• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je tu někdo ze Střelic u Brna?

24. ledna 2017 
@markett90 jo, to je přesný, nedabatovat s ní - a podle potřeby odkývat a udělat si po svém a nebo jen jí to rozhodně říct, jak to chceš, podepsat reverz a jde leccos :slight_smile:
29. led 2016 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mariti my očkování odkládáme (snad nafurt) a jde to i s ní, akorát pokaždý zkouší, jestli jsem si to nerozmyslela, já řeknu, že ne, stvrdím podpisem a hotovo, mám pocit, že nás zve jen na nejnutnější prohlídky (co jsou vypsané v průkazce), aby nás pokud možno neviděla
29. led 2016 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha, no to jste mě tedy nepotěšily :frowning2: :sweat_smile: ale všem moc děkuji za reakce. my máme momentálně lékařku v brně, protože v tišnově jsme nebyli spokojení, ale to dojíždění se dvěma dětma, staršíma už bez kočárku, bez auta, pak časem i skrz školu a práci...no je to blbý. tak bych pak měla ráda pediatru v místě bydliště, ale moc to tedy dle vašeho popisu nevidím :sweat_smile: já jsem s tou naší v podstatě spokojená ve všem, kromě toho očkování. ona i sestřička jsou těžce očkovací, vyvíjejí nátlak a já jsem na to docela alergická. nejsem vyloženě neočkovací, ale prostě odklad ano, nehodlám očkovat za každou cenu hned, jak jim tabulky dovolí! jinak jí fakt důvěruju, mají teď nové prostory, takže vše je nové, čisté, krásné, dobře vybavené, mají vlastní crp, takže člověka nikam nehodí ani nedávají kvůli každé rýmičky hned atb, což mi také vyhovuje...no tak nerada bych si pohoršila a přeci jen to dojíždění ze střelic bude jednodušší jak z tišnova. ale mít echo, že v místě bydliště je to fajn, tak bych měnila :sweat_smile:
30. led 2016 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea no tak pokud dojíždíš z Tišnova do Brna, tak ze Střelic to budeš mít výrazně jednodušší i bez auta, já taky do Brna jezdím většinou vlakem. Anebo můžeš tu střelickou zkusit a uvidíš, sama si uděláš názor. já ji asi taky časem zkusím, ale ten první rok jsem chtěla ubránit za každou cenu bez očkování.
30. led 2016 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mariti jenže mě by bylo zase trapný teď od své odejít, že to jdu zkusit jinam a pak se tam nespokojená třeba vracet a nebo pak teda muset hledat zase jinou :frowning2: já s ní fakt bojuju jen kvůli tomu očkování, teď budeme řešit zas mmr a budu chtít další odklad a zase si vyslechnu přednášku :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak pokud nedostanu na tu střelickou fakt nějaká doporučení, tak zůstaneme, kde jsme asi. ve střelicích budu mít hlídání, takže můžu když tak zdravé dítě nechat tam a vláčet do brna jen maroda a fakt je to z tama rychlejší než odsud. teď to mám fakt náročný. musím je tahat hodinu tam a hodinu zas zpátky :frowning2: mít dr. o pár ulic vedle by bylo fajn, ale zase ne za každou cenu, no :sweat_smile:
31. led 2016 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, tak jen hlásím, že dneškem jsem se stala úředně obyvatelkou střelic, doma pomalu plníme krabice, aby toho pak nebylo moc za ráz. už je jich tak 20 v budoucí ložnici a tady to vůůůbec není poznat :sweat_smile: aktuálně čekáme na den otevřených dveří ve školce, musím se připravit asi na mnoho změn :frowning2:

no a jak se daří vám všem s přicházejícím jarem? :wink:
14. bře 2016 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak vítej, Střeličačko! Jojo, do školky se taky chystáme, tak se tam asi potkáme! :slight_smile:
14. bře 2016 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea tak sup sup a pak napis a zajdem na kafe at se konecne pozname osobne :wink: A at to stehovani je rychli. A neboj,tady si brzo zvyknes. Tesime se!! :blush:
15. bře 2016 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mariti a jdeš i na ten den otevřených dveří nebo až k zápisu? tchýně říkala, že tam nikdy dny otevřených dveří nebývaly, že to slyší prvně ode mě :sweat_smile: no já se ráda mrknu do čeho lezeme :grinning: a díky za uvítání. zatím jsem to asi ani nevstřebala, vlastně to ani nikdo neví :sweat_smile:
15. bře 2016 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markett90 no stěhování bude až posledního června, chci, aby si tu míša dochodil školku, ale adresu jsme měnili už teď právě kvůli zápisu do nové školky. ale už fakt krabicujeme. v budoucí ložnici už se to kupí ke stropu. dneska jsem nachystala další 4 krabice :sweat_smile: takže stěhování spíš než rychlé, tak pěkně pomalu a plynulé :sweat_smile: :grinning: a kampak se vlastně ve střelicích chodí kafíčkovat? :wink: já si určo zvyknu, stěhovala jsem se mooockrát, ale tady už teda hodlám zapustit kořeny. ale je to nejmenší místo, vesnice nikdy nebyl můj sen, tak spíš s tím asi budu mít trošku problém, že jsem spíš městskej typ?:sweat_smile: ale když na to zvykání nebudu sama, tak to určitě půjde o moc líp:wink: zatím mám spíš blbé pocity, protože jsem tam už vlastně druhou partnerovou ženou, takže nic moc pozice. rodinu má hodně věřící a já věřící nejsem, děti k víře vést nehodlám. s ex se brali v kostele, takže jsou rozvedeni jen úředně a před bohem a rodinou jsou stále manželé no a my se nevzali ani úředně, takže vlastně nejsem skoro nic :confounded: :sweat_smile:
no ale musím říct, že tento víkend jsem poprvé vylezla sama z domu. šla jsem s mončou do sámožky pro pečivo, tak už pomalu trénuju tu aklimatizaci :grinning:
15. bře 2016 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea jojo, byly už loni, ale to nám vycházelo kolem porodu, takže nic. ale počkej, mám to v kalendáři - 21.duben to je. No já určitě se musím podívat. Syn chodí do soukromé dvakrát týdně a je to tam supr, trochu se bojím, zda tu změnu oba ustojíme. Ale syn asi jo, je přizpůsobivý a já snad taky. Tak se těším, že se tam potkáme! a nejen tam :slight_smile:
15. bře 2016 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea no počkej s tím "nejsem nic", jsi matka jeho dětí - to je přece to nejvíc, co můžeš být!!!
já vím, že to byl trochu vtip,ale i tak!
15. bře 2016 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mariti no mám to úplně stejně s těmi pocity kolem školky. míša teda chodí do státní, ale do velmi super školky, co jsem tak srovnávala se známými po čr, takže jsme fakt docela rozmazlení :sweat_smile: taky si myslím, že já budu s těmi změnami a přechodem mít větší problém jak on :grinning: tak až se bude ten duben blížit, tak se můžeme domluvit, že se tam potkáme :wink:
15. bře 2016 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mariti no jako jo, já to tak jako nevěřící beru, ale víš jak to mají věřící. jsou to nemanželské děti a na ty moc hezké názvy nebývají a já jsem "jen" jejich matka. pár let trvalo než mě rodina vzala na vědomí. tak teď se se mnou bude muset "poprat" ještě ten zbytek střelic :grinning:
15. bře 2016 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já osobně si sice nemyslím, že svatba je "jen" papír, ale prostě každý to má jinak. A co se týče věřících, tak jsou ti rozumní a tolerantní, co vědí, že nenív še jen černé nebo bílé, a pak ti fanatici. A s tou druhou skupinou se raději moc nebavím, nemá to smysl a jen by mě rozčílili.
Jojo, na školku se určitě ráda domluvím.
15. bře 2016 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mariti taky si nemyslím, že svatba je jen kus papíru, jen mě to holt nepotkalo, ale zase je mi jedno jestli se lidi brali v kostele nebo na lodi, prostě se vzali a pokud se pak rozvedli rozvedli, tak je prostě konec. jinak se k svatbě a manželství moc nevyjadřuju, těžko soudit něco, co jsem nezažila :sweat_smile: já se normálně se silně věřícími taky raději do hovorů nepouštím, bohužel mám tu "smůlu", že přítelovi rodiče mezi ně spadají, takže se kontaktu vyhnout nemůžu, zvlášť, když k nim jdeme bydlet :sweat_smile:
15. bře 2016 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, tchánovce si nevybíráš. člověk musí být rád za to, co má. Taky mám výhrady, hlavně ke tchyni, ale to asi probereme až u toho kafíčka! :slight_smile: Mmch, je tu docela dobrá cukrárna, a jinak moc nevím, já spíš jezdím "kafíčkovat" do Brna.
15. bře 2016 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mariti jj, to si člověk nevybere, ale já nedopadla špatně. teda zatím. bojím se, že se nám to pokazí tím společným bydlením, ale snad to ten rok nějak přežijeme. cestu jsme si k sobě hledali fakt dlouho, teď je to dobrý, ale je to tím omezeným kontaktem asi dost :sweat_smile: cukrárnu znám tu s výbornou zmrzlinou, na tu chodím moc ráda, tak dobrou jsem nikde jinde nikdy neměla! já sice z brna pocházím, ale už jsem si docela odvykla tam jezdit. jezdíme tam vlastně jen na rodinné návštěvy a k doktorům, jinak mě to tam už vůbec netáhne. ale ve střelicích skoro nic není, takže to brno bude asi nutný častěji než teď :sweat_smile:
15. bře 2016 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea my nakonec (kvůli očkování) přecházíme jinam, evidentně domluvit s dr. šlo leccos, ale max. do půl roku věku dítěte :sweat_smile: ... pak má potřebu do toho zatahovat sociálku

A vítej, kdyby ses chtěla stavit u nás, jste i s dětma vítaní (ale až příští týden, zítra jedu s dětma k mojí mamce). A každé úterý je od 9:30 do 11 klub maminek s dětmi v knihovně.
15. bře 2016 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq až tak? :fearful: no já se rozhodla, že tedy zůstaneme u té, co máme a uvidíme, co bude časem. třeba konečně odejde do důchodu a nahradí ji někdo osvícenější :sweat_smile:
15. bře 2016 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea jo, až tak ... oni na kontrolu přijít musí (máme to za sebou), ale info mám takové, že jejich věc to není, že toto má řešit hygiena (a ta poslední roky prý ani pokuty nedává)
15. bře 2016 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Hele, dokonce ani jet nakupovat větší sortiment jídla do Brna není zas tak nutné :wink: - zboží ti sem doveze Tesco, Rohlik.cz, MyFoodMarket nebo Farmbox (vše vyzkoušeno k mé spokojenosti :grinning:)
15. bře 2016 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@katyxq to je šílený, že posílá na rodiny sociálku :fearful: já teda minule taky slyšela hovor naší dr. s nějakou maminkou, ale tam teda nešlo jen o očkování, ale hlavně o to, že s dětmi nechodí na preventivky a že nekomunikuje. po dlouhé době se ozvala, tak jí hned udělali tytyty, že ať se dostaví, jinak to sociálce bude muset hlásit. no a samo, že teda očko řešili taky, ale dotyčná maminka měla rozočkované nepovinné vakcíny.
a už máš teda vyhlídnutou nějakou dr., která do očkování nenutí a nevyhrožuje? :sweat_smile:
15. bře 2016 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq díky moc za uvítání, moc ráda se k vám někdy připojím nebo vás navštívím, ale ještě to nebude tak hned, zatím bydlíme fyzicky stále v tišnově. co se děje v tom klubu maminek, že se tak blbě ptám? :sweat_smile:

jo a nechodíte někdo náhodou na cvičení dětí a rodičů do sokola? my chodili u nás, míša by moc chtěl i ve střelicích, prý by to tam mělo být, ale nenašla jsem k tomu žádné bližší info :frowning2:
15. bře 2016 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea jo, jdem se zrovna zítra zapsat k jiné dr. zítra (z pochopitelných důvodů zde kontakt psát nebudu)

Do Sokola chodíme v pondělí 16:30-17:30, je to pro rodiče s chodícími dětmi cca 1-3(4) roky
15. bře 2016 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea klub v knihovně - pokecáme, děti si pohrajou, nic extra, ale hraček tam je dost, případně knížky (dětské oddělení knihovny)
15. bře 2016 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq jj, já jestli už máš sehnanou, jestli vůbec je výběr takových :sweat_smile:
tak vy taky chodíte? a ono je to pro děti už od roka? u nás až od dvou. a starší děti už s rodiči nechodí? ti už mají něco zvlášť? míšovi bude skoro pět než tam budeme, tak aby tam nebyl za exota :sweat_smile: a jak to probíhá? u nás se platil nějaký roční příspěvek sokolu a střídali se tam 3 instruktorky a bylo to moc fajn :slight_smile:
15. bře 2016 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq tak to je fajn, že je takto možnost se scházet a družit. kamarádka teď zavedla v tišnově čtení pohádek. sejdou se rodiče s dětmi a střídá se pár maminek, co předčítají, taky je tam i hernička a kuchyňka, byli jsme zatím jednou a bylo to moc příjemné. já ani nevím, že je ve střelicích i knihovna :sweat_smile:
15. bře 2016 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea ještě jsou v Sokole předškoláci, mám pocit, že ve středu A na webu stř. sokola by měl být rozvrh (stejnej jako loni)
15. bře 2016 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea v to pondělí se sem tam objeví i starší sourozenci, takže pohoda, víc jak půlku doby děcka prostě řáděj volně
15. bře 2016 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek