• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

23. ledna 2017 
@jaka17 - tak Adí jako žvatlá, já mu rozumím, ale jinak ostatní moc ne. Hodně používá jen první písmeno nebo slabiku. Hold musím koukat kam ukazuje. A moc se nelepší, ale taky je možná jen línej - když mu maminka rozumí, proč by to řešil jinak.
Ale zase je docela chytrej a když mu nerozumím tak mi to zkouší nějak vysvětlit nebo mě tam dovede :slight_smile:
a naštěstí se nerozčiluje, když to nepochopím tak to naštěstí neřeší :slight_smile:

tuhle měl na stole malou misku a furt mi ukazoval na kuch.linku a furt mlel "mmmmm" tak jsem furt hledala něco modrýho. Tak na mě zoufale koukl, ulázal na tu misku co měl a jako že je tahle malá a že chce velkou :slight_smile: - tak tepre pak jsem pochopila :slight_smile:

jo a ví, která ručička je pravá a která levá :slight_smile: dokonce když řeknu, že nakonci ulice půjdeme do leva, tak to většinou zvládne :slight_smile: šikula - ale jinak to je neřízená střela a občas má dny, když už nechce po obědě spát, což je teda pak síla. Protože stejně pak večer neusne dřív - nevím, kam schovává ty záložní baterky :angry:
14. kvě 2016 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb to je roztomilý. .Kazda fáze je u ditete skvělá. .dnes jsem byla u kadeřnice /konečně /a tam jedna přivezla měsíční mimi..to už není vůbec pravda..závidím vam,ze si ještě užijete třeba druhý. .
Na tu fázi žvatlání se neskutecne těším. .Adámek toho už tolik umi :laughing:a to sou kluci obecně na mluvení liny. .myslím, že za chvíli bude mluvit jak kniha..
16. kvě 2016 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 Jojo, všechno je krásný, ale teď je to fakt úžasný období :slight_smile: Když se člověk už domluví :slight_smile:

@kamisb Adámek je přesnej jako Klauduš. I když doma jí rozumí všichni, babičky a dědové (a okolí) samozřejmě potřebují překladatele :slight_smile: Hlavně jedno "slovo" má hodně významů, taky musím koukat, kam ukazuje. A navíc se i mění, třeba Klauduš vůbec neumí slovo děda - nejsdřív to byl papi, teď je to kaki. Tak netuším, kam na to chodí :grinning: Jo a včera jsme jeli autem a ona najednou ukazuje z okna a říká ba - ba - kop a pořád dokola. No já už přemýšlela a nemohla jsem na nic přijít. A nakonec to rozluštil manžel. Ona koukala z okna a byly tam dráty vysokého napětí a na nich takové ty koule :grinning: :grinning: :grinning:

Ale pojem pravá a levá tedy nějak neřešíme (zatím to nepoužívám) :slight_smile: To jste šikulové.

A co nočník? Už chodí, učí se, jde mu to? My začneme asi zítra učit na nočník. Chtěla jsem nejdřív ukončit to kojení, aby toho nebylo moc. Jinak jak jsi psala, že to zkusíte na dovolené, nebude to jen zbytečný stres navíc (neznámé prostředí)? Já bych řekla, že Klauduš podstatně hůř nesla konec kojení přes den (ucucávání) než to celkové ukončení. Asi byla zmatená, proč to před spaním jde a jindy přes den ne. Takhle to pochopila, když to prostě nešlo vůbec. Jo a pořád mi říká (když vidí prsa) - máma au au :grinning:
22. kvě 2016 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 Vždyť ty máš tři :grinning: :grinning: :grinning: Já si už druhé neužiju. Další už hlavně manžel nechce (a já rozumově také ne). Ale pravda je, že jsem vděčná i za to jedno. Kdyby nebyla medicína na takové úrovni, tak jsem nikdy nezkusila, co je to mateřství :frowning2:
22. kvě 2016 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak já vysloveně kojím jen na spaní jinak ne. No uvidíme, chtěla jsem to zkusit na dovče, protože tam budeme s mužem oba a nebude on muset nikam ráno vstávat - ale uvidíme jak to tam bude zvládat.
Cizí prostředí zatím nikdy problém nedělalo, ale uvidíme.

Nočník - hm, tak jako když ho tam dám tak se vyčůrá. Spaní přes den už má suchou plínku, vyčůrá se než jde spát a pak jak se vzbudí. A tajy venku ho to baví, chodíme sem tam čůrat na stromeček - asi kdybych byla důsledná, tak už to umí - ale u něj bych musela co 20 minut tahat nočník nebo ho venku slíkat - když je nahatej - tak čůrá skoro nonstop :unamused:
Ráno taky už čeká na nočník, ale většinou ho musí oblbnout, že chci aby ukázal jak umí čůrat nějakýmu zvířátku :slight_smile: tohle teď platí i na smrkání - má furt rýmu a někdy se vzteká a smrkat nechce :frowning2: a přitom to tak hezky umí.

koule na vedení jsou dobrý :slight_smile: ...naštěstí u Adího to je prostě balon :slight_smile:
22. kvě 2016 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no asi s jídlem roste chuť :grinning:a fakt si to teď daleko víc užívám. .pochopitelně byla doba,kdy jsemdalší dítě nechtěla a ani bych si netroufla ho.mít. .Z důvodů finančních i zdravotnich. Jsem šťastná, že mi to okolnosti dopraly nakonec ještě jednou.a je skvělý, že díky medicíně se to přání splní hodně ženám. .
22. kvě 2016 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaka17 Ahojky, tak jsme v sobotu byli u vás na Marvánku. No máte to tam super. Skvělé místo, bezva vyžití pro děti. Strávili jsme tam příjemné odpoledne :slight_smile:
24. kvě 2016 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé a kde jste se tam vzali :grinning:my tam byli v neděli. .máme to tam moc rádi..dříve s pejsky,teď i s Johankou. .jo ty jsi vlastně psala,že máte někoho v Říčanech? ?priste se ozvi ,pokud bude čas. .
25. kvě 2016 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 Bratr s manželkou nás pozvali na oslavu druhých narozenin jejich syna :grinning: Měla být původně v neděli, ale hlásili déšť (nakonec bylo příšerný vedro), tak to přesunuli na sobotu. To jsme se tam mohli náhodou potkat :grinning:
Takže čas navíc bohužel nebyl (přijeli jsme někdy v 14,30 a odjížděli kolem 16 hod). Ráda bych dala vědět, ale bojím se, že to byl opravdu jen vyjímečný výlet (oni dost často jezdí sem k nám - za rodiči, navíc já si tam sama netroufnu a momentálně manžel staví dílnu, takže času nazbyt fakt není).
Ale máte to tam fakt super. Závidím tu možnost koupání, to tu není. A i prolejzačky jsou bezva, malá se skvěle vyřádila.
30. kvě 2016 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Tak to my cizí prostředí ještě nezkoušeli :grinning: Jinak já se snažila z důvodu vstávání manžela vyexpedovat z ložnice, ale malá to nedovolila :grinning: Ještě než usnula (a než on šel spát), tak se ho dožadovala, takže jsme ho přestěhovali zase zpět do ložnice :grinning: A i přesto, co se jindy budila 3 - 4x za noc se hned první noc vzbudila jen 2x, z toho jednou v noci a jednou až ráno, co si ji beru do postele (právě, když manžel odejde).

Jinak fakt doporučuji ty homeo. Klidně se ptej. Musím říct, že jsem první dny cítila (a viděla), jak se prsa pomaleji nalejvají (a to jsem si myslela, že když kojím jen před spaním a v noci, že to bude v pohodě), tak jsem po 3 dnech snížila dávku na polovinu a prsa se zase fest nalila. Tak jsem je týden zobala a pak ještě jednou. A postupně snižovala dávku a dnes jsem dobrala poslední a prsa jsou už úplně prázdná a v původním stavu (nebo aspoň velikosti) :grinning:

Tak nočník nějak nestíhám. Je děsný "vopruz" pořád ji vysvlíkat a zase oblíkat (hlavně plínu, ve stoje to neumíme) :grinning: Ale mám tu to jedno malinký balení těch plenkových kalhotek a s těma to šlo super, ale nějak si vždy nevzpomenu včas, ji posadit :grinning: A navíc malá šíleně řvala, že je nechce :grinning: (prošly asi po 3 dnech, co jsem jí je zkoušela vyměnit za plínku). Takže teď začíná být teplo, tak to začneme znovu zkoušet, když není tolik nastrojená. Jo a po ránu po probuzení má hysterický záchvat, když ji chci posadit na nočník (vůbec rozepnout overal na spaní v jiné pozici, než v leže na posteli) :frowning2:
30. kvě 2016 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke Jasně, my taky nestíháme..ale kdyby náhodou..no koupání je tam až od letoška, předtím byl rybník zabahněný kaly z čističek i volným odpadem, ale loni to celé z dotací vyčistili a opravili..tak uvidíme, jak to vydrží a jestli to lidi zas neznečistí..hospůdka se vylepšuje taky stále, dřív to byla taková chatička jen v sezoně a mělo to svůj půvab..ted to má nový majitel a ten se snaží to zvelebit a rozšířit..tak uvidíme, třeba se zas někdy k nám podíváte.
30. kvě 2016 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 Jasně, kdyby přeci jen, tak dám vědět :grinning:

Prý tam bude nějaký samočistící ekosystém. Tak by se to udržet mohlo. Každopádně to teď vypadá dobře :wink: Tak přeji příjemné koupání (i když tam bude asi dost plno). Jinak na posezení to tam bylo fajn, hrála tam i živá hudba, hezký a známý písně. Dokonce i manžel konstatoval, že by si dokázal představit tam posedět a popít :grinning: A to už je co říct :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2016 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - ahoj, tak homeo na to aby se prsa asi nenalila moc nepotřebuji. Mě se nenalívají už vůbec jen hold mlíko trochu furt je, někdy cítím že fakt musí dýl tahat než se k němu dostane.
A jo chtěla jsem být "ošklivá" a zkusila jsem na prsa ocet co na to bude říkat - hm, tak to bylo vtipný - prý mokrý a utřel je do látkový plíny - pak jako že nechce, otočil se - ale po chvilce si to rozmyslel a začal normálně tahat a sladký mlíko to pak asi přebilo. Tak to bylo dva večery, no znovu už jsem to nezkoušela.
Příště hold zkusíme ty náplasti - hlavně poslední večery to je jako vážně síla :frowning2: chodíme do postele po 21h a teď 2x po sobě usnul až v 22h,normálně sice vedle mě leží sem tam si zadudlá jinak si furt něco povídá. A když se k němu otočím zády, že teda jdu spát já- tak spustí mama tady - a kňourá :frowning2:

nočník u nás je lepší, když se nahatej tak si jde i sám, ale musím ho hlídat jinak čůrá trochu spíš kolem - asi máme nějaký malý nočník. A ráno už chce sám sundat overal a plínu - podle mě ho tlačí ranní pinďa :wink: a pak si jde sám pro nočník.

Ale zjistila jsem, že máme ještě jiný problém, Adí nesnese holá lýtka - takže i v těch vedrech nosí dlouhý tepláčky :frowning2: a má úplně mokrej nos - včera jsem mu zkusila dát aspoň otevřený sandálky, ale to mu tak zase špičkou padala tráva apod :angry: ... to jsem na něj u toho moře docela zvědavá co bude nosit.
30. kvě 2016 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - Adí manžela vždycky posílá pryč a vlastně všem dělá "pápá" a máma tady :slight_smile:
30. kvě 2016 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice - Valince vše nejlepší k druhému ročku přejeme s Adámkem :wink:
1. čer 2016 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice Jeeee, tak už? No to je už tak krásná a velká slečna. Samozřejmě také přejeme vše nejlepší, hodně zdravíčka, štěstíčka a spoustu času stráveného s maminkou (vím, že toho máš hodně).

Mmch, jakou prácičku to děláš? Kdysi jsi říkala, že budeš rozjíždět při mateřské něco s dětmi, tak děláš to?
1. čer 2016 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, tak to já to měla s prsy stejně. Takový ten "tlak" při kojení jsem měla až po době, co malá sála, nebo taky vůbec. Někdy se mi zdálo, že se snad ani mlíko netvořilo. Ale to mě při odstavování dost překvapilo. Nalily se mi až asi po 24 hodinách, ale pak tedy bolely. A tvořily se mi zatvrdliny, které jsem rozmasírovávala a trošku odstříkala. Né moc, jen tak první dva dny 50 ml a pak méně a asi 4. den už nic. Tak Ti přeju, aby to bylo naprosto bez problémů :slight_smile:

Jinak ty jsi ale "ošklivá" :grinning: A evidentně si Adí poradí - šikovnej kluk - no vidíš, i ocet se dá "přebít" mlíkem :grinning: Já si zalepila prsa na den (pak to nešlo kvůli té bolesti a nalití), ale malé to nevadilo, nesvádělo jí to. A dodnes mi vždy, když vidí prsa říká "máma au, au" :grinning: Je fakt, že při tom nalití byly fakt au au, to se mě jich nemohla dostknout, tak to asi taky pomohlo, že jsem občas vykřikla bolestí.
Přeju, aby to nakonec šlo i u vás bez breku a v klídku. Od té doby malá krásně spí, víc jí (teď je naprostý otesánek, ale mléčné výrobky nechce - tedy jen začala víc pít to kravské mléko) a víc se lísá :slight_smile:

Co se týká nočníku, tak jeden den si o něj sama i 2x řekla (to bylo v pondělí) a od té doby nechce vůbec. A po probuzení to je s hysterickým řevem, tak to radši nedělám (je zvyklá, že se jakoby dotáhne u mě v náručí, prostě že se nechá chvíli chovat). No, uvidíme, musím ji ukecávat, ale ona mi teď, když zavelím na nočník, normálně začne zdrhat :frowning2:

U nás doma máme chladno, tak jsem jí ještě (skoro) pořád dávala na noc pod overálek ještě krátkej overálek. Spí odkopaná. A když jsem jí minule dala krátký rukáv nebo kraťasy, tak si taky tahala kraje a řvala, že to nejde. Ukázala jsem jí, že mamka to má taky takový krátký, tak se přestala bouřit. Ale je fakt, že kraťasy taky moc nechce. Ale ukecám jí. U nás bych řekla pomohly 3/4 legíny. Takový kompromis a to jí nevadí, ale to se u vás asi nenosí :grinning: Nebo jedině nějaké třeba punčocháče ustřihnout na 3/4 a zkoušet posouvat a posouvat a třeba by si toho ani nevšiml :grinning:

A co se týká sandálků, tak já jí koupila s uzavřenou špičkou (aby si neokopala palce, kupujeme tak i synovi). A ty jí nevadí. Je fakt, že zkoušela párkrát si vzít uzavřené, ale nějak se nebránila výměně. A minule šlápla do louže a cákla jí do nich voda a malá z toho měla snad infarkt. No to bylo řevu, že vzbudila i kolemjdoucí miminko :grinning:

Neboj, moře bude změna celkově, tak to mu vadit nebude ... nebo bude naboso na dece :grinning:
A kam valíte? A na jak dlouho? Autem?
My jedeme akorát tak na maltu :grinning: (správně s malým M)
2. čer 2016 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - 3 týdny chorvatsko - každý týden jinam - nejdřív ostrov RAb pak Biograd na Moru a nakonec na Krk.
no jsem na nás zvědavá, už je skoro všechno zabalený a já se právě začínám děsit tý cesty, jedeme autem, ale řídí jen manžel a s prckem jsme nikdy tak daleko nejeli. Max dvě hoďky a to už mi někdy řišlo,že se nudí. Vyrážíme večer, přespíme u Mikulova a zítra zbytek. No už aby bylo nedělní ráno a abych i věděla jak zvládne tu první noc tam.

jeden den už měl taky 3/4 kratasy tak to třeba časem klapne a přitom doma mu nevadí běhat jin tak :slight_smile:
závidím, to odstavení - já se toh furt děsím a hlavně poslední dny je Adí nějak víc přísavka ach jo, chce hodně dudlat když se ráno vzbudí a tenhle týden i po poledním probuzení - to ještě min. týdne nebylo. Ale je fakt, že čekám proříznutí jedný pětky každým dnem.

uvidíme jestli se budou nalívat, někdy nekojím přes den, když jsme třeba na výletě a prsa nic neříkají :slight_smile: ale je fakt že to je mezera asi jen 13 hodin.
3. čer 2016 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jeeee, tak to budete mít krásnou dovolenou. Závidím. A to jste si zajišťovali sami nebo přes nějakou cestovku nebo jak? No cesta bude dlouhá, ale uvidíte. Sam cestoval velmi často na Slovensko (cesta 4 hod). A celkem to zvládal (prý). Hlavně, aby třeba usnul. Malá mi v autě neusne dokud se faaaak neutahá.

Jinak přeju moc a moc krásnou, klidnou a úžasnou dovolenou a užijte si to naplno :grinning:

Neboj, on to odstavení dá líp než ty :wink: Bude to jako u nás, větší strach a problémy měla maminka, než Klaudinka :grinning: Fakt stačilo zalepit a říct, že není (ale jak jsem psala, říkala jsem jí to už týden dopředu, že nebude). Jinak mě k tomu přimělo právě to, že se začínala víc přicucávat. A když jsem jí řekla, že přes den ne, jen před hají, tak chtěla chodit pořád hají :grinning: A třeba i ty prsa budou v pohodě. Spíš si říkám, jestli když budeš v plavkách ho to nebude svádět (já se snažila, aby prsa první týden ani nezahlídla).

Tak na vás budeme myslet a držet palce, ať to všechno v klídku a pohodě zvládnete :grinning:
3. čer 2016 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke
@kamisb Ahoj holky, naše užvaněná holčička moc děkuje:slight_smile:) je to děsný jak to letí:slight_smile:)))))

@marke ano dělám, dělám ted 2 práce, jedna z nich pro školky a školy, ta se ted zrvona konečně pořádně rozjíždí a jsem fakt v jednom kole:slight_smile:
Ted jsem si ještě vmyslela dovolenou v karavanu tak bude sranda:grinning:
3. čer 2016 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb Moc si užijte dovču!!!! a neděs se, děti to kolikrát zvládaj líp jak dospělí :slight_smile:
3. čer 2016 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Hledám hledám fotky za narozenin a žádné nenacházím :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2016 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - dík, ale po dnešku kdy jsme jeli jen 3 hodiny a malej byl ke konci už fakt protivnej se děsím zítřku.
No nic jdeme spát - a doufat v lepší zítřek :slight_smile:

ale krásně usnul na rozkládacím gauči - skoro na zemi - sice až v 22h, ale snad aspon bude spát do rána :slight_smile:
pá a děkuji
3. čer 2016 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb Kamčo a on asi není zvyklý moc cestovat vid?? To Val je už zkušená harcovnice tak to neni tak strašný, i když taky jedeme na začátku července ,ale jen do Německa s karavanem..jen nějakých 5 hodin.. Tak at to zvládnete a užijete si to..já se přiznám, že bych takhle dlouhou cestu s dvouleťákem neabsolovovala:slight_smile:)) tak to jsi dobrá!!! Moc si to užijte!!!
@marke jj já je sem dám, zatím je mám jen na FB,ale nějak fakt nestíhám:slight_smile:)) Potřebovala bych trošku upustit páru:slight_smile:))))
4. čer 2016 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - ahoj tak hlasim, že jsme cestu přežili - ale bylo to chvílemi s malým o nervy - ale asi naše chyba - špatně jsme mu podlozili nožky a vyseli mu - tak se občas fakt huste vztekal - museli jsme častěji stavět, ale dalo se to.
dneska se už rachtal v moři :slight_smile: a jak doma nechce nosit krátký kalhoty tak tady lítá v plince nebo i jen tak :slight_smile:
a na malý plazicce jsme zatím sami - zítra chceme na větší a písečnou
tady jsou i ježci - asi jediny minus
5. čer 2016 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - ahoj, tak plánované odstavení asi ani nebudeme tady zkoušet. Občas vyžaduje i před poledním, že si jen hupsne do postele a maminka musí taky :slight_smile: přijde mi, že možná to vedro - že má víc žízeň a čaj ani vodu nechce.
ikdyž třeba dneska dopoledne to taky zkoušel, ale pak jsem řekla, že teď ne a nějak jsme to přešli a ani se nevztekal.
ale k ránu, když se dožaduje prsa od manžela tak je to vtipný. Se vždycky jen ozve, Adí musíš se otočit k mamince :slight_smile:
8. čer 2016 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb To je vtipný :grinning: Přesně si to dovedu představit, jak hledá a nenachází :grinning: (u manžela)

Jj, chápu, je fakt, že tam je asi větší vedro, i když tady jsou teď taky tropy. No uvidíš, zvládnete to pak doma. Fakt se to chce jen rozhoupat, ale teď bych to být tebou taky neřešila. Ať si dovču užijete a pokud se budí málo (psala jsi, že jen k ránu), tak to taky není tak zlý :wink:

A co říká na moře? Přeci jen je slaný :grinning:

Doma budete v klidu a bude ve známém prostředí a prostě ho na to přichystáš a pak nastane den D. A uvidíš, Adí je velkej a rozumnej, bude to pak šup šup a konec :grinning:

Hlavně si to užívejte, jak dlouho se kde zdržíte? (na jak dlouho to vlastně máte dovolenou)
8. čer 2016 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - hele je to kachna z vody nechce. V hluboký vodě si ho posíláme mezi sebou - jako jen chytneme za ruce a on kope nohama. A v měklý zase furt dělá hop hop a bác :slight_smile:
slaná voda asi v pohodě, my už loni na zahradě měli bazén se slanou vodou, ale to si asi nepamatuje bych si tipla.
dneska už hic nebyl a ted by mělo pár dní i pršet tak snad to nebude tak hrozný.

jsme vždycky týden na jednom místě - celkem 3 týdny.

na dnešek se vzbudil asi až kolem 7h - ale nevím nekoukala jsem se na budika a spali jsme pak ještě do půl 9 - ale to už byl skoro celou dobu přisátý :slight_smile: - asi budeme muset doma vstávat a tím se tohle kojení odbourá. No uvidíme :slight_smile: - ale už někdy večer fakt nemůžu a jak nemůže někdy zabrat a dudlá s přestávkami někdy i hodinu, tak už to i občas bolí - dneska taky usnul až za hodinu. A přitom po obědě je tuhej do 10 minut, jako nechápu :unamused:
8. čer 2016 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@marke Ahoj holky, nějak nestíhám, tak jsem ted dočetla...taky se těším na odstavení, že bude malá víc spát, v noci je schopná se někdy budit i každou hodinu, rekord máme nejméně tři kojení za noc..trochu asi dělají i zuby, ale jsem pak jak zombie..Ráno si jí někdy vezme v 6,30 manžel a já se hodinku dospím..ale chci to vydržet co nejdéle, nejlíp do těch dvou let jako vy..
Dovča musí být super, my byli minulý týden v Německu, cesta asi čtyři hodiny a byl to docela očistec..ale moříčko super..
tak se opatrujte a užívejte léto
17. čer 2016 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna letní
17. čer 2016 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek