• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

27. října 2017 
autor
@hhani já ti je hhani přímo nascanuju aby jsi viděla rozdíl ju? Zítra
28. srp 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hhani Při stimulaci před IVF užíváme kombinované podání 2 typů přípravků. Jeden (analog GnRH) "vypíná" vlastní hormonální řízení, druhý (gonadotropiny) na vypnutém terénu stimuluje činnost vaječníků.
Rozdíl mezi dlouhým a krátkým stimulačním protokolem je v různé časové kombinaci apliakce těchto dvou přípravků.
Nedá se říci, že by některý z protokolů byl jednoznačně účinnější. Každý má svá pro i proti.
28. srp 2013 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hhani tady je to dost přehledně - v mém věku a po tolika pokusech mám jasně krátký protokol(a po zkušenostech z minula) http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4
28. srp 2013 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , zdravím a doufám, že to všechno nějak poplatíme, pro nás je to taky poslední pokus, i vzhledem k věku...
@janice_opice ahoj Jani, snad se konečně dočkáš, budeme tu podporovat jak jen to půjde.. :grinning: :grinning:
@hhani a @petulak zase se tu sejde dobrá parta, to by bylo, aby se nezadařilo...
28. srp 2013 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky tak zítra jdu na ten UTZ tak jsem zvědavá jak fostimon zabral a kolik bude folíku :wink:
28. srp 2013 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kockacz Ahoj,držím palce aby to klaplo. :wink: Já začínám stimulovat dneska. Také budeme mít PGS metodou aCGH,takže embryjka mují dojít do stadia hatchující blastocysty a pak z něho odebero buňky na vyšetření všech chromozomů. :slight_smile:
28. srp 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nějak vás nezvládám dočítat. Všem Vám tady moc přeji aby to konečně vyšlo a všechny jste se dočkaly vytoužených //.
Dneska mi dorazila MS tak jdu do boje na náš poslední 4 pokus. Tak mi držte palce ať se na stará kolena konečně nějakého miminka taky dočkám. Zatím jsem pozitivně naladěná a věřím tomu. :slight_smile:
28. srp 2013 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@danaho moooocccc ti držím pěsti!!!!!!!! tfuj tfuj musí to vyjít!!!! :sunglasses:
28. srp 2013 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice děkuju moc. Jak píšeš musí. Od pondělí mám 14 dní dovolenou tak budu na stimulku v klidu. V pondělí jdu poprvé na krev. V Heliosu kontrolují průběžně hladinu hormonů a podle toho upravují hormony. ALe naštěstí nemusím jet 300 km do Brna ,ale můžu jít jen sem k nám do nemocnice do laborky. :slight_smile: Dneska ve 21h bude první včelka Dipherilenu a od zítra budu k tomu připichovat i Menopur. :slight_smile:
28. srp 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 já vlastně ani nemůžu, protože musím počat na to jaký budou testy až se vrátím.. včera jsme se o tom bavili s manželem a říkala jsem, že ani nevím jestli do toho znovu jít chci.... takže uvidíme až se vrátím, protože se určitě věci časem měnit budou.... nechci být bez rodiny
28. srp 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice ono se to asi pak časem změní, ale jsem ráda, že teď funguju normálně. Jsem v pohodě a přitom nejsem, protože stejně po tom dítěti vnitřně toužím. Procházím asi jinou etapou než ty holky co jsou tady.... uvidím co mi řekne Maličková až se vrátím, ale s imunoglobulínama vnitřně smířená zatím nejsem. CO se děje v práci? Pořád blbý?
28. srp 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho moooc přeju ůspěšný pokus...
@coralin vidím to tak, že musíš počkat na inspiraci..já ted´do toho ketu šla s pochybama a nemám z toho do ted´dobrý pocit. Je to všechno hrozně křehký...a pochopitelně ta imunita...uvidíš výsledky..
28. srp 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb No, pokud bych tedy měla OVU i bez Clostíku, tak tento cyklus ne.
Mám být v CARu 12DC, což jsem měla být i minutý měsíc po stimulce Clostíkem. Akorát jsem měla OVU, což tedy znamená, že asi 12DC. Mám asi jinak anovulační cykly a mívám MS po 27-30 dnech.
Tak jsem myslela, že pokud teď, až pojedu v úterý na UTZ, zda nemám cysty po Clostíku a rovnou kontrolu, jestli se mi folík utvořil i bez stimulky, tak bych se s nima mohla rovnou dohodnout na příští OVU, že bych chtěla IUI.

To by asi šlo, né? :sunglasses: :wink:
28. srp 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho To prostě musí vyjít!!!! Je nás tu tolik co společně bojujem už od léta :wink: , poslední téma, kdy jsme byly moc úspěšný nebylo, takže teď to na nás čeká už konečně! Moc nám to všem přeju :wink:
28. srp 2013 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaka17 ahojky musi se nam uz vsem zadarit.. :slight_smile: jsem ted docela natesena tak uvidime :slight_smile: budeme si navzajem drzet pesticky..
28. srp 2013 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martas14 No ty jsi beruška, takovej román a samé porozumnění - moc děkuji i za kámošku, vyřídím :grinning: :grinning: :grinning:
Jo, tak to máš svatou pravdu, z původní 8hodinové ranní směny jsem si udělala pružnou pracovní dobu. Jsem tam spíš dýl, než standartní pracovní fond. Je to tak, práce mě hrozně baví a co doma? Naklizeno mám, tak jsem radši v práci. Manžel má taky pružnou pracovní dobu, takže není kam spěchat...Je teda fakt, že jsem v práci skoro jako doma. Ač jsme gigant, tak tam máme domácí prostředí...Jo, práce mě baví a dost dobře si to neumím život bez mé práce představit. Ale pokud by to bylo pro mimi, klidně jim na 3 roky zamávám. Je tedy pravda, že jsem se přestěhovala do největší kanceláře v celém baráku s tím, že se chci po mateřské vrátit. Řída mi řekla, že se stěhováním do největší kanceláře souhlasí, protože už na té obrovské ploše živě vidí: Přebalovací pult, postýlku, ohrádku, dětský koutek, pračku a sušičku... :grinning: :grinning: :grinning: Takže asi tak z mé práce :sunglasses:
Jinak, máš naprostou pravdu, do CAR jezdíš, protože jsi zoufalá, vyhledáš odbornou pomoc a když už máš pocit, že Ti někdo konečně pomůže, poradí, porozumí a Ty se Dr. naprosto oddáš, tak příjde ťafka...
No, už to neřeším, až v úterý na místě, podle reakce Dr.
Já vím, že IUI není taková šance, ale já si prostě nějak vnitřně myslím, že máme problém někde na cestě. A když už se ta cesta povede, tak není síla se zakousnout...Nebo nevím, prostě to tak nějak vnitřně tuším.
Vezmi si, že se skoro 6 let nechráníme, styk máme pravidelný, že by se to nikdy nepovedlo? Jsme oba v pořádku a manža má hodně a silné spermie. A nebo, já ho odpuzuju...
To by ale zjistili z odběru hlenu a spermií po styku, před vyšetření, před IUI. Teď na tom byla @Marke.

No, uvidím v úterý, pokud neotěhotním do konce prosince, asi bych chtěla jít do IVF. :slight_smile:
28. srp 2013 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkafel :slight_smile: Tohle máme za sebou, všechna vyšetření jsou OK, včetně imunologie. Já jsem na podporu vytvoření a růstu foliků dostala Clostík, 2xdenně, zabral perfektně. Doktorka mi ani pregnyl nepíchla.
Takže pak hormony jen na udržení...No nevím, měsíce běží a já nevím, jestli není IUI zbytečně další promeškaný cyklus, kdy se můžem už připravovat Ina VF. Ale zas na druhou stranu, kdyby mi mělo pomoci jen IUI, protože nemáme žádný problém...
Nevím, jsem na vážkách... :confused:
28. srp 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 skype nemám :frowning2: hele urcite - nech si dvě - je to logicke ze se zvyšují šance, i když teda ne dvojnásobně ale určitě jo :slight_smile: ja jsem dobrý příklad :slight_smile:))
28. srp 2013 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 nejsem, jsem z Děčína
29. srp 2013 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 tak to je dobrý, tak bych šla do ivf, tam je podle mě větší šance, hlavně když jste oba zdravý víš
29. srp 2013 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 Ahojky držím palce aby to vyšlo. :slight_smile: A chci se zeptat,ty chodíš do Heliosu?
29. srp 2013 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Dobré ránko Janinko, ty jo tak to se to pěkně blíží co? Těším se s tebou na ty //, který tam zůstanou 9 měsíců :grinning: . Tolik bych ti to přála holka :wink: . Vyjde to těš se :grinning:
29. srp 2013 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Já už mám snažení za sebou, teda tenhle měsí :grinning: , tak teď čekám jestli ta nejšikovnější spermie našla to vajucho :grinning: . No uvidíme.....Teď už ten sex máme zase pro radost :grinning: :grinning: :grinning: .
29. srp 2013 v 08:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho nn nechodim do heliosu...jej nho pry chvali..ja chodim k apolinari :slight_smile:
29. srp 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nechystate se nektera na nakupy??V Praze??
29. srp 2013 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 aha, já totiž do Heliosu jezdím. Po 2 IVF jsem změnila CAR a teď jezdíme tam. Sice mi 3 IVF u nich nevyšlo,ale našla se příčina a to je to co jsem chtěla vědět. Teď tam stimuluju na poslední 4 pokus. :slight_smile:
29. srp 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho jakou mas pricinu jestli se muzu zeptat???
29. srp 2013 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 sice mám endometriozu,ale jsem 2,5 roku po operaci a mám neprůchozí jeden vejcovod.. Přítel horší morfologii spermia,ale jinak jsme o.k. u nás se našel problém v genetice embryí. I když oba máme genetiku v pořádku. Možná to byla náhoda,ale prý to je nestandartní chyba. Takže my potřebujeme najít to jedno zdravé embryjko. V minulém CAR nám PGD nechtěli udělat i když jsem měla za sebou 2 IVF, KET, potrat a biochemické těhotenství a navíc jsem už starší. Tak jsme šli jinam a nelitujeme. v Heliosu jsme moc spokojení. :slight_smile:
29. srp 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaho taqk ja mam take jen genetiku a pritel take a imuno ale jine vysetreni nemame.. jo spermiogram a hormony pritel i ja.. pritel na hormony bere prasky ma nizke hodnoty... ale me se nikdy nechytlo ... ani biochemicke ,potrat ,nic... takze si myslim ze to bylo stresem nebo nekvalitnima embryema,protoze jsem mela tolik vajicek... tak ted zavedeme dve kdyz budou a uvidime
29. srp 2013 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 a ty jdeš teď na kolikáté IVF? Bylo by dobrý kdyby jste si tu imunologii nechali udělat,jestli třeba nemáš alergii na sperma nebo na embryo. A nebo to bude v pořádku a bdueš vědět,že v tom problém není. :slight_smile:
29. srp 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek