• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. července 2017 
autor
@kamisb presne :grinning: jsi pravacka?
25. kvě 2014 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no tak to doma nemám... :frowning2: Koukám teď na videa,jak správně kojit..to je čoveče věda..
25. kvě 2014 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - jj jsem ... ale jak to, že to je jen v těhu? jinak jsou ty nohy v pohodě. Jen teď prostě tu nohu k břichu nedostanu ...levou si dám přes koleno pravý nohy, ale obráceně to nejde :unamused:
25. kvě 2014 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb nevim cece, ale mam presne to samy :grinning:
@muddledgirl neboj to zvladnes :slight_smile: tu techniku si osvojis nemej strach :wink:
25. kvě 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no otekly ale namalovany :grinning:jeste parkrat a uz mu to pujde dokonale :grinning:
25. kvě 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice o.k....ježiš chudinko...Ty je máš fakt nateklý...to já měla hlavně kotníky...ale to mně to asi taky čeká......Ty jo...šikovnej... :wink:
25. kvě 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no ja mam prave ty narty posledni 3 dny a kotniky trochu..ale to fakt jak zacalo to vedro az me brni..pry pomaha sprchovat je studenou a teplou vodou stridave...
25. kvě 2014 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice ježiš..no jo..prý ke konci těhu je to horší.... :frowning2: Tak si to zkusim zapamatovat..ale je pravda,že já ani ty nohy nejsem schopna dávat nahoru..
25. kvě 2014 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice to mě připomnělo,že si chci nalakovat ty mý roztřepeniny....na rukách.. :grinning: :grinning: :grinning:
25. kvě 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice prý jich je tam kolem 10ti. tak uvidíme, podrobnější popis jsem nedostala
25. kvě 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Jani, ale já jsem o Pregnylu nikdy nepsala, protože jsem ho taky nikdy neměla
25. kvě 2014 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jmenuje se to cetrotide a má to být něco jako ovitrielle, alespoň tak mi to vysvětlovali
25. kvě 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@coralin jasný já jse ti jen vysvětlovala že ovitrelle je jako Pregnyl ten asi budeš píchat před OPU, tole je hormon ze skupiny antagonista cetrotide..ten jsem měla skoro pokaždý a flekatá jsem po ně byla taky..ty antagonisté jsou proti prasknutí folíků a prostě ty fleky dělaj a sveděj
25. kvě 2014 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@coralin Příklady:
FSH účinek
Fostimon urinární přípravek
Puregon rekombinantní přípravek
Gonal F rekombinantní přípravek

LH účinek
Ovitrelle rekombinantní přípravek

FSH+LH účinek
Merinonal urinární přípravek
Menogon urinární přípravek
Menopur urinární přípravek vysoce čištěný

HCG
Pregnyl urinární přípravek
Ovitrelle rekombinantní přípravek

Léková forma:
injekce k nitrosvalové nebo podkožní aplikaci, u rekombinatních léků se v poslední době užívají speciální pera k samoaplikaci, podobná jako u inzulínu pro diabetiky

Obvyklé schéma podání:
25 IU až 75 IU denně nebo ob den

Poněkud jiná je situace v rámci IVF programu Základem stimulace jsou opět gonadotropní hormony. Naším cílem je ale řízená hyperstimulace vaječníků. Chceme získat více než jedno vajíčko a následně více než jedno embryo. Toho dosahujeme podáváním gonadotropinů v relativně vysokých dávkách. Při řízené hyperstimulaci není výhodné, aby současně s podáváním gonadotropinů tyto látky vznikaly i běžnou cestou v těle ženy. Jen velmi obtížně by se totiž sladilo jejich společné působení. Proto užíváme ve všech stimulačních protokolech léky, které přirozené uvolňování gonadotropinů v hypofýze blokují. Nazývají se GnRh analoga. GnRh = gonadotrophin hormons releasing hormon, tedy hormon uvolňující gonadotropiny, vzniká za normálních okolností v části mozku nazývané hypothalamus. Při léčbě neužíváme přímo GnRh, ale látky vzniklé určitými úpravami jeho molekuly. Dělíme je na agonisty a antagonisty. Agonisté mají krátce po podání souhlasný účinek s GnRh, tedy zvýší uvolňování gynadotropinů z hypofýzy, posléze pak ale díky svém pevné vazbě receptory hypofýzy zablokují a uvolňování gonadotropinů brání. Agonisty je proto třeba podávat dlouhodobě, aby se uplatnil jejich blokační účinek. Antagonisté mají pouze efekt blokační, lze je proto podat krátkodobě, až v průběhu stimulace samotné.

Léková forma:
spray k nosní aplikaci, injekce k nitrosvalové nebo podkožní aplikaci, depotní injekce s dlouhodobým účinkem k podkožní aplikaci

Příklady:
agonisté
Synarel nosní spray
Zoladex depotní injekce
Decapeptyl podkožní injekce
Decapeptyl depot depotní injekce

antagonisté
Orgalutran podkožní injekce
Cetrotide podkožní injekce, depotní podkožní injekce
25. kvě 2014 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@coralin cetrotide a ovitrelle je něco jinýho:slight_smile: ale halvně, že to zabere :wink: tak držím palce
25. kvě 2014 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@muddledgirl ty já nelakuju jen ted nechávám odpočívat po těch glovkách takže natírám kůžičku a pliuju a lestim pilníkem lestícím :slight_smile:
25. kvě 2014 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice já mám na lakování závislost..to víš..poprvé jsem lakovala nehty ve 2. třídě... :grinning: :grinning: :grinning: Já měla akrylky a točilo mě,jak to rychle roste a prostě mě to vadilo na nehtech...Pilník se mi zlomi...tak jsem se nas...a vyhodila..musím zítra koupit nový.. :grinning: :grinning: :grinning:
25. kvě 2014 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl jééé taky se mi zlomil sklenenák:grinning: ale koupila jsem si u vietkongů jetě dva maj je tam za pár šupů :grinning:
25. kvě 2014 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice hihi..tak byl od nich a zrovna ten co jsem měla převážně růžový a stál za prd...skoro s ním nešlo pilovat....
25. kvě 2014 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no 12 Kč to víš co bys chtěla:grinning:
25. kvě 2014 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice tak nějak... :wink: a už jedu několikátý kousek štrůdlu..a ja ja jajaj :grinning: :grinning: :grinning:
25. kvě 2014 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - to máš pěkně nateklý ty nožky teda ....a jestli brní tak se o tom zmiň doktorovi.
Jinak prý pomáhá kroužit v kotníkku snima a lehce propínat.

dobrou noc ...jdu spát ...jsem dneska nějak k.o.
25. kvě 2014 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb dobrou noc.. :wink:
25. kvě 2014 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no jen když chodim tak mě brn prej je to normállní..večer vždycky splasknout a dopo dobrý a odpo zase děs..dobou nooocc
25. kvě 2014 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl taky bych si dala štrůdlík asi ho tento týden taky udělám:slight_smile:
25. kvě 2014 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - mě teda taky trochu natékají, ale takhle hodně ne, ale asi je to prostě normální kor v tomhle počasí.
25. kvě 2014 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - já včera koupila v krámku dortíky s tím želé nahoře ovocný ....ty miluji ....hihi a měla jsem za ty dva dny 3 a ještě takový tu jádrovou čáru či jak se to jmenuje.

no nic, teď už opravdu dobrou noc :slight_smile:
25. kvě 2014 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb no je to normáln a s tim tlakem mym děs běs, ale dá se to...........:slight_smile: mnam dortíky dobrou noc
25. kvě 2014 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no vidíš to a já myslela,že když hodně otékají nohy,že to spíš bývá spojeno s vysokým tlakem a ono né no.. :grinning:
25. kvě 2014 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek