• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

@pidisek Jasně, tak se hlavně všichni držte. Dvojčátka jsou krásný a já držím palce, ať máš páreček :grinning:

@jaka17 Jsem ráda, že jsou, jací jsou. Opravdu, za cestu navíc to stojí. A jak jsi na tom? Kdy máš testovat? Držím palce!
22. srp 2013 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke Já jsem úchylná na úklid a pořádek...Pořídila jsem si leštěný bílý nábytek s černými doplňky, je to nádherné, ale prach je prevít, takže gruntuju takřka pořád :grinning: Ale mě to baví :wink:
Já chtěla na \hcg zítra, kdybych to nedostala, k nám do nemocnice...Ale teď, když mrcha dorazila, tak nepůjdu...
Ale Dr. mi v CARu říkala, že mě chce vidět na UTZ - druhý den MS, jestli jsou vejcovody OK...No a navíc bych měla nasadit druhý den MS opět Clostík... Takže teď vůbec nevím...Zítra uvidím, dle síly MS a kdyžtak raději zavolám...
Musela bych tedy asi v sobotu, když říkala druhý den- dnešek nepočítám, protože to není krev... Nevím, zavolám a uvidím.
V pondělí jdu po 14 dnech dovolené do práce, takže pondělí nemůžu...
No vidíš, tak to mi rozumíš, mě to přišlo tak divný, tak nucený, tak ...No prostě naplánovaný... :angry:
Tý jo, tak to si cestuješ jako dáma, to je supr :slight_smile: Levnější, navíc lepší, jsme v Čechách??? :grinning: :grinning: :grinning:
Tak mi dej vědět, jak jste v pondělí dopadli...Já jsem řekla, že vydržím ještě tento týden na Clostíku a pak už chci do IVF nebo IUI, ale tohle nic si zažívám ...no....už skoro 6 let..Chci mimí :wink:
22. srp 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 Ahojky, tak to já to zase s úklidem nepřeháním. Tak normálně (nejsem špindíra, aby to tak nevyznělo), ale naopak mám ráda, když je trošičku provozní nepořádek - hrníček od snídaně ve dřezu apod. Prostě je vidět, že to žije. No a s dítětem to ani jinak nejde. Pořád je někde nějaký ten provozní nepořádek (a teď tedy nemyslím ten hrníček) :grinning: Ale náš malej je zlatíčko. Dneska ráno mi uvařil snídaňový čaj a večer nám udělal pro celou rodinu chleby s máslem a salámem nebo chleby s paštikou. A to si sám i nakrájel chleba a salám - sice to bylo takový dřevorubecký (skoro vše na 2 cm), ale úžasný a výborný :grinning: A navíc si všechno po sobě uklidil - nikde ani drobeček. No dneska byl prostě zlatej.
Tak uvidíš, jak to bude. Třeba se nic nerozjede a dopadne to. Oni dělají utz i o víkendu? Tedy přesněji, že v sobotu vím, ale i v neděli fungují?
Já v pondělí nastupuju taky po prázdninách (tj. po 1,5 měsíci) do práce a hned první den mi vyšla kontrola. No, tak jsem to aspoň dala na to odpoledne, abych se tam ukázala. Stačí mi jet z práce v 11,30, tak to mě tam chvíli uvidí :slight_smile:
Zrovna jsem četla jiný stránky ohledně poskoitálního textu a všude píšou, že by test měl být 6 - 12 hod po styku. Tak asi budu muset toho svýho chudáčka budit ráno dřív. No nevím, ještě uvidím. Nebo se prostě na čas vyprdnu a aspoň uvidíme kvalitu výdrže jeho spermií :grinning:
Mě právě v tu středu říkala dr. že uděláme ten test, abychom se zbytečně nesnažili, když by bylo třeba potřeba IUI. Tak o něj zkus taky požádat, kdyby to teď nevyšlo. A hned budeš před další ovu vědět, jestli stačí snažení nebo je potřeba IUI. A pak se můžeš rozhodovat jít rovnou do IVF. Ono 6 let je 6 let - to už je pěkná doba. My jsme na 3, ale zatím se nám nechtělo to dřív řešit, spíš jsme nebyli úplně v psychické pohodě (soud s malým se táhl 2,5 roku).
22. srp 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke To je jasný, já taky nelítám každý den s hadrem-tedy většinou...Nemůžu být otrokem své domácnosti...Ačkoliv, když jsem tu sama, tak co jiného mám dělat? Naše mamina mi říká, že je to až nezdravé žív v takhle sterilním prostředí...
No nevím, vzala jsem si vložku a každou chvíli pozoruji, co se děje...Na to, jak jsem celý den lítala, by měla být krev spíše rozbouřená, ještě jsem to podpořila sklenkou bílého a spíš mi příjde, jako by to končilo, než začínalo..No, uvidím zítra, snad se to rozjede na plné kule...Já mám jinak dost silnou a bolestivou MS, tak nevím.
S tím UTZ fakt nevím, mě to vždy vyšlo pěkně v týdnu, takže jsem žádné vyšetření o víkendu ani nestudovala.
Jasný, manžílek si přivstane o čtvrt hodinku dřív, vyčistěte zoubky a hurá na věc...Jednou se to vydržet dá :slight_smile: :wink: :grinning:
Mě Dr. od IUI zrazovala, že to v našem případě je stejná pravděpodobnost jako u běžného styku, ale kdyžtak to prosadím, to já jsem zase tlamička prořízlá :grinning:
Také jsem neměla potřebu mimčo nějak intenzivně řešit, až poslední rok jsem se na to tak nějak upnula a moc bych si mimíska přála. Do té doby jsem dělala kariéru, mám práci, kterou žeru a jsem v ní(myslím si) dobrá... :wink:
A Ty jsi učitelka? Že jsi měla takhle božské prázdniny? Možná jsi to už psala, ale já jsem hrozně senilní, nic si nepamatuju :grinning: :grinning: :grinning: Takže pokud jsi to už psala, tak se omlouvám :slight_smile:
22. srp 2013 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke :slight_smile: to by bylo hezky kdyby to byl parecek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: no snad mi to řeknou co nejdřív :slight_smile:
23. srp 2013 v 01:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monyna83 a na krev nepůjdeš???Třeba moje máma to dostávala až do 4. měsíce, když mě čekala.....to je dobře, že tě podrží, přesně jak řikáš, co bychom bez nich dělali
23. srp 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ráno, test stále bílý, takže na HCG půjdu až v pondělí, jen pro klid duše..pokud tedy nedorazí MS
@marke no cestování teda dlouhý, ale zase dobrá péče, to je hlavní..já u Apolináře rodila..
@monyna83 možná to vyjde, myslím na tebe...tak holky, držte se, musí tu někdo tu smůlu prorazit...
23. srp 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 a jak se cítíš??tak snad tam něco v krvi bude :wink:
23. srp 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky
koukám že mám zase co dočítat. Jinak info u mě - 7. den po KET. Už pátý den sem nevydržela, testla a duch tam byl. Dnes sem potřetí testila a za ty tři dny mi testík oproti prvním stmavnul jen trochu. Mám hrozný strach abych za pár dní neměla zase bílo jako v březnu u biochemickýho těhu... Já ty testy porovnávám s tím, co sem měla u syna před třemi lety... Navíc sme dostali dvě embryjka tak bych řekla že zůstalo jen jedno. Hlavně aby bylo OK. Bojim bojim :frowning2:
23. srp 2013 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucavka - teda takhle se tu přiznat :slight_smile: no když už jsi těstila a je to tam tahle brzo, tak snad bude vše v pořádku, hlavně klid a věřit. Ikdyž to někdy moc nejde.

Držím palečky
23. srp 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka musíš mu věřit...no a ono to nějak zvládne..rozhodně je to krásná naděje potichu gratuluju.. :astonished: konečně možná nějaký úspěch, moc bych ti to přála...drž se :grinning:
@lenkafel no, je mi furt normálně, nic mne nebolí, ani prsa, tak spíš nic...zítra by měla přijít Ms, ale beru utroš, tak nevím...než vysadím prášky, zajdu na tu krev...v pondělí..
23. srp 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaka17 hele já jsem v květnu vysadila všechny prášky a ms dorazila za 10 dní a tentokrát jsem vysadila prášky a ms dorazila druhý den....tak nevím jestli to ten utroš tak zadržuje, ale vždycky to mám pak hrozně moc a docela dost bolesti po těch práškách....uvidíš, třeba v krvi něco bude
23. srp 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 Ahojky, jsem taky toho názoru, že sterilní prostředí dítěti škodí víc než když "všechno ochutná".
S tím IUI, podle mě to není stejné jako klasika, možná, že pravděpodobnost je stejná, ale pokud hlen nepustí spermie ani dovnitř, tak musí být zákonitě klasika podstatně méně pravděpodobná než IUI.
Tak jak to s tebou vypadá? Co ms? A byla jsi na testu?
A co děláš za práci? Že Tě tak baví :grinning:
Jojo, nepsala jsem to ještě, ale jsem učitelka. Práce mě taky baví a je tam super pracovní doba + prázdniny. Takže člověk má téměř vyřešené hlídání pro dítě. :grinning:
@pidisek Tak na pohlaví si budeš muset ještě chvíli počkat :wink: Ale hlavně, ať jste všichni 3 zdraví.
@jaka17 Tak ty máš Apolináře prolezlého od shora až po suterén :grinning: A první 2 jsi otěhotněla přirozeně? Teda, ty už máš 2 samostatné jednotky, to se Ti tak stýská po starostech o mimíska? Já vím, psala jsi, že nový partner :grinning: (tedy doufám, že se nepletu). Jen tak provokativně - za chvíli se budeš starat i o vnoučata :wink:
23. srp 2013 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 moc děkuju, snad bude všechno OK. Já právě u prvního prcka měla ducha taky 5. den, tak mi to prostě nedalo a teď porovnávám sílu :grinning:. Jen se po tom co už sme letos zažili strašně bojím aby to zase nedopadlo špatně... Musím mu - nebo jim věřit... Tobě bud moc držet palce ať se přece jen něco vyvrbí...
@kamisb - no sem se přiznala no :slight_smile:. Já sem na tohle netrpělivá a manžel taky... děkuju...
@pidisek tak to je krááásný. Dvojčátka by mi taky nevadili, ale ještě musím počkat jak to u nás dopadne... Snad se mi chytlo a udrží aspoň jedno.... Tak ať krásně rostete a ste v pořádku :wink:
23. srp 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke
@lucavka holky dík moc - ted to budu potrebovat....našli mi mutaci v krvi / dělá to prazská genetika - klinika GHC a bud si o to reknete a platite nebo vam to nabídne vas dr v ramci toho ze jste rizikova skupina a pak se neplatí nic/pry muže vyvolat vady a předčasný porod ....je to o srazlivosti krve...tak. A ted me čeká hematologie a asi nejaké testy navíc a asi injekce každy den cely těhu a modlení.... :frowning2: :frowning2:
23. srp 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka držím palce - kdy testuješ?
23. srp 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek - tak fakt hlavně ať ste v pořádku... Budu moooc držet palečky ať ste s prckama zdraví... Já sem dnes sedmý den po KET. Už mám tři dny duchy na testech. Dneska malilinko silnější než včera a předevčírem. Tak snad to úplně zesílí a budeme OK... Pak uvidíme jesti se chytil jeden prcek nebo oba. Příští pátek si zajdu na krev...
23. srp 2013 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenkafel ...Leni, nejdu...Dnešek mi odpověděl sám za sebe - červená-stůj... :unamused:
@jaka17 Moc na Tebe myslím, kéž by Ti to vyšlo, mačkám a mačkám...
@marke Dělám asistentku ředitele Intersparu (personalistka, mzdová a finanční účetní)

Ahoj Holky, tak na krev nejdu, jelikož se mi MS rozjela na plné kule...Strašně jsem to obrečela...Pořád jsem tak nějak tajně doufala a věřila :frowning2:
Navíc jsem volala do CAR, abych se objednala na ten UTZ, byla dnes v ambulanci nějaká nepříjemná sestra...Hrozně mě to překvapilo! Já chápu, že jsem měla požadavek na vyhovění, ale její přístup mě přinejmenším zaskočil.
Nejdříve jsem se tedy chtěla zeptat, jestli mohu přijet zítra na UTZ, když jsem dnes dostala MS. Odpověděla mi, že by jí zajímalo, kdo by tam na mě čekal o víkendu, když DR. pracují jen ve všední dny. No dobrá...
Nabídla mi tedy, ať přijedu v pondělí, jenže to zase nemůžu já, jdu do práce po 14 denní dovče a navíc mám měsíční inventuru, za kterou jsem plně zodpovědná a zkrátka na ni musím jít... Tohle jsem jí slušně vysvětlila, tak řekla, že pokud je tedy zaměstnavatel tak nepřizpůsobivej, že mi nevyhoví, tak to, že teda neví...To už jsem byla na pochybách...
Pak jsem se jí zeptala, jak moc je tahle prohlídka důležitá? Dr. mi totiž minule při UTZ právě řekla, že vzhledem k těm 5 velkých folikulům by mě ráda viděla 2DC, abych neměla náhodou cystu/y...
Sestra mi řekla, že je to má věc, jestli přijedu nebo ne, což měla určitě pravdu, to ano...Bez pochyb...
Tak jsem se zeptala, jestli mohu nasadit Clostik, od 2DC a ona že né, že kdybych nějakou cystu měla, že bude stimulací Clostíku růst...Tak to je mi taky jasný, v pohodě...
Takže tento měsíc pasé, žádný Clostík a že se mám tedy objednat na UTZ 10-12 DC, jestli je OVU.
Požádala jsem jí tedy, zda by mě mohla objednat a ona že tedy na 2.9... Jenžééé, to já mám v práci měsíční uzávěrku, mzdy, docházku...Zkrátka kompletní měsíční sumarizace mzdových a personálních podkladů.
Tak jsem jí poprosila, jestli bych nemohla třeba na pátou odpolední, a už to začalo: " No Vy jste dobrá, paní Svačinová, my nejsme žádné soukromé centrum, kde by jste si mohla určovat hodinu, tady doktoři pracují dle určené pracovní doby, navíc pondělí mají zkrácenou směnu, takže poslední pacientku přijímají v 15:45... Bylo by pro Vás možná vhodné, kdyby jste se odhlásila a přihlásila do soukromého centra...A to mi spadla čelist...Prosíííím?
Nakonec jsme se tedy domluvily na úterý 3.9 ve 13:45...

S manžou jsem to probírala, mně se stejně moc na tento UTZ nechtělo při plném krvácení...Já vím, oni jsou zvyklí...
Asi bych to určitě podstoupila, kdyby zítra Dr. pracovali. Takže 3.9. se uvidí, zda tam cysta je a nebo není a navíc, jestli se mi folik vytvoří i bez Clostíku...Stejně, kdybych měla cystu, tak by čekali, až se vstřebá nebo by jí museli časem vyfiknout...

Ale chápete to? Vždy, když jsem se objednávala, vyšlo mi to krásně na všední den, tudíž jsem neměla ani potřebu zkoumat, jestli se o víkendu něco v CAR děje... Ja se jí slušně ptala a ta čurinda byla nějaká vytočená...
Stalo se mi to prvně, vždy byly ty sestry moc příjemné, ale dneska....Hmmmm...

Možná i já jsem přecitlivělá a tak nějak stojí celý dnešek za prd...Vy mi rozumíte, cóóó? :cry:
23. srp 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Jů, to mě moc mrzí, no tak hlavně že to podchytili a budou Vás hlídat. Strašně moc držím palečky, ať jste všichni tři v pořádku...Dobře to dopadne, jste přece silná trojka :slight_smile: Bratři v triku :wink:
23. srp 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka No to je krása, jen ať sílí v pořádnou dálnici :slight_smile: :wink: Očekáváme testíky :grinning:
23. srp 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka držím ti moc palecky !!!!! At mas pořádný dálnice!!!!!!
@monyna83 bratři v triku :wink: to je dobryyyyy!!!!!

No paradoxní je, ze tuhle mutaci ma pry skoro každý 10.clovek ale protože se to normálně netestuje tak to nikdo neví... Sice díky bohu ze to vím aspoň se to teď dá sledovat ale hodně holek to neví a mají těhu v poho... Dřív to naše mámy taky mely a taky nic nevedely... Těhotný mají normálně vyšší riziko trombozy až 9x než netěhu a neřeší se to.. Ja to mám proste jestě vyšší...... :frowning2:
23. srp 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek To je jasný, navíc, když máš dva mimísky, že Tě budou hlídat jako oko v hlavě...Neboj, všechno bude dobré a přesně jak jsi říkala, naše maminy a babičky, také donosily vícerčátka...Dříve takovéto vyšetření ani nebylo nebo bylo, ale nebyla cenově dostupná...
Onehdá jsem viděla pořad, mám ten pocit Víkend, kde ukazovali sjezd jednovaječných dvojčat.. Dále, nějakou vesnici, která je proslulá rozením dvojčat...Jak jedno, tak i dvouvaječné...Zajímavé, fakt :slight_smile:
Nechal se tam slyšet jeden starý pán, který byl z dvojčat.. když se narodil s bráchou, samozřejmě o něco dříve, že nebyly žádné inkubátory...Jejich táta byl pekař, takže pec měli doma...A tyto dvojčátka "dopejkali" takhle v troubě :slight_smile:
No vidíš, dříve se taky žilo a naopak si myslím, že vše bylo podstatně jednodušší... Nikdy nebylo to, že by měla takřka každá druhá ženská problém otěhotnět, nějaká imunologická a podobná vyšetření... Naopak si myslím, že to dnešní holky zbytečně nervuje...
Určitě supr, že vrozené nemoci a různé syndromy umí rozeznat, ale zas na druhou stranu se pak dotyčná celé těhotenství nervuje, čímž si může ublížit....
Ale Ty jsi holka šikovná, zdravá a silná, vše s mimčama zvládnete!!! :wink:
23. srp 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 jsi zlatá...ony ty injekce taková hrůza nejsou to zvládnu v pohode...uz jsem vytrénovaná ze stimulky :slight_smile: jen at vydrží co nejdýl a jsou ok protože pec doma nemám.... :slight_smile:
23. srp 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke jo, máš naprosto pravdu, Apolináře mám zmáknutýho, ale před 20 ti lety, to jsem otěhotněla na první šup a na utz jsem byla poprvé těsně před porodem....s druhým za necelý dva roky jsem se na gyndu dostala v pátým měsíci poprvé, neměla jsem hlídání a nepřišlo mi to důležitý... :grinning: :grinning: vnoučata asi budou, ale mimčo bych taky ještě ráda zvládla...taky učím, ale v zájmové pedagogice, výtvarku...tábory, lyžáky a tak...tak mne děti nevyděsí...
@monyna83 no děvče, lidi jsou fakt někdy divný :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak budem bojovat dál...a možná to vyjde příště...zas máš fakt pěkně uklizeno :confused:
23. srp 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek jojo, mýho dědu strkali normálně do elektrický trouby...a jakej to byl štramák...neboj, dneska už dokážou zázraky, kamarádce vypiplali v Podolí kloučka narozeného v 25 tt...a je v pohodě..
23. srp 2013 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek Tááák se mi líbíš :grinning: :grinning: :grinning: Nastartuj to nejpozitivnější myšlenky a vše bude v pohodičce, uvidíš...
Ještě nám tu budeš psát, jak to jde z mimísků hlava kolem :grinning: :grinning: :grinning:
Všechno bude dobrý, musíš tomu věřit :wink:
23. srp 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaka17 Jasná akce :slight_smile: Hele, vnoučátka supr, ale Tebe vidím jako maminu :slight_smile:
Určitě zabojujem a sladký finish příjde...Počkej, až si tu za pár měsíců budem stěžovat, že máme zácpu, že nás bolí prsa a záda, že už si přejeme, aby byl prcek venku :grinning: :grinning: :grinning:
Ty ještě nic nevzdávej, jsi bojovnice a pokud se nezadaří tentokrát, tak na další pokus stopro...
Budem bojovat, MY to nevzdáme, žádná z nás!!! :slight_smile:
23. srp 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně - ja dnes migréna hruuza a zácpa uz mesic....
23. srp 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Já měla také ze začátku zácpu...Měla jsem slabého ducha a různé příznaky, ty začaly odcházet a duch také...Dnes to potvrdila MS. Migréna, ta už od včera, ještě včera jsem si brala paralen, kdybych náhodou těhu byla, dnes už jsem si vzala ibáč, to je zaručená jistota...
Tak si jdi lehnout, ať se nemusíš zbytečně cpát ani paralenem...Hajni si, zhasni, zavolej si mužíčka, ať ti tlumeným hlasem něco hezkého povídá a hladí miminka :slight_smile:
23. srp 2013 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monyna83 to me mrzí... Chjo...myslím na tebe...mas další pokus?
24. srp 2013 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek