IVF v září - listopadu

Ahoj holky, tak jsem založila novou diskuzi pro všechny ty,kterým se to stejně jako mně opět nepovedlo a budou se snažit znovu od září. Strašně skvělé bylo jak jsme se vzájemně držely a stály při sobě a tak doufám, že taková atmoška bude i v této diskuzi a halvně doufám, že konečně všechny uvidíme ty vysněné //, které se udrží celou tu dobu a na konci bude to krásné a zdravé miminko nebo miminka 😉 Zároveň přikládám tabulku kde se můžete doplnovat a doplňovat své výsledky pro takovou nějakounaší statisktiku a přehled:)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0At...
HOdně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marke
31. črc 2016
@kamisb To je fakt, když by nic, tak aspoň za ní neplatím 😃
No my byli v tom Tongu v Hradci a tam jsem samozřejmě s malou taky musela lést, ale užila si to a snad ničeho se nebála. (dávala jsem fotky do alba) A trampolíny tam měli taky a navíc máme trampošku doma a to je nadlidský výkon, dostat ji z ní dolů 😃 Klouzat se do nedávna neuměla, ale teď už je to taky dobrý. A tím, že jsem s ní byla, tak se nebála ani té dlouhé.
Na fotky se těším. Tak se s manželem domluvíme a rozhodneme, jestli zoo nebo Mirakulum. Loni bylo zoo, tak mě napadlo, že letos bychom mohli udělat změnu a pak někdy o víkendu zajet "jen" do zoo v Jihlavě.
kamisb
31. črc 2016
Mirakulum: tak jsem zjistila, že teda moc fotek nemáme.
petapal
13. srp 2016
Ahoj holky je mi 38,5 let mám 17leteho syna z předešlého vztahu.S manželem jsme spolu 13let a bohužel má varikok.Spermiogram moc špatný.Léčím se na RS,ale to nemá vliv na těhotenství u mne.Chodíme k Apolinari v r.2011 dlouhý protokol fol.24 vajíček 22.zavedeny 2 nevyšlo.KET zavedeny 2nevyslo nic nezbylo.Rok 2015 krátký protokol 10fol.7vajicek použitelná dvě obě zavedeny nevyšlo.Včera na konzultaci u paní doktorky Gaborove je to mladá Dr.a jsem z ní nadšená.Věnovala se mluvila a je vidět,že ví co dělá vzala krev na další vyšetření znova oboum 15.8.si mám volat na výsledky.Pokud to bude ok mám se objednat v září mezi 5az 16.9.a dostanu rozpis léků.Nebude dělat dl.protokol vzhledem k mé nemoci,ale návrší dávky prý gonal.máme s manželem brát selen,zinek a vitamín E a C .Takže transfer by proběhl v říjnu.Je to první Dr. u které si věřím,že proto něco dělá je to náš poslední pokus.Jen mi to přijde moc dlouhé do října.Doufám,že všichni si tu ukážeme ty dálnice
petapal
13. srp 2016
Ještě doplním musimeme mít ICIS nebo jak se to píše😊
kamisb
22. srp 2016
@petapal - přeji hodně štěstí. Jen dodám, že tahle diskuze je už starší a hlavní akce se tu děly již v roce 2013/2014.
kamisb
22. srp 2016
Holky jen hlásím, že jsem se konečně odhodlala a v září mě čeká konzultace v Gennetu ohledně KETu 🙂 tak snad to klapne a nebudeme muset absolvovat celý kolotoč IVF,
marke
22. srp 2016
@kamisb Jeeee, super. Tak držím palce a třeba to dopadne i bez Gennetu 😃

Jinak my nakonec byli opět v ZOO. Samča vybral zoo a Klauduš byla samozřejmě nadšená. Jak už ty zvířátka zná, tak fakt si to užívala. Vydržela nespat celou dobu (vyjížděli jsme v 9 a odjížděli ze zoo někdy kolem 16 hod.). A když na ní padala únava, stačilo ukázat oblíbené zvířátko (žirafa) a zase lítala po celé zoo. A to minimálně půlku času fakt proběhala (miluje běhání) 😃 Až manžel koukal (to víš, doma s ní na procházky nechodí). Jinak jsme jeli Safaribusem a to byl asi největší zážitek - né zvířátka, ale ten autobus 😃
marke
22. srp 2016
@petapal Také přeji hodně štěstí. Tato diskuze už je opravdu spíš taková sporadická 😞 Holky už většinou čekají druhátka a tak nějak už to všechny známe a víme, co a jak.

Já chodila taky k Apolináři v r.2013, ale nakonec se nám podařilo otěhotnět přirozeně. Tak přeji, aby to vše už vyšlo a taky jsi se dočkala vytouženého miminka 😉
marke
22. srp 2016
Fotek máme ze zoo spoustu, ale jen samá zvířátka 😞
kamisb
23. srp 2016
@marke - kde jste byli v ZOO?

A děkuji, snad to klapne, jen mě mrzí, že musím změnit doktorku - ta co jsme u ní byli na IVF v Gennetu končí. Uvidím jaký budu mít z nové MUDr. pocit, ale doufám, že KET moc zkazit nejde.
marke
24. srp 2016
@kamisb My jezdíme do Dvora Králové. Je to tam po rekonstrukci (už asi dýl) moc hezký a i velikostně přijatelné (projdeme všechno a stačí to 😃 i nám). Vy jezdíte taky tam, ne? Máte to nejblíž 😉

A nemůžeš si vybrat sama doktora? Že bys podle recenzí si zvolila, když už tvoje mudr končí? Ale jinak by si tam asi špatnou doktorku nenechávali, neboj 🙂 A kolik máte mrazáčků? A kolik případně celkových IVF ještě můžete?
kamisb
24. srp 2016
@marke - ve Dvoře jsme byl jen jednou zatím - v létě na Safari jsme to nějak nezvládli a já mamám raději pražskou zoo.

tak ja si mohla vybrat - ale ono moc není z čeho když jim dvě odchází a pak jsou tři co neznám vůbec a dvě ze stary gardy. a doktora chlapa na tohle nějak nechci. mrazaček je jeden a ještě by pak šla dvě IVF, ale zrovna nejsou peníze - tak doufám, že to půjde na první dobrou s Adího " dvojcetem " 🙂
marke
24. srp 2016
@kamisb My v Pražské ještě nebyli, máme to tam dál a říkali jsme si, že tam pojedeme, až bude malá větší, aby si to člověk fakt prošel. Prý je ohromnááááá 😃
Safari jsme zvládli taky až letos. Loni malá spala v kočárku, tak jeli jen kluci. Ono je "zadarmo" - platí jen dospělí 30 Kč 🙂 Tak jsem to zkusila a zajímalo jí to (i ty zvířátka, samozřejmě) 😃

No tak to jo, ale jak píšu, člověk si nevybere. A kdybys z ní neměla dobrý pocit, tak prostě řekni, že chceš jiného doktora 🙂. Než se něco rozeběhne. Ale vzhledem ke zkušenostem už i víš sama, co Tě čeká 😉
Samozřejměěěěěě, teď tam na vás čeká Adámkova sestřička - stejně bojovná a silná jako Adí 😉 A víš, v čem byl předtím problém, že to nešlo? Navíc si myslím, že pokud byl problém u Tebe, tak to tělo se jakoby "nabudilo" už jedním těhotenstvím a teď už ví, co má dělat 😃 (snad je má myšlenka srozumitelná)
kamisb
24. srp 2016
@marke - aha, tak někdy Prahu zkuste. S mamkou vždycky jdeme na celý den, začínaly jsme v dolní části, pak si tam u vchodu daly ověd a šly na horní část. Ona je větší, ale zas tak obroská není podle mě. A většinou, ikdyž jsou třeba vedra tak tam je příjemně.
Ale kamarád mě teď upozornil,že v dolní části otevřeli super "hřiště" pro děti, tak prý tam jít až na konec, že jinak se jinam nedostaneme 🙂

jj vím co myslíš. Jen u mě to nejde jen tak samo, má zvýšený protilátky proti embryu a taky musím v těhu ředit krev kvůli zvýšeným hodnotám d-dimerů. Ono přeci jen jedno nešťasné těhu a jeden SP už něco naznačuje.
Ale už to mám papírově ošetřený, tak hold Merdol (či tak nějak místo prednosilu) a píchat clexan a snad to dopadne.
Sestřička - no uvidíme 🙂
marke
28. srp 2016
@kamisb Jj, zkusíme 😉 Jeee, to znám ... prolejzačky - to je naše - tedy hlavně skluzavka 😃

No tak výhoda je zase v tom, že víš, co už na Tebe zabírá a nemusíte znovu "hledat" správný postup. Je to hold někdy složitý, než se dobereme těch našich drobečků. Tak hlavně klid, pohodu, pevné nervy, zdraví a bojovné embryjko 😉 Budeme držet palce.
kamisb
29. srp 2016
@marke - děkuji - uvidíme jak to půjde
jaka17
4. zář 2016
@kamisb Ahoj budeme držet palce aby to vyšlo..tak po Adim uz to bude snad o trochu méně strachu..
kamisb
4. zář 2016
@jaka17 - děkuji, snad jo. Uvidíme jak to půjde a kdy.
Gynekolog mi trochu doporučuje nejdřív odstranit ten neprůchozí vejcovod, aby neobsahoval nějakou tu protizánětlivou tekutinu. Ale zase už tam byl i před Adím tak nevím no. A taky čekám na MS, chce mi zkontrolovat dělohu na ULZ teď na preventivce měl pocit, jestli tam není polyp - což by zase byla hysteroskopie, což zase není tak hrozný, ale uvidíme no.
jaka17
4. zář 2016
@kamisb Ty jo zni to Teda komplikovane. .ale třeba to bude jen planej poplach a půjde to i bez zákroku. .už sis teda uzila..
Škoda,že tam není naděje na přirozenou cestu..jako to tu dopadlo u plno holek..tak uvidíš ..škoda, že nemáš tu starou doktorku..já bych taky podruhé šla zas nejradši k té vyzkoušené.no ale co nadelas. .hlavně aby to vyšlo
kamisb
4. zář 2016
@jaka17 - tak ona je asi možnost počít přirozeně, ale asi bych to musela podchytit hned od začátku a začít brát prášky a injekce, ale tím, že zatím byla MS jen jednou a taky nechci druhý moc pozdě, tak hold trochu tlačí čas no.
jaka17
5. zář 2016
@kamisb no čas tlačí, za chvíli aby se člověk chystal do práce. .
kamisb
5. zář 2016
@jaka17 - jj a do práce se mi fakt nechce 🙂 teprve poslední měsíc mám pocit, že jsem na dovolený 😎
marke
5. zář 2016
@jaka17
@kamisb Nooo, tak to já ten pocit "dovolené" ještě nezažila 😃 A vzhledem k tomu, že začala už zase škola, tak asi ani nezažiju 😃

Ale byla jsem se podívat v práci (než začal ten školní shon) a docela se tam těším. Bude zase změna. Je ale fakt, že kdyby mi někdo nabídl další miminko, tak do toho jdu a ani nemrknu. No, ale na to musí být dva ... A u nás ten druhý skoro celou mateřskou staví dílnu a to je jeho třetí miminko 😃 Jen je šílená představa, že vlastně další bod, na který se budu upínat, bude důchod ... a to je šíííííleněěěěě daleko (jestli se ho vůbec dožiju). Je fakt, že už teď mám tak trochu zaječí úmysly a přemýšlím, že až malá povyroste, vrhnu se na jinou práci. No uvidíme, jestli mě to nepřejde.
marke
5. zář 2016
Holky, a co dělá Janča? Víte něco?
kamisb
5. zář 2016
@marke - u nás to začíná být klidnější, teda kromě těch momentů, co se vzteká a ječí a něco si vynucuje 🙂 ale zatím se snažím v důležitých věcech odolávat.
Ono u nás hodně dělá to, že je jen jeden a bydlíme s tchánovic. Adí je tak hodinu denně u babičky nahoře někdy spíš dvě a po obědě zase spí tak dvě hodiny. Takže denně mám tak 3-4hodky pro sebe. No pro sebe, v klidu uklidím uvařím a poobědě si hodím nohy na stůl a vypiju si v klidu kafe bez asistence, že mi ho chce někdo udělat nebo aspoň zamíchat 🙂 Večer usíná max v 21:45 a teď pár nocí občas spí už i do rána. Včera se vzbudil po 7h a ještě jsme spolu do půl 9 spali. No sice pak nespal po obědě, ale váleli jsme se hoďku v posteli a koukali na počítač. Odpoledne jsme šli s mužem na zmrzlinku a pivko. Jo jsou dny kdy mám pohodičku. Dokonce to zašlo tak daleko, že občas zaleju a vyplením zahrádku, sesbírám rajčata, jablka apod a hlavně mě to nevadí spíš baví 🙂 já městská
kamisb
5. zář 2016
@marke - předpokládám, že Janička maká a maká - a opět na více frontách. Prý je spíš na FB.
jaka17
6. zář 2016
@kamisb jak to čtu tak bych taky nějakou babi brala..moje mamka si s malou pokecá, ale už ji neunese a neuhlida. .ale dovolené si vázim.
@marke no já to mám do důchodu za par😀😀přesně 10 let to je prd..jo a Janička shání už asi třetí práci a Valca je Krásná. .chystame se někam zas spolu vyrazit..škoda, že jste tak daleko..
marke
6. zář 2016
@kamisb joooo, tak to se máš - to to máš skvěle zařízené 😃
Je pravda, že mít jedno a dvě děti je prostě o něčem jiném, a i když je ten náš skoropuberťák (díky za to, nedovedu si představit ten shon kolem dvou malých dětí), tak ale i tak potřebuje nějakou tu pozornost - něco si s ním zahrát, udělat povinnosti, zaměstnávat ho, aby se nenudil apod. Takže toho je v každé chvilce víc než dost. Zrovna včera jsem si dopoledne říkala, co já budu dělat 😃 Malej v práci, uvařeno bylo z neděle a já sama s malou. Prostě fakt "nuda" 😃 To je asi ta dovolená, co 😃 😃 😃

Já kromě dětí a domácnosti (manžel stále staví, takže opravdu veškerá práce doma je na mě) mám také brigádu. Zabere mi tak 3 hoďky denně, takže když malá usne po obědě, tak nemám nohy nahoře, ale pracuju. A potom večer když usne, to dělám tak do půlnoci až jedné. Usíná taky kolem té 22 hod. Většinou. Budí se kolem osmé ráno, ale od září musím vstávat v sedm a "vyhazovat" starší dítě do školy 🙂 Ale tento měsíc máme pracovní odstávku, takže mi to taky odpadlo. No a dnes jsem si to kafe s nohama nahoře taky dala 😃 Pak přišel mažel a chtěl pomoct na stavbě 😃 (takže relax skončil).

@jaka17 U nás babi hlídací jsou, ale jsou dál (cca 30 km) a chtějí malou, až bude bez plín 🙂 I když minule to babi zvládla i s posráním 😃 (hlídala 1,5 hodiny - poprvé). Budeme muset Klauduš osamostatnit od mámy a naučit ji na víkendy u babi. Myslím si, že díky bráchovi by to mohlo jít v klidu a rychle. No a ještě ji budeme muset naučit usínat samotnou - je zvyklá usínat se mnou v posteli, tak aby jí místo mě babi stačila 😃

Jo 10 let do důchodu není tak moc, to se i dá (já jsem měla teď do mateřské odpracováno 11 let). Jenže ta moje představa 25 let je šílená 😃 Ale ty jsi taky mezi dětma skoro 20 let pracovala, co 😉

Janička se snad upracuje. To je takový workoholik. Tak ji pozdravuj. A jak se Janča jmenuje, koukla bych na FB, jak Valča roste 😉 (vím, že to někdy psala, ale fakt to v těch 1343 stranách hledat nebudu) 😃 Jo, taky mě občas dost mrzí, že jsem tak daleko. Přeci jen Kamča má v Praze aspoň mamku, tak tam občas zajede a možnost se setkat máte, ale já to fakt mám absolutně mimo.

A co Olča? Je s někým v kontaktu? Ta toho má taky asi moc 😞
jaka17
10. zář 2016
@marke no já mám s dětma odpracováno cca 25 let..a zas se na ně těším..už se mi o učení i zdá.
no vidina hlídání u nás je spíš na sourozencích, ty malá miluje, ale oni zas nemají moc čas...dcera mi jde na rok studovat do zahraničí a synek už pracuje, takže od rána do večera ..
Jana je na fcb jako Jana Šušńačka Brožová,,tak na ní jukni, má tam fotek mraky.
marke
11. zář 2016
@jaka17 🙂 Já spíš myslela,že mezi mateřskýma jsi cca 20 let pracovala 🙂
A kam jde dcera studovat? Nojo, to už jsou dva dospělí lidé a mají vlastní životy 😉
Janču nemůžu na FB najít 😞 Nikdo toho jména mi nevyskakuje.

Začni psát odpověď...

Odešli