• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

8. září 2017 
@kamisb To je fakt, když by nic, tak aspoň za ní neplatím :grinning:
No my byli v tom Tongu v Hradci a tam jsem samozřejmě s malou taky musela lést, ale užila si to a snad ničeho se nebála. (dávala jsem fotky do alba) A trampolíny tam měli taky a navíc máme trampošku doma a to je nadlidský výkon, dostat ji z ní dolů :grinning: Klouzat se do nedávna neuměla, ale teď už je to taky dobrý. A tím, že jsem s ní byla, tak se nebála ani té dlouhé.
Na fotky se těším. Tak se s manželem domluvíme a rozhodneme, jestli zoo nebo Mirakulum. Loni bylo zoo, tak mě napadlo, že letos bychom mohli udělat změnu a pak někdy o víkendu zajet "jen" do zoo v Jihlavě.
31. črc 2016 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirakulum: tak jsem zjistila, že teda moc fotek nemáme.
31. črc 2016 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky je mi 38,5 let mám 17leteho syna z předešlého vztahu.S manželem jsme spolu 13let a bohužel má varikok.Spermiogram moc špatný.Léčím se na RS,ale to nemá vliv na těhotenství u mne.Chodíme k Apolinari v r.2011 dlouhý protokol fol.24 vajíček 22.zavedeny 2 nevyšlo.KET zavedeny 2nevyslo nic nezbylo.Rok 2015 krátký protokol 10fol.7vajicek použitelná dvě obě zavedeny nevyšlo.Včera na konzultaci u paní doktorky Gaborove je to mladá Dr.a jsem z ní nadšená.Věnovala se mluvila a je vidět,že ví co dělá vzala krev na další vyšetření znova oboum 15.8.si mám volat na výsledky.Pokud to bude ok mám se objednat v září mezi 5az 16.9.a dostanu rozpis léků.Nebude dělat dl.protokol vzhledem k mé nemoci,ale návrší dávky prý gonal.máme s manželem brát selen,zinek a vitamín E a C .Takže transfer by proběhl v říjnu.Je to první Dr. u které si věřím,že proto něco dělá je to náš poslední pokus.Jen mi to přijde moc dlouhé do října.Doufám,že všichni si tu ukážeme ty dálnice
13. srp 2016 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ještě doplním musimeme mít ICIS nebo jak se to píše:blush:
13. srp 2016 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapal - přeji hodně štěstí. Jen dodám, že tahle diskuze je už starší a hlavní akce se tu děly již v roce 2013/2014.
22. srp 2016 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jen hlásím, že jsem se konečně odhodlala a v září mě čeká konzultace v Gennetu ohledně KETu :slight_smile: tak snad to klapne a nebudeme muset absolvovat celý kolotoč IVF,
22. srp 2016 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kamisb Jeeee, super. Tak držím palce a třeba to dopadne i bez Gennetu :grinning:

Jinak my nakonec byli opět v ZOO. Samča vybral zoo a Klauduš byla samozřejmě nadšená. Jak už ty zvířátka zná, tak fakt si to užívala. Vydržela nespat celou dobu (vyjížděli jsme v 9 a odjížděli ze zoo někdy kolem 16 hod.). A když na ní padala únava, stačilo ukázat oblíbené zvířátko (žirafa) a zase lítala po celé zoo. A to minimálně půlku času fakt proběhala (miluje běhání) :grinning: Až manžel koukal (to víš, doma s ní na procházky nechodí). Jinak jsme jeli Safaribusem a to byl asi největší zážitek - né zvířátka, ale ten autobus :grinning:
23. srp 2016 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapal Také přeji hodně štěstí. Tato diskuze už je opravdu spíš taková sporadická :frowning2: Holky už většinou čekají druhátka a tak nějak už to všechny známe a víme, co a jak.

Já chodila taky k Apolináři v r.2013, ale nakonec se nám podařilo otěhotnět přirozeně. Tak přeji, aby to vše už vyšlo a taky jsi se dočkala vytouženého miminka :wink:
23. srp 2016 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotek máme ze zoo spoustu, ale jen samá zvířátka :frowning2:
23. srp 2016 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - kde jste byli v ZOO?

A děkuji, snad to klapne, jen mě mrzí, že musím změnit doktorku - ta co jsme u ní byli na IVF v Gennetu končí. Uvidím jaký budu mít z nové MUDr. pocit, ale doufám, že KET moc zkazit nejde.
23. srp 2016 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb My jezdíme do Dvora Králové. Je to tam po rekonstrukci (už asi dýl) moc hezký a i velikostně přijatelné (projdeme všechno a stačí to :grinning: i nám). Vy jezdíte taky tam, ne? Máte to nejblíž :wink:

A nemůžeš si vybrat sama doktora? Že bys podle recenzí si zvolila, když už tvoje mudr končí? Ale jinak by si tam asi špatnou doktorku nenechávali, neboj :slight_smile: A kolik máte mrazáčků? A kolik případně celkových IVF ještě můžete?
24. srp 2016 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - ve Dvoře jsme byl jen jednou zatím - v létě na Safari jsme to nějak nezvládli a já mamám raději pražskou zoo.

tak ja si mohla vybrat - ale ono moc není z čeho když jim dvě odchází a pak jsou tři co neznám vůbec a dvě ze stary gardy. a doktora chlapa na tohle nějak nechci. mrazaček je jeden a ještě by pak šla dvě IVF, ale zrovna nejsou peníze - tak doufám, že to půjde na první dobrou s Adího " dvojcetem " :slight_smile:
24. srp 2016 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb My v Pražské ještě nebyli, máme to tam dál a říkali jsme si, že tam pojedeme, až bude malá větší, aby si to člověk fakt prošel. Prý je ohromnááááá :grinning:
Safari jsme zvládli taky až letos. Loni malá spala v kočárku, tak jeli jen kluci. Ono je "zadarmo" - platí jen dospělí 30 Kč :slight_smile: Tak jsem to zkusila a zajímalo jí to (i ty zvířátka, samozřejmě) :grinning:

No tak to jo, ale jak píšu, člověk si nevybere. A kdybys z ní neměla dobrý pocit, tak prostě řekni, že chceš jiného doktora :slight_smile:. Než se něco rozeběhne. Ale vzhledem ke zkušenostem už i víš sama, co Tě čeká :wink:
Samozřejměěěěěě, teď tam na vás čeká Adámkova sestřička - stejně bojovná a silná jako Adí :wink: A víš, v čem byl předtím problém, že to nešlo? Navíc si myslím, že pokud byl problém u Tebe, tak to tělo se jakoby "nabudilo" už jedním těhotenstvím a teď už ví, co má dělat :grinning: (snad je má myšlenka srozumitelná)
24. srp 2016 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - aha, tak někdy Prahu zkuste. S mamkou vždycky jdeme na celý den, začínaly jsme v dolní části, pak si tam u vchodu daly ověd a šly na horní část. Ona je větší, ale zas tak obroská není podle mě. A většinou, ikdyž jsou třeba vedra tak tam je příjemně.
Ale kamarád mě teď upozornil,že v dolní části otevřeli super "hřiště" pro děti, tak prý tam jít až na konec, že jinak se jinam nedostaneme :slight_smile:

jj vím co myslíš. Jen u mě to nejde jen tak samo, má zvýšený protilátky proti embryu a taky musím v těhu ředit krev kvůli zvýšeným hodnotám d-dimerů. Ono přeci jen jedno nešťasné těhu a jeden SP už něco naznačuje.
Ale už to mám papírově ošetřený, tak hold Merdol (či tak nějak místo prednosilu) a píchat clexan a snad to dopadne.
Sestřička - no uvidíme :slight_smile:
24. srp 2016 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jj, zkusíme :wink: Jeee, to znám ... prolejzačky - to je naše - tedy hlavně skluzavka :grinning:

No tak výhoda je zase v tom, že víš, co už na Tebe zabírá a nemusíte znovu "hledat" správný postup. Je to hold někdy složitý, než se dobereme těch našich drobečků. Tak hlavně klid, pohodu, pevné nervy, zdraví a bojovné embryjko :wink: Budeme držet palce.
29. srp 2016 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - děkuji - uvidíme jak to půjde
29. srp 2016 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahoj budeme držet palce aby to vyšlo..tak po Adim uz to bude snad o trochu méně strachu..
4. zář 2016 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - děkuji, snad jo. Uvidíme jak to půjde a kdy.
Gynekolog mi trochu doporučuje nejdřív odstranit ten neprůchozí vejcovod, aby neobsahoval nějakou tu protizánětlivou tekutinu. Ale zase už tam byl i před Adím tak nevím no. A taky čekám na MS, chce mi zkontrolovat dělohu na ULZ teď na preventivce měl pocit, jestli tam není polyp - což by zase byla hysteroskopie, což zase není tak hrozný, ale uvidíme no.
4. zář 2016 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ty jo zni to Teda komplikovane. .ale třeba to bude jen planej poplach a půjde to i bez zákroku. .už sis teda uzila..
Škoda,že tam není naděje na přirozenou cestu..jako to tu dopadlo u plno holek..tak uvidíš ..škoda, že nemáš tu starou doktorku..já bych taky podruhé šla zas nejradši k té vyzkoušené.no ale co nadelas. .hlavně aby to vyšlo
4. zář 2016 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - tak ona je asi možnost počít přirozeně, ale asi bych to musela podchytit hned od začátku a začít brát prášky a injekce, ale tím, že zatím byla MS jen jednou a taky nechci druhý moc pozdě, tak hold trochu tlačí čas no.
5. zář 2016 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no čas tlačí, za chvíli aby se člověk chystal do práce. .
5. zář 2016 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - jj a do práce se mi fakt nechce :slight_smile: teprve poslední měsíc mám pocit, že jsem na dovolený :sunglasses:
5. zář 2016 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaka17
@kamisb Nooo, tak to já ten pocit "dovolené" ještě nezažila :grinning: A vzhledem k tomu, že začala už zase škola, tak asi ani nezažiju :grinning:

Ale byla jsem se podívat v práci (než začal ten školní shon) a docela se tam těším. Bude zase změna. Je ale fakt, že kdyby mi někdo nabídl další miminko, tak do toho jdu a ani nemrknu. No, ale na to musí být dva ... A u nás ten druhý skoro celou mateřskou staví dílnu a to je jeho třetí miminko :grinning: Jen je šílená představa, že vlastně další bod, na který se budu upínat, bude důchod ... a to je šíííííleněěěěě daleko (jestli se ho vůbec dožiju). Je fakt, že už teď mám tak trochu zaječí úmysly a přemýšlím, že až malá povyroste, vrhnu se na jinou práci. No uvidíme, jestli mě to nepřejde.
5. zář 2016 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, a co dělá Janča? Víte něco?
5. zář 2016 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - u nás to začíná být klidnější, teda kromě těch momentů, co se vzteká a ječí a něco si vynucuje :slight_smile: ale zatím se snažím v důležitých věcech odolávat.
Ono u nás hodně dělá to, že je jen jeden a bydlíme s tchánovic. Adí je tak hodinu denně u babičky nahoře někdy spíš dvě a po obědě zase spí tak dvě hodiny. Takže denně mám tak 3-4hodky pro sebe. No pro sebe, v klidu uklidím uvařím a poobědě si hodím nohy na stůl a vypiju si v klidu kafe bez asistence, že mi ho chce někdo udělat nebo aspoň zamíchat :slight_smile: Večer usíná max v 21:45 a teď pár nocí občas spí už i do rána. Včera se vzbudil po 7h a ještě jsme spolu do půl 9 spali. No sice pak nespal po obědě, ale váleli jsme se hoďku v posteli a koukali na počítač. Odpoledne jsme šli s mužem na zmrzlinku a pivko. Jo jsou dny kdy mám pohodičku. Dokonce to zašlo tak daleko, že občas zaleju a vyplením zahrádku, sesbírám rajčata, jablka apod a hlavně mě to nevadí spíš baví :slight_smile: já městská
5. zář 2016 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - předpokládám, že Janička maká a maká - a opět na více frontách. Prý je spíš na FB.
5. zář 2016 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jak to čtu tak bych taky nějakou babi brala..moje mamka si s malou pokecá, ale už ji neunese a neuhlida. .ale dovolené si vázim.
@marke no já to mám do důchodu za par:grinning::grinning:přesně 10 let to je prd..jo a Janička shání už asi třetí práci a Valca je Krásná. .chystame se někam zas spolu vyrazit..škoda, že jste tak daleko..
6. zář 2016 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb joooo, tak to se máš - to to máš skvěle zařízené :grinning:
Je pravda, že mít jedno a dvě děti je prostě o něčem jiném, a i když je ten náš skoropuberťák (díky za to, nedovedu si představit ten shon kolem dvou malých dětí), tak ale i tak potřebuje nějakou tu pozornost - něco si s ním zahrát, udělat povinnosti, zaměstnávat ho, aby se nenudil apod. Takže toho je v každé chvilce víc než dost. Zrovna včera jsem si dopoledne říkala, co já budu dělat :grinning: Malej v práci, uvařeno bylo z neděle a já sama s malou. Prostě fakt "nuda" :grinning: To je asi ta dovolená, co :grinning: :grinning: :grinning:

Já kromě dětí a domácnosti (manžel stále staví, takže opravdu veškerá práce doma je na mě) mám také brigádu. Zabere mi tak 3 hoďky denně, takže když malá usne po obědě, tak nemám nohy nahoře, ale pracuju. A potom večer když usne, to dělám tak do půlnoci až jedné. Usíná taky kolem té 22 hod. Většinou. Budí se kolem osmé ráno, ale od září musím vstávat v sedm a "vyhazovat" starší dítě do školy :slight_smile: Ale tento měsíc máme pracovní odstávku, takže mi to taky odpadlo. No a dnes jsem si to kafe s nohama nahoře taky dala :grinning: Pak přišel mažel a chtěl pomoct na stavbě :grinning: (takže relax skončil).

@jaka17 U nás babi hlídací jsou, ale jsou dál (cca 30 km) a chtějí malou, až bude bez plín :slight_smile: I když minule to babi zvládla i s posráním :grinning: (hlídala 1,5 hodiny - poprvé). Budeme muset Klauduš osamostatnit od mámy a naučit ji na víkendy u babi. Myslím si, že díky bráchovi by to mohlo jít v klidu a rychle. No a ještě ji budeme muset naučit usínat samotnou - je zvyklá usínat se mnou v posteli, tak aby jí místo mě babi stačila :grinning:

Jo 10 let do důchodu není tak moc, to se i dá (já jsem měla teď do mateřské odpracováno 11 let). Jenže ta moje představa 25 let je šílená :grinning: Ale ty jsi taky mezi dětma skoro 20 let pracovala, co :wink:

Janička se snad upracuje. To je takový workoholik. Tak ji pozdravuj. A jak se Janča jmenuje, koukla bych na FB, jak Valča roste :wink: (vím, že to někdy psala, ale fakt to v těch 1343 stranách hledat nebudu) :grinning: Jo, taky mě občas dost mrzí, že jsem tak daleko. Přeci jen Kamča má v Praze aspoň mamku, tak tam občas zajede a možnost se setkat máte, ale já to fakt mám absolutně mimo.

A co Olča? Je s někým v kontaktu? Ta toho má taky asi moc :frowning2:
6. zář 2016 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no já mám s dětma odpracováno cca 25 let..a zas se na ně těším..už se mi o učení i zdá.
no vidina hlídání u nás je spíš na sourozencích, ty malá miluje, ale oni zas nemají moc čas...dcera mi jde na rok studovat do zahraničí a synek už pracuje, takže od rána do večera ..
Jana je na fcb jako Jana Šušńačka Brožová,,tak na ní jukni, má tam fotek mraky.
10. zář 2016 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 :slight_smile: Já spíš myslela,že mezi mateřskýma jsi cca 20 let pracovala :slight_smile:
A kam jde dcera studovat? Nojo, to už jsou dva dospělí lidé a mají vlastní životy :wink:
Janču nemůžu na FB najít :frowning2: Nikdo toho jména mi nevyskakuje.
11. zář 2016 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek