IVF v září - listopadu

Ahoj holky, tak jsem založila novou diskuzi pro všechny ty,kterým se to stejně jako mně opět nepovedlo a budou se snažit znovu od září. Strašně skvělé bylo jak jsme se vzájemně držely a stály při sobě a tak doufám, že taková atmoška bude i v této diskuzi a halvně doufám, že konečně všechny uvidíme ty vysněné //, které se udrží celou tu dobu a na konci bude to krásné a zdravé miminko nebo miminka 😉 Zároveň přikládám tabulku kde se můžete doplnovat a doplňovat své výsledky pro takovou nějakounaší statisktiku a přehled:)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0At...
HOdně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
janice_opiceautor
22. lis 2013
@jankajarni myslím, že rozdíl jak ve stimulce tak v laboratoři, ale Jaky se zeptej, protože myslím, že až tak úplně odvázaná z Iscare neníí....🙂já se taky bála změny....dostal ajsem i jiné léky a vůbec hodně věcí navíc....
jankajarni
22. lis 2013
Díky, budu moc ráda, když sem Jaka a samozřejmě i kdokoli další něco k tématu přidá, určitě nás to aktuálně řeší víc, jaký car vybrat a zda volit změnu nebo ne...
janice_opiceautor
22. lis 2013
@jankajarni no tady asi moc ne.holky,ktere to resily tak uz to vyresily,mozna bych ti doporucovala I zalozit nove tema.tam by se ti mohlo sejit hodne prispevku...😉urcite to na konikovi resi spousta holek..
elleonor
22. lis 2013
@danaho jj presne tak, proto mi davala asi ten kratky protokol-teda poprve si mysleli, ze pry jsem mlada, tak bude vajicek hodne-a zustali s otevrenou pusou, pak mi delali odbery a ted dali jen tu antikoncepci a odpocinuti vajecniku a kratky protokol...ted nevim co mi reknou-prave vim, ze u tohoto pripadu je lepsi IUI...ale ma problem i manzel-tak nevim 😞 uvidime...neni ze nemanm zadna vajicka, ale je jich malo...dik
muddledgirl
22. lis 2013
@janice_opice Ahoj kočko, doufám, že se vede dobře..nám jo,i když jsme s prckem od pondělí v nemocnici...a asi ještě týden budem, protože dnes jsem docela dost krvácela...Prosím Tě, že se stáří miminka počítá podle ms a po té se upřesňuje podle ultrazvuku?Děkuji moc...
jaka17
22. lis 2013
@meyryen taky držím palec, moooc
@jankajarni no já jsem v Iscare spokojená...ale je to i přístupem doktorky Jarzembovské..no jinak je to asi fakt trochu moloch..ale to se stane skoro ze všech insttitucí, když se etablují...taky v hospodách ze začátku dobře a levně vaří a po pár měsících, když nalákají hosty to upadá..tak mi to přijde s iscare...pokud bych měla jít do další akce. taky bych se rozmýšlela, jestli nezměnit Car, spíš jen pro vyzkoušení jiného přístupu..
jaka17
22. lis 2013
Jinak holky, já dnes ráno jela odnést mámě moč do laborky a při návratu dost zakrvácela...panika největší volala jsem,mudr na sále..tak jsem si lehla, brečela, usnula..probudila mne Mudr., at hned jedu, že mne chce vidět...tak znova z Říčan do Prahy, úplně mimo, divím se, že jsem to dala... 😎
No naštěstí tam zatím je, nasazena Pamba, ascorutin, vše jinak zvýšeno na max.....ležet ,nohy hore a v úterý kontrola...jsem hotová...
jaka17
22. lis 2013
@muddledgirl co se dělo, já taky ležím...Jo, počítá se to tak..
jaka17
22. lis 2013
@janice_opice komoda pěkná... 😃 zatím jen komoda 😃
muddledgirl
22. lis 2013
@jaka17 Děkuji...koukám, že jsi na tom podobně,ale jsi doma,viď? No, já v pondělí krvácela...tak jsem sbalila batoh a s brekem šla do nemocnice....nasazen navíc ascorutin....No a dnes na novo.Nejdřív v noci a pak ráno...znovu ultrazvuk, miminko naštěstí v pořádku....Ale 3 hodiny jsem krvácela...mazec...takže se opatruj taky...a fakt hajej...já hajám a stejnak...na prd...tak tady budu asi až do příštího pátka...ch jo...ale zas je to dobře pro miminko....já mu věřím....ale nevim, proč furt krvácím,když hematom není ...prý z děložní sliznice... 😉
jaka17
22. lis 2013
@muddledgirl no já jsem na začátku 6tt, takže skoro stejně...začalo to tak okolo deváté fakt jasná krev...a dost..tak jsem si myslela, že je to v háji, naštěstí už to přestává, jak jsem jela na gyndu, tak už jen malíčko, flíček...a mimčo tam je...a ty už máš srdíčko??
muddledgirl
22. lis 2013
@jaka17 JJ, podle ms jsem 6+1, podle utz 6+5...srdíčko bylo v pondělí....já taky jasná krev..je to děs...jaký má člověk o toho prcka strach... 😉
jaka17
22. lis 2013
@muddledgirl
tak hlavně aby byli prcci v pohodě..já ještě srdíčko neměla, tak se bojím o to víc..doufám, že to vybojuje..
kamisb
22. lis 2013
@muddledgirl
@jaka17

holky tak hodně štěstí aby vše dobře dopadlo.... je to hrozný nemůže být konečně po "potížích" ? ]-(
pidisek
22. lis 2013
@muddledgirl
@jaka17
Holky držte to!!!! To bude dobry!!!!!! Držíme vám všechny nase palecky!!!
muddledgirl
22. lis 2013
@jaka17 kočko,ale Ty jsi byla na ET až 2.11.že?To srdíčko bude neboj....Já byla už na 24.10.Tak se drž kočko a hajej....pokud můžeš... 😉
muddledgirl
22. lis 2013
@kamisb 😉 Musí...ale je to masakr....Děkujem... 😉
muddledgirl
22. lis 2013
@pidisek Pořád to Samíkoj nebo Claudince vysvětluju....taky se drží...přes takový krvácení....Děkujem....Chvilkama je to na palici....Trošku depka....jsem po 2. vživotě v nemocnici...a na x dní..a ješště s mimískem....ch jo...Měj se moc hezky.
meyryen
22. lis 2013
@jaka17 Holka, co to ten prcek vyvádí takhle při pátku =-) Držím moc palce ať je všechno v pořádku!
janice_opiceautor
22. lis 2013
@muddledgirl
@jaka17 jéémine holky co se Vám to děje??😞((((( Hlavně ležet a odpočívat a myslet na miminko, že to bude dobrý... Prý to má 40-60 % žen, tak snad to bude dobrý snad to bude jen nějakej schovanej hematom nebo cévky ...a miminko bude v pořádku!!!Držím pěsti mooocccccc
janice_opiceautor
22. lis 2013
@jaka17 hele prý u IVF se stáří miminka počítá dle OPu + ty dva týdny....
muddledgirl
22. lis 2013
@janice_opice No,děs, běs kočko....ležím,ležím...myslim na miminko a věřům mu....ale je to chvilkama těžký být o.k.Děkujeme kočko....Takže když jsem měla OPU 21.10. tranfer 24.10. a poslední ms 10.10. Tak správně je to jak kočko? My to dnes furt řešíme v jiné diskusi...
janice_opiceautor
22. lis 2013
@muddledgirl no mně vždycky v CAR říkali, že při IVF se to počítá podle OPU..ale stejně prý je takhle na začátku nesmysl přesně posuzovat vlikost plodu a stáří, že většinou je to jasnější i termín porodu cca kolem 12 tt kdy miminko i které je pozadu většinu dožene anebo dokonce předežene a postupně se určuje podle UTZ... já taky třeba nemám jasně stanovenej TP i když podle OPU vbych ho měla mít 25.6.

Těhotenství se počítá od poslední menstruace. V podstatě jde o to, že se počítá od doby, kdy v daném cyklu začínají zrát nová vajíčka. Znamená to, že těhotenství se nepočítá od okamžiku oplození (narozdíl od výpočtu stáří plodu). Takže v případě IVF se k termínu OPU (resp. oplodnění) připočítají 2 týdny. Průměrný cyklus totiž trvá 28 dnů a k ovulaci dochází průměrně v polovině. Protože žádný cyklus není stejný, tak se týdny i datum porodu postupně upravuje podle ultrazvuku.
pidisek
22. lis 2013
@muddledgirl neboj... Mimčo to zvládne kdyz budes aspon trochu v klidu 🙂 🙂 🙂
janice_opiceautor
22. lis 2013
@muddledgirl ted jsem četla o nějaké snažilce,která krvácela hodně v 7 tt a poležela si 3 týdny v nemocnici a dobře to dopadlo, prý nějakej schovanej hematom 😉 😉 tak se drž a drž miminko!!!dávej mu něco dobrýho do bříška!!!
muddledgirl
22. lis 2013
@janice_opice
@pidisek děkuju moc kočky. ať jste zdravé kočky...a miminka taky... 😉
janice_opiceautor
22. lis 2013
@muddledgirl
@jaka17 ted to tady studuju a prý to ještě může být uhnizdování
muddledgirl
22. lis 2013
@janice_opice Jsi hodná....já mu dávám sladkosti i ovoce.....aby mu tam bylo dobře.....no vidíš to,schovanej hematom....doktor mi řekl, že tam mám víc míst z kterých můžu krvácet...vyzvím conejvíc...o co jde.....děkuju
muddledgirl
22. lis 2013
@janice_opice Fakt v sedmým týdnu?