• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Gábi, no to bude záhl, to si dáte:slight_smile: My se stěhovali pomalu měsíc a to jsme vozili jen svoje krámy z podnájmu do bytu, nábytek jsme nestěhovali:slight_smile: Myslím, že bych ještě našla nějaký nevybalený věci, ale tak je asi nepotřebujeme :grinning:

Já teda dortík taky objednám, troufnu si na buchtu, bábovku, ale na dort ne. Na to fakt nemám. Tak Krýša z něj stejně asi moc mít nebude, sníme ho většinou my, ale krýša si v něm asi hezky zapatle :grinning:
13. říj 2009 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky. Hledám nějakou nastávající maminku, která čeká taky první miminko. Jsem z Jihlavy. Bylo by fajn, mít kamarádku:slight_smile:
13. říj 2009 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Petro,vítej:slight_smile:
13. říj 2009 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Petro.

Tak já taky maximálně občas upeču buchtu, ale doufám, že to zvládnu. Babička peče krásný dorty a nabízela se nám, ale já si tam chci dát suroviny podle sebe. Myslím, že Míšovi bude jedno, jak vypadá. Jen aby byl i hezký na fotkach :slight_smile: . Dneska jsem si všechno nakoupila a zítra má přijít návštěva, tak ho zkusím.

Wjeru, taky jsme nebyli minulý týden v Orce, ale teď už zase plánujeme jít. Jen ten čas by mohli posunout :slight_smile:
13. říj 2009 ve 20:30  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
My chodili na hrátky do Orcy loni na jaře. To bylo až od devíti. Pak to od loňskýho září posunuli na půl devátou a to už jsme taky nestíhali.
13. říj 2009 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dobré ránko,

já dort objednávám od jedné paní, co je peče doma, takže je vlastně domácí a když ví, že to je pro děti, tak myslím, že tam nic špatného nedává! A když kupuji třeba k svátku nebo nějakému výročí jen tak jako narychlo, tak beru u Brány ten maličký a nechávám tam dopsat text.
Petro ahoj, vítej mezi námi :slight_smile: My teda už všichni děti máme, ale to by snad nemělo vadit :wink:
My do Orcy chodily s malou myslím tak do jednoho roku, pak tam začly dost řádit ty virózy, tak jsme se na to vyprdly a od té doby tam víceméně nebyly a teď si na to už netroufnu :frowning2:
14. říj 2009 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, tak s tou Orcou jsme na tom podobně. Ještě jsem byla dvakrát letos na jaře, ale jinak jsme buď nestíhali nebo řádily nějaký nemoci, tak jsme tam už nebyli. A teď se tam taky bojím.
14. říj 2009 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
No na půl devátou ráno je to pro děti do roku a půl, pro ty vaše cácorky by to bylo na půl desátou myslím. Ale taky bych neriskovala nějakou nákazu. Mě teda osobně namíchnou vždycky maminy. Zrovna, když jsem tam byla naposledy, tak na to hraní došla jedna, její kluk měl rýmu jak trám, pořád mu teklo z nosu a jí jako matce není blbý takhle nachlazenýho kluka tahat mezi ty malý děti do roku. No tvrdila teda, že to má klučina od zubů, nevím, jestli se dá od zubů prskat a týct z nosu, to zas, abych ji nekřívdila. Ale já bych tam s nachlazeným Krýšou teda nelezla ani kdyby to měl od čeho chtěl
14. říj 2009 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky. tak jsem teď byla venku a šílený. fuj to fučí vichr :unamused:
včera jsme byli nakupovat v Hudáči a koupila jsem si super boty i bundu. mají 50% na loňskou kolekci. jen mě trochu mrzí že tohle technické oblečení se dá koupit na děti až od tří let :frowning2:
odpo jedeme k fotografce a já teď musím vybrat nějaké věci do čeho malou obleču. to bude boj. a samozřejmě mě se udělal na obličeji pupínek a malá mi rozkrábla tvář do krve takže budu kočka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jo a včera jsme na malou ještě koupili krosničku na záda. takže můžeme cestovat i bez kočárku. ale musí jí nosit manža mě to pěkně táhne dozadu :slight_smile:
14. říj 2009 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě jsem vytvořila album z toho našeho víkendu v Krumlově tak jestli se chcete podívat
http://rittichovi.rajce.idnes.cz/Cesky_Krumlov/
14. říj 2009 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím, venku je teda pěkně škaredě, teď jsem se vrátila a je lepší být doma. Lucko, já jsem rodila 1. prosince.
14. říj 2009 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem právě zrušila zítřejší doktorku když vidím to počasí. máme přezuté jen jedno auto a tak bude lepší když manža jako dnes pojede do práce na zimních gumách a já nepojedu vůbec. a příští týden má být 10--15 stupňů.
14. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruš, já vím, že pro starší je to až od půl desátý. Chtěla jsem tím jen říct, že když se nás týkala ta mladší skupina od půl devátý, že jsme to taky nestíhali.
Wjeruš, podle mne je to blbost. Od zubů rýma nebývá. Co jsem aspoň takhle četla, tak je to nachlazení apod. nemají s růstem zubů žádnou souvislost. A taky se divím, že takový maminy vůbec berou takhle nachcípaný děti do kolektivu. :angry:

Normálně, teď jsem přišla za Kačenkou do pokojíku a ona byla úplně nahatá. Sundala si i plínu. Fakt na zabití. Místo aby si odpočinula, tak vymýšlí akorát krávoviny. :angry: :angry: :angry:

Bep, máte krásný fotečky z Krumlova. Ať v pořádku dorazíte do města a zpátky. My už máme bílou zahradu. Tam je fakt čina.

My nemáme přezutý ještě ani jedno auto. Zítra se chystám do JI, tak doufám, že už nebude tak strašný počasí.
14. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
My jsme dopo byly jen něco rychle vyřídit a pro oběd, všechno autem, ale vymrzlé jsme přijely řádně. Pořád jsem se bránila malé dávat zimní bundu, ale budu muset, tak už jí mám na odpoledne připravenou, teď ještě najít čepici z loňska a můžeme vyrazit :slight_smile: Jen teda zimní boty nemáme, tak to jsem si říkala, že se zajdu podívat jen rychle do La Boty, jestli tam nemají něco ve slevě z loňska.
A příští týden má být zase teplo? Ty jo, tak to zas bude celá JI plná chřipek a rýmy, tohle počasí je na to jak dělaný :angry:
14. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda to si děláte srandu,že má být zase takový velký výkyv teplot :sunglasses: .Kdyby bylo takhle pořád,myslím těch 15,vůbec by mi to nevadilo :grinning: .Před chvílí jsem dotáhla ze sklepa pytel zimního oblečení a zjistila jsem,že asi budu muset koupit holkám skřín do pokojíčku,nemám to kam nacpat :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Leni,já jen vyběhla před barák do auta a myslela jsem že zmrznu :sweat_smile: :sweat_smile:
14. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, dneska to fakt na zimní bundu asi bude. Včera jsme to přežili jen v podzimních bundách, ale dneska je podstatně hůř.

Nety, já jsem probírala oblečení někdy o víkendu. Něco malýho jsem hodila na půdu, ale taky bych potřebovala nafouknout skříň. A to jsem ještě nevytáhla oteplovačky a taky mám objednanou kombinézku a zimní bundičku.
14. říj 2009 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, dneska je tam fakt příšerně. Jsem ráda, že nikam nemusíme a koukáme na to jen z okna :slight_smile: . Zimní oblečení jsme už koupili. Boty jsem Míšovi taky sháněla, líbily se mi jedny v Humanicu, ale stáli 1000,-. Tak jsme koupili v Deichmanu. Byly taky hezky a levnější :slight_smile:

Jinak jsem zkoušela ten dort a byla to katastrofa. Snad nic se mi na něm nepovedlo. Ale nevzdám to, zkusím ho ještě jednou. Chutnal teda výborně.

Leni, kam chodíte pro obědy? My jsme zkoušely obědy v té jídelně na Benešce a moc nám nechutnaly.
14. říj 2009 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě mě napadlo, že se zamluvil ten srazík. Příští týden by mělo být líp, tak by to šlo, ne?
14. říj 2009 v 15:05  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jo to jsem vám vlastně taky chtěla připomenout, že by bylo dobré se domluvit na den a pak bych zas skočila zamluvit cukrošku. Nebo někdo jiný, to je fuk, hlavně, aby tam nebylo tak narváno jak minule :angry: A nebo můžeme do Dělňáku, tam nebývá plno, ale je tam zas šílené vedro, člověk si nevybere :slight_smile:
Luci, chodíme buď k jeptiškám (jak je vlez na hradby, je tam rodinná škola myslím někde poblíž, ptž holky odtud tam chodí jíst), tam se kupují stravenky a narazíš si, když chceš jít. A teď chodíme na Rošárnu, tam je mi to sympatičtější, tam si zas zaplatíš na měsíc dopředu a vybíráš si mezi dvěma jídly a je to tam takové chutnější. Ale u jeptišek vydávají obědy od 11h snad do půl 3 tuším a tady jen 11:00-11:15 a když přijdeš později, tak si to musíš z mističek přelít do jídlonosičů. Oboje stojí 50,- Kč.
Z dortu nevěš hlavu, u druhého pokusu to určitě vychytáš!
My se jdeme obléct a jdeme se podívat do té La boty..
14. říj 2009 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Já můžu příští týden zatím od úterý do pátku.

Luci, děláš pečený dort? Nebo nepečený?
14. říj 2009 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, dobře vyberte botky.Ty obědy na tý Rošárně zkusíme. Díky za info.

Dort jsem dělala z piškotového těsta, uvnitř byl krém z tvarohu a pudinku, navrchu bylo ovoce zalité v takovém jako želé.

My bysme mohli taky od úterý do pátku. Ale nejvíc by nám vyhovovala středa.
14. říj 2009 v 16:19  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, to zní dobře. A co se ti na tom nepovedlo? Já dělala Kačence k druhým narozkám piškotové těsto a krém z pomazánkového másla smíchaného se šlehačkou. Byla to fakt mňamka. Tak torchu na způsobu jovodortu.
14. říj 2009 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškot byl nedopečený a těsto bylo asi na menší formu, protože se měl rozkrojit na 3 kusy a já byla ráda, že jsem ho jen přepůlila a to ještě ne pořádně. Želé mi nějak proteklo z formy až na zem, takže ovoce nemělo jak držet. Ale jinak dobrý :slight_smile:
Pomazánkové máslo se šlehačkou může být taky dobrý. Letos jsem chtěla nějaký "zdravější". Lákaly mě i obrázky na jedlém papíru. Vypadalo to moc pěkně. Ale nachám si to napříště, kdy z toho bude mít Míša rozum.
14. říj 2009 v 17:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Luci :grinning: :grinning: dort mě víc, než pobavil :grinning: :grinning: ale buď trpělivá, podruhé to určitě vyjde, uvidíš :wink:
14. říj 2009 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, tak přesně takhle jsem dopadla, když jsem se pokoušel ajednou splácat dort na manžovy narozky :slight_smile: Jenže já v tomhle trpělivá nejsem, takže od tý doby dortík kupuju :grinning: Hlavně, že to bde jedlý, já myslím, že míša ocení, když si bude moct hezky zapatlat
14. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, příště se dortík určitě povede. :wink: A nemusí být přece prokrojený nadvakrát. Stačí jedna vrstva krému. Dortík s jedlým papírem jsem dělala k loňskému svátku. Teď musím vymyslet nějaký dortík na svátek, co malá slaví v listopadu.
14. říj 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, ještě se blbě zeptám, když jsme u těch dortíků, ty svíčky jako čísla se kupují kde?
14. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
wjeruš v cukrárně u matky boží to mají určitě a pak bych to zkusila v papírnictví nebo v drogérii
jinak my dneska byli taky venku a řeknu vám že to byla teda síla taky už jsem vytáhla zimní bundu jo a taky jsem lítala po city a sháněla boty a nic tak asi zmrznu :frowning2: :angry:
14. říj 2009 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky teda já vás obdivuju,dort bych nezvládla,teda tak nepečený tvarohový,či jablečný,ale klasické piškotové těsto..to není nic pro mne :grinning: ,no ale vše se má vyzkoušet,takže dort k příštím narozkám dělám sama,žádná cukroška:slight_smile:.
14. říj 2009 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Wjeru, já číslové svíčky kupuji u Doubka, mají tam většinou docela dobrý výběr :slight_smile:
Jinak jsem včera večer courala po Netu a narazila jsem na boty pro malou, tak je dnes zaplatím a budu mít vystaráno, teda doufám. Ono sice teda bude zas teplo, ale když je tu budu mít do zásoby, tak se nic nestane :sunglasses:
15. říj 2009 v 07:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek