• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

28. listopadu 2016 
@janice_opice mňam..kámoška mi někdy nosí ty skořicový hvězdičky..zítra možná upeču buchtu... :grinning:
28. kvě 2014 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl no jo holka v tý pekárně maj tak krásný věci..hele posledně jsem řekla mladýmu at mi řinese něco slanýho ---myslela jse třeba jako něco se sýrem a slaninou nebo miniizzu víš a víš co mi donesl?? suchej celozrnnej rohlik :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2014 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice děláš dobře..lepší pekárna..než ta moje čoklid nebo zákusek...asi se taky třeba zítra půjdu někam podívat..nebo radši néé..je mi nějak divně od tý doby co jsem snědla čokoládu hihi....suchej celozrnej rohlík..no tak to je masakr... :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2014 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl :grinning: :grinning: no on si přinesl muffina a prej tam nic jinýho slanýho neměli :grinning: :grinning: :grinning: je to mimon :grinning: :grinning: já měla právě k snídani jak jsem se vrátila od doktora, k pozdnímu obědu jsem měla fleky s uzenym a hráškem ze včera:slight_smile:
28. kvě 2014 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@janice_opice muffina..hihi..slanýho..se počůrám....já dnes spala asi víc než hodinu..a šla bych zase..chčije a chčije...ale po vedrech mě to vůbec nevaddí...bylo dusno.....Jo..tchán s tchýni zaplaťpánbu nepřijedou aby mimi nic nechytlo..ještě ušetří..tak co...a hlavně je to dlouhá cesta...no a jinak prosim Tě to očkování přítel podstoupí a já taky až to půjde..jistota je jistota...černý kašel a co? Tetanovku on má..já ji měla před 11-i lety... :wink:
28. kvě 2014 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice ale zase teta tvrdí,že miminka mají přirozenou imunitu po porodu..tak nevím no...jsem tu chytrou knížku nedočetla..
28. kvě 2014 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl no to teda nemaj přirozenou imunitu proto je to šestinedělí a proti černýmu kašli už vůbec ne.-) právě malé miminka jsou náchylné na nemoce tu imunitu si tvoří teprve......proto se říká, že dokud nemá mimčo to základní očkování nemělo by moc mezi lidi..co víš co kdo má...já myslim, že když ti pijedou návštěvy po šestinedělí tak budete spokojení všichni :slight_smile:
Co se týče toho černého kašle tak oni maj různé vakcíny, ale očkujou právě trojkombinaci černý kašel, tetanus a záškrt a je to na 10 let což mi přijde dobrý ..aky na to potom půjdu i když tetanovku mám někdy v roce 2011
28. kvě 2014 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl jako takhle má přirozenou imunitu od matky a z mateřského mléka,ale samozřejmě ne teda proti chřipkám, angínám a dospělejm bakteriím
28. kvě 2014 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@muddledgirl Pozor na mrazy a hodně lidí

Novorozenec by neměl pobývat v prostředí s teplotou nižší, než je minus pět stupňů Celsia. Takže v mrazivých dnech určitě zůstaňte doma. Vycházky prodlužujte postupně, aby si miminko zvyklo na teplotní změnu. Jeho imunitní systém se teprve vytváří. Určitě nejsou vhodné návštěvy nákupních center a supermarketů, kde je velká koncentrace lidí a hluk.

Novorozenec je citlivý tvoreček, kterého musíte chránit. Miminko se rodí s nevyvinutou imunitou, a proto je jeho schopnost bránit se nástrahám okolí velice omezená. Placentou v rámci předporodního období získává protilátky, které ho pak chrání během prvních týdnů života. Množství mateřských protilátek postupně klesá a přibližně od třetího měsíce života se musí spolehnout jenom na svou vlastní protilátkovou produkci.

Opatrně i s návštěvami

Už zase někdo zvoní? Tentokrát to jsou kamarádky, které se přišly pokochat miminkem. S návštěvami ale pozor. Šestinedělí je doba, kdy se dává tělo rodičky dohromady, žena se učí své nové mateřské roli a navíc potřebuje hodně odpočívat. V takovém období může být i kratší návštěva vyčerpávající.

Nemluvě o možné nákaze zvenčí. Uvědomte si, že pro malé novorozeně je i běžná rýma velmi obtěžující záležitostí. Miminko nemůže dobře sát z prsu, špatně se mu dýchá, neklidně spí. To vše vede k začarovanému kruhu, kdy je miminko nevrlé a maminka unavená a nevyspalá. Nestyďte se proto všem říct, že potřebujete odpočívat a nemáte na návštěvu náladu.

Pokud si myslíte, že nějakou tu návštěvu zvládnete, zeptejte se, zda jsou zdraví. Chráníte tím své miminko. A nezapomínejte, že i dětské návštěvy představují riziko. Řada dětských nemocí je infekčních.

V prvních týdnech je vhodné, abyste se vyhýbala místům, kde je hodně lidí. Platí to především o velkých nákupních centrech, ale také o městské hromadné dopravě. Vždyť jenom v metru a autobusech jezdí denně tisíce lidí a s nimi tisíce nejrůznějších virů a bakterií, které poletují všude kolem.
28. kvě 2014 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice jo záškrt...děkuju moc..no já si myslím to samé...že jsou miminka nejnáchylnější....to jen říkám..co teta mi tvrdila..víš co se říkalo před 40-i lety..dnes neplatí si myslim...... :grinning: Jasný,že ne proti černém kašli..
28. kvě 2014 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice jjj..o mrazech a návštěvách vím..tak za mnou maximálně přijde přítel a dvě kámošky...asi...budu se snažit to samozřejmě eliminovat...uvidíme... :wink: :wink: :wink:
28. kvě 2014 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl tak přítel je tatínek - tam jsou myšleny návštěvy v šestinedělí doma.... určo sama uvidíš i jak se budeš cítit ,´´, ale mě by to zabilo kdyby se všichni hned nahrnuli a chtěli se s miminem mazlit :grinning: :grinning:
28. kvě 2014 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl jsem ted do sebe hrkla maliník rychle a málem sejm se poblinkala jak sjem to vypila rychle:slight_smile: :grinning:
28. kvě 2014 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice já si to zatím nedokážu představit..ale kámošky dvě přijdou určitě do nemocnice a domů asi taky..ale uvidíme.. no a nevím jak ségra..protože ještě tak malé miminko asi neviděla...a je vidět,že se těší až ho uvidí a taky by mohla třeba pomoci uvařit nebo něco..tak nevím...no....uvidíme...

Ježíš neblinkej..já dnes venku cítila smrad a taky jsem málem blinkala...Ten maliník se pije od 37tt?
28. kvě 2014 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl od ukončenéh 36 tt not akže vlastně od 37tt :slight_smile:
28. kvě 2014 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice dobře dobře...no a něco jiného ještě je dobré....to sladké není dobré že...ale už nevím,jestli od 34 nebo 36tt .. :grinning:
28. kvě 2014 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl hele když se to nepřehání tak je to asi jedno ne..lněný semínko je dobrý
28. kvě 2014 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice - no stejně bych s tím maliníkem opatrně, normálně máš tlak nízkej. Teď teda vyšší, ale na to máš ty léky, tak se stejně asi zítra zeptej.
No tak to asi raději necháme na pátek ne? Nebo případně na zítra, ale nějak k večeru. Já taky ještě nevím v kolik budu zítra odcházet. Asi podle počasí - pokud by celý den lilo tak bych asi vubec do Prahy zítra nejela ...ale v pátek bych se Ti pak ozvala až bych šla z Podolí. Ještě dám zítra vědět jo? Nebo Ty až půjdeš z Motola jak to vypadá.
A volal řidič, postýlku přiveze zítra po obědě. Tak snad bude tchán doma aby to přebral ...stejně bych se s tím nemohla tahat sama domů.
28. kvě 2014 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kamisb jj já se ti ozvu až půjdu z Motola zítra jak to vypadá a domluvíme se dle aktuální situace...... no zatim mi ten maliník tlak nesnížil a já si myslim, že to asi doktoři vědět nebudou o maliníku.. uvidíe zda zaberou ty prášky, furt ten tlak neni nic moc teda...
28. kvě 2014 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kamisb s postýlkou super :slight_smile:))))
28. kvě 2014 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice hmm..to je fakt... :wink:
28. kvě 2014 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice - jj uvidíme jak to zítra bude vypadat.
Když tak ten pátek .... :slight_smile:

jinak mi na ty včerejší maily odpověděly oba obchody, tak v pátek pak jeetě pojedu do Vysočan do dětskýho ráje pro poslední věcičky. A zítra nebo v pátek asi přivezou i tu pračku, tak se o víkendu hned zkuksí :grinning:
ještě se kusí vyprat věci do postýlky a asi tam pak hodím i bundičky a zimní overaly ....ale to nevím jistě...ještě uvidím.
28. kvě 2014 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kamisb tak super budeš mít vše doma!! :wink: :wink:
28. kvě 2014 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice - jj a ta skříň snad taky dobře dopadne, aspoň se teda snaží.
Ještě začátkem června objednat tu postel pro mě do pokojíku a snad to bude všechno. I když předpokládám že mě časem ještě něco bude chybět :sunglasses: :sunglasses:
28. kvě 2014 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh Díky Barčo, dala jsi malé moc krásné jméno a je nádherná:slight_smile:
28. kvě 2014 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kamisb vždycky se přijde na něco co je nutně potřeba :grinning: :grinning: tak tlak momentálne na 137/80 průměr tak snad dobrý
28. kvě 2014 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kamisb u bych potřebovala muže doma, potřebuju se k němu dneska přitulit..mám zase trému na zítra..... :sunglasses:
28. kvě 2014 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb děkuji
28. kvě 2014 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl a chodila jsi po nich každý den, když jsi byla po transferu?
28. kvě 2014 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek