přes ně drandí, ani nevím jak :grinning: Šla jsem na WC a nechala ji v obýváku a příjdu a ona v ložnici :grinning: Už mi tam dělala pořádek :grinning:
6. črc 2015 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@petulak1988 Ty vedra jsou šílený. Malou jsme zkusili dát do bazénku a to byl řev, jako když jí týrám :frowning2: Ale dala jsem tam asi na ní studenější vodu. Vodu jsem v bazénku nechala, že to zkusíme druhý den a když jsem do ní strčila nohu, abych zjistila teplotu, tak jsem se málem opařila :grinning: Takže jsme ji vylili. Další den jsme jeli k rodičům a tam měli pro malou taky napuštěný bazének - vodu jsme jí vyladili a ejhle - ani nechtěla ven. Po vyndání mi lezla zpátky do bazénku :grinning:

Jinak ven na zahradu chodíme několikrát denně tak na 10 min - víc se ani nedá. A do krámu chodíme až po 18 hod, když se to trochu zklidní.

Holky, v čem mimča spinkají?

Jinak my máme narozeniny zítra :wink: ale slavit budeme v neděli. Máme pro malou to plastové pískoviště-bazének (taková ta mušle na 2 díly). A objednali jsme nějaké bodýčka, attipasky, odrážedlo. Nějaké kostky máme po Samčovi, nebo ještě kouknu, jestli taky něco nepořídíme, ale vhazovaček má hromadu a dá se z toho i stavět. Spíš přemýšlím o těch kroužkách na tyčce, aby se mohla trefovat. Jinak nás plyšáci nějak neoslovují - jen jim ožužlá cedulku :grinning: Kočárek ještě nepořizujeme, protože nechodíme :slight_smile: a ani nestojíme :grinning: To asi bude až na vánoce :grinning:
6. črc 2015 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988
@kamisb Jo a pěnový by ty kostky být ani nemohly, vzhledem k tomu, že všechno kouše a uhryzává (i dřevěný stůl a židle v obýváku - už na nich máme zářezy :grinning:), tak bych se bála, aby tu pěnu nesnědla :frowning2:
6. črc 2015 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no mala uz chodi proto jsem nyslela kocarek ale necham ho na vanoce
6. črc 2015 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, vůbec nestíhám, ám strašně starostí, ten rok 2015 je uplně na prd.(((((...pokusím se vás alespon dočíst....
6. črc 2015 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jinak všem dětátkům, které měly narozky přejem s Vauškou všechno nejlepší ....@kamisb@muddledgirl@marke..jesti jsem na někoho zapomněla omlouvám se!
6. črc 2015 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - ahojka, doufám, že se neděje nic vážnýho. Stěhování a zařizování kolem musí být pěkně na hlavu, tak vydrž.
6. črc 2015 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - manžel jej naučil slézat docela rychle, on se vrhal hlavou dolů. Tak ho prstě vždycky otáčel a říkal, že se musí dolů nejdřív po nožičkách ...a za dva dny to pochopil. Jen je někdy takový riskantní, že mu nedochází, že když se posadí jakoby na kraj postele, že může spadnout. To už udělal párkrát, naštěstí zatím ani jednou nespadl.
Malej musí mít vodu min. 26°c aby byl spokojenej.

A spinká buď jen v bodíčku s kr. rukávem nebo teď má takový jakoby pyžámko, bodíčko s nohavičkama.
6. črc 2015 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice janí..drž se..kdybys cokoli třebovala volej ju?
6. črc 2015 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Děkujeme za gratulaci. Jen hodně hektický rok, nebo nějaké problémy? No snad ne, hlavně, ať jste všichni zdraví!!!
7. črc 2015 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to ja teda nemuzu souhlasit, rok 2105 je nejkrasnejsi rok v mym zivote! :slight_smile: cekame miminko, pred dvema tydny jsem byla pozadana o roku, kupujeme byt a v srpnu se berem :slight_smile: no muzu ja si prat jeste neco vic?:slight_smile:
7. črc 2015 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek