• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

27. října 2017 
@janice_opice
@danaho
@muddledgirl

Je to naprd s uradama.... Ja hodne koukala i na to náhradní mateřství - i to jde, ale je to dost drahý a u nas nelegální.. To me taky štve...
9. led 2014 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek náhradní mateřství,co to je přesně?
9. led 2014 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je to,jak jiná maminka odnosí dítě? Je to špatně ošetřený zákonem u nás....matka je vždy ta,co porodí totiž..je to trapný.... :unamused:
9. led 2014 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl ze ti miminko odnosí jiná paní ...
9. led 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Já myslela,že to jde u nás.... :wink:
9. led 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Surogátní mateřství není v České republice legislativně upraveno, tzn. že není ani výslovně zakázáno ani dovoleno. Řada právníků zastává názor, že je dovoleno a svůj názor opírají o čl. 2 odst. 3 Listiny základních práv a svobod, který říká, že „každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá“.
Ze soudní praxe posledních let vyplývá, že soudy surogátní mateřství – v rámci řízení o osvojení - tolerují a zatím není známo žádné rozhodnutí, které by surogátní mateřství označilo jako nezákonné jednání.
Proces náhradního mateřství je velmi složitý a přináší řadu úskalí jak pro biologické rodiče, tak pro náhradní matku. Pro biologické rodiče se jedná o období dlouhodobé nejistoty, neboť náhradní matka nemusí dát souhlas k přímému osvojení dítěte (jediná možnost, jak může být přiznáno rodičovství biologické matce). Jakákoliv dohoda, která by byla v tomto smyslu předem uzavřena mezi náhradní matkou a neplodným párem, by nebyla právně vynutitelná. Stejně tak nemusí soud návrhu na vyslovení osvojení vyhovět. Pro náhradní matku může být těžké vzdát se po porodu dítěte či vysvětlit svým blízkým, že po těhotenství zůstane bez dítěte.
V rámci procesu náhradního mateřství nelze akceptovat, aby náhradní matce byla poskytnuta úplata za donošení dítěte a jeho následné svěření do péče za účelem adopce, neboť by se jednalo o trestný čin. Náhradní matka má nárok na úhradu účelně vynaložených nákladů, které jí vzniknou v souvislosti s těhotenstvím a porodem, výživou, ošacením, dopravou…
9. led 2014 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl tak v podstatě neni zakázáno, ale kdyz ta co porodí změní názor je to v pr....
9. led 2014 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek no to já vím,to je ten průser...že matka je ta,co porodí a může si to rozmyslet...proto bych do toho nešla....to pak musí být teror.. :unamused:
9. led 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek - no to náhradní mateřství není vysloveně nelegální, ale není podpořeno zákonem. Ale nebere se to jako trestný čin.
@muddledgirl
My se o tom bavili i v gennetu, nabízeli to jako poslední možnost.
Je tam ten problém no, že si to matka může rozmyslet, ale tvůj přítel (manžel) by měl být uveden v rodným listě. Matka co mimi odnosila, se jej pak musí vzdát ...otec jej dostane do péče a Ty by jsi jej pak musela adoptovat.
9. led 2014 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb aha...no vidíš to,to já zas tak detailně nevím... :wink:
9. led 2014 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - takhle to je jednoduší, aspon tak mi to bylo vysvětleno. Říkají, že pokud je k tomu svolná rodina tak je to lepší (jako že mimi odnosí příbuzný) ...včera jsem myslím četla, že v americe porodí babička své vnouče ....její dcera nemůže mít sama děti.
9. led 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb to bylo i v zázracích života... :grinning: že maminka odnosila dceři dítě....Tak to by mi asi nikdo neodnosil :grinning:
9. led 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Tak to jste mladý :sweat_smile: já vím,dokud nebudeš miminko držet v náručí,tak se budeš pořád strachovat aby byla každá kontrola v pořádku. Věřím,že bude. :wink:
9. led 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No me to furt prijde schudnější nez ta adopce, ten boj s úřady je hrůza....
9. led 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho :wink: jo jo...asi tak....děkuju...
9. led 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek jenže u náhradní matky je to tak,že je to tvoje vajíčko a ty já mám právě na prd. Takže já bych asi musela mít darovaná vajíčka a pak náhradní matku. To je pomalu na další hypotéku. :angry: Nevím přesný sumy,ale je to asi hodně drahý.
9. led 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek tak záleží na okolnostech...ale boj s úřady je hrůza....to je fakt...
9. led 2014 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho no to je masakr....to jsou děsný ceny....něco tam psali v tom článku,co jsme házela odkaz... :unamused:
9. led 2014 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho - no prý se to pohybuje od 250-500 tis. Kč. Většinou se počítají náklady na lékaře, hormony a pod a pak ušlý zisk ...jako třeba peníze ze zaměstnání pokud je NK doma ...a pak si určitě i něco řeknou, ale to je už právě to co je nelegální.
9. led 2014 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@danaho ty kráso...no tak to je neskutečný..když někdo má miliony o.k....ale jinak teda hrozný.... :unamused:
9. led 2014 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb @muddledgirl holky to je fakt mazec. A když to nevyjde tak se ty peníze vyhodí do vzduchu....Už teď ty IVF stáli 100 tis a bohužel naše finanční možnosti jsou skoro vyčerpány. Jsme schopni poschánět peníze už jen na 1 IVF s dárkyní a to je finančně konečná. Další úvěr už si dovolit nemůžeme. :frowning2:
9. led 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho hele možna říkám blbost ale pokud to dobre chápu tak u tebe je risk podstoupit stimulaci...? Tak co nativ? Bez stimulace? A vajíčko nechat zamrazit...zatím...
9. led 2014 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek u mě je asi nejrizikovější těhotenství a porod. To mi prý může rozjet tu systémovou autoimunitní chorobu. Stimulace nevím jestli mě ohrožuje. Ale nativ by možná mohla být také další varianta. Já se musím rozhodnout jestli risknu ten porod a těhotenství??? A to pořád právě nevím.... :frowning2:
9. led 2014 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho to chápu...ivf prostě vysávají....Je to těžký to rozhodování,to je jasný...... :unamused:
9. led 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl jsem bojovnice,ale ta rizika jsou teď hodně velká. Musím si to všechno ujasnit. Čekám na nějaký impuls jestli poznám co mám dělat. zatím se v tom plácám. Začala jsem chodit k psycholožce a také jsem zašla na ajuvérdskou masáž. Je to super. Potřebuju uklidnit a uvolnit. Jo a taky od pondělí cvíčím tak třeba i to fyzično se zlepší :slight_smile:
9. led 2014 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho achjo....tak na nic nečekej a zkus tu adopci...treba to půjde rychle a bude malej mimísek... :slight_smile: :slight_smile:
9. led 2014 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek však jo,domluvím tu konzultaci a jdem do toho něčeho co půjde. A mezitím se můžu rozhodnou jestli to IVF ještě zkusím. Chci se objednat ještě znovu k imunoložce a všechna rizika s ní probrat. Ona těhotenství nezakázala,ale musím vědět,že ta rizika jsou...stejně si to nakonec budu muset rozhodnout sama.
9. led 2014 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnešní kontrola vajuch dopadla výborně :grinning: :grinning: Na jednom vaječníku jich je 13 :grinning: v neděli bude pregnyl a v úterý ráno OPU :grinning: :grinning:
9. led 2014 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek