• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
@kamisb Jo...tak to máš dobrý,já snědla tak dvě za těhu....to já jíst každej den,tak mám tak 10 kg...tak tučný po tom bys taky mohla přibrat.... :grinning: já bych Ti pár kileček s radostí přihrála...
15. led 2014 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no to jsem nevěděla, že to existuje,ale já si na to radši nechám kouknout doktora at to pořádně vyčistí a třeba to něčim pčřichytí pro svůj klid,jak říkám kdybych nebla těhu tak na to kašlu a zahojí se to normáloně
15. led 2014 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no já hodně nabrala při těch stimulacích tak to ted asi tak nějak má tělo z čeho brát...dokonce jsem jeden týden zhubla 3 kg asi voda a tak ale ted myslim, že začnu přibírat...
15. led 2014 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak je pošli s tou bolou :grinning:
@janice_opice jo,jo určitě...no,abych se přiznala...znám to z Anglie...nevím,jestli to tu prodávají..ale tak snad v Pha jo...určitě,ať Ti na to doktor mrkne... :wink: a ať to nebolí :wink:
@muddledgirl - tučný, jako maso ? to já nemůžu a z mastných věcí mi je blbě
15. led 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb :grinning: :grinning: :grinning: tak joooooo já už mám 7 kg... :wink: takže dnes rizotko...k obídku...a musím se naučit když už jíst sladký ráno...a ne večer k večeři... :grinning: :grinning: :grinning:
15. led 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice třeba nebudeš moc přibírat...já teda měla stimulky jen dvě...za pět a půl měsíce doma loni jsem nabrala hodně...zhubla jsem před IVF cca 5 kg na 68-9 a nabrala na 80 do dubna...pak v práci zhubla pět....a pak trošku přibrala.../při 2. stimulce jsem nabrala,ale za týden dva to bylo pryč..../
15. led 2014 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb já to taky nesnáším....tučný maso...ale člověče hranolky i bramboráky žaludku prošly....teď rizotko se sýrem / když je ohřátý,tak nemám problém ,divný.../
15. led 2014 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl hele víš co já jak jsem brala i různý ty léky po tý rakovině a kortikoidy a ta štítná v háji tak jsem přibrala - při tom rakovi jsem hodně zhubla......a víš co?? je mi to ted šumák, prostě chci být v pohdoě tak se hlídám,abch neměla zdravotn problémy, ale nebudu řešit normáolní přibírání to až po porodu.... Navíc mi všichni včera v práci říkali jak mi to strašně sluší ty vlasy a jak zářim a mám vyžehlenou plet:slight_smile:)) a dokonce na mě včera čučeli chlapi,když jsme se na chvilku stavili na pivko odnést věci kamarádovi:slight_smile:))cháááááá ale jen do tý doby než jsem se zvedla od stolu a ukázala pupek:slight_smile:
15. led 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice po těch lékách se hrozně přibírá...to je pravda...hi hi...no vidíš....však se to pak dá dolů a co...hlavně,když budem všichni zdraví...to mi v práci taky říkaly,ale ženský... :unamused:
15. led 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no dyk mně to halvně říkaly v práci ženský:-¨) ateda včera i doktor a sestřička:slight_smile:)) takže podle babských pověr by to mel být kluk... ale to nesjou vidět ty bedary
:grinning:
15. led 2014 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no rizoto nejím normálně.
Hranolky taky moc nemusím a bramboráky mi stačí tak jeden ...já jsem na jídlo hrozně vybíravá :sunglasses:
15. led 2014 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice :grinning: :grinning: :grinning: no čoveče,nevim co se děje beďary mi asi mizí...Kočí neznáš někoho,kdo byl na Prenascanu...?Nikde nemůžu najít dokdy se to dělá?Moje gyndařka to neví.... :wink:
15. led 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb děláš dobře....my jíme hranolky,když nic jiného není v lednici...ale jednou za čas to máme rádi....nejíme to furt.... :grinning: :grinning: :grinning: Přítel musel dojíst skoro celý pekáč rejžáku a já si udělala rizotko...tak mi zbyde minimálně na večeři a pak rýži nechci dlouho vidět... :grinning: :grinning: :grinning:
15. led 2014 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl neznám nikooho,lae předpokládám, že když se dělá od 10 tt tak klidně do 20 tt když tonahrazuje amnio a tak, dle mýho 16-18 tt je ideální
15. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice já taky předpokládám...jen doktorka mi vysvětlovala,že v určitých týdnech je lepší dělat prenascan na určité věci...ale podrobnosti nevěděla... :wink:
15. led 2014 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
PRENASCAN je dopo­ru­čo­ván po 10. týdnu těho­ten­ství po gene­tické kon­zul­taci
napří­klad při

zvý­še­ném riziku tri­zo­mie chro­mo­zomu č. 21, 13 a 18 zjiš­tě­ném při bio­che­mic­kém screeningu
aty­pic­kém výsledku scre­e­ningu s hra­nič­ním rizikem
věku nad 35 let nebo asis­to­vané reprodukci
oba­vách o osud gravidity
cíle­ném pode­zření na základě vyšet­ření rodokmenu
PRENASCAN není dopo­ru­čo­ván jako test první volby při nálezu odchylky utvá­ření orgánů plodu zjiš­tě­ných při ultra­zvu­ko­vém vyšet­ření. V těchto pří­pa­dech je důvod k pří­mému vyšet­ření tkání plodu zís­ka­ných odbě­rem cho­ri­o­vých klků (CVS) nebo plo­dové vody (AMC) a vyšet­ře­ním plodu meto­dami mole­ku­lární gene­tiky (Microarray).

www.prenascan.eu

Jakto ze tohle dr nevědí?
15. led 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - ty testy se dělají snad od 13tt do 20tt.
15. led 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek děkuji....no mně doktor řekl,že když vyjde špatně i krev 24.1.,takže prenascan....že za žádnou cenu nemám jít do amnio....vím,že když je to kolem 1:100,tak hned je odběr choriových klků....já měla 1:704 /krev 1:55/..
15. led 2014 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek kočíí nevim.......ona ví o co jde...ale nevěděla dokdy se to dělá....
15. led 2014 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb :wink: díky...
15. led 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co vaříte dobrého k obídku?Potřebuji na zítra nějakou inspiraci.. :wink:
15. led 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl no tak uvidíš :slight_smile: me ho delali v rámci nejakeho vědeckého výzkumu ještě navic u toho amnio, ale to jsem neplatila.. Bylo to v 19 tt, myslím ze 20tt je hraniční, protoze vysledky trvají az mesic a u nas muzes jít na potrat z těchto důvodu jen do 24 tt..... Jinak zlato jestli by ze dr tlačil do odběru klků, tak tam je stejně riziko jako u amnio... Ale ty to nebudeš určitě potřebovat :slight_smile: :slight_smile: :wink:
15. led 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek no jo no... :unamused: klky se většinou dělají conejdřív po screeningu a vím,že tam je taky riziko :wink: No,ta moje gyndařka se moc netvářila na ty výsledky ani na ultrazvuk...ale já se v ní běžně nevyznám... :wink: :wink: :wink:
15. led 2014 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - já stejně nechápu to hodnotu z krve, mě tam nikde 1: něčemu neřekli, jen hodnotu toho PaPP-A, to mám ve zprávě 0,78 mIU/ml = 0,55 MoM ...hraniční je prý 0,3 MoM..někde píší 0,4MoM.
a ty máš vysloveně napsáno to 1:55 ...jen z krve?
15. led 2014 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - hele a proč Ti vlastně nedoporučil to amnio?
15. led 2014 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb 1:55 to mi Šilhan vypočítal nebo pc,to je jedno....měl to napsané na papíře a řekl mi to.
PAPP-A mám 0,660 IU/I =0,643 Mom
Volný beta-hcg 155,3 IU/I je 3,144 Mom
15. led 2014 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak neřekl proč...ale je to jasné...riziko potratu 1:100,dnes mi teda sestřička,která ze Sanusu není,že to jsou spíš 2%,což není tak málo...a já to riskovat nechci....
15. led 2014 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl holka ja bych na to taky nesla myslim kljy a amnio mozna jwn v pripade hodne spatnych hodnot..nechspu proc ti rikaji samotnou krev ta bez toho utz je naprosto nevypovidajici proto se tomy rika kombinovany screening ze jo a to skore teda az tak spatny nemas teda...ja bych v tomto pripade do klku a amnia nesla uz jen proto ze jsi krvacela a lezela v nwmocnici ja myslim ze ti to dopadne dobre a pro klid bych na ten Prwnascan po te krvi zasla asi...
15. led 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek