• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je tu nějaká holčina čekající mimi, žijící v Barceloně?

22. února 2013 
Ahoj , hledam spriznenou dusi zijici v BCN a cekajici mimi ...
7. únor 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 Ahoj, my žijeme ve Valencii, to je kousek:slight_smile:) mimi je letos v plánu, tak uvidíme, jak to půjde... a Tvůj manžel/přítel je Španěl? Budeš rodit ve Španělsku teda?
7. únor 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj , neni je to cech ... budu tady v BCN a zatim co mam srovani ( z toho co jsem tady prosla diskuze a vlastni zkusenost ) tak pece lepsi nez v CR
7. únor 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak jsi tam dlouho ? a se spanelem nebo ?
7. únor 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 Lepší než v ČR, jo? To jsi mě potěšila, já mám trochu obavy, jak to tu bude všechno... A máš soukromý pojištění nebo jen to státní?
My jsme oba z Česka a jsme tu asi rok a půl.. A Ty? jak jsi tam dlouho?
7. únor 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja mam obe pojisteni ,ale po tom co na CAPu vsechno trvalo dlouho , jsem zvolila soukr, hlavne kvuli tehotenstvi. Jinak co se tyka kvality tak i na CAPu dobra ,ale dlouha doba na vsechno....
ja jsem tu cca 2,5 roku . taky mam z toho strach ,preci jenom cizi zeme - jazyk a tak ,ale zlvadnout se to musi ! Proto hledam zda tu neni nekdo kdo by uz mel zkusenosti jak to to v tomto state chodi .
7. únor 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 já práve furt přemýšlím, jestli si mám pořídit to soukromý pojištění nebo ne... vůbec nevím...
s tím jazykem jsem taky zvědavá, my jsme neuměli ani slovo, když jsme sem přišli :slight_smile: teď už je to lepší, ale ty odborný věci budu muset nastudovat...
A nevíš, jak je to s všema vyšetřeníma v průběhu těhotenství, dělají se tu všechny, co jsou se dělají v Česku? A je to i v rámci toho státního pojištění? Nebo máš v tom soukromým ještě něco navíc?
8. únor 2013 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pokus budes chtit soukr ,tak vetsina pojistoven ma v podminkach ze nektere ukony mas placene az po x mesicich . Napr na porod tam je doba 10 mesicu. takze pokud to mas v planu tak je dobre aby jsi se pojistila ( pokud budes chtit soukr) pred tim nez otehotnis . Cena je kolem 50 -60 e mesicne , ale myslim ze na tehu se to vyplati, az porodim tak to zrusim asi.
Ja jsem mela z CAPu takovou zkusenost ,ze jsem na vsechno cekala hrozne dlouho , mam nejake problemy s cipkem a cekat na vysledky 2 mesice , pak zase dalsi 2 mesice cekat nez mi vemou krev ....Ale co se tyka kvality tak dobra, jen ta doba !
Myslim ze se tu delaji podobna vysetreni , ja tedy nevim jak je to ve statni tady ( ale kdyz ctu na netu co se dela za vysetreni ,tak to nikde nerozlisuji jestli jde o soukr nebo stat.) ,ale u soukr mi v prvnim trimestru delali ten trojtest ( krev, ultrazvuk a jeste neco ) na downa za ktery se v CR plati . Na kontrolu jdu az za tyden, tak jsem zvedava co bude dalsi .
Jinak z kazde kontroly mam nekolik fotecek z ultrazvuku ( a co vim od svagrove ,tak ona za kazdou plati 50 Kc ,ale nevim asi to nebude vsude ) .
Ja jim taky vsechno nerozumim a kdyz nevim tak se zeptam , ale vetsinou jde semnou manzel a ten rozumi dobre :slight_smile: .
jinak se soukr pojistenim mam jen dobre zkusenosti, hlavne zavolas a jdes ( necekas )
8. únor 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 no já bych odit chtěla určitě ve státní nemocnici, spíš mi jde o tu péči v průběhu, prohlídky a vyšetření apod., protože v tom státním to bude všechno dlouho trvat a taky je těch prohlídek míň, co jsem slyšela... to, že zavoláš a jdeš, by se mi taky líbilo:slight_smile: ale asi bych byla nejradši, kdybych třeba si zaplatila přímo u soukromýho gynekologa jen za ty prohlídky nebo za to, co u něj budu potřebovat, ale to vůbec nevím, jestli to tu jde...
No to máš dobrý, že Tvůj manžel rozumí dobře :grinning: my jsme na tom oba stejně, tak mi moc nepomůže :slight_smile: ale když jsem byla naposled u doktora, řekla jsem mu, že mluvím blbě, a on na mě pak mluvil znakovou řečí, všechno mi hezky ukazoval, to bylo dobrý :slight_smile:
11. únor 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@legi ja myslim ze jde platit jen to co potrebujes, ale muj nazor je to ze te to vyjde mnohem draz nez kdyby jsis platila rok a neco pojisteni . Napr. odber krve na soukr klinice kolem 60e .
Jake mas zkusenosti s temrinama na CAPu?
11. únor 2013 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 aha, no to jsem ještě nezjišťovala, kolik by to vlastně stálo, tak asi bude fakt lepší to soukromý pojištění na to... no uvidím, dojdu se zeptat tady do pojišťovny...
Já jsem tu zatím doktora moc nepotřebovala naštěstí, manžel na začátku akorát potřebovl potvrzení od doktora, že je zdravej, kvůli práci, a to trvalo asi měsíc něž to z nich dostal... ale tak co jsem se ptala, tak i na tu gynekologii se dost čeká...
tak vaše dítě bude mít dvoje občanství, ne?
13. únor 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@legi na pojistovny mrkni na netu , maji docela dost rozdilne ceny a taky zalezi aby pak jsi s tou pojistovnou mohla k dr co chces.kazdy dr. ma nasmlouvane jine pojistovny. Ja jsem tady na statni cekala na normalni prohlidku neco pres 2 mesice .a na vysledky testu pak jeste dyl :unamused:
Dvoji obcanstvi mit nebude v ramci EU to tak neni a ani jeden stat nepovoluje 2 obcanstvi. bude mit normalne ceske , budemem muset pak vyridit RL i v CR.
Ja tu taky dr nepotrebovala ,jen tu gyndu ,a kdyz jsem videla tu dobu ,jak na vse cekam ,tak padlo rozhodnuti na soukr, i kdyz to stoji prachy ,ale zdravi mam jen jedno .
13. únor 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 Tak jsem to studovala a rozhodla jsem se (opět, už po několikáté:slight_smile: že si to soukromý pořizovat nebudu... Je tu nová nemocnice a četla jsem na ni samou chválu, tak půjdu tam. Ale možná si tu pak seženu dulu, abych tu měla někoho, komu můžu věřit a koho se můžu na všechno zeptat a tak... no uvidíme...
s tím občanstvím já jsem si právě myslela, že když rodiče jsou každý z jinýho státu, tak pak to dítě může mít dvojí, jakási vyjímka nebo co, ale ono je to asi jedno, a když je to v rámci EU, tak už vůbec...
A už vybíráte jména?:slight_smile: český nebo španělský?:slight_smile:
21. únor 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zalezi na tobe , ja jsem naprosto spokojena, napr tento tyden jsme toho vyuzili dostatecne oba , me chytli zada - tak ze jsem se nehla , zjistili mi u toho lehky zanet mocaku a to vsechno rychle, v cekarne na pohotovosti jsem mohla byt tak 10 min :slight_smile: a pak duhy den manzel , ten zase chytil zanet hrtanu a v jine nemocnici na pohotovosti opet 5 min cekani a hned rozbory a tak.
U tech statnich je ta sluzba dobra , jen trva a trva ... ale uvidis, pak mi napises sve zkusenosti , na to jsem zvedava :wink:
My jsme oba cesi ,takze u nas neprichzi v uvahu ze by melo mimi dvoji obcanstvi ,ale pokud by byl otec spanel ,tak ano .
jmena vybirame ,ale nejake mezinarodni , jelikoz manzel ma takove jmeno typicky ceske ,ze s tim ma problemy vsudu , ale zatim zadny super kandidat neni :slight_smile:
22. únor 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek