• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

21. května 2017 
@jaka17 - já právě chtěla mlíko na noc do flašky, ale zatím cokoliv ochutnal tak se málem poblinkal.
A ten výraz u toho, ale prostě ty UM smrdí no ....to asi bude mít po nás no. Ještě zkusím sehnat vzoreček nutrilonu nebo beby a uvidíme.

jinak asi do 10 měsíců právě u prsa neusínal - teda večer - nakojila jsem dala do postýlky, on si chvíli žvatlal a pak spal. Ale od doby co chodí tak to nešlo no, nejdřív v klidu na klíně u prsa usnul, ale pak to postupně přecházelo, až do fáze, že musím s ním ležet na posteli, zpívám a on se snaží usnout no.Ä to jsem se snažila mu dát i chvíli před spaním najíst jako aby měl plný bříško a prso nechtěl. Jednou jako že prso nene, a stahoval mi triko, ale stejně jak nemohl po chvíli zabrat tak ho chtěl.
23. únor 2016 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Tak to nevím..sama jsem zvědavá, jak to dopadne...rozhodně přeju dobré nervy..
23. únor 2016 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - no jsem na sebe zvědavá, zatím fakt nejsem připravená jej nechat vyřvat - tak uvidíme jak to bude dál. A dík :wink:
23. únor 2016 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb zkoušela jsi Babylove z DM? to nam chutnalo nejvic / i mě teda :grinning: /
23. únor 2016 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek - to ani nevím že je....no vidiš a jak to "voní" ? u nás asi nejde ani tak o chuť, ale ten smrad :sunglasses:
Jen oni taky asi budou mít jen velký balení co?
23. únor 2016 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, jako homeo jsem brala Ricinus Comunnis 30 CH (na odmítání mléka) a Lac Caninum 30 CH (na snížení laktace)- Je fakt, že jsem to asi před 3 dny přestala brát a zdá se mi, že mám mléka zase víc (tím, jak malá pořád pije).
Já zkouším zatím vypustit všechny kojení kromě těch před spaním. Taky mi u prsa usíná. Ale ona je to násoska, takže se prostě jednou dopolko a jednou odpolko ještě přisaje. Ale když ji zabavím a ona se nenudí (a nesedím na gauči, to ví, že jde pít, nebo ji nemám na klíně), tak si na mlíko ani nevzpomene. Jen tedy před spaním v poledne a večer. No a noc zatím neřeším. Teprve teď jsme se začaly v noci budit trochu líp - resp. asi jen 3x :slight_smile: Tak jsem za to vděčná.
Hele, naší UM taky nejede, ale zato má celkem ráda kravské mlíko. Já zkusila koupit banánový sunar (jako že bude mít něco lepšího) a to teda nechtěla. Dokud jsem jí ho nerozmíchala přímo v mléce, to si dá (samozřejmě mluvíme o 30 ml). Ale aspoň se ho napije s chutí :slight_smile: Jiné mi nechtěla po prvním doušku vůbec. Jestli chceš, tak zkusím sehnat takový ten uzavírací pytlíček a poslat ti trošku poštou na zkoušku :slight_smile:
23. únor 2016 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jinak MS já mám už asi půl roku - řekla bych, že dvakrát tak nějak po neurčité době, ale od té doby už celkem pravidelně. A malé to vůbec nevadí. Naopak někde jsem četla, že při MS se děti víc přicucávají. No, nemám nic vypozorováno.
Adámek je krásný kluk, takový vykuk, vypadá starší :slight_smile:
Ještě mě napadlo, že piju šalvějový čaj na zastavení laktace, ale malá je asi výkonný savec :frowning2:
23. únor 2016 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 Přesně Tě chápu. Asi jsem divná, ale pořád si stýskám po tom malilinkatým miminku (i když ty naše začátky byly fakt krušný). Ale teď je to takový děsně srandovní období a od doby, co chodí, tak je prostě víc klid - už pořád nebrečí, prostě mě pořád špehuje :slight_smile: I na záchodě :grinning: a vše hrozně okukuje a napodobuje. No máme to s ní těžké, je to příšerný puntičkář :grinning::grinning::grinning:. A začíná se rozpovídávat, už se opravdu dokážeme domluvit, což je super :slight_smile: I tatínek chápe některé "skřeky". Některá slova se jí už ale i daří vyslovovat hezky.
Johanka nádherně vše dohnala a bude to krásná holčička. Jak srdíčko? A vše ostatní? Snad v pořádku.
23. únor 2016 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - děkuji za nabídku, asi nemusíš posílat. Kolega z práce jej mají taky a případně přinese trošku až se tam zase ukážu.
Kravský jsem dala jednou na ochutnání a vypil asi 50 ml. Ale bylo studený tak ještě můžu zkusit ohřát, ale nějak furt mi přijde, že na kravský mlíko na pití je ještě čas. Říkají, že ideálně až po 3roce. Ale když nic neprojde možná to zkusím. Zatím z něj dělám jen krupicovou kaši, taky mě napadlo ji udělat na noc hodně řídkou, ale jednou ji měl k večeři a pak se mi v noci kroutil :frowning2: tak nevím jestli to znovu pokoušet.
Co si mám představit pod pojmem na odmítání mlíka?

malej je hroznej uličník :slight_smile: hrozně brzo pochopil co je legrace a co ne a prostě blbne, ví co může a co ne a někdy prostě jen provokuje. Nebo se někdy něčemu začne hrozně chechtat přijde mi, že rozumí ikdyž řekneme nějaký forek....a pak se jakoby směje jak dospělý - takový to "hahaha" ne vysloveně smích...používá to i třeba u pohádek když tam je něco vtipnýho.
Je s ním sranda, ale někdy je na ránu :frowning2: ....někdy ho půlhodiny doma naháním aby se oblékl ven a pak samo nechce zase domů, ale to je asi všude :unamused:
Teď objevil pastelky a kreslení, začal už i sám šmárat - myslím, že se snaží vymalovávat ty obrázky co chce aby jsme kreslili. Ale oblíbený má "hnnnn" takže věčně malujeme vozový park ...a pěkně barevný, než vyjmenuje všechny barvičky co umí a zbytek pak ještě podá :slight_smile:
23. únor 2016 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no me příšlo nejnormálnější, každopádně nejvíc smrdel Nutrilon....fuj....

balení mají myslím 600g, ale stojí cca 150, takže to klido prubni..my na tom vyrostli a uplná pohodička -D

ještě jim o dávám občas i ted :slight_smile:
23. únor 2016 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. únor 2016 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek - no vidiš já zatím fakt zkusila asi 3 druhy a smrad hroznej, ikdyž ten sunar nebyl tak šílenej jako třeba to hami.
No asi něco zkusím - ale třeba ten Hipp když jsem dělala po narození mi nesmrděl, tak třeba ty pokračovací mlíka jsou jiný, ale nevím.
Njn jsou to pálky, ale už jsme takhle koupili ten hipp a vyhodili a sunar teď asi snědí slepice :slight_smile:
23. únor 2016 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidávám jednu dnešní fotečku, moc se mi líbí - škoda, že není úplně ostrá.
23. únor 2016 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb no tohle stojí polovic a fakt i složení vitaminy a tak je stejny jako u tech drahých....i dr. to mličko chvalila
23. únor 2016 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
a sunar? ten vyplivli okamžitě první den...
23. únor 2016 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek - tak já si zkusím vzpomenout až se tam mihneme a koupíme a uvidím.
děkuji
23. únor 2016 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ahoj,tak to je Klaudinka šikulka..právě na to žvatlání a tak se těším..poprosím o radu, s čím si nejvíc hrála, co koupit k prvním narozkám??
Jinak srdíčko úplně ok, kontrola až za rok..všechno stíháme skoro jako donošený, jen pomaleji..takže zatím pohoda..
Máme už čtyři zuby a rostly nám docela v pohodě , což jsem se bála..no super dítě :grinning:
Tak užívejte než budem mít pubertáky..to uteče jak prd..
24. únor 2016 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb Já se právě ptala doktorky a ona říkala, že když už nám je 1,5 roku a jí všechno (nemá na nic alergie), tak klidně dávat kravské mléko (přímo řekla, že UM je zbytečné), ale plnotučné. Nenapsala jsem, že jí ho dávám taky studený :slight_smile: nebo jen odražený (aby se rozmíchal ten sunar). Teplý taky nechtěla. A když jí tam dávám ten banánový sunar, tak ho dávám poloviční dávku. Je to fakt chuťově moc dobré (dávám ho jen do polotučného mléka, vždyť sunar se normálně dává jen do vody :wink:)

S tím homeo si přečti toto, je to napsáno dole (homeopatické odstavení). Ale nám nějak nezabírá.
http://materstvi.webnode.cz/news/ukonceni-kojeni/

Klauduš se taky jako by "uměle" směje. Když se smějeme my, tak ona dělá stejný zvuk :slight_smile: Je s ní sranda. Jinak oblékání je docela vpohodě, jen je tak netrpělivá, že oblékáme až u vchodových dveří :grinning:
A strašně ráda chodí, když potřebuju jet dál (vedle do vesnice na nákup) a chci ji šoupnout do kočárku, tak se šíleně vzteká.
25. únor 2016 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaka17 Grrr, tak jsem Ti napsala dlouhý příspěvek a ono se mi to neodeslalo. Tak znovu

My jsme dávali spíš praktické věci = attipasky, houpačka, oblečení ... , ale hračky tam také samozřejmě byly :grinning: Nejoblíbenější v tom roce měla asi tyto:

1. Mluvící hrnec Fisher Prise - přibližně v roce se naučila kostky vyndávat z hrnce a líbilo se jí, že to vždy hraje, když tam strčí ručičku :slight_smile:

2. Tablet Farma - moje první zvířátka - hraje a bliká. Moc se jí líbil, sama si mačkala cokoli (vše hrálo), ale bohužel nevydržel časté zalehávání a pády :frowning2:

3. nejoblíbenější Stavebnice Maxi Bausteine - sice jsou kostičky tvarované a v roce neměla sílu je do sebe pořádně zasunout, ale bavilo jí to. Nejvíc jí ze začátku bavilo je od sebe rozdělávat :grinning: A mají na sobě i obrázky :slight_smile: Výhodou je, že když jsme postavily věž, tak jí mohla nosit, protože nespadla :slight_smile: Asi v 1,5 roce už v pohodě kostičky pospojuje :grinning:

4. Jo a klasika - odrážedlo auto

Tak snad to bude nějaká inspirace :grinning: nebo už třeba vše doma máte :grinning: :grinning:
25. únor 2016 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak já vím, že se může pít. Ale prý je lepší to UM do těch 3 let. Aspon podle toch 1000dni.cz
to mi dala naše MUDr no moc jsem to nejště nestudovala.
U nás je pokrok, že po obědě nakojím po písničkách co kouká na poči a když usne tak můžu odejít :slight_smile:
dřív byl přisátý celou dobu :slight_smile:
jinak dneska spal od 20:45 - 6:20 -tak jsem si s ním lehla do postele, ale převezl mě jen se napil a už neusnul. V 7h vylezl z postele a že už spát nebude :frowning2: no ale naštěstí jsem to dneska nějak zvládla pak vstát :slight_smile:
tak do mlíka bych to mohla zkusit rozmíchat, jestli mi teda teplý vezme na milost.
25. únor 2016 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. únor 2016 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Já ho ohřeju jen trošilililinku, aby nebylo ledové z lednice - a aby se to UM rozmíchalo :slight_smile: Fakt jen takové odražené.
No já naštěstí odcházet můžu a uspávání jí většinou zabere tak 15 min. Pokud ne, tak pak třeba ještě 2 hodiny nespí :frowning2: Mluvím o večerním.
Já právě taky chtěla kvůli vitamínům občas dát kaši nebo UM, ale mě chce jen kravské, tak to řeším takto. A včera normálně vypila snad 150 ml. Tak jsem čučela. Resp. jsem jí udělala asi 80 ml (vždy se ztratí tak půlka) a včera to vytáhla na jeden zátah, tak jsem udělala ještě jednou a to skoro taky vypila - trochu rozlila :slight_smile:
Mě teď 2x za sebou v noci spala od 21 do 3,30 a pak až do 7-8 (v osm máme budík a vstáváme, jinak usne po obědě dlouho a večer je boj). Tak jsem byla překvapená a říkám si, kdy příjde zase ta bouře (vždy to byl jen klid před bouří) :grinning:
25. únor 2016 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - sice máme kluka, ale Adí měl nejraději knížky a to mu i zůstalo. Jinak dostal balonky, tee-pee (malý stan) a samo tatru /ta nemohla chybět/ :slight_smile:
25. únor 2016 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak mohla bych to zkusit a uvidíme. Tak dneska jsem ten polední spánek nějak zakřikla. Usnul v pohodě, ale za 40 minut brečel a musela jsem prso vyvalit ještě jednou. A to jsem si zrovna nandala oběd. No snad ještě bude chvíli spát ať to stihnu dojíst.

Jinak večer to je u nás tak že kolem 20:30zhasínám a kojím a musím zpívat. Usne většinou za 20-30 minut, no někdy se vrtí dýl. Taky záleží v kolik vstane po obědě. Ale většinou spí do 15h, když to protáhneme usíná lehce po 21h.
Většinou právě v noci spí tak do 5:30 a to pak ještě usne, ale dneska už bylo světlo jak se vzbudil.
Někdy se ale vzbudí třeba v 1h a to už pak spíme spolu až do rána a to ani nevím jak často si dudlá, to mě asi nebudí a nebo třeba nepije - nevím.
25. únor 2016 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@kamisb
Jooo, vlastně my máme doma taky knihomola :slight_smile: Sice ujíždí na Pratchettovi a Waltarim, ale její oblíbenou knížkou (a výukovou) je Domácí zvířata - se zvuky. Fakt hezký zvuky, né takový to divný skřípání (dle mého).
25. únor 2016 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 příspěvek viz výše (blbě jsem klikla) :grinning:

Jinak o tee-pee přemýšlíme nyní, má ho bratránek a líbí se jí v něm, tak uvidíme, jestli ho bude kam dát (a jestli vůbec ho pořídíme).
25. únor 2016 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke
@kamisb díky holky, my doma nemáme vlastně nic, po velkejch dětech jsem fakt dvacet let neschovávala :grinning: a hlavně byly dost jiné věci, jen to odrážedlo a tatra s knížkama zůstaly..takže pořizujeme vše znova nebo od kolegyně po vnoučatech :sweat_smile: :sweat_smile:
Tak pořídíme taky něco moderního, hrající věci jí taky baví..
25. únor 2016 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - můžeš se mi prosím na ty první homeo podívat kdo to všechno nesmí? Jestli máš ještš příbalový leták děkuji .....
Jako alergici astmatici a pod ?
27. únor 2016 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak jsem ráda, že jsem se utrhla a přišla se na vás podívat,ale pořád vůbec nestíhám, jsem akorát na Facebooku, takže pokud si mě některá chcete přidat, bude to pro mě snažší komunikace:slight_smile:)) My furt děláme na baráku to gro už máme hotovo....ještě dodělat část fasády po zazděných v´balkonovkách a udělat to kolem nových balkonovek a nového okna a chodbu celou a zábradlí.....já do toho ještě pracuju tak toho mám v souvislosti s malou, pubošovou školou, barákem a prací fakt hodně.-))) Jinak Valča už krásně mluví..teda strašně žvaní a fakt krásně....už spojuje slova a afurt prostě mele..docela se všichni diví:slight_smile:)) No ona to má po kom mít:slight_smile:))a vůbec jsem z ní naadšená, protože je moc šikovná, už se smaa snaží i oblékat, zvládne kalhoty:slight_smile:))Když někam přijdeme tak říká dobrý den a nashledanou(našledanou teda) a je prostě boží, moc si jí užívám:slight_smile:))) Budu dávat fotky baráčku an rajče tak vám pošlu odkaz at se kouknete jakej to byl fofr a život na staveništi:slight_smile:))
27. únor 2016 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
Tady si hrajou s bráchou s pěnovým kobercem :grinning:
27. únor 2016 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek