• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

27. října 2017 
@kamisb Na Klauduš jsem zvědavá, jednou je při vstávání v pohodě a jindy je protivná jak noc :grinning:
My většinou válíme třeba i půl hodiny :grinning:
No, už jsme si naplánovaly, že příští víkend budeme vstávat na budíka, už jsme si vybraly zvonění a už jsem musela 2x ráno budíka po probuzení nastavit :grinning: Tak snad to půjde.
Zítra nastupuju.
27. srp ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke @kamisb ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, malá měla těžký zápal plic, pak lázně, no užily jsem si strachu..
Jsem ráda,že vy jste ok, vždycky se tu připravím na to, co nás budee čekat za rok..
přeju hladký nástup do školky a Kamče zdravé mimčo do bříška..zas někdy nakouknu..
31. srp v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu". Důvod: “reklama”
31. srp ve 12:38 • skillever
@jaka17 Jeee, tak to mi je líto, to jste si fakt museli užít strachu. Tak hlavně, aby byla Johanka v pořádku a už jí to nepotkalo. Určitě nakoukni a napiš, co a jak.

Už to tu nějak umřelo a bojím se, že to bude čím dál tím slabší. Já už nastoupila zase do práce a holky se tu už skoro taky neobjevují.

Tak ahojky a držte se
31. srp v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - ahoj děkuji.

Tak hlavně , že je malá v pořádku. :heart:
31. srp ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - pomalu si můžeme začít spolu spát do SZ, když s námi nikdo jiný nemluví co?
31. srp ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj, já si to tady vždycky přečtu a než jsem schopná něco vyplodit tak zase musím běžet :grinning:
31. srp ve 23:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17
ježiš, chudinka! To musel být mazec:frowning2: Tak ať vás to už nepotká!
31. srp ve 23:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my jsme nachystaní do školy, Fíla se těší, Elenka moc ne, nebude mít koho terorizovat :grinning: Do toho nám začaly tréninky, takže mrznem na ledě, ale jsem ráda, že ho to baví.
Jo a nemáte někdo zkušenosti s břečťanem na fasádě? Tenkrát nám ji firma udělala blbě a dost se to odlupuje. Na novou samozřejmě nejsou prachy, tak mě napadlo nechat to zarůst. Bydlíme u lesa, tak se to tady ztratí :grinning:
31. srp ve 23:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooo a byli jste letos někde u moře?Koupili jsme starý karavan, tak by se mi hodil tip na nějaký fajn kemp :slight_smile:
Jdu ještě makat, tak zatím čágo kočky :slight_smile:
31. srp ve 23:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - ahoj, tak u nás první den ve školce prý v pohodě a půjde znovu. Tak snad to bude dobrý, ikdyž tam pak bude dýl
Dneska jsme tam přišli lehce po půl 8, oba jsme před 8h odešli-manžel do práce a já Adámkovi řekla, že jdu nakoupit a v půl 10 přijdu. Jen kývl, už si hrál, tak mu to asi bylo "fuk" - ale v půl 10 byl asi rád že jsem pro něj přišla.
Učitelka říkala, že tohle je na začátek ideální, v pondělí by taky nechala vyzvednutí na 10h, jen prý pokud bude hezky, tak máme přijít klidně dýl. Že by šli ven na zahradu a to si myslí, že by bylo ok.
Tak uvidíme jak bude.
Manžel chce jet s ním ještě do Mirakula a v pondělí mají zrovna levnější vstupný. Ale když chce malej do školky tak ať aspoň na chvíli jde.

Jen si teda stěžoval, že nemají kostičky s písmenkama :slight_smile:

a co vy, jak to šlo? nebo jdete až v pondělí?
1. zář ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi - karavan závidím. My letos nebyli, ale loně jsme byli v CHorvatsku a bylo to fajn. Ikdyž my teda bydleli v soukromí. Ale třeba v Biogradu byl kemp přímo na pláži ale to nevím jestli zase bylo i pro karavany :frowning2:
1. zář ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb No to jo, ale v SZ to není tak záživný :grinning: jako tady na "zdi" (facebooková terminologie). Jinak máš FB? Já si asi budu muset založit, tak se třeba konverzace přesune tam.

Jeee, vy jste byli už ve školce :slight_smile: My nastupujeme až v pondělí. Do té doby školka nejela. No jsem na to zvědavá. Tak super, že to začíná dobře. Malá se pořád těší, ale bude tam tedy opravdu až do cca 15 hod. Tak jsem na to taky zvědavá. Hlavně super, že nebrečel. Pokud máte možnost ho tímto způsobem na školku zvykat, tak je to bezvadný. U nás ta možnost není, ale zase máme výhodu těch kamarádek tam.
Dneska se mi děti vrátili od babi a dědy (tchyně s tchánem). Byly tam od neděle a obě spokojené. Malá mi dokonce denně telefonovala a nestýskala si, ale už se domů těšila (říkala prý dneska). A celé odpoledne byla jako přísavka, pořád potřebovala chovat. Tak jsem jí snad taky trochu chyběla, ona mě teda jo :slight_smile:

V práci super, vše jako před lety, kolektiv, úkoly, přístup, ... měla jsem pocit, jako bych včera odešla a dnes nastoupila. Tak uvidíme, jak se rychle ještě dostanu do toho vyučovacího kolotoče :grinning:

@lussi Jeee, ty jsi z Říčan? @jaka17 taky, tak to je to tady samá Říčanka :grinning:
A Elenka nejde do školky? To by se Ti děti rozutekly :wink: Kolik školek máte v Říčanech?

S břečtanem nevím, sice se mi to líbí, ale já bych do toho tak nějak nešla. Když vím, jaký je břečťan plevel. Jestli by se toho vůbec jednou šlo zbavit.

My nikde nebyly snad od začátku. Max v Čechách. Stavíme provozovnu, tak snad teď, když bude do roka hotovo a já nastoupila do práce (a malá už taky povyrostla), tak třeba se toho taky dočkám :grinning: Budu ráda, když napíšete, co jste nakonec našli :grinning:
1. zář ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky jak se vsechny mate?co deticky?
6. zář v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 Ahojky, u nás super, pohoda :slight_smile:
Malá nastoupila do školky, větší do jiné školy na druhý stupeň a já do práce. Změna na všech frontách, ale zatím snad vše v pořádku (i když bouře se očekávají) :wink:

A co vy a co Terezka? Nebude sourozenec? :wink:
6. zář ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ahojky, Terka nastoupila v pondeli do skolky. Brecela kdyz jsem ji po obede vyzvedla , ze tam chce spinkat. Takze od utery tam spinka a chodim pro ni po 2.hodine.. Druhe bych si strasne prala, ale pritel nechce,. Takze mi bude dlouho trvat nez me prejde ta touha po mimcu, ale snad to odezni
6. zář ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - ahoj, tak Adí už zase od včerejka chodí do školky, ale asi moc nadšený není.
Podle toho jak hned po probuzení, že tam nechce. Ale pak se celkem v klidu oblékneme a manžel jej odveze.
Ale když pro něj přijdeme tak k nám letí a ani se pořádně nerozloučí. Zatím jim na odchodu říká čau, místo nashledanou :slight_smile:
Zítra tam bude i poprvé obědvat, tak jsem na to zvědavá, prý je nenutí jíst, když nechtějí, tak snad tam nezhubne.
A jinak mám ze školky spíš pocit, že tam asi nechce, ale nějak vzal fakt, že se tam prostě chodí. Ale moc nevím jestli s nimi nějak mluví nebo ne...někdy bych chtěla být muška a sedět na stěně a dívat se.
7. zář ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak dneska už máme za sebou plakající období. Byl tam až do po obědě, ale ze hřiště už nechtěl jít, že máma a oběd nejedl...asi prý ještě brečel, tak netuším teda jak dlouho. A ani nevím jestli dneska snídal/svačil - říkal, že ne. Tak to jsem na to zvědavá jestli - jak to bude dál. V pondělí ho asi zase vezmeme před oběděm, ale ještě řeknu manželovi, aby se domluvil s učitelkou co ho bude přebírat co je lepší. Jestli to zase zkusit až po obědě i za cenu brekotu, nebo vyzvednout dřív a zkusit to zase až dýl.
co vy dobrý?
8. zář v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi ahoj, my mame na fasadě přísavník a jsme spokojeni,břečtan roste hrozně pomalu, a pak nejde skoro sundat, sla bych do přísavníku, ale ten zas na zimu opada..
nevím, jestli se nepletu,ale vy jste meli e-shop mala radost, ne??tam obcas nakupuju:wink: mejte se..papa
@kamisb holky jen piste sem, ja to rada ctu, jen nemam cas psat..jsem za vas rada.

@marke
@marke
3. říj v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak to vypadá, že slzičky konečně ustaly. Ale i tak prostě zatím nehrozí, aby tam obědval. Prý až za dýl. Tak uvidíme kdy to zkusíme, ale asi už pomalu budeme muset. Asi ten příští týden a uvidíme.
3. říj v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky co vse kupujte ted detem k Vanocum... ja bych ji nejradsi dala sourozence ale to mi doma nepriojde...
9. říj ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - tak to zatím vůbec netuším. Ale asi nějaký lego a knížku.

Sourozence by asi měl za trest ne pro radost, ale toho bychom si přáli my :slight_smile:
9. říj ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holkyyyy,
no prostě nějak nestíháááááám. Najednou musím všechno smrsknout do odpoledních 4 hodin a je to mazec :slight_smile: Ale ono si to sedne :grinning:

Jinak malá byla už jednou nemocná, měla antibiotika, takže jako fakt nemocná (doteď jsme žádné neměly). Ale podchytily jsme to brzy, tak byla hned OK. No, snad mi chvíli vydrží nemarodit (ťuk ťuk ťuk).

Chvilku před nemocí nastala školková krize (ráno brek), ale brek trval jen několik desítek sekund. No zkoušela. Po nemoci začal ráno jezdit tatínek a zatím se to uklidnilo. Tak to snad už odeznělo.

A co vy a děti?
16. říj ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988
No o té touze mi povídej, to znám, ale je pravda, že to asi fakt odeznívá. Už je to lepší (i tou prací) :wink: Jen to prostě pořád trošku mrzí. Ale rozum už mi taky velí, že ne.
16. říj ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
Tak to malá chodí od začátku na celý den. A rozhodně ji nebudu ukazovat, že to jde dřív, aby si nezačala vynucovat. Párkrát ráno brečela (jak jsem psala výš) před nemocí. Nyní to je relativně v klidu (minule to zkusila na 10 s, jen co jsem zalezla, tak už byl klid). Jinak si promluv s učitelkama, ony Ti poví, jak to s ním je. U nás říkají, že právě naprosto v pohodě, hraje si, přizpůsobila se, jí, nezlobí, obléká se. Jo a od té doby pořád jen zpívá a zpívá a zpívá :grinning: (začínám je podezřívat, že jinou aktivitu asi nedělají, když má tak nazpíváno) :slight_smile: No a děsně se chlubí výtvory.
Jo a ze začátku brečela po spinkání, ale tak jako rozespáním, to dělala i doma. To se teď už taky srovnalo. Tak jsem ráda, ale jak píšu, občas ráno je to horší (podle toho, jestli má hračku nebo něco podobného, s čím se jde pochlubit do školky, to pak chce jít i o víkendu) :grinning:
16. říj ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@petulak1988

No Vánoce :slight_smile: Tak to já řeším tak že vyzvednu v Dráčiku leták a projíždíme a koukáme. Zatím má přání na dětský kávovat (rozbil se jí - přestal přelévat vodu) a teď ve školce někdo má malou kytaru, tak chce tu. A víc zatím nic moc neříká. Ale mám v plánu nějaké lego, asi domeček na panenky, lékařský kufřík, možná panenku. Ještě vybereme a domluvíme se. Manžel totiž chce motorku (malá ale ještě neumí ani na kole :grinning:, tedy jezdí s kolečkama, trojkolku zvládá už bravurně, koloodrážedlo nechce).

Což o to, tady to je ještě snadný, ale poraďte, co téměř 12-ti letému pubošovi, který všechno má :grinning:
16. říj ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak on už moc nebrečí, vyjímečně trochu ráno. Ale problém je, že se do ničeho nezapojuje. Nic dělat nechce, a hodně se ptá kde jsem.
On jak není na děti moc zvyklý, tak si s nima prostě nehraje a tím to tam je na něj dlouhý. Ještě jde když jdou na procházku, ale 2 hodiny na zahradě na hřišti je pro něj hrůza - sám se dvě hodiny prostě nezabaví.
A oběd aby tam měl to nehrozí. Jako kdybych chodila do práce, asi by to nějak pobral, ale takhle to nechápe.
Uvidíme jak to půjde časem, ale nějak už vím, že letos tam prostě celý den nebude. Hlavně on si myslí, že jako když tam děti spí,že to je přes noc a to si nenechá vysvětlit. A vlastně beze mne ještě v noci nebyl.
Poslední dobou jsem lehce vyšťavená tak jsem mu řekla, že jestli bude jako hodně zlobit doma, tak odjedu na pár dní pryč. Tak uvidíme. Někdy mám fakt chuť se sebrat a vypadnout.
Dřív byl třeba celý den u mamky a v pohodě a poslední dobou vydrží tak dvě hodiny a už se po mne ptá. Od školky je to všechno nějak horší no.

Ale jinak říká, že to tam je docela dobrý, zpívá písničky co si tam zpívají nebo občas doma něco udělá co se dělá ve školce. Ale sám říká, že tam to prostě dělat nebude.
Ale proč to mi neřekne :frowning2:

A spaní, fakt netuším, malej nespí doma už víc jak rok a pokud náhodou usne na chvíli, tak jde večer spát až kolem 21:30. A to je dost síla ho pak v těch 7h budit :frowning2:
takový trochu začarovaný kruh ....
16. říj ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - to kolo závidím. Adí je zatvrzele na dětským odrážedle (plastová motorka), tříkolku má ale šlapat nechce, kolo odrážedlo má, ale po chvíli se bojí a přitom mu to celkem jde. A koloběžku - těch mají ve školce moc, ale zkusit to nechce. Na něco je prostě úplně mimo :frowning2:
16. říj ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak teď po tý nemoci to dva dny ráno taky zkouší a chodí s brekem. Ach jo, ale odpoledne říká, že to tam bylo dobrý. Ale stejně se nezapojuje.

A včera ani dneska mi tam nesvačil :angry: a doma trvdí, že to jíst ani nebude. A to dneska měli pomázánku co už jednou měli a to říkal, že byla dobrá.
Předtím celkem jedl, sice ne každý den ale tak 3-4x jo nebo si vzal aspoň jen jablíčko.
Ach. ráno nesnídáme, takže teď dvakrát jedl až doma kolem půl 1 oběd. Tak uvidím jak to bude dál. Ve čtvrtek bude přesnídávka a piškoty a v pátek kobliha. Tak jestli nesní ani to tak už fakt nevím. Platím jídlo a budu mu sebou dávat rohlík s lučinou aby jedl? Stejně ho podezírám, že by to stejně nejedl. Trochu mi přijde, že to teď dělá schválně.
17. říj v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky,
tedy vy to fakt máte složitý. Je ale pravda, že švagrové kluk taky do školky ne a ne a ne a brek a řev a zašlo to tak daleko, že i noční můry. Naštěstí je švagrová taky ještě doma s druhým dítětem, tak to nehrotí. Třeba to fakt ti kluci nesou hůř, nebo jsou víc fixovaní na maminky.
No u nás klid - zatím (ťuk ťuk ťuk). Občas ráno zkusí breknout, ale do 10s je klid. A ráda se zapojuje, hodně se učí, je společenská, samostatná, odpoledne kolikrát ani nechce jít domů. Absolutně v pohodě ve školce spí, večer chodíme kolem 21 hod. a ráno, když ji vzbudím, tak se nechá v pohodě, bez breku vyndat z postýlky. Jdeme vzbudit bráchu a chvilku se chováme (tak 10 min). Potom se ustrojíme a každé ráno snídá. Jídlu ve školce asi taky moc nedá, ale není to snad tak zlý. Občas má odpoledne hlad, že byla pomazánka a tu ona moc nemusí.
No, když to tak porovnám, tak my máme absolutní klídek a pohodičku a vy přesný opak. To klidu moc nedodá. Je mi to fakt líto.
Jinak u nás se taky zhoršilo osamostatňování. Prostě mám pocit, že jak jsou děti ve školce, tak si maminky moc neužijí a potom ji o to víc vyžadují. Malá je víc lísavá, chce se pořád chovat, na víkend neexistuje, aby někam jela. Tedy minulý byla "donucena" jet k babičce - bylo to sice v klidu, ale potom nechtěla chodit moc do školky (první den brek), že chce být s mamkou doma - asi fakt mě měla nedostatek. Víkend si mě neužila a bylo to na ni dlouhý. Naštěstí se šlo tento týden do školky jen 3 dny, tak jsme si to vysvětlily a vydržela to a už je zase štěstím bez sebe, že jsme spolu chvilku doma :slight_smile:

Teď je otázka, jestli tedy Adámka nutit nebo ne. Jak na tom jsi? (myslím se snažením o druhátko) :wink: Dlouho jsem se nedočetla žádný info.
27. říj ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek