• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je tu někdo z Pardubic?

4. října 2012 
Ahojky, je tu někdo z Pardubic?
5. led 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaano :slight_smile:
5. led 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja som tiez z Pardubic.
6. led 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
a moze byt aj okolie Pardubic? :wink:
6. led 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem z Chrudimi, takže kousek
6. led 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky jsem Pardubicanka:slight_smile:
6. led 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jééé, ani jsem nečekala takové ohlasy holky:slight_smile:
Tak to je fajn.Samozřejmě, že může být i okolí....
7. led 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek já taky:D
7. led 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek A má tahle diskuse nejaky cil... pokec apod.? Nebo se tu jen máme hlásit? :slight_smile:
7. led 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@milada2 No myslela jsem, že bychom se mohli rozpovídat....Když žijeme v jednom městě :wink:
Tak nevím čím začít.....Abych nevypadala jako nějaký zvěd :grinning:
Tak třeba: kolik vám je holky?:slight_smile: Mě je 26, čekám první dítko a vdaná nejsem (plánujeme to už asi 3 roky :grinning: ). Na miminko se moc těšíme, i když zatím převažuje strach, jestli všechno zvládneme, ale každej mě utěšuje, že je to úplně normální:slight_smile: Moc jsme si přáli klučíka, ale pan doktor vyřknul ortel - pindík tam na 99,9% nikdy nebude, tak ale hlavně že jsme zdraví....Nic důležitějšího stejně není :sunglasses:
8. led 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek mě je 27. čekám své taky první a do Pardubic jsem se přistěhovala za přítelem ze středních čech. Svatbu jsme přesunuli do budoucna. Ne že by na to nebyl čas, ale nějak se k tomu přítel a budoucí tatínek neměl :grinning:.
9. led 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petra.a Ahojky, pamatáš sa na mňa. Pozerám, ako veľmi ten čas letí.
11. led 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no paraaaada, to vies, ze si pamatam :wink:, len som musela preskumat fotky, lebo som ta na tej malickej hned nespoznala :grinning: . Ani nevies aku radost mam, ze som tu na Teba narazila :slight_smile: Ako sa Vam dari?
11. led 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a Tiez som bola prekvapena a potesena, ze som tu na teba narazila. Pavlik je strasne fajn, ale musim sa priznat, ze som si to predstavovala trosku inak :grinning:. A co vy? Ako sa mate? Tobik je fakt velky! Ani som si neuvedomila, ze to je uz tak dlho, co sme sa nevideli. Chodis niekedy do PCE?
11. led 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ani mi nevrav ako to leti, ja som doma uz 3 roky. Ale v podstate mi to tak nepride, tu prvu matersku som nemala cas si nejako uzivat. Predsa len skola a statnice mi dali poriadne zabrat, ale zvladli sme to. Tak si to vynahradzujem teraz pri druhom :slight_smile: Nasa rodinka sa totiz pred mesiacom rozrastla o dalsieho drobca, tak je u nas veselo :grinning:.
Do PCE chodime casto, mame to tam radi. Aj ked Kolin mame blizsie, ale nejako ma to mesto neuchvatilo. Len teraz to bude trochu komplikovanejsie, predsa len s dvoma prckami to uz nebude taka sranda. Ale do jari to natrenujeme :grinning:
12. led 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a Ja už som tiež doma už 1,5 roka. Ale teda fakt doma, lebo som bola na rizikovke s vychádzkami 2 hodiny denne, takže keby nebolo koníka, tak sa zbláznim. Si dobrá, že si to zvládla.
16. led 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana konik je fajn :slight_smile: , ja som tiez na nom visela, ked som bola pri prvom tehu na PN. Zatial to tak vyzera, ze tato diskusia bola zalozena pre nas :grinning: , nikto iny sem nepise.

takze si na materskej ty? Ked som sa naposledy stretla s Pavlom, tak vravel, ze pojde on...ale je pravda, ze to je uz hodne hodne, davno.
Ako sa Vam dari? Ste zdravi? Pytala som sa na Vas uz niekolkokrat Tomasa a Jitky, ale nic o Vas nevedeli a s inymi nie som v blizkom kontakte. Az Samko trochu podrastie, tak by sme si mohli dat rande, alebo nas pridte pozriet sem, potesilo by nas to.Teda ak by ste chceli.
17. led 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a Povodne to takto malo aj byt, ale ked sa narodil Pavlik, tak mu zistili srdcovu vadu a verdikt bol, ze operacia bude najneskor do 2 rokov, tak sa Pavel "zľakol", tak som nakoniec ostala ja. A teraz som hrozne rada, strasne by ma mrzelo, keby som o jeho pokroky prisla. Len vies, trosku chybaju prachy a po zenskej na rodicovskej nestekne ani pes.
Inak to celkom ide. Pavel je stale v praci, takze som sama doma. Kvoli moznej infekcii u maleho sme mali doporucene nezdrziavat sa v detskom kolektive, tak sme ani nikam nechodili. Ale po poslednej kontrole je to trosku lepsie, tak sa chystame do nejakej kaviarne s hernou alebo do materskeho centra. Mozno tam niekoho spoznam a normalne si pokecam, inak mi preskoci.
Urcite by som Vas rada videla, akurat my sa k vam nedostaneme. Stale nemame auto a ani ho mat nebudeme :frowning2: . Ale ked budete mat cestu do PCE, tak sa ozvite a dame niekde stuka .
Momentalne mam hlavu ako patraci balon, lebo riesim dane. Do Kutnej Hory je to pre mna fakt z ruky a naviac s prckom ist vlakom v tej zime :confounded:, tak dufam, ze to vybavim tu.
Ako zvladas 2 mrnata? My totiz v lete planujeme upliest dalsieho cvrcka, takze na Velku noc 2013 by sme mali byt 4.
17. led 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana prave to bolo to jedine, co som sa o Vas dozvedela, ze maly ma nieco so srdieckom a to bolo tak vsetko. Naozaj som velmi rada, ze sme na seba narazili. Ako je Pavlik na tom teraz? Stale je ta operacia aktualna?

O peniazkoch mi vobec nerozpravaj, uz som z toho fakt na prasky :frowning2: . Teraz sa trosku spamatame, ze mam opat PPM, ale ono velmi rychlo prejde, kupime to, co sme doteraz odkladali a sme znovu tam, kde sme boli. Ach jaaaaj. Tiez hladam nejaky privyrobok, ale je to marny boj. Mamka je teraz bez prace, tak som zvazovala, ze ked si nenajde pracu do maja, tak si skusim najst nieco ja a ona by sa starala o deti. Ale ako pises, neviem ci by mi nebolo luto nevidiet maleho ako napreduje...je to nadherne. Uz som trochu aj zabudla ake to je s malickym babatkom, tak si to teraz fakt uzivam. Zatial je zlatucky, spokojne babatko. Najhorsie je pre mna, ked je Robo v praci a ja potrebujem uspat Tobiho a maly mi place. Tobi totiz nechce zaspavat sam :angry:. Ale inak to zatial zvladam. Mala som pred porodom trochu obavy, ze to bude tazke, ze predsa Tobi je este dost maly a vyzaduje starostlivost, ale je to v pohode.
Zaciatkom februara ideme na Slovensko, mam v plane zostat tam cca 2 tyzdne. Ked sa vratime, tak urcite daco poriesime a prideme za Vami do Pardubic. Bola som raz s v tejto kaviarnicke http://detskyklubik.cz/content/kav%C3%A1rna-1 tesne po tom, co ju otvorili, Tobi bol nadseny (ale je pravda, ze to on je vsade, kde su deti :grinning: ). Uz teraz sa na Vas tesim. Tu u nas sa tiez velmi nestretavam s mamickami, tak som tiez doma viacmenej sama.
17. led 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a no zo zaciatku to vyzeralo blbo, ale pred Vianocami sme sa dozvedeli, ze sa to trosku zlepsilo. Pokial sa to nebude zlepsovat dalej, tak ho caka operacia v predskolskom veku. Predtym to bolo do 2. roku dietata. Takze uz nam je lahsie na dusi. A modlime sa, ked uz sa stal taky zazrak, aby pokracoval.
Pavlik tiez zaspava so mnou v posteli a potom ho davam do postielky. Zatial si to uzivam, ved ono to nebude vecne :frowning2:. Vidim to na Pavlovom synovi.
To je kaviarnicka byvalej spolupracovnicky. Nemilovali sme sa, ale vyzera to tam pekne, tak to skusime.
Inak pozeram, ze tiez robis nocne :grinning:. Ja som cakala na Pavla az pride z prace.
18. led 2012 v 01:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no my sme takí noclikári :grinning: , Tobi chodí spávať o desiatej, skor ho neuspím ani keby som sa posr...a Samko je tiež do polnoci hore. Len dnes nás asi čaká nocčná, lebo spinká celý deň :grinning:
18. led 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a Pavlík mi tiež chodil spať až okolo 1 v noci a cez den spal tak 2x 40 minút (a pol hodiny som ho uspávala). Hovorila som, že tomu musím spraviť koniec, ale po Novom roku to úplne otočil a najneskor o 9 je v posteli a cez den spí 3x 1 hodinu. Asi si dal Novoročné predsavzatie, že ma nebude rozčuľovať so spaním :grinning: . A ja konečne doma aj niečo spravím. A po Vianociach vzal na milosť aj kočiar, lebo do tej doby v lepšom prípade vydržal 20 minút a v horšom prípade reval už keď ho videl. Uvažovala som, že kúpim nejaký nosič, lebo to fakt bolo strašné. Ale na Silvestra mi asi niekto vymenil miminko.
18. led 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana hlavne, ze sa zmenil k lepsiemu :grinning: , len aby mu to aj vydrzalo. :slight_smile: Tobi do 4 mesiaca krasne spinkal a potom nastal zlom a budil sa kazku hodinku aj castejsie, bola som z toho uplne hotova. Ked si predstavim, ze ma to mozno zase caka...ach jaj.
23. led 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a Ahojky, hovorí sa druhé dieťa je úplný opak prvého. A dúfam, že to bude pravda, lebo Pavlík je živý až je divý. Je ako tarantula, kde nevlezie, tam vylezie. Je úžasný, ale niekedy je to únavné. V 5 mesiaci sa naučil plaziť a od tej doby som si v kľude nedošla ani na záchod. Tak sa modlím, aby druhé dieťa bolo také, že keď ho v pondelok posadím do rohu obývačky, tak v piatok tam ešte bude sedieť. Mimochodom, dnes sme boli v Detskom klubíku a bolo to fakt fajn. Nato, že Pavlík ešte nebol v detskom kolektive, tak bol skvelý, myslela som si, že sa bude báť, ale vobec. Akurát sme tam boli len hodinku, lebo potom tam bolo veľa "veľkých" detí, tak som sa bála, aby ho neušlapali a v ohradke sa mu nepáči ani doma. Díky za typ.
25. led 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek nebo ostatní čekatelky :slight_smile: , budete chodit na předporodní kurzy? Čím víc se to blíží, tím víc jsme nervozní :confounded: . Nejdřív jsme si myslela, že se jen dojdu podívat do porodnice. Teď jsem na vážkách
22. únor 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@talina Jo tak to jsme dvě....Nejdřív jsem říkala, že absolutně ne a teď je zvažuju. Koukala jsem, že v nemocnici něco mají....Ale zase se bojím, aby mě to spíš nevyděsilo.... :unamused:
Co vy ostatní ženy, jak to vidíte vy?
23. únor 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani u jednoho jsem nechodila na kurz a nechybělo mi to :slight_smile:
určitě je tady víc holek z Pardubic jedna diskuze podobná už tady je :wink:
1. bře 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina
@denysek nescháníte ještě něco na prcky, budu se zbavovat věcí, které už nepoužiji, vaničku, kojící polštář, kyblík, odsávačku, malých oblečků, něco málo nafoceno, ale nemám na to čas, byl by možný osobní odběr v Pce http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=84274
12. bře 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu nejaka mamicka na kocikovanie v parubiciach????Som sama :frowning2: zo syncekom ktory ma dnes 12 tyzdnov :slight_smile: a nemam ziadnu kamaradku na kocikovanie ,ak by mal niekto cas a zaujem napite:slight_smile:)) :wink:
23. bře 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucia912 Ahojky, tiež chodím na prechádzky sama a rada by som si pokecala aj o niecom inom ako je paci paci. Len moj syn ma uz 12 mesiacov.
9. dub 2012 v 01:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooooooooooooj, jsem také z Pardubic :grinning: , na kočárkování také nikoho nemám, je mi 30 a mám dva synky 2,5 roku a 3 měsíce :wink:
9. dub 2012 ve 03:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek