• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

27. března 2017 
autor
@muddledgirl no ja doted dobry a dneska skoro celej d3n a mam.picit, zw to bude zase az do porodu furt
9. dub 2014 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice fujky...ani nevím,jestli jsem psala,že u nás v červencovkách je už jedno miminko na světě..má 490 g a statečně se drží....
9. dub 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl ty brdo v kolikatym tydnu?
9. dub 2014 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice 27 tt....jenže holčina měla help syndrom..tak miminko muselo ven..bylo o 3 týdny menší..protože její doktor jí nedělal ultrazvuky a tak..no děs..pak byla jednou v nemocnici a na pohotovosti...tam jí jen nabrali krev a měla zvýšený jaterní hodnoty...a oni jí normálně pustili domů..že to má pak vyřešit na gyndě...
9. dub 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice v tý nemocnici byla.protože měla děsný bolesti a zvracení..tím se mimo jiné hlep syndrom pozná...
9. dub 2014 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl ty fole chudera :((a co velkej ultrazvuk? nektery doktory bych nakopala do zadku :(
9. dub 2014 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl ja si musim.precist co to je ani to poradne nevim
9. dub 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice :frowning2: :frowning2: :frowning2: je hrozně statečná..měla akutního císaře no...Tak v tý době to mohlo bejt dobrý ještě no..ale děs...Komplikace preeklampsie
Komplikací preeklampsie jsou eklampsie, DIC, HELLP syndrom. O eklampsii již bylo pojednáno. Diseminovaná intravaskulární koagulopatie (DIC) je život ohrožující stav. Je to rozvrat hemostázy, který může vznikat jako důsledek různých stavů jako je sepse, velké krvácení, odlučování placenty, embolie plodovou vodou a v neposlední řadě i na podkladě eklampsie. Dochází k patologické aktivaci vnitřního faktoru, který aktivuje protrombogenní mechanismy. Dojde k tvorbě trombů v malých cévách. To se děje v prvním stádiu, které se většinou nijak neprojevuje. Dále však nastane vyčerpání krevních destiček, koagulačních faktorů a dojde postupně k nekontrolova­telnému krvácení. Pokud se zahájí včas léčba, dá se stav vyléčit. Spotřebuje se na to velké množství krve, heparinu a dalších látek, ale nemocná se vyléčí. Záleží na celkovém stavu těhotné a v jakém stádiu DIC se s léčbou začalo.

Zkratka HELLP znamená hemolytickou anémii, elevaci jaterních testů, snížený počet krevních destiček. Je to syndrom, který může, ale nemusí nasedat na preeklampsii. Vzniká na podobném podkladě jako preeklampsie. Zpravidla se objeví v druhém nebo třetím trimestru gravidity. V České republice se ročně vyskytne asi pět případů na tisíc porodů. Hlavním příznakem je epigastrická bolest, dále jsou to nevolnost, zvracení, bolest hlavy, hypertenze, bílkovina v moči. Syndrom se léčí podobně jako preeklampsie, podle dalších příznaků se pak léčba doplňuje.

Těhotenství se u HELLP syndromu zpravidla ukončuje avšak ne za tak dramatických okolností jako u eklampsie. Většinou se ještě stihnou podat kortikoidy kvůli zrání plic plodu. Plod se může porodit přirozenou cestou.
9. dub 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl chudera tak jim obema a hlavne chlapeckovi drzim palce a doktora odstrelit:-/
9. dub 2014 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jsi hodná....my na ni furt myslíme...to víš....no....doktora odstřelit ano...nechápu jak v dnešní době..doktor nemůže dělat utz.......budeme klidný až budem aspoň v 36 tt,viď? :wink:
9. dub 2014 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no přesně debil prostě okamžitě odebrat licenci!!! :angry: jojo lepší to bude už na konci 34 tt kdy maj mimouškové dozrálé plíce,ale po tom 36 tt to bude určo lepší
9. dub 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice hm..u nás když se miminko narodí do 35tt...tak se vozí do HK...a bez maminky...to bych nechtěla no...
9. dub 2014 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice je to čurin mičurin...odebrat licenci...to teda joo..
9. dub 2014 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no tak to je jasný..já mám Motol za prdelí,ale už kolem toho 34 tt mají hotové plíce a to je velký plus....tlačim kalendář očima......každej den u maminky v bříšku se počítá!!! to j hrůza jak to může být nejkrásnější období ženy,když máme furt strach..hlavně teda my co máme ty děti fakt vymodlený
9. dub 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl a ted z veselejšího soudku..můj manžel musí poslední měsíc působit na lidi kolem jako totální úchyl :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice viď....já byla v klidu..no ale pak slyším příběhy co se děje...a víš jak no...modlíš se...aby tam to děťátko vydrželo conejdýl....

Dnes mi říkala známá,že když je těhu cukrovka,tak že se rodí v HK..tak chyběl by mi můj miláček,ale příbuzný by snad za mnou přišly no....a zas tam maj lepší ty inkuboše no...

Prjoč jako úchyl???
9. dub 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl protože sleduje malý holčičky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl dneska jsme byli v Lidlu a tam byla třletá treperenda ale suprácká....chodila po krámě zpívala...vynechávala některý písenka o to to bylo srandovnější..byla tam s babičkou a byla děsně roztomila a manžel se chechtala mohl na ní oči nechat :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2014 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@janice_opice tak jsem se dala do řeči s babičkou kolik jí jako je, že je šikulka a ona, že je to děsnej ďáblík(co bylo vidět), že neposedí a furt brebntí a před mym obřim mužem se styděla a schovávala za babičku :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@muddledgirl Báábííííí baabííííí já by těla koiííí aíčky :grinning: :grinning: jo kočičí jazýčky ,ale pak nebudeš obědvat turejži..ajeee jooo budu papáát celooouuuuu :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice :grinning: :grinning: :grinning: to je hezký..... :wink: :wink: :wink:
9. dub 2014 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl jo byla děsně roztomilá a taková správná treperenda:slight_smile:) a manžel ted sleduje,když někde jsme tak děti v kočárkách a tak a halvně holčičky a kouká co ho čeká-.... :grinning:
9. dub 2014 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martas14 Ahoj Marti, ty už jsi v procesu?
9. dub 2014 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl to je debil ten doktor.dat mu provaz je malo :frowning2: at se hlavne drzej.teda o tri tydny mensi to uz je hodne.toto bezjistili driv? Uplne me mrazi.
@janice_opice uplne tveho muze chapu ja se ted furt ptam po chlapeckach :wink: ta holcicka musela byt k sezrani :sweat_smile:
10. dub 2014 v 07:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :wink: , jak se máte matky? :wink: . Já jsem nevydržela a testla jsem :dizzy_face: . Jsou tam // :wink: . ale uvidíme v so jestli hezky zesílí. Je hezky vidět, ale silná jako ta testovací fakt není :grinning: . Tak snad to není pregnyl :wink: . Každopádně v po na krev.
10. dub 2014 v 08:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pavlina1976 no to je peckaaa.mooc gratuluji.pregnyl to urco neni :wink:
10. dub 2014 v 08:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm :grinning: . Děkuju, jj až uvidím srdíčko na utz, pak se budu radovat na 100% :wink:
10. dub 2014 v 08:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina1976 tomu naprosto rozumim.budou to nervy cele tehotenstvi ale musime verit ze to s mrnouskama zvladnene :wink:
10. dub 2014 v 08:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beryltm Jsem docela zvědavá na to hcg, nechala jsem si dva prďolky tak jsem docela zvědavá na tu hodnotu no :wink: . Já vím, že se to z toho nedá přesně říct, ale určitý ukazatel to je :wink:
10. dub 2014 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek