• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

17. října 2017 
@coralin do posledniho dne by stejne znamenalo do dne ms minimalne, nebo spis vynechani, takze aspon do stredy...a ja prave snad na kazdy akci neco resila - et, ket, antibiotika, uz nevim na co bych se vymlouvala, je to nas posledni spolecnej vecirek, kdyz nas budou zavirat...
6. pro 2013 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 u mě nic..šprtám právo, němčinu a projektové řízení, které píšu v úterý.. rozhodla jsem se, že budeme podstupovat léčbu až po Novém roce a když už jsem mluvila i s doktorem, tak mi moje imunoložka napsala, že nemocnice nemá prachy a že neví jestli imunoglobuliny budou nebo ne. Tak tomu nechávám cestu osudu... buď budou nebo budeme hledat jinou variantu. Jen nechápu, proč chce doktorka zkoušet injekce IM, když může nasadit přímou kapačku, která funguje rychleji a trvá si na tom jít do pomalejší léčby injekcemi. Je to těžký, když už se rozhodneš pro léčbu, smíříš se s ní, pochopíš jí, tak ti zase dělají guláš v tom, že ti cpou něco jinýho u čeho vědí, že to zabírá pomaleji..... Chápeš to?
6. pro 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 a na co se vnitřně cítíš ty? zkusila bys to?
6. pro 2013 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin no nechapu a proc se ji na to nezeptas? urcite ti to vysvetli...?
6. pro 2013 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ja nevim, jsem strasne podelana. rikam si, ze uz fakt jako nevim co by mely bejt priznaky, kdyz ne to, co jsem ted mela poprve v zivote. vis, ze kdyby se to ted nepovedlo, tak jako uz fakt nevim, jak to teda vypadat ma.
6. pro 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ja jsem ani po ET ani po KETU nemela tak dobrej pocit, ze se neco deje - ted to mam cely v nativu, nejsem nicim nadopovana, jen pregnyl jsem mela. tak si rikam, ze ted by to spis melo bejt poznat.
6. pro 2013 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coralin proste to bude strasny zklamani, kdyz to nevyjde.
6. pro 2013 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@janice_opice
@jaka17
@pidisek bylo 26 vajicek z toho 22 krasnych zralych a spermiogram pekny.. zvysil se nam o 6milionu, meli jsme 13milionu a ted mel 19milionu a z toho 42 procent progresivne pohyblivych.. nechali jsme dat picsi a imsi.. jinak ale me to dost boli :frowning2: kazdej prudkej pohyb, takhle me to jeste nebolelo.. asi protoze pichaji do kazdeho zvlast nebo nevim :slight_smile: snad to brzy prejde...
6. pro 2013 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petulak1988 ty nase slepicko, to je krasna urodicka!:slight_smile: tak hlavne odpocivej, snad ti bude zejtra lip:slight_smile:
6. pro 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 dekuji.. jj v to doufam..
6. pro 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sasanka033 hele sas nemaluj čerta na zed..uvidíš jak to dopadne proč by to nemohlo vyjít??Na druhou stranu šílený zklamání - víš moc dobře Bertičko jaká je pravděpodobnost u IUI..na druhou stranu do něj fakt můžeš jít víckrát a necpat do sebe hormony kor ted když jsi vyčištěná...takže ..zklamání je vždycky, když to nevyjde, kdyžtak bych ti o tom mohloa něco povídat kdybys chtěla...tak prostě bude zkoušet furt dokola IUI a ono to prostě vyjde.....ale jak říkám vydrž prtka vydrž, uvidíš no s tim testováním já nevím..nedokážu ti poradit, kor tobě ne:slight_smile:))) s tebou je to složitý čéče:slight_smile:)))))))))))))) ale jako za mě bych udělala co cítím a jak to cítím akorát bych počítala, že 12 den po IUI tam ještě nemusí nic být.Takže nesejčkuj a bojuj!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: kdybych měla srdíčka tak ti je pošlu všechny :grinning:
6. pro 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice no mas samozrejme naprostou pravdu, matko pluku:slight_smile: ja jsem proste od cervna poprve zas v ocekavani, mezitim se nedelo s asistenci doktoru nic, takze holt mam nerva v tom cekani. no uvidim, zejtra rano testuje moje kamaradka, tak asi i podle toho se rozhodnu. kdyz ji to nedopadne, tak se budu bat, kdyz ji to dopadne, tak budu zvedava a asi to nedele jisti, at mam aspon klid. ja si myslim, ze aspon duch by tam uz bejt mel no.
6. pro 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 to chápu, ale neměla by sis teď tu myšlenku vůbec připouštět a brát to, jako že to vyjde, i když vím, jak moc je to těžký. V tomhle se stejně musíš rozhodnout sama, jestli to 12 den riskneš nebo počkáš na později.... :slight_smile: každopádně držím pěsti
6. pro 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 já tu někde četla něco o IUI? Ty jsi byla tedy na minimálce?
6. pro 2013 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 ptala jsem se 2x sice mailem, ale ptala a ona neodpověděla ani jednou a přitom mailem normálně funguje a není to problém
6. pro 2013 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 to se nedivím... já vím, že to je těžký, ale tak si vnitřně sestav pro a proti, zda testovat nebo ne...je tedy fakt, že já dopředu netestuju takhle brzy, ale každá to máme nastavený jinak ..
6. pro 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ja porad nevim co je minimalka:slight_smile: ja jsem proste mela prirozene ovu napravo, tak pregnyl, IUI a cekam, bez utrose. takze zadny cizi hormony.
to se mi s malickovou taky stalo, ze mi reagovala a pak najednou uz vubec a doted nic:slight_smile:
6. pro 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 a vůbec proč přemýšlíš o zklamání, když bys měla mít nastaveno, že to bude ok?
6. pro 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sasanka033 mě to právě přijde divný, ale vím, že toho má moc. Na druhou stranu mi přijde, že se k tomu nechce vyjadřovat, takže stejně v tom lednu půjdu na testy a dohodnu si s ní konzultaci a proberu to s ní přímo. Nechápu, proč volí pomalejší cestu, kterou sama přiznala .....:( Takže IUI:slight_smile:... Minimálka je s minimální stimulací, v Pha to berou jako Nativ, ale třeba jak jsme byli v tom Brně, tak minimálku berou až do 5 vajíček a v Pha jen když je přirozeně jedno..... pak už to berou jako klasický IVF.....
6. pro 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin no preci protoze musis bejt pripravena na obe varianty:slight_smile:
6. pro 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 já vím.... že máš strach.... chápu to...
6. pro 2013 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin no ale minimalni stimulace je i treba clostik ne? ja se prave chci zeptat u apo, zda by mi udelali OPU a IVF jen s clostikem trebas.
6. pro 2013 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sasanka033 Minimální stimulace vaječníků je určená pro ženy, které nechtějí podstoupit klasickou stimulaci IVF. Ke stimulaci se využívá tablet Clomiphen citrátu (Clostilbegyt) v kombinací s nízkými dávkami injekčních preparátů, které jsou známé z klasických IVF cyklů. Oplození vajíček probíhá metodou ICSI event. PICSI. Pravděpodobnost otěhotnění je nižší než u klasického IVF, ale je nižší riziko OHSS (hyperstimulace) i nižší náklady na stimulaci IVF.

V praxi je nejčastěji minimální stimulace využívána v těchto případech:
Předchozí stimulace byla komplikovaná ovariálním hyperstimulačním syndromem.
Žena má obavu z hormonální stimulace vyššími dávkami.
U žen se syndromem polycystických vaječníků (PCO syndrom).
U opakovaného selhání léčby neplodnosti metodou klasického IVF.
Při nutnosti minimalizace nákladů na léčbu.
6. pro 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coralin no strach..ja bych to nazvala pravym jmenem: jsem podelana az za usima :grinning: :grinning:
6. pro 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sasanka033 to je rozdíl oproti IUI :slight_smile:
6. pro 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice tak ja mam obavu a chci setrit naklady :grinning: diky, jsi zlato. pepicko:slight_smile:
6. pro 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 jjo stimulka s clostíkem... to jsem taky řešila, jestli poslední IVF nebo nejdřív zkusit minimálku... tedy minimálka je postaru a jinak nativ..
6. pro 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin
@janice_opice
ale ja uz to nebudu potrebovat, ponevac jsem v tom, ze jo:slight_smile:
6. pro 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 NEBOJ, BUDE TO DOBRÝ!!! :slight_smile:
6. pro 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sasanka033 hele zase na druhou stranu - když máš šanci co nejvíc přirozeně tak si myslim, že proč ne, že jo než cpát ty hormony do sebe --já jsem taky zvědavá jaký následky si ponesu po těch milion pokusech a konskejch dávkách hormonů:slight_smile: takže určo zkusit to šetrnější metodou a když ne tak použít tu drsnější no.. rozálie
6. pro 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek