• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

26. května 2017 
Dobré ráno,kočenky... :grinning:
20. bře 2014 v 06:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim vas zeny :wink:
20. bře 2014 v 06:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm čau čičinko :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2014 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobre rano ;)
20. bře 2014 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ten nas kocour to je blazen :slight_smile:)))))
20. bře 2014 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky dobré ráno ....dneska jsem vstala nějak brzo ...už jsem nemohla zabrat a začínám mít hlad :slight_smile: jen nevím co k snídani :angry: ...že by palačinky?

@janice_opice - medvídek se líbil i manželovi ...je super fakt dík
20. bře 2014 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb je tak to pani bude rada :slight_smile:)) zitra ji dam.pwnizky a reknu ji to :slight_smile:
20. bře 2014 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice
@kamisb
@beryltm Ahojky...já mám taky hlad...jsem vzhůru od pěti a snídala jsem asi v půl šestý..protože prášek jsem si vzala už ve 4,když jsem se probudila :grinning: :grinning: :grinning: Ale už jíst nebudu...o půl desátý jdu k zubaři....vrrrr...drhla jsem zuby jak pominutá....ale určo mi je nepochválí :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2014 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl me furt berou tu zuby a zada kuaaa to je des pro cloveka jako ja byt takhle nemozna :grinning:...ja zese jedu na 11 na prezuti auta
20. bře 2014 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice to je hnus velebnosti :grinning: :grinning: :grinning: Já už pomalu nemůžu vstát ze sedu...děs..záda a kostrč..ale jinak o.k....až na ty opuchlý nohy..jsou furt stejný..ne že by splaskly přes noc.....
20. bře 2014 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no a počkej až bude vedro:grinning:
20. bře 2014 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty otoky jsou bbý, je na to vubec něco ...nebo se to musí vydržet?
já jak mi jednou natekly tak jsem zjistila, že jsem měla blbý ponožky ...tak u mě zatím dobrý.

Palačinky jsou v bříšku :slight_smile:
20. bře 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl
@kamisb 3. Otoky v těhotenství
Mírné otoky v těhotenství (hlavně kolem kotníků) jsou běžným nálezem. Podkladem tohoto stavu je:

jednak zvýšená spotřeba bílkovin v těhotenství - část na výstavbu plodu,
ztráty bílkovin močí, které se oproti netěhotnému organizmu lehce zvětšují
při nedostatečném příjmu tuků a cukrů dochází i k rozkládání bílkovin za účelem získání energie
dále se ve vyšších týdnech gravidity přidává mechanické působení zvětšené dělohy, která tlačí na dolní dutou žílu vedoucí krev z dolních končetin zpět k srdci; snížení návratu krve pak může podpořit tvorbu otoků
4. Výrazné symetrické otoky, co dělat, léčba
Pokud jsou přítomny výrazné symetrické otoky je vždy nutno myslet na specifické onemocnění těhotných - preeklampsii. Projevuje se kromě otoků, ještě zvýšenými ztrátami bílkovin v moči a zvýšením krevního tlaku. Toto onemocnění se manifestuje po 20. týdnu gravidity. Může vzniknou náhle nebo i pozvolna. S preeklampsií je možné se setkat u dosud zdravé ženy, někdy tzv. nasedá na již přítomnou hypertenzi (zvýšení tlaku).

Těhotná s preeklampsií musí být pečlivě vyšetřena (optimálně za hospitalizace, tedy pobytu v porodnici) - laboratorně, sledováním tlaku opakovaně během dne, intenzivním monitorováním plodu (záznamem srdeční frekvence kardiotokograficky a ultrazvukovým vyšetřením velikosti plodu, množství plodové vody a průtokových rychlostí v některých cévách).

K léčbě využíváme kombinace preparátů snižujících krevní tlak a magnezia, které působí jako prevence křečové pohotovosti. Podle daného stavu se pak rozhoduje o plánování porodu - vždy ale do termínu (předchází se tak možnému zhoršení funkce placenty a zásobení plodu živinami). Při akutním - plod nebo matku ohrožujícím - stavu přistupujeme k císařskému řezu, jinak je možno rodit vaginálně.

5. Jednostranné otoky, co dělat, léčba
Nejčastější příčinou jednostranných otoků je zánět nebo uzávěr žil dolních končetin. Je nutno pamatovat na to, že těhotenství je stav predisponující k vyšší srážlivosti krve.

Proto pokud se jednostranný otok končetiny objeví (často v kombinaci se zarudnutím a bolestí v případě zánětu žíly, nebo pouze bolestivostí a výrazným zduřením při uzávěru žil), je vždy nutno vyhledat lékaře.

Pokud se jedná o povrchový zánět, léčbou je místní aplikace protizánětlivých látek a celkové podání léků posilujících žilní stěnu s adekvátní rehabilitací. V případě uzávěru hlubokého systému žil (potvrzen je vždy ultrazvukově měřením průtoků v dané oblasti), je nutno podávat léky ředící krev, klidový režim, bandáže. Pouze ve výjimečných případech je nutná chirurgická intervence s odstraněním trombu (sraženiny). Pokud došlo v graviditě k trombóze, porod se opět plánuje do termínu (stanoveného podle poslední menstruace nebo ultrazvukového vyšetření ve 12. týdnu) - většinou mezi 38. a 40. týdnem gravidity. S přibývající délkou těhotenství je totiž při takovémto základním onemocnění nutné myslet také na možné vyšší riziko nedostatečnosti placentární funkce, která může ohrozit plod.

6. Jak stavům s otoky předcházet?
Žena v těhotenství by měla dodržovat dostatečný příjem tekutin (předchází tím i trombotickým poruchám), dále plnohodnotnou stravu s dostatečným přísunem bílkovin a pohyb.

Večer je vhodný odpočinek nohou, ve vyvýšené poloze, koupel chladnou vodou a masáž od konečků prstů k tříslům na podporu krevního oběhu a žilního návratu jako prevence křečových žil.

7. Co dělat, když zjistím otoky?
Sledování otoků je prováděno vždy při každé návštěvě v těhotenské poradně a zapisuje se do těhotenské průkazky. Pokud dojde náhle k prudkému jedno- či oboustrannému zhoršení otoků, je vhodné navštívit lékaře i mimo tyto kontroly.
20. bře 2014 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky pozdravuje vás Jaka17 :wink:
20. bře 2014 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - vyřiď, že taky moc a moc zdravím a že na ní myslím.
20. bře 2014 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm - ahoj, tak jak to s Tebou dneska vypadá?
20. bře 2014 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb jj ona nás čte občas když má čas..ted se chystají s manžílkem za sluníčkem :slight_smile:))
20. bře 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb lezim odpocivam a moflim se aby bylo vsechno v poradku. :frowning2:
20. bře 2014 ve 12:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no právě.... :frowning2:
20. bře 2014 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb palačinky mňam....no,já je mám furt i bez ponožek...ale tak jako nevím no.... :wink:
20. bře 2014 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice taky moc pozdravuj...jsem si kolikrát říkala,že napíšu....ale vlastně nevím co....ať si holka letos jede na nějakou moc pěknou dovolenou... :wink:
20. bře 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl jojo jedou, je už v pohodě:slight_smile:
20. bře 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl
@kamisb jdu se holky obrnit jdu reklamovat auto...ty foe to mi scházelo
20. bře 2014 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - hihi jsem si nejdřív říkala co mají palačinky společnýho s ponožkama, ale pak mi to došlo :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2014 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice to je dobře..... :wink: :wink: :wink: Já ji vidím....kolikrát koukám,že je aktivní totiž :grinning: :grinning: :grinning: Koupila jsem si dvoje krásný botičky....jen za cca 1150,- masakr...Alpinpro sandálky a tenisky....Kočíí..tak myslíš,že si mám zavolat,jestli se s těma nohama mám stavit na gyndu...
@janice_opice - reklamovat auto? copak se stalo ...tak pevný nervy
@janice_opice ježíššš???Proč???Co máš s autem????Já ho nemám a mám svatej klid... :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2014 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl radši je lepší se zeptat ..i kdyby ti měli říct, že je to v pohodě ..zavolej si tam ...
@muddledgirl - no jestli jdeš až za dlouho, tak za zavolání nic nedáš.
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek