• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
@petulak1988 ale prd nejseš..já jsem ....už mám přes kilo nahoře..jak přes těch 14 dní necvičím...ch jo...
2. zář 2015 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - taky bych trochu míň ráda kojila, ideálně jen na noc a max ráno nebo jednou v noci, ale prostě ještě musím u toho denního spaní :frowning2: spí asi hodinu až 2,5 h mezi 10-13h ...a to musím být s ním a prso k dispozici ...jinak by spal jen asi 45 minut a pak by asi chtěl ještě odpoledne a to by zase chodil spát buhví kdy :frowning2:
ale třeba včera vstával před 7h pak spal od 9:45 hodinu a pak po cestě z Kolína asi taky 45minut od 14h a šel spát normálně, ale včera ještě byla ta vedra jsem zvědavá jak to bude vypada pokud to fakt skončilo jak to s tím spaním bude teď. Pro mě ideál když usne večer v těch 20h
Včera mi doktor na gyndě, že signal kdy přestat kojit jsou zuby :slight_smile: njn, ale mě se ho jen tak odstavit zatím nechce, ale na druhou stranu by to bylo pohodlnější
2. zář 2015 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb mně by pro dnešek stačilo..kdyby pil 3x denně...zatím měl ráno..tak uvidíme...krupicovou kaši nechtěl..tak jí pár rýžových křupek a za chvíli jdeme na nákup...Jinak Samík už cca týden má jedno spaní...i když včera a předevčírem spal chvilku odpoledne...ale žádný zázrak...ale spát chodí kolem devátý...což je značné zlepšení...tak uvidíme...
2. zář 2015 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Ahoj, máme se krásně..sice nás furt sledujou, ale malá je ok, zatím na ní nic hroznýho nenašli..kojíme, přibírá, zatím je milá, v noci se budí jen na kojení..jsou jí korigo 2 a půl měsíce, tak leží,kouká na hračky.. směje se , trochu pase..
očkovat budeme až od půl roku postupně..
Tak jsem ráda, že to tak dopadlo..
2. zář 2015 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@jaka17 krásné zprávy :slight_smile: jen tak dál holky :-*
2. zář 2015 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, tak to je u nás s jídlem stejný. Kousky normálně jí (a ukusuje), jen nechce oběd s kouskama. Tak hold zkoušíme. Sní málo s kouskama, ale musí si zvyknout.
Se zubařem nám říkala to samé.
A co se týká pindíka, tak už přetahujete? Já slyšela, že se to má začít dělat nějak později a naše dr. (u Samči), to řešila až někdy ve 3 nebo 4 letech, tak jsme trénovali a přetahovali.
2. zář 2015 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb
@muddledgirl Ahoj holky, tak čtu o nočnících :slight_smile: Tak to já občas taky zkusím, tatínek koupil takový hezký, vypadá jak nějaké zvířátko (netuším jaké) a hraje, když se zmáčkne čudlík. A na hlavě má točící kouli, která rachtá. Takže ona to bere spíš jako hraní a chce se na něm odrážet a jezdit. No nevím, jestli to není spíš na škodu. Občas jí tam posadím a čekám a po chvíli jí to přestane bavit a slejzá. Nám se to zatím nepovedlo :grinning:

Co se týká domlouvání s ratolestí, tak v tom jsme zatím taky bezradný. Sice tu pusinu nezavře, ale žvatlá a žvatlá a nic kloudného z ní ani neleze. Ani to "ne" snad neříká.

Jo a ještě k zubařce, říkala nám, že máme hodně přirostlou horní uzdičku, tak bude muset jít malá asi už ve 2 - 3 letech na "uvolnění" laserem. Ještě, že to dělá dr tak. No, bojím se toho už teď.
2. zář 2015 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb
@muddledgirl A téma kojení - holky kliiiid. Já kojím dopoledne 1x a odpoledne 1x a na usnutí večer 1x a v noci (minimálně 3x) a ráno na probuzení (od cca 5 hod - jako samoobsluha do rána). Takže netuším, jak se toho zbavím.
Ale říkala jsem si, že nás čeká v brzké době očkování priorix - je to živá vakcína neštovice, zarděnky nebo nevím, co ještě - a tam by se mohlo kojení ještě hodit - přeci jen, bude snazší si vytvořit protilátky, když nějaké dodá máma, ne :slight_smile: ... tam se téměř vždy objevují reakce (což se dá očekávat, když je živá)

Odstavit, když rostou zuby? A jak to dělají u dětí, které se se zuby už narodí? To nekojit? :grinning:
Mě dr na gyndě (byla jsem taky včera :grinning:) ke kojení nic neříkal, jen se ptal, jestli kojím a hotovo. Jen, že díky tomu budu mít ještě rozházený cyklus a možná i bolesti v podbříšku.
2. zář 2015 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - jo taky má tak od 5:30 do rána samoobsluhu a pak se někdy tak ještě po probuzení půl hoďky tulí nebo si hraje a ještě přijde ududlávat :slight_smile: takže někdy pak nechce snídani :slight_smile:

my jdeme na spalničky apod 2.10. ...musí být uplně zdraví ...já plánuji odstavení tak kolem novýho roku, pokud to nezvládne dřív sám.

Jo a dneska jsem zjistila, že nám jsou malý attipasky tak jsem ještě objednala větší a jedny botičky ještě k tomu na podzim tak snad budou ok.

S tím pinďou asi by nedělala mudr problémy, ale prý jak tlačí při čúrání a přerušovaně tak to je asi problém ...že to tam může někde jakoby vadit. Tak mažeme no ..někdy v pohodě a někdy brečí, že nechce.
Ale s těmi kartáčky to je sranda, svůj si fakt žužlá a odemne si naštěstí v pohodě nechá vyistit zoubky, ale pak s tím jedním odcházím a on spustí hysterický záchvat, že je chce oba :grinning:
Takže pak jsem dala prso a jeden ještě žmoulal v ručičce a pak hned usnul.
2. zář 2015 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - jinak dneska měl malej k obědu omáčku a dala jsem jen nakrájený špagety ...trochu se mu občas vrátily, ale snědl asi 120g ...a pak že už to nechce, tak jsem dala jen omáčku samotnou a to jedl ještě.
Tak asi musím šagety dát na menší kousky :frowning2: sem tam byla trochu delší a to přitom mi přijde, že to v pusince hezky kouše.... :confused:
2. zář 2015 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke taky mame problem s uzduckou..nechce si kvuli tomu nechat ani vycistit horni zoubky.. takze boj..ted se na ni v zari koukne muj zubar, veme si ji do pece..jak uvolnit laserem..muj rikal ze se to striha...to se hona to zeptam teda
3. zář 2015 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - nám stříhali spodní ale už někdy kolem 6.týdne a to bylo ok a jen nůžkami. teď by mu je asi už do pusinky nedala :slight_smile: a horní má asi přetrženou z toho "pádu " jak jsme ho tenkrát vyklopili z autosedačky :frowning2:
jen jsme měli jít s tou spodní na kontrolu a já se na to vykašlala tak snad to už je ok, když dětská mudr nic neříká
3. zář 2015 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja se toho dost boji
3. zář 2015 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Tak to nás si pozvali až v 1,5 roce, ale vychází to na zimu, tak se toho právě bojím. Samča je dost často přistydlý (rýma, kašel). Já asi zavolám dr. jestli to je správně, protože od ostatních právě slyším, že je zvou v těch 15 měs.

Joooo, kéž by se odstavila sama. Měla bych i takový vnitřní klid, protože zatím sama nejsem rozhodnutá a přesvědčená, že chci přestat kojit. Nojo, no, už se z toho spíš stává zlozvyk, bude to boj, ale mě se to prostě "líbí".

S čištěním zubů jsme tedy dost nepoctivé. Dala jsem jí kartáček do koupelny, ale to nějak zapomínáme. Musím jí ho dát do ložnice a večer po přebalení a před usnutím (usíná u prsa, takže to stejně nebudou čisté zuby na noc) vyčistit zuby, aby si na to aspoň zvykla.
3. zář 2015 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Já to zjišťovala až potom - na netu - a klasika je chirurgicky stříhat (píšou asi 20 min zákrok), nebo nově laserem - mělo by to být rychlejší, nekrvácet a rychlejší i rekonvalescence. A naše zubařka je taková "pokroková". Sama říkala rovnou ten laser.
3. zář 2015 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak já mám nějakou tabulku na očkování a tam je vysoveně uveden 15měsíc no...těch spalniček. Ale asi posun nevadí ...ale pokud byla v zimě nastydlá častěji možná bych to zkusila zvládnout dřív.

no někdo psal, že po kojení se čistit nemusí, že v MM není cukr taže by to nemělo vadit. Jinak by jsi musela i po nočním kojení a to mi přijde blbost. I když v červencovkách 2014 tady na koníku psala jedna holčina že jí to zubař říkal. Už vidím jak po kojení při kterým prcek v noci usne si ho budíme čištěním zubů :wink:

Mě se na kojení líbí to jeho hlazení :slight_smile: občas mě hladí jednou ručičkou na boku nebo na ruce když vedle něj ležím na boku.
3. zář 2015 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb Malá v zimě nastydlá moc nebyla - měla asi jen 2x rýmu, ale Samča mívá často kašel a rýmu, tak se bojím, že když bude oslabená, aby to nechytla a neměla ještě horší průběh. Já zkusím brnknout dr a zeptat se na termín a uvidíme.

No, mě zrovna MM připadá sladký, tak nevím :slight_smile: Ale čistit po nočním kojení? No to tedy taky fakt nezvládám :grinning:

Přesně, malá mě při kojení druhou rukou (tou volnou, na jedné leží) objímá kolem pasu, nebo drží za rameno a přitahuje si mě :grinning: Je to prostě krásnej pocit, takovej, že jsem pořád ta žádaná :grinning:

Vy jste vyrostli z botiček? A to jste kupovali na začátku větší :frowning2: No a nemáte v blízkosti sportisimo? Já mám pro malou vyhlídnuté tam odtud botičky, jsou za 569,-, mají atestaci žirafky a dle zkušeností kamarádky (má o 2 roky starší holčičku) jsou super měkké, nikde netlačí. Jsou to tyto:
http://www.sportisimo.cz/junior-league/ben/64043/
Jo a jen tak, pro upozornění, její zkušenosti - sledovat taky, jestli vzadu nad patou (přesně uprostřed botičky vzadu) není bota sešitá, prý to děti dost tlačí.
4. zář 2015 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, vidím teď tady reklamu na Pepco, viděli jste už tu reakci dítěte na jejich tričko? Bylo to na facebooku. Kdyžtak pošlu jako upozornění!
4. zář 2015 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ty boticky jsou moc pekne.. a myslim ze na tri mesice krasne staci... pak budou mit zimni
4. zář 2015 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Jen jestli do zimy začneme chodit :wink: :grinning: :wink:
I ta cena je "příjemná".
4. zář 2015 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zjistila, že brsh už porodila nádhernou holčičku Stelinku :slight_smile:
5. zář 2015 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - ahoj, dík, ale sportisimo tu vůbec nemáme ...objednala jsem větší ty attipasky a pak ještě tyhle botičky
http://www.babyelement.cz/boty-zooligans/zooflex-puppy/
snad budou dobrý, takhle vypadají pěkně a mají hezky kulatou a širokou špičku, ještě aby byl ohebný aspoŇ trochu a budu spokojená.
Tak ona mu dlouho nožička nerostla a najednou je 1 cm větší :slight_smile: ale co měl ta attipasky 4-5 měsíců tak to ještě jde. Myslím, že když bude trochu suchý podzim tak s ponožkou se to dá trochu odchodit ...případně je vyperu a budou na doma. On v nich asi chodí nejlíp. Teď teda už chodí docela slušně i v těch kotníčkových na tkaničku ...asi mu předtím byly moc veliký.

Na Barču jsem se taky chtěla podívat, tak super ...malá je krásná.

Ono jako MM je sladký, ale jako samo o sobě, ne že by tam byl cukr navíc ...to jsem tím myslela, aspoň jsem to někde četla :wink:

jo a dneska super noc poprvé se vzbudil v 6:15 ..sice nejdřív "remcal" že už spát nebude a tahal mě za noc a houkal na mě, ale vydržela jsem a neotevřela oči, tak se chvíli vrtěl a spali jsme ještě skoro do 8h :slight_smile: a to včera usnul ještě před půl 9 :slight_smile:
5. zář 2015 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - jaký zimní botky jsi koupila nebo budeš kupovat?
5. zář 2015 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holky dotaz, budeme mát do konce měsíce myčku ....mojí první :grinning: poraďte jaký tablety nebo co do toho na mytí? a něco na údržbu máme tady hodně tvrdou vodu.
děkuji :wink:
5. zář 2015 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb koupila jsem superfity..
5. zář 2015 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - a jakou mají podrážku a na kolik vyjdou?
5. zář 2015 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no staly 1500... hodne ohebnou a snad by nemela klouzat
5. zář 2015 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - tak to je šílená pálka :frowning2:
nějak nevím jaký na zimu koupit, ale asi se mi na jednu sezonu taková cena dávat nechce....no uvidíme jak to přijde
5. zář 2015 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb no ja je koupila od znamy za 450.. jeji mala je nemela na sobe..znama je maniak na kupovani..superfit a next... manzel vydevava slusny prachy a ona se bavi nakupovanim... mam od ni i dve zimni bundy next, jedna nova a druha asi trikrat nosena.. kazda za 400... nejake dziny atd...1500 bych za botky nedala
5. zář 2015 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek