• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

19. srpna 2017 
@janice_opice chci ale nemuzu premluvit pritele
9. pro 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 ok ověřený, já pokud bych si něco neuměla ověřit tak to asi nedám, ale aspon si prosím přečti toto: http://www.viscojis.cz/teens/index.php?option=com_content&view=article&id=152:144&catid=82:pn-parazitarni&Itemid=132
tím končím s osvětou...jsem tak přísná protože vím co se stalo té kamarádce..
9. pro 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 říkám, dělej jak myslíš, přijde mi to teda fka na hlavu,ale jsi dospělá, já radši jdu....stejně už musím....
9. pro 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 Co v těhotenství jíst a nejíst – to záleží na Vás. Pro mě není představa osmi měsíců dietního omezení nic hrozného, takže jsem se během svých těhotenství vyhýbala celkem všemu, co jsem považovala za zbytečně rizikové. Řada žen se nevyhýbá a nic se nestane. A občas se holt stane. Z mých známých se stalo (kvůli potravinám) dvakrát – jeden předčasný porod kvůli listerióze, celkem bez následků, jeden předčasný porod kvůli blíže nerozpoznané alimentární nákaze (s největší pravděpodobností šlo o salmonelózu, ale nebyla dovyšetřená), s trvalými neurologickými následky. Mně by to za to nestálo. Ale to je opravdu otázka Vašeho osobního nastavení, toho, jaká by byla Vaše míra výčitek apod. To za vás nemůžu posuzovat.

Riziko představují na prvním místě infekce – tam není riziko poškození plodu uměrné dávce, prostě když potravina nákazu obsahuje, tak stačí sníst ji jednou. Sem patří hlavně toxoplasmosa (tatarák v těhotenství mi tedy připadá naprosto šílený nápad, to se na mě nezlobte) – nákaza 85 % z nedostatečně tepelně opracovaného masa, cca 10% z kočičího trusu (obvykle z půdy, spory se aktivují 24 – 48hod), 5% přímou inokulací – drobnými oděrkami rukou při práci se syrovým masem.
Dopad toxoplasmosy pro plod je v 1. trimestru úmrtí cca ve 30%, v dalších trimestrech poškození mozku + slepota. Toxoplasmosa v těhotenství je jasná indikace k přerušení těhotenství.

Další závažnou infekcí je listerióza. Listerie je půdní bakterie, k nákaze dochází obvykle buď ze špatně umyté zeleniny, nebo ze syrového mléka. Pak může také listerie druhotně kontaminovat „uleželé“ potraviny – zrající sýry a různé lahůdkářské výrobky.
9. pro 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj stejne by mi ho neudelak,ale chut mam silenou
9. pro 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice cim se rozumi syrove mleko??
9. pro 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice co teda vsechno nesmim?
9. pro 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 nepasterizoané - to co koupíš trvanlivé a normálně čerstvé v těch plastových flaškách je v pohodě - a řekni příteli, že má u mě sympatie aspon někdo u vás je rozumný.... já měla včera strašnou chut na sushi a rum...no a nechala jsem si jí zajít:slight_smile:
9. pro 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 jako vyhýbej se tepelně neupraveným masům, plísnovým sýrům a nepasterizovanýmu mlíku a některým bylinkám...jinak podle mě můžeš všechno jen opatrně na ryby některý....vajíčka taky,aby byla spíš na tvrdo - prostě tepelně upravená, hele někdo fakt nemusí nic a někdo to chytne a akorát by sis to pak vyčítala a přitom našem snažení je asi lepší se vyhnout těm rizikům,který fakt můžeš oželet....můj názor, nepřijdeme k dítěti jen otřením kalhot každý měsíc ne?
9. pro 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice vyridim,tak me to hned nedoslo :frowning2:
autor
@petulak1988 i alkohol můžeš rozumě..skleničku vína nebo malý pivko v pohodě
@janice_opice jj takze ne namekko,mam rada michane a natvrdo
9. pro 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 mám doma takovou chytrou knížku a podle ní si i vařim... http://www.vyzivaprobudoucnost.cz/rizikove-potraviny-v-tehotenstvi/ tad ytoho pár najdeš
a já už musim jít nebo mě kámoška trefí
9. pro 2013 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 já miluju tekoucí volský oko no...takže to taky ne:slight_smile:
@janice_opice - já ted četla, že se třeba může i hermelín, ale musí být třeba smaženej ...prostě musí přejít teplotou asi 75°c.
proto se nemá většina uzenin, protože ty se dělají za studene, takže tvrdý salámy a některý šunky taky ne.
@janice_opice jooo to mam take rada :slight_smile:
9. pro 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb jo jasně hermoš smaženej joo to je ajsný..já měla na mysli normálně jako třeba miluju hermelín s jabkem nebo PEpin

Holky tak se tu mějte snad dá @jaka17 brzo vědět...já jdu na obídek s kámoškou a pak jedeme s manžou pro stromeček:slight_smile:
9. pro 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 jsme s tebou holka... a budeme dokud se to nepovede a i potom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! neboj a vybreč se..ja bulela tech 5 let jako želva furt......je dobře že víš že je to pruchodne, že je šance i takto, tak sice breč, ale veř.... :slight_smile: :slight_smile:
9. pro 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek no ja potrebuju rvat jak protrzena, ale nemam kdy/kde sama.
9. pro 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj ženy,
hlásím výsledek OPU - 12 vajec , zítra budou volat jak jim jde oplodňovačka. Jinak dneska jsem s to fakt užila. Ubytovali mě, pokoj s plazmou, po akci svačinka a všichni strašně milí :slight_smile:
9. pro 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@malaradost - tak to je super :slight_smile:
9. pro 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem teprve dorazila...kontrola krásně rosteme, , mimčo 1,5 cm, srdíčko tluče..ale já zas začala špinit,,není to courání na mne to pravý..tak ležíma snad to bude ok...musím vás dočíst
@malaradost tak mooc gratuluju
9. pro 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - no tak sláva, je to dobře že je vše v pořádku, ale hold budešmuset asi ještě chvíli ležet. A máš nějaký hematom nebo co to způsobuje neříkala mudr.?
9. pro 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 gratuluju k vajuchám, to bude fakt tentokrát pěkná úrodička...
@sasanka033 škooda, tak to ze sebe vybreč a jedem dál...co jinýho... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@kamisb
@janice_opice
@pidisek díky za držení palečků....snad to špinění nebude sílit...mám to ale vždy po prohlídce, tak snad dobrý..
9. pro 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no že prý je celá sliznice hrozně prokrvená a zbytnělá po těch hormonech, tak mi v ní praskaj cévky...hematom tam není-nebo ho teda neviděla...
9. pro 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - no jedna holčina i psala, že ještě ten frxiparín apod tomu taky přidávaj. Jen teda nevím jestli jej taky máš nebo ne.
9. pro 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 no urodicku uz mam :slight_smile: , a super zpravicky :slight_smile: tak pekne odpocivej
9. pro 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ten nemám..no kdyby se to zhoršilo, jedu hned na pohotovost..tam by mi něco píchli..
9. pro 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 - myslim jako, ze ten fraxiparín to špinění ještě taky může způsobovat.
když ho nemas tím líp. Tak hlavně odpočívej,
9. pro 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo tak...díky..jsem z toho vždycky vyděšená...fuj
9. pro 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek