• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
17. čer 2016 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@jaka17 Ahojky, jojo, ať má názor kdokoli jakýkoli, já chtěla kojit dlouho (a jsem za to vděčná, že to šlo) a kojila jsem ráda :grinning: Skončila jsem ve 22 měsících. A myslím si, že to bylo tak akorát. Malá to pochopila a byla v klidu. Původně jsem si přála kojit do roku a nakonec jsme to zvládly i déle. Když je mléko, tak to je super a hlavně ty společné chvíle jsou nenahraditelné :slight_smile:

Držte se. S tím nočním kojením to znám, já jsem do poslední chvíle kojila min 3 - 4x za noc a v době zubů i 10x za noc. A pak jako když utne, první noc se vzbudila 1x a druhou už prospala celou. A teď spí jak dudek (občas kňourá, ale spí). Budí se ráno kolem 6 (občas) a to si ji beru k sobě. A dokonce ani nevím, že jí vyrostly už dvě další stoličky - prostě i přes ty věčné problémy se zubama to je bez kojení v pohodě :wink:
18. čer 2016 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb Ahojky, tak jak si užíváte dovolenou? Co sluníčko? Tady teď supr bouřky :grinning: a zase zima brrrr. A jak Adí? A nemáte náhodou doma vodníka? Že si to tak užívá :grinning: :grinning:

My napustili bazén a minulý týden (byly vedra) se už Samča smočil. Voda měla dle teploměru 22 stupňů (dle mě méně, ale ...), tak jsem chtěla Klauduš smočit nožičky. No, manžel mi ji podal do bazénu, já ji namočila prsty u nohou a malá spustila šílený řev a nohy měla až nad hlavou :grinning: Takže zatím nic moc. Ale ve vaně to miluje :grinning: Napustím jí nejdřív malý bazének a pak zase zkusíme velký bazén. Loni to bylo stejné, ale když jsem si ji pevně přitiskla k sobě, tak se nechala i namočit ve velkém bazénu. A pak nechtěla ven :grinning:

Tak si užívejte a když budeš mít chvilku náladu, tak písni, jak se máte a třeba i nějakou fotečku pošli :wink:
18. čer 2016 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke díky za povzbuzení. .já taky kojím ráda. .jen to buzení je opruz. .třikrát to dáváme, ale víc už je.moc. .ale.rozhodne nekončím. .jen ráda slyším, že to jde a pak se dočkáme i spánku v kuse:smiley:
Klaudinka je taky samorost . .je to s nim a sranda a.člověk často neví, co vlastně provedl špatně. .Johy se taky umi parádně vztekat..ale nakonec musím často uznat,že to má logiku, jen ji nerozumim..
18. čer 2016 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík, tak včera z nás spadl velký balvan a konečně se můžeme radovat z druhého potomka na cestě emoticon, vyšel mi pozitivní nt screening na downa, tak jsem si zaplatila ten ten krevní test, plodovku jsem odmitla a vyšel negativní, hurááá.
25. čer 2016 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@eevvaa Mooooc gratuluji. Tak ať už je vše bez stresů a celé těhotenství klidné :slight_smile:
25. čer 2016 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke já už taky doufám :slight_smile:, už toho bylo fakt moc a konečně začnu nakupovat kosmetiku a nějaké plenky, ostatní máme i když zatím nevíme pohlaví,zásoby v rodině jsou veliké
26. čer 2016 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - tak to je dobře, že je prďolka v pořádku. HOdně zdravíčka dál, přeji.
26. čer 2016 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - tak včera jsme se po 3.týdnech vrátili. Uvítám ochlazení a sklidnění ďáblíka :slight_smile:
a od pátku zkusím zalepit prsa a uvidíme, tam to fakt nešlo, dost dudlal a bez prsa bychom asi tu cestu nedali.
fotečky dám až se to doma trochu zklidní, úklid a prcka spaní. Nějak začal chodit spát moc pozdě :frowning2:
26. čer 2016 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Všechno nejlepšíííííííí
A přejeme rychlé a klidné odstavení a ještě víc přejeme brzy brášku nebo sestřičku :grinning:
30. čer 2016 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani Ahojky, tak stále 2v1? :grinning:
30. čer 2016 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - ahojka, děkujeme :slight_smile: uvidíme jak to pujde. Stejně usíná skoro hodinu i u prsa :frowning2:
30. čer 2016 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už je Adí taky od včerejška dvouleťák --- toto letí ...
1. črc 2016 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kamisb dodatečně vše nejlepší :slight_smile:)
1. črc 2016 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jeeee, co to máte za značku tříkolky? Taky jsem chtěla malé koupit tříkolku, ale všechny mají šlapky na kole a to prý děti blbě ušlapou. Tak jsem od toho upustila. Ale tahle je řešená úplně opačně a to je super.

Neboj, půjde to. Mě odpoledne usíná do 5 min a večer taky třeba hodinu. Prostě je dlouho vyspalá, když spí odpoledne. :slight_smile:
Držíme palce při odstavování.
1. črc 2016 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - ona má taky šlapky na předním kole :frowning2: to pod tyčí jsou "odpočívadla"
jinak teď se to může řídit i tou tyčí nahoře za ním nebo on řídítky.

chci začít odstavovat asi v pondělí, teď ho ještě chvíli nechám. Teď trochu bojujeme s kakáním - přes den je bez plíny a nějak to kakání mu dělá problém. Na jednu stranu chce plínu na bobek a na druhou zkouší nočník, ale zatím mu to moc nejde. Dneska furt kňoural až nakonec se to povedlo na záchod s tím nástavcem na prkýnko, ale už chtěl vstát tak jsem ho tam musela trochu přidržet :frowning2:
1. črc 2016 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - to poobědový spaní bych ráda nějak upravila, většinou totiž usíná kolem 13h a spí do 15h někdy i dýl takže max v 15:15 ho musím vzbudit jinak by řádil ještě v 23h :frowning2:
ale dneska usnul celkem v pohodě, zhasla jsem v 21:30 a za 15 minut už byl tuhej - tak uvidíme jak dlouho bude spát.
1. črc 2016 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme levnou tříkolku "Smart Trike" za 59 EUR, pro malé dítě se řídítka zafixují a šlapky odpojí (takže se jen volně protáčejí) a vyjedou se odpočívadlové šlapky, dá se obruč okolo dítěte a trojbodový pás. Řídí jen rodič tyčí. Časem se obruč a pás oddělá, šlapky zapojí, řídítka uvolní a pak i tyč oddělá... Ale na to si my ještě počkáme. Teď v tříkolce malou hrozně těší, že je nízko, má víc "kontakt se světem" a iluzi trochu samostatné projížďky.
5. črc 2016 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaka17 - tak ono to tak jde taky - to modrý co má kolem sebe jde pak taky sundat. bodáky to má taky, ale to už nebudeme používat a ta tyč se taky dá pak sundat. Ted má právě nad šlapkami to černý na nohy kolem předního kola, ale v neděli jel s manželem ven a jeli bez toho černýho, aby si prý pomalu zvykal. Protože trochu tam dosáhne, tak aby to prý pochopil :slight_smile:

@marke - jo a včera se usínalo bez MM - tak uvidíme jak to půjde dál. Zhasla jsem v půl 10 a usnul lehce po 23h, ale bez řevu. Ten přišel až v těch 5:30 co chtěl se mnou do postele, ale naštěstí to nebylo nic hroznýho spíš plakal "ne ne ne" a pak usnul a spal do 8h, ale hodně se mlel. A ráno vyžunkl skleničku a půl mlíka normálního. Tak jsem zvědavá jak to půjde dál.
5. črc 2016 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb tak Adámek je už velkej kluk..my zatím jezdíme jen jako v kočáře. .a moc se ji to libi
5. črc 2016 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - to je jasný :slight_smile: tak po hodině a půl usnul i po obědě bez prsa, už jsem to málem vzdala.
5. črc 2016 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no nedovedu si to zatim představit, jak odstavime .ale u syna to v těch dvou letech přišlo nejak samo..držím pěsti ať to dáte a hurá na druhatko
5. črc 2016 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb No supeeeer. U nás bylo 2 dny horší to odpolední usínání (víc asi potřebovala uklidnit na spaní) a pak už byl klid. Myslím si, že už máte taky vyhráno :slight_smile: A jak, zalepovala jsi? A jak to nese Adámek a jak ty?
Ale teď bojujeme s nočním usínáním. Každý den usne až kolem 23 hod, ta uvažuju, že zruším nebo posunu odpolední spánek. Spí tak od 13 do 15. No nevím, začaly prázdniny a my nemusíme vstávat, tak to bude asi tím. Zase se jí to posunulo :frowning2:

@jaka17 Tak to máte holky podobné vozítka :grinning: Vím, jak to funguje, ale jde mi o to, abych ji nenaučila na tříkolku, když chceme kupovat to kolo-odrážedlo. Ale šlapat se taky musí naučit.

Dneska mi navíc říkala moje mamka, že doma takovouto tříkolku mají (tu už pro větší, ne s hrazdičkou, ale má vodící tyč) a že mi ji dovezou. Tak to zkusíme a uvidíme :grinning:
5. črc 2016 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jo tak to máme podobný včera usnul lehce po 23h a dneska lehce po. Ale dneska to asi bylo ovlivněno zase tím jeho kakáním - zase to nešlo a povedlo se až právě v 22:30 pak chtěl ještě trošku hrášku (což asi není ideální, ale vysvětluj to, že - odpoledne jsem mu řekla, že hrášek nemůže, protože bobek má tuhej a bolího to. Tak si asi vyvodil, že až se povede tak dostane) no a pak už zabral za chvilku.
Jinak taky přes den spí od 13-15h +/- - ale nějak si neumím představit to poobědový spaní zrušit. Chtěla bych to o hodku posunout -ale dneska spal do 8h nakonec a to prostě dřív jak v 13h neusnul ani dřív. Ale snad se to ustojí a nějak srovná.

jj mám prsa zalepený, a ani je nějak nevyžaduje. Prostě to asi vzal jako fakt, jen k ránu v těvh půl 6 to bylo chvíli blbý, ale nakonec docela brzo usnul. Asi fakt jen potřebuje ten kontakt a ne MM. Ráno pak vyžunkl skleničku mlíka a bylo to.
A já v pohodě, už jsem fakt k ránu nemohla a poslední dobou i s prsem stejně usínal přes hodinu večer a to se doufám snad srovná, jen se bojím, že to přijde až s dřívějším stmíváním. Jen teda musím říct, že jedno prso se docela nalévá a pobolívá, tak snad to přejde .
5. črc 2016 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska jsme byli v Hradci Králové v Tongu (resp. já s dětma). Strávili jsme tam 3 hodiny (aktivně, ani kafe jsem si nestihla vypít) :grinning: A skvěle jsme si to všichni užili.

Vstupné je šílené, ale já si vytiskla z DM poukázku na 1+1 vstup zdarma a do 2 let se neplatí, tak jsem to chtěla stihnout, než bude mít malá narozeniny. Takže jsem platila jen za 1 dítě :wink:

Fotky koukněte do galerie
5. črc 2016 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb No tak to máme děti jak přes kopírák - s tím spaním ... na hodinu přesně :grinning:

No, když chodil Samča do školy, tak jsme vstávaly v 7 (někdy malá vydržela do 8). Teď spíme min do 8 a to je tak jak píšeš. Dřív než v 13 nezabere. Tak to zkusím asi taky zase posunout. Nebo ji nechám spát po obědě jen hodinku a uvidíme. Když ono to dělá i to, že je dlouho vidět a spát se prostě nechce.

Jj, přesně jak píšeš, nakonec chtěli už jen kontakt, né MM. To byl takový nadstandard. A malá se taky víc zajímala o to moje bó než o mlíko :grinning: A začala mi potom taky víc pít mlíko a hlavně víc jíst. A to o dost :grinning:

S těma prsama jsem upozorňovala :wink: Já je taky neměla dřív nalité, ale po těch 2 dnech se to už nakumulovalo. A fakt mi pomáhalo si večer prsa ve sprše nahřát a odstříknout do úlevy (a hlavně rozmasírovat tvrdší místa). A do týdne byl klid. Tak snad to budeš mít brzy ok.
5. črc 2016 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - asi to fakt bude tím světlem
dneska si pro mne zase v noci přišel a museli jsme spát na zemi - stejně jak při usínání. jsem teda pěkně zlamana.
prsa už teď masiruji -teda hlavně jedno to druhý je ňák v pohodě.
mě už klasický mlíko pije dlouho - ale teď chce i skleničku ráno a na noc vypije skoro dvě.
6. črc 2016 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás už taky ... 2.narozeniny
Koukněte do alba.
9. črc 2016 v 01:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak prsa byla nejhorší teď 3 dny - dokonce to jsem fakt musela hodně odstříkat a když jsem MM trochu ochutnala tak to bylo hrozně slaný. Tak snad jsem to zachránila na poslední chvíli asi.
Jinak v sobotu mě malý, když jsem ho zvedala pěkně nakopl kolenama zespodu prsou a to jsem myslela, že mě klepne - šílená bolest. I dneska když sebou na mě flákne, koukáme spolu na pohádky - tak když mě blbě trochu bouchne do prsou tak to bolí, ale lepší se to.

ale usínání se teda zatím nelepší, malej se sice prsa nevyžaduje, ale furt to je na dlouho. A poobědový spaní třeba včera a dneska dopodlo tak, že ani po hodině neusnul :frowning2: - snad se to bude lepšít. Jinak tohle fakt nebudu dávat.
12. črc 2016 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb To já slané mléko neměla (aspoň o tom nevím). Třeba to je tím vedrem.

Jinak přesně vím, o čem píšeš. Taky mě šíleně bolely prsa. Snad i od trička navrchu mě bolela :frowning2: A malá mě asi 2x kopla při usínání a to jsem měla slzy v očích. No, jak jsem vykřikla, tak si potom dávala pozor (a já samozřejmě také). Ale asi po týdnu byl klid. Tak ať to brzy přejde.

Usínání je teď asi problém všude. Švagrová (má kluka o 2 měs. staršího) minule taky nadávala, jak blbě večer usíná. Je pravda, že mě po obědě usne tak do 15 min, i když ze začátku je to boj. Dneska spala blbě a hodinu mě nenechala odejít (je pravda, že jsem taky zabrala) :grinning: Večer se nesnažím. Prostě si pustíme telku a čučíme do půl 10, protože vím, že stejně dřív než v 10 neusne. Takže klídek u televize. Škoda jen, že nedávají nějaké pohádky. V sobotu jsme koukali na V peřině :grinning:

A jak jste se rozhodli s druhým mimčem? Už plánujete nebo si necháte chvíli na přírodní pokusy :wink: (když už jsi odstavila).
14. črc 2016 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek