• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
@monyna83 no já zvládnu sice o trochu víc, ale když se rozparádím, tak věř, že by ses pobavila taky protože pak strááášně kecám, řehtám se, že bych málem odklopila hlavu, máchám rukama, tančím a celkově dělám další hrozné věci :grinning: :grinning:
Jo jo z jihu ještě víc než Zlín, kousek od Pálavy ....tady se jezdí zas jednou za rok ten Agrotec Petronas rally Hustopeče, tak se jdem kuknout a dokonce i v posteli když jdu spát, tak ještě slyším burácení motorů, když dojždí etapu před půlnocí.....jinak nás spíš berou motorky
5. zář 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice no tak já se tvému mužíkovi ani nedivím, mě by přímo trefil šlak :grinning: , já bych doma nesnesla nic co není chlupaté a má čtyři nohy (teda kromě myší) :sweat_smile:
5. zář 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sasanka033 no a ty děvče rozhodně někam val ať tě pořádně proklepnou, když tě to tak pobolívá.....je jedno jestli ke starému nebo novému, když je to akutní, tak mají povinnost pomoct ti všichni, aspoň to tak slibují -))
5. zář 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani Mě také, prosím, prosím...Ať vím, nač se připravit :unamused:
5. zář 2013 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 Teda teta, koukej mastit na vyšetření...Teď musíš být fit!
Já od puberty trpím kvasinkama... Dr. mě vždy přeléčit nějakými čípky a další měsíc jsem to měla a mám znovu...Už to neřeší..V CAR jsem to říkala a bylo mi řečeno, že to ničemu nevadí...
Takže u mě sledovat změnu hlenu ani nejde, jelikož je pořád stejný...Můj Dr. říkal, že je to chronické :unamused:
5. zář 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martas14 Tak to je škoda, takovou veselou kopu bychom mezi sebou určitě uvítaly :grinning:
Jo, jo, Hustopeče...Ty se jedou první, u nás v MB je zase Bohemia rally :sunglasses:
5. zář 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 ja jsem na mykozy, kvasinky, proste sracky :grinning: trpela strasne dlouho a taky v jednom obdobi kazdej mesic, doktorka uz ze me byla zoufala, zkousela na me vsechno. a ejhle - vysadila jsem HA a od ty doby to mam tak jednou za dva roky....nevim cim to je, ale muselo to s tim souviset.
to jako mas kvasinky a nikdo to neresi? to musi preci bejt i neprijemny, kolikrat to svedi tak, ze ti nepomuze ani lezet s nohama do praku a rvat tam led:slight_smile:
5. zář 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani To jsou takoví hajzlové!!! Pardón, že jsem tak sprostá, ale je to nehoráznost... :angry: :angry: :angry:
5. zář 2013 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinac holky, dneska jsem sla po mesici na rehabku, pred tim mesicem jsem zacla cvicit mojzisku. rehablitacni si nechala ukazat kazdej cvik a pochvalila me, ze to cvicim dobre, provedla jen maly korekce a v necem mi udelala jasno. ptala jsem se na tu mobilizaci kostrce, tak mi vysvetlila jak se to dela a u koho se to dela a pro jistotu se mi na ni podivala a mobilizaci nepotrebuju. tak aspon neco:slight_smile:
5. zář 2013 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monyna83 no takze ted jsme obeti a rukojmi statu, kterej takhle umele manipuluju s cenama leku. k posrani. jako jinak trzni ekonomiku jako princip uznavam, ale u leku na ivf naprosto nechapu co je to za lobby, co z toho jako bude stat mit, ze vyrobci snizi cenu leku..??? chapete to nekdo?
5. zář 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky přišla odpověď na mojí otázku ohledně nehrazených léků na stimulaci:

Dobrý den,
ano, od 1.9.2013 se zvýšila úhrada za stimulační léky.
Vždy musí být jeden lék bez doplatku, což je Menogon, ale ten je v současné době není k dispozici v ČR.

Super nehradí a v CR ho neseženeš..fakt kreteni!!!!! :angry:

@monyna83 Pisni mi mail:slight_smile:
5. zář 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani Ale v tom případě musí být k dispozici náhrada, pokud není na českém trhu Menogon.

monika.hrcova@seznam.cz :wink:
5. zář 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani Ale v tom případě musí být k dispozici náhrada, pokud není na českém trhu Menogon.

monika.hrcova@seznam.cz
:wink:
5. zář 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 Já se také rozčílila. Nevím, co z toho stát bude mít, v každém případě pojišťovny ano. Nebudou muset tolik doplácet a nechají to na nás. Jako by nestačila narušená psychika a narůstající počet neplodných párů, ale právě toho oni využívají??? Je to normální byznys s bílým masem!!! Věřím, že kdyby se romky nemnožily jako krysy v kanále a měly doplácet na stimulku, tak by si nikdo ani nedovolil pomyslet na zdražování. A pokud i přesto ano, tak ony by to měly gratis....Ježiš, já jsem tak nasratá!!!!!!
5. zář 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monyna83 No to je,ale jen tenhle a u nás asi jeste dlouho nebude kdostani...jen at pěkně platíme ze svého ..hajzlové!!!!!
5. zář 2013 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 posláno a at to s tebou nesekne... :unamused:
5. zář 2013 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani Děkuji, je to humus...Ale moc nerozumím tomu dávkování...Ještě jsem nikdy nestimulovala, takže nevím, kolik je čeho potřeba. Ale mám v lednici 1Ox menopur(10x prášek a 10x vodička-asi rozpoštědlo)
Dala mi to kamarádka...Expirace 3/2014
5. zář 2013 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 zalezi jak ti to rozepisou..ja mam 1den 3prasky a necele 2 vody na den a potom 2 prasky a 1 vodu dalsi dny..
6. zář 2013 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted jsem si holky, vzpomela na to, co mi říkala moje fyzioterapeutka, kdyz jsem tam chodila kvůli neplodnosti. Pry: NENOSTE PODPATKY!!!! Pry to křiví pánev a pak to nemusí jít.....
6. zář 2013 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baby1984 - v genetu chtějí nový ...už jsme se o tom bavily s MUDr
6. zář 2013 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka - tak super, jen tak dál :grinning:
6. zář 2013 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani A jak dlouho musíš stimulovat? Předpokládám, že asi do // nebo MS a pokud budou //, tak utroš?

Myslím si to dobře?
6. zář 2013 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla krátký protokol - zacal injekcí ELONVA - je to novinka a dokonce to tehdy - 4 mesice zpět - hradila pojišťovna nebo co, proste to bylo zadarmo - pak uz jen jsem si píchla tři injekce sama a bylo.... / kdybych nechtěla uz připravené, tak bych doplacela řádově jen stovky... Zeptejte se na to :slight_smile:
6. zář 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monyna83 nene..pri kratkem stimulujes tak 14 dnu vic ne,jde se na opu a pak tusim se zacina brat utros aby se embryjko po et lepe udrzelo..dlouhy zacinas jeste pred ms...ale vzdy stimulka konci tesne pred opu :slight_smile:
6. zář 2013 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani Jo takhle, předpokádám, že protokol určí lékař. Něco už jsem o tom četla, co je krátký a co dlouhý, ale bylo to psané strašně složitě - samá latina. Mohla bys mi to nějak laicky stručně vysvětlit?
Tedy, proč má někdo dlouhý a někdo krátký? Je to podle závažnosti neplodnosti? Nebo díky době od MS-do UVU?
Musí být i jiná stimulka i před IUI? Tedy, pokud budu na Clostíku?
Já vím, že se ptám asi jako blběnka, ale chci si to ujasnit a začít odkládat korunky, abych věděla, s čím počítat :wink:

Děkuji :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2013 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky :slight_smile: tak jak se míáte dnes ráno:slight_smile: Já se těším na chatu. sezobla jsem svou dnešní dávku léků - si vždycky přijdu jak fetka:slight_smile:))))
Dneska si budu převádět prašule ze spoření abychom měli na IVF, 80 litrů to je fakt hrůza se mi chce brečet jak je to celý postavený na hlavu :frowning2: :frowning2:
Ale co před náma krásný víkend možná poslední takhle pěkný tak je třeba si ho užít!!!!
6. zář 2013 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@pavlaru No já bych si nejdřív zavolala Do CAR a poradila se s nima - já jsem myslela, že na KET se nestimuluje???Mně se bohužel nikdy nepovedl, neměla jsem nikdy mrazáčky tak právě nevím
6. zář 2013 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 me nezabral dlouhý tak dali krátký - a pry starším davají radši krátký, ale nevím proč :slight_smile: každopádně dlouhý byl pro me 5 kg nahoru, břicho jak balon a bolestivá opu....o krátkém jsem vůbec nevěděla :slight_smile:
6. zář 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pidisek Pro většinu starších je lepší krátký, kvůli lepší reakci vaječníků, přeci jen u nás už to není co zamlada:slight_smile:)
6. zář 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 Já měla dvakrát krátký a teď budu mít dlouhý :wink:
6. zář 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek