• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

28. listopadu 2016 
@meyryen - já byla na laparce loni v červnu v podolí a ještě že jsem šla, doktor byl docela zděšený když se tam koukli. Srůsty skoro všude, děloha prorostlá až do břišní stěny ...vejcovody přirostlý k děloze a střevům ..a levý se jim pak už nepovedlo úplně prošťouchnout a oddělit, takže ten je na nic. Ale jinak je tam prý všechno v pořádku. Pak jsem byla týden doma a šla pak normálně do práce. Naštěstí to bolelo asi jen 3 dny, ale spíš byl citit tlak z toho plynu, ale po espumizanu zmizel i ten a bylo to pak už v pohodě.
18. črc 2013 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravim vsechny damy:slight_smile:
@kamisb ahoj, to me hodne zajima, porad resim zda jit na laparku nebo ne. proc te tam poslali? mela jsi nejake potize? bolest pri ms..cokoliv? jak se projevovaly potize? diky moc
18. črc 2013 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasanka033 - já mám jizvu po cisaři, takže jsem tam původně šla proto, aby se zjistilo, jak vypadá zevnitř na snímku z UTZ vypadala špatně, mám ji vystouplou dovnitř takže tam trochu vadí, Tak se doktor díval jak moc no. Ta je naštěstí v pořádku, sice trochu vadí při zavádění jak při ET tak při IUI, ale doktorka se to už naučila tak snad příští IVF bude lepší.
Horší pak byly ty srůsty, sem tam mě pobolívalo břicho, ale nic hroznýho. Doktor se divil, že jsem neměla křeče a fakt velký bolesti když to pak viděl. Byla jsem skoro 2hodky na sále, ale snad to bude už dobrý. Ikdyž jsem četla, že ty srůsty se mohou časem objevit znovu.
Říkal, že u mě ten zákrok byl fakt na místě, že s tím nešlo otěhotnět a kdyby se to náhodou povedlo, tak by to mohlo být hodně zlý. Přinejmenším bolesti hrozný, ale spíš by to děloha nevydržela a někde by praskla a možná by se toho vevnitř potrhalo víc.
Takže za mě laparka je fakt důležitá, když se nedaří a pokud Tě pak třeba jen profouknou, tak pak může vše jít líp.
Jedna kamarádka měla 2ivf a bez výsledků a po laparce otěhotněla asi za měsíc a druhá půlroku po laparce měla úspěšný IVF. Obě měly laparku bez nálezu, ale ten plyn jak Tě tím napouští to vevnitř asi i trochu celý uvolní.
18. črc 2013 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb diky moc za nazor, ja se porad proste nemuzu rozhoupat, pac doktor me od operace zrazuje, ze tim ivf uz mechanicky zabrany obchazime a tak se jevi laparka jako jakoby nadbytecnej zakrok. ale ja mela apendektomii v 15ti a mam bolestivou ms, nekdy teda fakt silene, takze...no a za sebou mam 1 neuspesny ivf (et i ket). a chci jit v zari do dalsiho ivf, pruchodnost vejcovodu mi delali vzduchem a je podezreni, ze jsem nepruchodna oboustrane.
18. črc 2013 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasanka033 - no já mám právě jen pravý průchodí. Mě se koukali takovou tou pěnou, a tam se jim ta jizva nelíbila ale zase tam vypadaly vejcovody oba průchozí.
No doktrov podolí právě říkal, že ty srůsty když jsou i se svalovinou nebo je někde přichycená děloha, že právě pak moc otěhotnět nejde, že se pak to tělo brání. Aspoň jsem to takhle pochopila. A hlavně po laparce můžeš klidně po 1ms zkoušet otěhotnět pokud nebude nějaká větší operace. My šlyhned 4týden po do IUI. sice to nevyšlo, ale že prý není úplně nutný čekat ňák dlouho pak.
18. črc 2013 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb v jaky casti cyklu se chodi na laparku? je to nejak podstatny v jaky jsi fazi?
18. črc 2013 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice teda Janiiiii clovek tady chvili neni a ty uz jsi nam rozjela novou diskuzi :slight_smile: Tak nakonec bude jeste minimalka to je dobre :slight_smile:))) a co v caru jak jsi tam min.tyden dopadla?
Jinak tady vsechny zdravim a doufam,ze tady bude tak supeeeer parta jako v dubnovkach,ale koukam,ze zaklad mame dobry :slight_smile: Vsem preji moc stesti ...
18. črc 2013 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sasanka033 ahojky, laparku bych ti já osobně doporučila. Oni ti při ní mohou odstranit různé srůsty a zjistí se tím jestli nemáš endometriozu,popřípadě rovnou nějaká ložiska můžou odstranit. Také jsem měla dřív šíleně bolestivou menstruaci a po laparce jsem nechápala když MS dorazila a bolesti nikde. A při nejlepším se dozvíš,že jsi v pořádku a žádný problém tam není. :slight_smile:
18. črc 2013 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina1976 ty holky co otěhotní přirozeně si ani neuvědomují jaké mají štěstí. Být v pohodě s našimi info o tom jak vše probíhá a co se všechno může stát... :angry: Zlatá nevědomost.
18. črc 2013 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
@sasanka033 no je to boj s toulaparkou co? taky právě zápasím jeslti u mě náhodou není zbytečná,když nemám ani jeden vejcovod, uvidím mco řeknou v CAR....tak dej vědět jak jsi dopadla
@hhani ahoj Haníííí...já v CAR ještě nebyla, jsem objednaná na příští úterý tak uvidíme... A co ty jak se těšíš k moříčku??? Mně dneska přišly pokyny k odletu tak už jsem natěšená ještě víc!!!!
18. črc 2013 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasanka033 - tak to už nevím kdy se chodí, ale je pravda, že to doktor nějak počítal.
18. črc 2013 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb Tak to je docela mazec a já si říkala, že je to asi zbytečný....
18. črc 2013 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasanka033 já si myslím, že se dělá hned po ms....
18. črc 2013 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice Laparku jsem v CUBE konzultovala a dr mi říkala, že je zbytečná....v Gennetu zase vím, že až teď půjdu z konzultace, tak si ponesu i doporčení na laparku :confounded: kdo se v tom má potom vyznat...
18. črc 2013 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice no tak to jsem moc zvedava co ti reknou,ale super,ze jsi rozhodnuta jit na tu minimalku :slight_smile: ...no straaaasne se tesime jsme vubec nedoufali,ze se takhle rozhodneme a to diky Tobe :slight_smile: Mame odlet 3.8 a uz strihame metr :grinning: no a v zari sup na to...na to se tesim jeste vic :slight_smile:
18. črc 2013 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@meyryen no a to jsi mluvila s Višničkou v Cube?
@hhani Mno tak když to dobře dopadne tak to máme asi tak stejně. My letíme od 31.7. - 10.8.:slight_smile: :slight_smile:
18. črc 2013 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děvčátka, taky si myslím, že laparka není nikdy na škodu :wink: . Dr říkal, že to není vůbec špatný nápad, že to tam pročistí, odstraní srůsty co půjdou a kouknou na průchodnost vejcovodů.....A když bude průchodnost ok, tak bych si nechala od gyndaře dát nějaký podpůrný léky a zkusili bychom to třeba půl roku přirozeně a na jaře do toho posledního pokusu no :wink: . Takže ,mě hned objednal a nastupuji do nemocnice 5.8 a 6.8 laparka :grinning: . Holky mě tady navnadily, tím, že se to kamarádkám povedlo po laparce přirozeně :wink: . Příští týden jdu do caru, tak jim to tam oznámím a bude :confused: . A myslíte, že si mám gyndařovi říct o tu genetiku až tam půjdu po operaci na vyndání stehů?
18. črc 2013 v 15:15  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sasanka033 já ti jí taky doporučuju, jak říká kamisb, je to vždy lepší, že fakt ví jak to tam u tebe vypadá :wink:
18. črc 2013 v 15:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@meyryen jen běž, není to tak hrozný a opravdu jen při laparce, když se tam vlastně podívají zevnitř, tak vidí jak to tam doopravdy máš :wink:
18. črc 2013 v 15:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@pavlina1976 jééé tak to je super!!!!!!! určo si řeikni o všechno taky fofr koukám s laparkou a kam na ní jdeš?
18. črc 2013 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina1976 ..a o tu laparku jsi rekla svemu gynekologovi nebo je lepsi v caru?
@janice_opice to se tak presne vracime,ze by bylo setkavco na letisti :grinning: prilet mame 21.40hod
18. črc 2013 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hhani no tak to my dřív mi přiletíme už v 11.05 dopo....už jsem zamluvila auto na 3 dny půjčení a tam letíme 31.7. v 5 ráno:slight_smile:
18. črc 2013 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice hmmmm to je skoda :wink: Jani my dostali na 6 dnu zdarma parkovani na letisti a nevyuzijeme to nechteli byste ho?My se nechame odvezt at si muzeme ty 4 hodky v letadle dat pěkně vinecko :slight_smile:
18. črc 2013 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hhani jsi hodnáá,ale my taky máme parkování čéčeeee:slight_smile:))))))))) já ten jeden den bez vínka oželím - ve 3 ráno na něj asinebudu mít chut a pak si už můžu dát a zpátky to asi vydržím.))) 4 hodky to trvá?ten let?
18. črc 2013 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice @hhani běžně se o laparku říká gyndařovi, nechci žádnýmu caru sahat do svědomí, ale jim se do toho asi moc nechce a myslím, že je dobře tu laparku mít, protože utz tohle nevidí..... :wink: Ale Jani, ty si řekni v caru, když nemáš gyndaře, a nedej se :wink:
18. črc 2013 v 15:39  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice jdu klasicky do nemocnice :wink: jj fofr co? Až jsem z toho byla trošku rozvrkočená :grinning:
18. črc 2013 v 15:42  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice to rozdavaj snad vsude zadarmo :slight_smile: jj ten let 4 hodky ..hele kdyz uz tak jsem rozhodla nekam dal..taky ten muj uz z toho ma tezkou hlavu,ze jsem se zblaznila 4 hodiny v letadle,ale tam zase bude krasne tak to za to stoji,ale musim uznat ze ja moc recko nemusim,ale to tvoje je fakt pecka a nekdy tam urco vyrazime,je to fakt takova pohadka :wink:
18. črc 2013 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina1976 tak to je dobre,ze to vim a jestli nevyjde ted to 2 IVF tak si k tomu svymu zajdu a domluvim se s nim..zase jsem o neco chytrejsi,dekuju :slight_smile:
18. črc 2013 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@hhani no vůbec není zač :grinning: , je fakt, že jak holky píšou, tak se nedaří třeba to ivf kvůli těm srůstům no.....To víš, kdyby se nám to povedlo přirozeně, to by byla bomba :grinning:
18. črc 2013 v 15:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli máte zkušenost s clostylbegytem? Dr říkal, že by po té laparce jako na podporu otěhotnění asi dal tohle.....
18. črc 2013 v 15:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek