• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Ahoj gabinicee, předem moc díky za přivítání a uklidněníčko. :slight_smile: Protože já jsem občas šílenej stresor kvůli kravinám. Už z toho důvodu, že jsem v nemocnici v životě neležela. Předpokládám, že stačí do porodnice cinknout a domluvit se. To tě provedou individuálně, nebo to dělají tak nějak organizovaně pro vícero lidí? Omlouvám se, že mám takový dotazy, ale všechno je jednou poprvé. Takže ještě jednou moc díky za rady a pomoc. :slight_smile: a přeju pozitivní náladičku :slight_smile:
8. led 2008 v 06:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Taky tě vítám, Kaca :wink:
Normálně si do porodnice zavolej, řekni, že by ses chtěla přijít podívat na porodní sál a sestřička ti řekne, kdy máš přijít. Samozřejmě, že když tam zrovna bude někdo rodit, tak tě tam, logicky nepustí a budeš muset přijít třeba dýl :grinning:
Už jsme to tady s holkama rozebíraly, sestřičky na šestinedělí, kde po porodu budeš ležet jsou takový jaký jsou, ale na to budeš kašlat, budeš si užívat to svoje sluníčko :wink:

Gábi, copak tě trápí, že máš špatnou náladu?? Můžeme ti tady aspoň trochu pomoct? Aby ses odreagovala?
Jako já ten velký míč doma mám, to sice jo, jenže jsem chtěla s malou chodit někam, aby tam bylo víc lidí, takhle doma by nás to asi nebavilo ani jednu. Dneska se jdu stejně domluvit do Orcy ohledně plavání, malá má trochu rýmu a kašel (ten má teda víc), tak jestli tam máme v So vůbec chodit nebo se na to vyprdnout, i když si pamatuju, žes mi psala, že malý to na rýmu pomohlo, viď? .. ta slaná voda! Tak se jich rovnou zeptám, jestli tam něco pro ty nejmenší vůbec je a určo pak dám vědět, co jsem vyzjistila!
8. led 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju moc Lenycka, jak už jsem říkala, jsem občas šílenej stresor kvůli prkotinám, takže moc děkuju za každou radu. Přeju krásný den a usměvavého prcka :slight_smile:
8. led 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kaci! Vítám tě v diskuzi. :wink: Určitě tě v porodnici provedou. Nebo se můžeš přihlásit do předporodního kurzu. Prohlídka porodnice je jeho součástí. Já jsem taky byla po porodu poprvé v porodnici. Samozřejmě doma je doma, ale přežít se to dá. I když jsem tam docela měla depky. Hold hormony u mne působily opravdu silně. :grinning: Když nás pouštěli, byl to snad nejšťastnější den mýho života. Ale kápla jsem tam na supr mamču, se kterou jsme strávily týden na pokoji šestinedělí. Když narazíš na dobrou ženskou, je to pak bezva. Můžeš si s ní pokecat a poradit a která ti v případě potřeby mimčo pohlídá (třeba když budeš ve sprše). Tak držím pěsti, ať máš štěstí na spolubydlící (pokud budeš na obyč pokoji) a naprosto bezproblémový pobyt v nemocnici. :wink:
Lenycko, já jsem taky chtěla s malou chodit od novýho roku na plavání, ale pořád se nám vrací rýma, tak počkáme asi až do jara. A nejspíš vyzkoušíme Plaváčka. Ten je o něco levnější než Orca. Jo, a na kašel nám pomohl Hedelix. My jsme dávali malý kapky, ale nejsou tak chutný. Pak prodávají i sirup, ten už je sladší, takže ho dětičky užívají raději. :slight_smile: Tak ať kašílek přejde co nejdřív. :wink:
Pufi, já jsem taky žádný poslíčky ani větší tvrdnutí břicha neměla a rodily jsme dva dny po termínu, takže se neboj. Ono na tebe taky dojde. :wink: Jestli už teda neležíš v porodnici. Hlavně ať to proběhne co nejhladčeji a bez komplikací. :wink:
8. led 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny vůbec to sem nepatří ale umřel mi táta chtěla jsem to troubit do celýho světa protože to byl ten nejbáječnější člověk pod sluncem ale ani se mi to nechce rozebírat a ani o tom mluvit a tak občas zabrousím sem a pokouším se přijít na jiný myšlenky :frowning2: :cry:
Jinak mi s Gábi doma s míčem blbnene a naopak se nám to moc líbí a něčem pro takhle malý jsem neslyšela ale třeba budeš lepší a najdeš něco budu ti držet pěsti :wink:
8. led 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky:slight_smile:
dlouho jsem tu nebyla a stýskalo se mi:slight_smile:nějak mi blbnul koník takže jsem se sem špatně dostávala:slight_smile:a co je novýho??
chtěla jsem se zeptat jak jsme se tu bavili o tom Brně, kdy že má byý ta mega akce??nějak v únoru ne??
9. led 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, to je mi moc líto. :cry: Snad to brzy přebolí.
Moni, chválím novou fotečku v pasu. :wink:
Jaká mega akce se má v Brně konat? :confused:
9. led 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Gabi cítím s tebou.Já už taky nemám taťku,tak vím,jak ti asi je.

Jinak snes se dozvím výsledky tripplů a mám z toho hrůzu.
9. led 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, neboj. Určitě to dopadne dobře. :wink: Dej nám pak taky vědět.
9. led 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi, to mě moc mrzí! Drž se!

Mel, tak nám pak nezapomeň napsat, jak ti ty výsledky dopadly!!!

O těch akcích v Brně tu někdo psal, ale už zase nevím kdo... taky by mě to právě zajímalo kdy to tam bude, co to má přesněji být atd.
9. led 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! tak v úterý jdu na kontrolu a na ultrazvuk kolem toho 30-32tt tak už se docela těším až prcka zase uvidím. A pak pěkně zavolat do nemocnice domluvit se na té jednorázové info schůzce ať to mám z krku. V práci mi zbývá ještě necelý měsíc, takže to uteče coby dup.
Gabi, drž se!!!!!! Smutek přebolí a máš určitě moc krásné vzpomínky na báječného člověka, který Ti nikdo nikdy nevezme. Je to smutný, ale tohle bohužel k životu patří a člověk se s tím musí srovnat. Takže ještě jednou drž se a raduj se z prďolky :slight_smile:
10. led 2008 v 06:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaci, k jakýmu chodíš doktorovi? Ať ti UTZ dobře dopadne. :wink:
10. led 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vero :slight_smile: Já chodím k MUDr. Poustkovi, před tím jsem chodila k MUDr. Vaňkové, když jsem tam došla a najednou koukám, že už tam není a místo ní chlapské jméno , tak první věc co mě napadla, tak tam nejdu k chlapovi. A teď musím říct, že jsem ráda, že tam je. Má moc milou sestřičku a i on je v poho. Musím to zaklepat, ale asi je to i tím, že zatím je všechno O.K. ale nechci to zakřiknout. Jsem tam fakt spokojená. Nevím přesně jak to tam má, ale mám pocit, že tam má monitor, takže ani pak ke konci myslím, nemusím do nemocnice. Na druhou stranu, kdybych chodila na monitor potom do nemocnice, tak se tam člověk aspoň seznámí s prostředím. Ale co jak má co být to bude. :wink:
10. led 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaci, koukám, že skoro všechny chodíme k Poustkovi. :grinning: :grinning: :grinning: Já jsem k němu přešla na začátku těhu. Předtím jsem byla u Majera. Sestřička je fakt super. Chodíš k ní i na úterní cvičení? Já jsem chodila pravidelně asi od 20. tt. Monitor má sestřička u sebe v kanclu. Taky jsem byla ráda, že můžu pořád chodit k nim a ne do porodnice. A pokud budeš nějaký den přenášet, tak tě stejně pošle doktor do nemocnice. Po termínu se už chodí na monitory a kontroly do porodnice. :wink:
10. led 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ostuda, chtěla jsem chodit plavat i cvičit a nakonec nic. Nejsem tedy z Jihlavy i když to mě samozřejmě neomlouvá. Ale že bych se válela doma to né. Mám pesana zlaťáka, tak každý den vyrazíme ven na vzdoušek a doma si tak cvičím podle DVD na míči a tak. Akorát to plavání to mě štve, jsem šílenej vodomil. Ale určitě bych chtěla chodit pak plavat s prckem, to bych chtěla dodržet. No uvidíme, to je ještě budoucnost co a jak, ale moc ráda bych tohle vyplnila.
10. led 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak tripply mi dopadly dobře,ale vzhledem k věku se mám rozmyslet s tou genetickou poradnou a plodovkou.
Vero taky jsem na začátku přešla od Majera k Poustkovi.
10. led 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malanykol, taky? A to se mě sestřička v porodnici na příjmu divila, že jsem odešla od Majera. Že se prý ženský k němu snaží spíš dostat. :grinning: Co jí budu povídat. Jeho sestra mě pěkně odradila. A taky mě naštvali, že za těhotenskou průkazku chtěli stovku. Vyděrači. :angry: Jo, a moc blahopřeju k dobrým výsledkům testů. :wink: Kolik ti je, že tě posílají na plodovku? Já jsem rodila ve 28 a nikam mě neposílali. Většinou to doporučují až tak po 35, ne? Jen na cukrovku jsem musela jít. Tam doktor posílá automaticky po 25.
Kaci, ostuda nejsi, pokud doma cvičíš. :wink: Já jsem teda plavání zavrhla kvůli infekcím. Měla jsem s tím v těhu problémy. :unamused: Ale cvičení se sestřičkou bylo fajn. Taky jsem doma trochu cvičila na míči. To mě bavilo. :slight_smile:
10. led 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já jsem asi jediná, kdo u Majera stále ještě zůstává :astonished: I když řeknu vám, že mě poslední dobou taky hlodá, že bych od něj utekla jinam, páč jsem nedávno měla zánět dělohy, dal mi ATB a já pak zjistila, že se při kojení nesmí! Přitom to věděl, předepisoval mi antikoncepci. Teď mě v podbřišku zase pobolívá, ale nechce se mi tam, i když jsem objednaná na čas, tak tam 3/4h čekám a to mě neba, jsem pak na nervy, jestli malá nekřičí a tak.

V těhu jsem chodila plavat, prvně to bylo v Orce, pak nás bylo moc, tak jsme se přesunuli na Demlovku, zánět jsem neměla, ta voda je jak v Orce, tak na Demlovce pod kontrolou kvůli dětem, takže dobrý, jinak na záněty trpím hrozně moc! Ale jednou jedinkrát jsem v těhu byla na Vodním ráji a druhý den zánět jak blázen, od té doby jsem tam nebyla a asi tam nebudu lézt ani s malou.

Já myslím, že se na plodovku posílá po třicítce automaticky, ne? Jinak Mel gratuluju :wink:
11. led 2008 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravím ve spolek :slight_smile:
Lenycko, co se týče doktora, tak já zase přemýšlím, kam chodit k doktorovi s prckem až bude. Protože u nás je jedna jediná dětská doktorka a moc dobrou pověst nemá. Já jsem k ní taky sice chodila, jenže něco jiného je, když je člověk jako dítě zdravé a nebo pořád něco trápí. Vím o vícero případech, který zanedbala a nebo si maminky musí opravdu hlídat co doktorka s prckem provádí, občas se ani nepodívá do papírů. Já jsem s ní sice nikdy problém neměla, ale je taková strašně neosobní, neusměje se prostě nic. Na druhou stranu, asi je to taky podle sympatií. Tak nevím. Jo, pediatra jste si vyřizovali už dopředu, nebo stačilo až se prcek narodil?
11. led 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaci, já chodím s malou ke Svítilové na Bedřichově (ulice 5. května). Jsem s ní moc spokojená. A je v JI vyhlášená jako jedna z nejlepších. Tak tu bych ti doporučila. A stačí, když jí tak dva týdny před termínem zavoláš a zeptáš se, jestli s ní můžeš počítat. Až se vrátíš z porodnice, tak jí pak hned zavoláš a ona se s tebou domluví na první kontrole (chodívá na ni k mamince a mimču domů). My jsme to vzali cestou z porodnice přímo k doktorce. Zrovna tam nikdo nebyl, tak nás zkontrolovala přímo v ordinaci.
11. led 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :grinning: Vero mě je za 3 měsíce 38,takže proto ta doporučení na plodovku.S tím Majerem jsem to zvažovala už když jsem odcházela ze sanusu(jsem po IVF),ale dr mi tam říkal,že by mi to nedoporučoval,prý je Majer profesně skvělý.Jenže co byla pravda před 10 lety,není pravda teď.Takže jsem stejně po další návštěvě utekla a jsem absolutně spokojená.
Tak zatím papa,chystám se do města,mám vycházky 4 hod a víc nedostanu kvůli pojišťovně.Ato až do května :unamused: .Takže většinou sedím doma,jak pecka,i v tom městě jsem na otočku a jdu domů,prostě nuda.
11. led 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mel, to ti vůbec nezávidím, já byla taky celé těhu doma a taky jsem měla vycházky jen od dvou do šesti a ke konci už jsem skoro lezla po zdi! :angry: Přišlo mi, že jsem furt sama, přitom mi chlap chodil domů kolem půl třetí, třetí a pak jsme se courali venku, abych si těch vycházek taky trochu užila, ale bylo to fakt moooc dlouhý! A musela jsem to dodržovat, páč na mě byla 2x kontrola! Teď nedávno tady zase kolem našeho baráku pobíhal, šmejd :grinning:

Kaca, my chodíme k Fuňkový a jsem s ní spokojená. Já k ní taky chodila jako malá a líbí se mi, že má na všechno střízlivé názory a dobrý. I když ze začátku, jak mi pracovaly furt hormony, tak mi přišlo, že se na mě moc mračí a že jí asi nejsem moc sympatická, ale už dobrý :sunglasses:
11. led 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky:slight_smile:
ty br´do tady je toho zas nového nějak nestíhám:frowning2:jojo taky jsem chodila k Vaňkové a pak jsem měla k Poustkovi ale byl to chlap tak jsem nakonec přešla a chodím k Maškové do Žďáru:slight_smile:
a nevíte teda kdy to bude v tom BRně??
lenycka:slight_smile:
má tam být nějaká megová věc jako 50%slevy někdy v únoru tak třeba celý únor??nevím právě:frowning2:ale sestra s manžou tam byli teď v Lednu a měliu tam taky 50=slevy že prý úplně bomba:slight_smile:a v únoru to má být ještě lepší prý:slight_smile:
11. led 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já si totiž myslím, že v únoru v Brně spíš ty slevy budou končit než začínat No my tam asi pojedeme buď zítra do Ikei pro skříň nebo příští víkend, uvidíme podle konstalace, tak kdybych tam na něco přišla, dám vám vědět :wink:

Jinak se vám holky musím pochlubit - našla jsem dnes první zoubek :grinning: mám z toho děsnou radost :grinning:
12. led 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenycka:slight_smile:
jéé tak gratulujem k zoubečku:slight_smile:jojo tak když tam na něco přijdeš písni.-)
12. led 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak k Brnu vím zatím jen todle - výprodeje tam jsou teď a o únorových akcích prý tam nejsou žádné zmínky. Byl tam brácha s manželkou a nic nikde neviděli.
Já myslela, že pojedeme tento víkend, ale v so jsme byli na tom plaváníčku, v Ne jsme relaxovali a tento víkend budeme škrábat a nově štukovat zeď v ložnici, tak to taky asi nevyjde. Jedině, že bych jela s malou sama - a to by šlooo :sunglasses: No nad tímto nápadem popřemýšlím :grinning:
14. led 2008 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, gratuluju k zoubku. :wink: Já furt skoumám malé pusinku, ale pořád nic. Doufám, že první zoubek neobjeví někdo jiný. :confused: :grinning:
14. led 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem jí to taky furt zkoumala a furt nic a pak jsem si řekla, že na to prdím, že to jednou přijde samo a lup a do týdne tam byl. Jen dneska zase nějak pláče, furt si rve všechno do pusy, tak nevím, jestli nám nepoleze hnedka druhej - už aby to ty naše dítka měly za sebou, jsou to pro ně děsný muka :frowning2:
15. led 2008 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ve spolek, tak jsme včera absolvovali další prohlídku a ultrazvuk u pana MUDr. Poustky, a tak už máme 1,60 kg a zbývá nám něco málo pod 10 týdnů. Nějak moc rychle to utíká :slight_smile:
16. led 2008 v 06:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kaca, tak to je super, to už máš "za pár" :wink: I když mně se poslední měsíc táhnul ze všeho nejdýl, mi to přišlo jako celá věčnost :unamused:
Už máš sbaleno preventivně do porodnice?
16. led 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek