• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

8. září 2017 
Holky jaky jste delaly dort pro prtata k narozkam?.
10. srp 2015 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak my už si teď nedáváme pozor. Ale podle mě ještě OVU nebyla ...takže tak :slight_smile:
uvidíme jak to bude, ale asi dokud není OVU a MS tak netřeba úplně řešit
Ono taky možná jak jsem dost zhubla, že můžu mít i tak nějak to rozhozený. Chystám se na gyndu po roce tak snad koukne a řekne mi jak to vypada.
10. srp 2015 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Nakonec vůbec žádný spešl. Klasika pro nás, protože malá jen ochutnala. Ale jinak jsme měli také nepečený (piškoty, zakysaná smetana, mandarinky - já udělala pak s banánem) a ten malé tedy jel :slight_smile: Baštila ho ode mě každý den (dokud jsme ho měly) :grinning:
10. srp 2015 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Osobní otázky, tys ještě neměla MS? Já ji dostala minulý měsíc poprvé, teď čekám na repete a pořád nic, tak to mám taky rozházený. No, musím taky k dr. (máme to stejně), takže se uvidí. Jinak asi nemá cenu řešit ani KET, když není MS, ne? Nebo to spolu nesouvisí?
10. srp 2015 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dotaz :confused:jaký fusak ??aby vydržel i do sportovního kočáru??
@marke
@kamisb ahoj, já neměla měsíce po dětech asi rok, pak jen špinění..po prvním mimču jsem otěhotněla aniž bych začala klasicky menstruovat asi v dceřiných 14 ti měsících..pokud jsem kojila, vlastně jsem krvácení neměla
10. srp 2015 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, mám na vas dotaz ohledně ivf, nejspíš nás s manželem čeká po nejspíše neúspěšném iui které jámě podstoupili minuly měsíc. Zajímalo by me jak to vlastně probíhá a co je k tomu všemu třeba? Mám z toho strach.. Diky
10. srp 2015 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 mam emitex a spokojenost...:blush:
10. srp 2015 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - taky emitex a super ...je i podle mě dost velkej. A některý jsou i jakoby "rostoucí" asi ty konce nějak otočený a pak je roztahuješ.

tak uvidíme no, ale první OVULKA musí proběhnou a já si předtím vždycky poznala tak uvidíme :wink:
10. srp 2015 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jj ještě MS nebyla ani jednou.
No nevím jak to bude s KETem, ale třeba to jde taky ...nevím. Máme za měsíc tu konzultaci v gennetu tak uvidíme ...chci to probrat a pak se nějak rozhodneme.
10. srp 2015 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jessypit: Já měla taky obavy, takže jsem tvrdohlavě "odchodila" všech 6 IUI, které byly na pojišťovnu. No, nakonec to vypadalo, že chlap byl tak dokonale nervózní, že já už si to ani nemohla dovolit :slight_smile:.

Jinak - první konzultace - pohoda, jen jsem měla totální zmatek v tom, co je co co a jak a tak. Ale tím, že jsem už přes půl roku chodila do CAR a koukala po diskusích, tak jsem tomu, comi v CAR dali za papíry, skoro rozuměla, podtrhala si, co jsem nevěděla a nechala si vysvětlit (jen zpětně jsem asi měla varovat sestry při objednávání se na termín).

Pak jsem musela ještě rychle dooběhat zbylá vyšetření, co po mě chtěli (sono), skočila jsem za genetičkou na papír na PGD, obvoďačkou na předoperační, navíc se musí oběhat papíry pro pojišťovnu (poslat žádost).

První den cyklu jsem si vyzvedla injekce (záleží na typu stimulace - já měla Gonal) a sestřička ti vysvětlí, jak se to používá. Nevím, jak je to u ostatních, u nás se toho zhostil chlap a naučil se to píchat tak dokonale, že jsem to skoro necítila. Prvních pár dní stimulace jsem byla úplně v pohodě, pak je první ultrazvuk, jak se to chytá + léky na blokaci ovulace. To už jsem nemohla chodit moc rychle, jinak mě bolelo břicho a začala jsem pořád lítat na záchod, ale jinak pohoda. Na druhém UTZ mi už naplánovali odběr vajíček. Poslední dva dny už jsem fyzicky nic moc neudělala - protože to fakt byly vaječníky docela cítit. Tohle má každá holka individuální. Nicméně když jsem se hlídala, nechodila rychle, neběhala na autobus (to jsem zkusila jednou a pak to 15 minut rozdýchávala a stejně mi ujel) a dávala si bacha při vstávání v postele, byla jsem v pohodě. A hlavně psychika - jsem věděla, že ve mě roste kupa folikulů, v nichž bude hromada vajíček a tudíž se to snad konečně povede.

Dost velké obavy jsem měla z OPU - má první narkóza v životě, netušila jsem, co bude, do toho strašně nervní a vystresovaný chlap, který se o mě bál. No, zpětně fakt zbytečné obavy - člověk přijde na kliniku, podepíše milion papírů (fakt jsem ověřila, že to je podle zákona, brrrr) a jde na pokojík. U nás byly po jednom, takže jsem si četla knížku, přišla doktorka, probrala co a jak a sestry mě odvedly na sál. Kanylou mi dali nějaký nejspíše opiát, kde jsem usnula rychle a v pohodě. Mírně jsem se probrala, když mě přesouvali na lůžko, ale to si pamatuji minimálně. Jen si vybavuji, že mi říkali, že mám ležet na zádech a nemám telefonovat - a zase jsem hned usnula (vstávala jsem šíleně brzo a v noci se furt budila, jak mě tlačil močák, takže jsem s radostí dospávala). Když jsem se probudila, bolelo mě v podbřišku asi jako při ovulaci - takže vlastně v podstatě vůbec. Ač člověku přijde, jako by se nic nedělo.

Jen jsem měla jenom v půlce folikulů vajíčko, což byl pro mě šok, protože jsem myslela, že jsou ve skoro všech. Až zpětně jsem zjistila, že to je prý normální stav. Takže trošku deprese a obavy, jak to dopadne a zda bude co k ET.

No, ještě následující den mě bolel podbřišek (člověku to nedalo a při zavádění utrogestanu šmátral, jestli tam je cítit místo vpichu či co :slight_smile: tak jsem to trošku podráždila) a pak už jsem jen fandila embryím, uklízela doma a chystala se na ET.

No, ET je úplně v pohodě - obtížností asi jako IUI jenom se to dělá na sále, protože je tam potřeba embryolog, aby to pak celé ještě zkontroloval.

Zpětně? Vědět, jak to bude probíhat, tak bych to asi zkusila hned po třetí IUI a ty zbylé si nechala na mezičas než budu čekat na další pokusy. Ale asi se k tomu musí prostě trošku "dospět", já z té narkózy u odběru vajíček předem dost panikařila.
10. srp 2015 ve 22:40  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988
@kamisb díky, taky uvažuju o emitexu..tak tu kouknu do bazaru..
10. srp 2015 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 já první dělala ze zakysky,piškotů ovoce...druhý jogurt,tvaroh..a ani jedno mi nechtěl jíst..
11. srp 2015 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merope A povedlo se ivf? Ja se pravé taky nechci mučit po iui kdyby to melo byt bez výsledku.. A z jakého důvodu jste vlastně sli na iui a pak ivf jestli se múzu ptát?
11. srp 2015 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, než jsem se rozhoupali řešit to přes CAR, tak mi bylo přes 39 = samoplátce. Tak jsme nejdříve zkoušeli, co šlo na pojišťovnu a když to nešlo, tak IUI. Ale jelikož IUI je úplně zdarma a IVF je i přes pojišťovnu nějaký ten výdaj, tak se s ním stejně často začíná aspoň s pár cykly "na zkoušku". Dost párům to stačí - otěhotní a mají vyřešeno a nemusí řešit nějaké hormony.
11. srp 2015 v 09:59  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andrevo ahojda já jsem tu s holkama komunikovala v roco2013,2014..... pak jsme si daly oraz a zkoušíme přirozeně..... i nakonec k léčiteli jsem se ,tak zkoušíme co se dá...... občas jsem na holky juknu co miminka a těhulky..... tak neboj ještě jsme tu některé zbyly ,které ještě čekají..... jinak se ivf neboj poprvé je to spíš blázinec ,protože nevíš do čeho jdeš..... jinak chci po prázdninách taky řešit tu imunolodii,protože už mám za sebou 3ivf ,tak chci vědět kde je ten zakopaný pes.....
11. srp 2015 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muddledgirl moc děkuji, no to je zatím i záhada pro mne. Určitě dám vědět co se 25.ho dozvím. Bohužel o léčbě jsem se nikde moc nedočetla - záleží na faktorech co mám a jak moc to mám :slight_smile:
11. srp 2015 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aaajjjaaa912 IVFka se nějak nebojím, spíše jsem ráda, že se začalo řešit vše před tím než půjdeme na první pokus. U mě je výhoda i nevýhoda, že mám tu revmatoidní artritidu a tam může být zakopaný pes, proto mi testy dělají před. I když popravdě dát na doktorku co nás cpala do IVF hned druhou schůzku tak máme zbytečně jeden pokus v trapu a stejně by z toho nic nebylo.
Držím pěstičky aby ti Vám to konečně vyšlo a měli jste vytoužené miminko.
To Vám nedělali žádné testy po druhém IVF? Kamarádka když měla druhé IVF které se nevydařilo tak pak začali zkoumat genetiku, imunologii a všechny možné způsoby proč.
11. srp 2015 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, no my jsme prave byli s manželem na prvním iui tam nám řekli ze ma špatnou poliblivost spermii a ze máme jít rovnou příště na ivf pokud se nezadari tak nad tím porad premyslim co udělat..
11. srp 2015 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andrevo no to právě ted už se právě nechci nechat odbýt, mě hned hnaly na umělé..... místo toho aby hledaly příčinu. ty centra z toho udělaly pěkný byznys.... ted se chci ještě dostat na konzultaci k paní doktroce Lázničkové do brna at se na mě ještě podívá.... hodně holčin si jí tu chválilo.... musíme vyzkoušet co se dá....
I já tobě přeji aby vše šlo tak jak má a brzy at držíme ty miminka v náručí.....
11. srp 2015 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessypitt ahoj prosím tě můj manžel to taky měl a zlepšilo se mu to tak ,že má sperma jak chlapy za jeho mladých let..... panu doktorovi je 60 let.... nasadila jsem mu vitamín C 1000mg..... denně
11. srp 2015 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já koukám, že snad kvůli věku, paní primářce či chorobopisu (rodinná anamnéza + cytomegalovirus) jsem rovnou vyfasovala žádanky na genetiku i imunologii. Takže rovnou vím, že vše v pořádku, jen zvýšené NK buňky, ale to prý má skoro každý, dají na to metypred a pohoda.
11. srp 2015 ve 20:01  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaajjjaaa912 manžel dostal selezink, v květnu spermiogram dobry a ted před iui nic moc. Takže nevím jestli ještě vyčkat a zkusit iui znovu nebo jít na ivf...oni by nás na to ivf poslali hned samozřejmé ale zase nechceme nic zanedbat;(. Jsme mladí a zkousime to rok..
11. srp 2015 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033, @jaka17, @kamisb,@petulak1988, @marke @muddledgirl Ahoj holky i ostatní, co jsem nepřidala, budu prodávat posilovací stroj, který je určený pro břišní svaly a pas. Nechcete si ho některá odvézt, je jen za symbolickou cenu. Jinak vás všechny zdravím
11. srp 2015 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaajjjaaa912 spermie jsme měli též špatné tak jsme nasadili macu, selzink, vitamin e, kyselinu listovou a dýňová semínka a než jsme šli na odběr měli jsme abstinenci 4 dny a 5 den šel na odběr (kontrolní odběr před IUI) a byli krásné v pořádku a v pohodě. Manžovi je 47.
Věřím tomu, že se nám to povede a pak tady budeme spokojené maminy :wink:
11. srp 2015 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jessypitt spermie jsme měli též špatné tak jsme nasadili macu, selzink, vitamin e, kyselinu listovou a dýňová semínka a než jsme šli na odběr měli jsme abstinenci 4 dny a 5 den šel na odběr (kontrolní odběr před IUI) a byli krásné v pořádku a v pohodě. Manžovi je 47.
11. srp 2015 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaajjjaaa912 omlouvám se, ta první zpráva patřila jessypitt, akorát jsem jí tam zapomněla označit.

To se ti nedivím, rozhodně je to od nich fakt hrozné jak na tom chtějí vydělat. Mě doopravdy ta doktorka tak zklamala, že jsem uvažovala, že změním CAR, ale ten za to nemůže a s manžou jsme se domluvili, že hned na IVF ne, že nejprve zkusíme IUI, to nevyšlo a najednou jsme se objednali k paní doktorce, kterou si všichni chválí a ta právě po mé anamnéze nechala udělat všechny testy.

Věřím, že se nám to povede a brzy budeme držet ty naše prcky v náručí :wink:
11. srp 2015 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@merope - záleží jak hodně/málo zvýšené ty NK buňky jsou ...já měla jen 24 a dostala jsem prednison a to stačilo. Ale zároveň jsem měla trochu problém v testech z hematologie, takže k tomu jsem ještě píchal injekce na ředění krve.

Holky hodně štěstí.
11. srp 2015 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coralin Ahoj ráda tě zase vidím..nebo teda čtu.. a jak ti je? stroj máme doma a nevyužívám, jsem lenoch--
11. srp 2015 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin kočko...asi nééé ...chodím do posilky a krámů na cvičení bohužel mám hodně...a místa málo... :wink:
11. srp 2015 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl no ji jogurt a tvarohchutna,tak ssi udelam z toho :blush:
12. srp 2015 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek