• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jičín - Český ráj

11. prosince 2012 
autor
Tady to je jak na hbitově :o)))) ticho a nic se nehejbe :o)))
27. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Barbar, to je pravda :frowning2:
A to potkavam tolik tehulek......Jicin je fakt jedine mesto, kde nikdo nechce spolecne "postizene" kamaradky :frowning2:
30. črc 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Arwerko já se taky v těhu neseznámila, i když já to nikdy tak mějak neuměla až ted díky Marušce je strašně komunikativní a nejvíc nových znáných nám z netu z domovských diskuzí o digiscrapbooku /tu uý ted teda nestíhám Maruška je už moc akční) a z dikuze o focení, tu dočítám poctivě, páš je to moje studna moudra. Babička dnes skončila díky nevolnosti v nem. na vyšetření a Maruška chtěla za ní, ne abychom počkali na baráku, jediný na co jsem ji utáhla byli kačenky. Nakonec jsme se tam nedostali protože byl přes cestu padlej strom. Kdo chce tak kytičky, broučci, Maruška a na konci užasnej hořící západ za Jičínem, co byl dnes(ehm, dle hodiny včera :D)
http://barbarkaaa.rajce.net/30.7.09_Prochajda_do_luk_a_zapad
31. črc 2009 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbarkaaa • Ahoj!!!!!!!
Promiň já Ti taky nepodala ruku, ještě jsem asi vypadalo,jak největší nemehlo.
Fotečky máš opět moc krááásnéééé!Hele,není na fotce i kostel Ostružna?Nebo ve Březině?Možná si to pletu.

No,tady v MB jsem si díky těhu a MK našla vlastně své kamarádky,přistěhovali jsme se sem a po chvíli jsem byla těhu,tak jsem kamrádky hledala v této oblasti.Komunikuji tady s nimi i na netu,i v reálu,občas jsem tu na netu,asi více,než je zdrávo,ale ještěže ty holky mám,jsem člověk ukecaný,co bych si bez nich počala.
31. črc 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Klouzavko ano, je to Ostruženský kostel focený od Osružiňáku z Ohavče

a za ruku se neomlouvej, já neměla ani jednu volnou, byla jsem obložená jak ježíšek :o))))
31. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zas koukám tady mrtvo ated to po sobě čtu :o))) to ano patřilo až k tý druhý větě :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jdu pozdravit, tady pořád jak na hřbitově :sunglasses:
12. srp 2009 ve 02:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky objevila jsem vaše stránky a jelikož jste všichni z Jc a okolí tak byste mi mohli poradit.Včera jsem lítala po Jičíně jako blázen a marně sháněla bazar s dětským zbožím.šla jsem najisto na Husovku k žabičkám ale už tam není a v uličce za Panskou taky ne.Potřebovala bych udat nějaké věci po mimču.tak kdyby jste věděli poradte prosím.jinak občas bych se zučastnila vaší diskuze.tak zatím ahojky Lena :slight_smile:
25. srp 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenkavano já nevím, já si věci po Marušce nechávám a moc doufám, že je budu ještě potřebovat :wink:

jinak si dovolím prásknout že
arwenka už má své uzlíčky u sebe :wink: a jsou krásně "dopečený" na to že jsou dva :stuck_out_tongue_closed_eyes: přeju moc moc zdravíčka, štěstíčka, pohody a krásných dní
27. srp 2009 ve 02:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj včera jsem objevila jeden v Tylově ulici tak se tam zítra podívám.Já už věci dávám pomalu pryč,jsem zasloužilá mamina a po 4dětech už opravdu žádné neplánujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Mám 16letého a 6letého kluka a 9letou a 1a půl roční holčičku.Hezky na přeskáčku.Jednou jsem se dívala na tvojí Marušku jak zpívá ve sprše, je kouzelná.Krásně čistě mluví.je opravdu šikovná.
27. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arwence k dvojčátkům též blahopřeju.Ikdyž jsme si ještě nestihly vyměnit ani jednu větu.Ted asi nebude mít na MKtolik času. :wink:
27. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenkavano jo to ona zpívá furt , pusu nezavře, jen tolik netočím, teda na publikovatelné video , k kamery se mi to vysříhávat nechce a tahat kvli videu dva fotáky se mi většinou taky nechce. Co jsem změnila foták, tak jsme bez přiručního videa,ale tuhle daň obětuju za splněný sen, že. Ale někdy je to škoda, to jsou kousky co se ta prťata navyvádějí. Zrovna včera mi ve chvilince nepozornosti natřela okno Niveou :grinning: http://1.bp.blogspot.com/_LQILZz9c_3o/SpXV39XSvuI/AAAAAAAAGuw/Br4zTI0MBS4/s1600-h/IMG_1154.jpg
28. srp 2009 ve 02:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbarkaaa •jojo, dětičky jsou šikulové!jen já jsem občas z toho na nervy!
O Pohádce budu v JC, mužeme se klidně sejít!Zítra odjíždím na Lipno a budu doma,až po 14.9. :slight_smile:
28. srp 2009 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbarkaaa:no to máš ale mooooc šikovnou holčičku :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
28. srp 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
klouzavka:jo taky mám nervy často jak špagáty.Bud z malé je to pěkná všetečka často provokuje,nebo z pubertálního synka,podle kterého ničemu ted nerozumím :wink: :wink: :unamused: ,ale je to hodný kluk a až na nějaké občasné výkyvy si rozumíme.ještěže ti dva prostřední jsou celkem v pohodě,akorát s Kubíkem máme trápení s řečí.
28. srp 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Přijeli jsme ze Sychrova se skotských her, bylo tam užasně. Maruška mě usulana ruce 6 večer v největším randálu pod podiem a od tý doby spí, to se mi stalo naposled za mimina. teplotu nemá, jen to vylo náročný, asi budeme vstávat za tmy- :grinning:
29. srp 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbarkaaa:ahoj tak jak dlouho vydržela šípková Růženka spinkat?usnout pod podiem tak to musela být pěkně unavená.my byli včera na loučení s prázdninami.Lenička 1a půl roku tam hodila očkem po jednom klučinovi 2roky a už ji z lásky daroval i autíčko.jestli ji to takhle vydrží tak se mám na co těšit.s autíčkem si to ale rozmyslel asi po půl hodce ho chtěl zpět. :slight_smile: :grinning: :grinning:
30. srp 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenkavano Maruška vstávala v 6 normální hodina u nás je 7 takže uf ... No Maruška je děsná tanečnice, nutila kluka skoro stejně strarýho aby s ní šel tancovat a když nešel tak začala skoro brečet :grinning:
30. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to není tak hrozný horší kdyby vstávala tak ve čtyři nebo ve tři :grinning: :grinning: :grinning: to by byl budíček :sweat_smile: Lenča měla dneska ubrečený den tak to bylo docela náročný :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad bude zítra líp.A kolik je ted vlastně Marušce roků?viděla jsem v albumu mimča Arwenky, jsou nádherný. :astonished: :astonished:
31. srp 2009 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenkawano já je nevidím už se těím na bobky
tady fotky ze včera
http://barbarkaaa.rajce.net/Skotske_hry_Sychrov_2009 Marušce je 2 a 3/4 tady mám fotky poněkud neakrualizované, ale pokud možno na svůj blog v rámci projektu 365 dávám skoro denně a Maruška je dost často nouzovka, co mě zachrání :slight_smile:
31. srp 2009 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Má je na straně 1O a potom myslím na str.43 :slight_smile:
31. srp 2009 v 01:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ty fotky jsou nádherný nejvíc se mi líbí Maruška u zrcadla,potom s vlčákem a pak jak chrní :sweat_smile: :sweat_smile: ale i ty ostatní jsou vážně super.
31. srp 2009 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbarkooo tak se omlouvám ale ty stránky jsou mylné.ale někde tam jsou jmenují se Nikolas a Sandra.Ted je Arwenka určitě v jednom kole měla jsem kolikrát co dělat s jedním a s dvouma mimčama najednou si to ani nedovedu představit.no snad nám někdy napíše jak se to dá zvládnout. :slight_smile:
31. srp 2009 v 01:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem objevila ze včera jsou od j.a.r.d.a. a název mimča.jsou nádherný. :grinning: :grinning:
31. srp 2009 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky našli rádcové, žas se mnou mlátěj hormony :grinning: navíc v kombinaci s posledníma seriema fotek JIndruchy http://www.jindrucha.estranky.cz/fotoalbum/portret achhhh ona ty miminka táák umí, teda ona všechno a já ji nemám co naštělovat před foťák :wink:
31. srp 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj barbarko tak jak je?včera jsme byli na městě pohádky a bylo to celkem fajn jen kdyby ty prašule tak nelítaly.a to jsme tam měli jen poloviční počet svých ratolestí :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ani nevím jestli bude tradiční ohnostroj na programu jsem ho nenašla.nevíš jestli bude a kdo tam bude jako hlavní host?jinak začali nám školní povinnosti tak je to docela síla.nejstarší kluk nastoupil na střední integrovanou do Nové Paky tak mi z toho jde trošku hlava kolem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to jsou ty začátky.neboj v budoucnu před fotak ještě určitě mimčo našteluješ :astonished: :astonished: mě to taky přijde roztomilý ale vzhledem k tomu že to ještě není tak dlouho co jsem naposled rodila tak mě ty hormony nezlobí jako tebe.a se čtyřma dětma už asi ani nebudou :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A co Arwenka nevíš jak to zvládá?škoda že nenapíše alespon pár řádků,vid :slight_smile:
11. zář 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kocinky, Arwenka nezvlada vubec nic, je vyrizena a pada na hubu - a to nekeca.
Ted Vam sem hodim popis sveho porodu a odkszek na albicko a hned, jak to pujde, prijdu, doufam, ze tady jeste nekdo bude :slight_smile:

Tak tady je ten slibovany zážitek:

Mela jsem nastoupit ve stredu vecer, abych si tam lehla a podle situace mi udelali cisare ve ctvrtek nebo hned ve stredu. Prijela jsem (sama autem, Jarda byl na odpoledni a cekal na horky telefon, kdy se ma sbalit a prijet).

Uz tam byl muj doktor, prohledl me a rekl, ze jsem vic otevrena nez den predtim v ordinaci a ze by byl pro spontanni porod, ze me proste nechce rezat...jsem se neskutecne zdesila, ale nakonec mu to odsouhlasila, je preci doktor a vi, co dela - poprosila jsem ho ale, aby mi dal analgezii a vsecko co jde, protože se mi vybavil opet porod Danulky a ty šílenosti s nim spojene - tak mi to slibil a ja zavolala Jardovi, ten během chvilinky prijel, ja uz lezela na stole s temi vsemi kanylami a kapackami a doki pichnul Sandy vodu. Uz se nedalo nic delat…
polozili me a porad monitorovali obe srdicka, pak mi pichli kapacku s oxytocinem a mohla jsem vstat.

Jarda dostal ty lekarsky hadry, vypadal skvele, ale to mi zacinalo byt jedno, hlavne ze byl u me - silily mi kontrakce a byly cim dal castejsi, az to bolelo uz hodne, tak jsem si rekla o epidural, takze mi ho pichli, strasne se mi ulevilo a pripadala jsem si jak ozrala po deseti pivech

Jenomze jsem posleze zjistila, ze mi pichli jen polovicni davku a do toho zdvojnasobili oxytocin, ten epi pusobil jen hodinu, kterou mi bylo fakt dobře, to jsem si povidala s Jardou,
pak ale pusobit prestal a zacaly silenosti, ja rekla, at mi pichnou tu druhou pulku, ale doktor, ze to uz nejde, protoze bych nevedela, kdy mam kontrakce a kdy je potreba tlačit.

Takze nastala nejhorsi hodina, kdy jsem mela priserny kontrakce, ale jeste nesmela tlačit.
U toho mel ve mne doki narvany ruce a pomahal s otviranim, pak rekl, ze uz tlacit muzu - jeste, ze jsem dostala klystyr, protoze bych se tutove posrala.
Tenhle stav trval asi dalsich 45 minut, po kterych se narodila Sandra.
Ulevilo se mi, ale ne nadlouho, hned pichl vodu Nikymu, zas mi znasobil oxytocin a to jsem si pochodila v tech kontrakcich od zacatku a na tuhle chvili, asi 15 minut, si vůbec nepamatuju.
Nikoho porad monitorovali, srdicko slyseli, jenomze kdyz se doktor podival ultrazvukem, zjistil, ze se Niky otocil obracene a ze se uz neda nic delat, protoze na cisare bylo pozde.
Takze se uz musel narodit koncem panevnim, sel napred nozickama, jeho porod trval daleko kratsi dobu.
Museli mu davat kyslik, protoze se nadychal vody a Apgara mel 7-9-10
Pri tom jeho porodu spolu s vodou a krvi s nim vylitlo vsecko, co jsem mela v sobe a nahodilo to nejen doktora, ale i zdi na porodnim sale, které sestřička pak hodinu myla a povidala, ze to od roku 1974, co tam dela, ještě nevidela

Pak jsem porodila placenty a doktor me strasne dlouho sil, jeste ted me sakra boli frnda
Sandy mi dali hned na prilozeni, ale Niky sel rovnou do inkubatoru…
U mne uleva silena, pak jsem musela lezet dve hodiny na sale a pak jsem zkusila vstat, jenze se mi strasne motala hlava, tak me na voziku dovezli na pokoj, kde jsem myslela, ze budu spat, ale vlivem tech endorfinu ani minutu…
celou noc jsem byla vzhuru a nechapala, ze se mi podarilo je porodit.
Jarda u toho byl a fotil, ale jak u mne bylo tolik lidi, skoro se ke mne nedostal, presto jsem strasne rada, ze tam byl a byl mi takovou oporou, když ke mne mohl. Z dvojčátka jsem dostala 15 ruzi a krasny prstynek
Taky se sel dvakrat umejt, protože to s nim malem seklo.

V nemocnici jsme stravili 9 dni, Niky musel diky tomu tezkemu porodu na spoustu vysetreni a dokonce mel poporodni obrnu prave rucicky, která mu nastesti odeznívá, zustala mu lehka svalova hypotonie, která, doufam, také odezni, není plne kojeny, protože nemel tolik sily vytahnout pro sebe dostatek mlicka, kojim a k tomu mu pridavam Hipp.

Co je na tom vsem uplne nejzvlastnejsi je to, ze se doktori domnívají, ze Niky je mladší nez Sandra, ze je proste pocaty dele, ze je to hrozne malo pravdepodobne a neobvykle, ale vsechno tomu nasvědčuje…ale my vime, byl to tenkrat sileny tyden, ze se to mohlo stat

Sandulka strasne ji, je to otesanek a kolikrát nechapu, kam se to do ni vejde, kazde tri hodiny ji musim krmit, jinak by si snedla ruce a vsecko, co ma na sobe a na co ji dosahne pusinka, je to kočička krasna hodna mala a Nicolasek ji dozene, zejo, ze mam pravdu?

Nakonec musim napsat dva zážitky, kdyby me někdo videl, musel by se protrhnout smichy !!!

Jak jsem nemohla v porodnici na WC, dala mi sestřička po neuspesnych pokusech s lactulosou znovu Yal gel, stala jsem u prebalovaku, v ruce plinu a nesla ji do kose a jak jsem se k nemu ohnula, zabublalo to a prestoze byl zachod tri metry, nedobehla jsem…asi jsem jedna z mala, kdo muze tvrdit, ze si v zivote opravdu a doslova nadelal do bot, protože to je pravda

A ten druhy je z domu – dostala jsem Gutalax a pry jednu tabletku na noc tak jsem si ji vzala a myslela, ze to se mnou nic neudela, v noci jsem vstala a sla kojit Nikoho, zrovna tak hezky hamal, když to zabublalo (tady u nas v byte je ale zachod asi 20 metru od postele, takze jsem se s pricucnutym Nikym a staženými pulkami snazila dojit je bez uhony, coz se povedlo, ale vysledek v podobe kojici maminky sedici na zachode s vyvalenyma ocima byl asi hodne zajimavy

Kdo docetl az nakonec, dekuju.

Dekuju za všechny podrzene palecky a za všechny vzpominky a blahopřáni, verte mi, ze jste me v těhotenství strasne drzely a byly velkou oporou.
Zasloužíte si všechny do jedne obrovsky dik !!!!!

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=307485&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
12. zář 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Arwenko my se ještě neznáme.tvoje obsáhlé řádky jsem přečetla do samého konce a nezlob se ale přestože vím,jak porod bolí ,jsem se musela smát tvému výkladu normálně nahlas.a to není nic obvyklého smát se porodu.miminka máš nádherný a přeju vám všem hlavně zdravíčko,ikdyž prdíkům asi nezabráníš :grinning: :wink: a hlavně taky spokojenost a štěstí.ukazovala jsem tenkrát manžovi tvoje vorvaní mládě a přála bych ti vidět jeho vykulený výraz když uviděl tvé bříško.
12. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky arwenko,
já jsem tě dneska viděla s kočárkem - moc ti to slušelo!

:slight_smile:
12. zář 2009 ve 22:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makky, proc jsi do mne nestouchla? Vis, ze si nepamatuju obliceje a jsem trubka trubkovata :grinning: :grinning:
Chodis k Capovi nekdy?

Lenkavano: Leni, ja to psala proto, aby se kazdej zasmal a nebral ten porod tak tragicky, jinak me tesi a budu rada, kdyz se pozname. Ty jsi z JC? A mas mimi nebo cekas nebo jak to je? :slight_smile:
13. zář 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek