• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

17. října 2017 
@monyna83 no ber to tak, ze IUI je jako sex, akorat s doktorem :grinning: :grinning: potrebujes k tomu ovulaci a spermie. pokud neovulujes, pak musis stimulovat at uz na IUI nebo treba KET. pokud ovulujes, tak jen partner odevzda spermie a doktor ti je vpravi do delohy. that´s it, bejby:slight_smile:
navic si myslim, ze stimulace ti kvalitni nebo vyzrala vajicka nezajisti. resp. proste ta chemka pracuje s tim, co v tele uz mas. nemyslim si, ze se vytvori kvalitnejsi vajicko proto, ze se cpes klostikem. proste se vytvori takovy, jaky by telo vyprodukovalo i prirozene.
6. zář 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 kdo ti nasadil ten clostik? tvuj gyndar nebo v caru? a to bylo po jednom utz anovulacnim? nebo te sledoval nekdo dyl?
6. zář 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meyryen - nn o MOjžíšovce jsme ještě nemluvily, já byla už 2x těhotná, takže říká, že to asi jen chce hold čas.
Naposledy to bylo loni po IUI, ale konec v 8tt.
1IVF - no 10DC dušík, ale krev negativní, takže buď to byl falešně pozitivní test nebo jsem měla vidiny.

tak teď do 2IVF dáváme velké naděje ...snad se povede ...no uvidíme :slight_smile:

tak hodně štěstí do laparky a hyst... - kam tě poslala?
6. zář 2013 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice
možná se tomu stimulace neříká..,nevím,ale beru prášky a lepím hormon. náplasti ,aby zesílila děložní sliznice ,aby mi dali nanučka do pěřinky =o)
6. zář 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice ahoj Janí - ty peníze jsou fakt hrůza...to viš, stát je potrebuje ma jiný věci - třeba na ty co nechtějí pracovat...nebo ted chtějí dávat finanční příspěvky bezdomovcům...:frowning2: ja podnikám 15 let a jako OSVČ nemáš nárok skoro na nic..... A to platím mesicne socialku skoto 8t...Kdybych nebyla poslední rok zaměstnaná, tak nemám ani nemocenskou ani mateřskou... Ještě, ze pojistovna platí aspoň ty 3, respektive 4 pokusy... Ale i ja priplácela 50 t navrch... Jo a i když budu mít dve, tak rodičák je porad stejnej... A bude to 25 plínek denne, Krabice Nutrilonu stojí 400..... Co říct? :frowning2: porodný zádný.... Takže do porodnice noťas a bude se muset pracovat... Nejsem hrdá na tenhle stát........
7. zář 2013 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 Jo, vím, co je IUI, právě proto nám dávají o 1% vyšší šanci, než při normálním snažení. Ačkoliv, mám prostě někde zakódováno, že to musí být vyšší šance, jelikož spermouši nemusejí urazit tu dlouhou cestu. Takhle je to jako METRO, šup a jsou na místě. Takže pak ať už se snažej a mohlo by to vyjít.

Clostík mi nasadili v CARu, protože při druhé návštěvě, kdy jsem měla jít na UTZ, tak mi byl zjištěn anovulační cyklus. Prostě jsem ho měla začít brát 2-6DC a při následném UTZ jsem měla 5 dominantních folíků...Takže něco na tom určitě je...
Já jsem si právě myslela, že když nemáme žádný problém a v podstatě nám stačí jen Clostík, tak i v případě IVF bych tedy stimulovat nemusela. Nebo proč se tedy stimuluje, když né kvůli vytvoření, dozrání, prasknutí folíku a nabuzení vajíčka k oplodnění? Proč se stimuluje?
7. zář 2013 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83
podle mě se stimuluje aby folikuli narostoli do většího počtu a rozměrů,než při klasické ovu.
Aspoň tak mi to bylo řečeno,když jsem chodila na kontroli během píchání gonalu.
Kontrolovala velikost a počet odpovídající pro odběr.(chtěla min 10fol a velikost tuším 20mm) a jako poslední den před odběrem,pokud je všechno tak jak má být si píchneš ... něco,aby folikuli nepraskli.

Občas už se v tom ztrácím,informací moc a pak z toho udělám občas jinou/novou informaci :sunglasses: :grinning: :sweat_smile:
ale to je fuk,hlavně ať v tom lítáme //
7. zář 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monyna83 - hm mě teda při IUI říkala MUDr že je šance kolem 16 % ...a př domácím snažení píší kolem 8 %.
Takže mi to přijde že se šance malinko zvyšuje, kor jestli Ty jsi ještě úplně v pořádku tak šance bude jistě větší.
Tak uvidíš ..pokud jste fakt v pohodě a moc Tě netlačí čas (věk) tak bych asi nějaký to IUI absolvovala ...já mám jeden vejcovod neprůchozí a 3IUI se povedlo ...sice to nevydrželo, ale to je jiná ...nemám hodnoty hematologie a imunologie v pořádku, takže pokud ty jsi v pohodě tak šance bude vyší uvidíš.
7. zář 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 tak sas uz na vse odpovedela....se omlouvam,ale nebyla jse tady :frowning2:
7. zář 2013 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
!!!!!!!!!!!
Holky potrebuju poradit..
Pocita se transfer,v pripade,ze se embryo chytne a zustane,jako 1 den tehotenstvi?Asi blba otazka,ale potrebuji to vedet 100% kvuli praci.Chci k poslednimu zari dat vypoved a nechci prijit o materskou kdyby to vyslo...
DEKUJU :slight_smile:
7. zář 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 před ivf stimulovat musíš - musí se vytvořit hodně vajíček, aby bylo z čeho brát - někdy je jich i přes 20 a vydrží jen pár - ještě jsem neslyšela, ze by před ivf , před opu nikdo nestimuloval.. Jedině nativ, ale to uz neni klasické ivf, pokud se bavíme o cyklech klasického ivf....
7. zář 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hhani - normálně se počítá 1den ...1DC ...někdy ale počítají lékaři týdne těhotenství den transferu + 2 týdny.
ale spíš počítej 1DC ...a mateřská se snad počítá z výplaty za poslední rok ne? I když kamarádka mi trvdila, že z posledních 3 měsíců. Takže i kdyby jsi skončila tak by jsi o ní přijit neměla ne? Ale snad tu je někdo kdo v tom dělá a poradí víc.
7. zář 2013 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no to jsem si taky myslela,ale pokud bych otehotnela den po skonceni prac.pomeru tak na ni nemam narok i ldyz jsem v ochranne lhute, na tehotenstvi se to nevztahuje.Ale pokud bych mela tehotenstvi od posl. dne v praci tak jeste ano.Jinak uz jsem neco zjistila tak snad to bude ok...moc dekuju :slight_smile:
7. zář 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. zář 2013 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb takze kdyz ted18 dorazi mrcha zacnu stimulovat a jeste v zari bude transfer tak to mam v poho ..chapu to dobre?
7. zář 2013 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani - jj myslím si že jo. Alespoň to tak chápu, ale je mi divný, že by se to na to nevztahovalo. Ale nevím.
7. zář 2013 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ja uz jsem z toho pitoma ..kouknes tady a pisnes mi jak to chapes prosim :slight_smile:
m.finexpert.e15.cz/kdo-ma-a-nema-narok-na-materskou/?textart=1
7. zář 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani - no jestli to dobře chápu tak musíš prostě platit pojištění - to znamená buď být zaměstnaná nebo pracovat na živnosťák a platit si pojistku sama. Ale pozor mateřká začíná maximálně 8týdnů před porodem.
Takže pokud teď teda dáš výpověď a otěhotníš tak by to chtělo si rychle najít novou práci...protože na mateřskou by jsi nastoupila až někdy za 32týdnl od početí a to je nějakých 224 ...a to by jsi nejspíš podle toho co jsi mi poslala na ní nárok neměla. Takže pokud nemáš jinou práci dohodnutou tak bych spíš při zjištění těhu šla na rizikovku, protože mateřská se pak počítá z plného platu ...ale zase za poslední dna roky musíš mít těch 270 dní odpracovaných.

ale zkus se ještě zeptat odborníka ...teď nevím ale sas ne je před HR ne?
7. zář 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no tak ja v 35 letech a po ivf bych sla urcite okamzite na rizikovy...ty jo no pockam jestli mi neco pisne @sasanka033 ...i tak moc diky :wink:
7. zář 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani a výpověď chceš dávat proč?

no mě doma taky do rizikovýho nutí, za týden mi bude 35, dva "potraty" ...ale já bych raději nějakou dobu do práce chodila než se doma furt hlídala a panikařila ...ale uvidím no ....co a jak bude.
7. zář 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb mam narocnou praci..cely den na nohou 14 hod.denne,volna pomálu,na nohou a lidi co te total vyšťavi..hledam i novou pokud to nevyjde abych hned mohla nastoupit..
delam to uz 14 let a uz to psychicky moc nedavam a chci na ten pokus byt na tom lip...
7. zář 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani - tak to jo, ale to bych fakt přinesla neschopenku a hledala u toho ...jinak to z těma penězma (mateřskou) asi nedopadne.

to já mám vlastně klídeček ...ale musím vstávat v půl 6...a pak ještě hodinu cesty do Prahy ..kde dělám tak od 7:10...ale žádný nervy a stres.
7. zář 2013 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak ten muj sef vsechno vi takze s tim i pocita...to se nekdo ma mit klidecek :slight_smile:
7. zář 2013 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani - jj u nás v práci to taky ví, a prý se případný první 3 měsíce nějak udělají, pak bych tak do 25tt chtěla být normálně v práci a pak už na rizikovku ..stejně mě straší že tak od 32tt bude v nemocnici. Jé kež bych už tohle musela řešit, ale jednou se všechny dočkáme ;)
7. zář 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb to joooo uz aby to bylo :slight_smile:
7. zář 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani - jj taky už mám pocit, že čekám nějak moc dlouho. Ale ono to jednou přijde, doufám, že říjen bude úspěšný.
Už dvakrát se v říjnu zadařilo, tak snad ted taky a už to konečně bude mít i šťastný konec :wink:
7. zář 2013 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Holky tak na seznamu je clanek o srazu deti ze zkumavkyv z Iscare.ty komentare od lidi?pod tim clankem to se mi chce blejt velebnosti.a erudovany nazor nepruchodne vajecniky me fakt dostal.chtela bych nepruchodny vajecnik videt
7. zář 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - super opravdu úžasné komentáře ...hold kdo si nezažije taK ať srží ústa ....ale zase na druhou stranu většinou mi přijde že do těhlech debat píše fakt "výběrová elita" co rozum nikdy neměla ....
7. zář 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,
Tento měsíc- to stíhám,pro ostatní co čekáte je tato skupina datována (žáří-listopad),takže se to už MUSÍ povést,já se přesouvat na další termín nehodlám,tak doufám,že moje tělo mě už nezradí!!
Pak založíme // skupinu =0)

Zkumavka nezkumavka,lidi co si štrejchnou a jsou hned v tom nikdy nepochopí vymodlený dítko,jestli cesta k němu byla takové nebo taková,no a co.Toho snad budem milovat míň nebo.co,spíše viiic a budem mu snášet modrý z nebe.

Já vím jistě,že po // zůstávám doma,už to riskovat nebudu,takže rizikový to jistí.Sice mi bude po 2 týdnech hrabat,ale s tím ee smířím.
Bude ze mě manželka na plný úvazek.
7. zář 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,chtěla bych se zeptat podstupuji své 1 IVF v pondělí bude druhý kontrolní ultrazvuk před OPU.CHtěla jsem se zeptat možná se zeptám blbě,je vždy v jednom folikulu jen jedno vajíčko ? nebo je možný že jich tam je po stimulaci víc ?
8. zář 2013 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek