• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
Wjeru, no pěkně mu to písání jde :wink: Ten jednou bude psát romány :grinning: :grinning:

Představte si, co se mi zas stalo - měla jsem tu pro malou schovaný k Vánocům stoleček z Ikei. Jenže v novém chci dělat pokojíček jinak barevný, tak jsem ho prodala a hned objednala ten samý, ale v jiné barvě. Peníze jsem paní poslala 16., do toho byl ten svátek, ale tak stejně by je měla u sebe mít nejdýl toho 19.11., no a ona mi furt píše, že jí peníze nepřišly! A já je mám z účtu odečtené! Tak jsem bezradná. Volala jsem kamarádce, co dělá v bance, tak mi řekla, že to nejde zjistit jinak než že si ona nechá v bance vystavit potvrzení, že jí peníze nepřišly a pak to teprve můžu zjišťovat já u sebe. Kdyby to byla stovka, čert to vem, ale je to 700,- a to mi přijde už docela dost :frowning2: Doufám, že za to vinu ponese ten svátek, co byl a že se to během dneška nějak vyřeší :unamused:
27. lis 2009 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, dneska jsme byli na k ontrole u neurologa a ten byl Krýšou přímo nadšenej no a Krýša byl nadšenej z něj, tak to bylo vzájemný :wink: Jak ho krýša zmerčil, tak začal dělat strašný kaviny, smál se, kopal nohama, rozhazoval rukama, ono se mu hrozně líbí, jak s ním ten neurolog cvičí, když zkouší ty reflexy. No a neurolog byl spokojenej s tím, jaký Krýša udělal pokroky. Nejvtipnější bylo, že když se ptal na to jak bere Krýša věci do ruk, tak mu Krýša ze stolu čmajznul to kladívko, kterejma zkouší ty reflexy, tak on jen tak povídá, vidím, že do obou ručiček a přehazuje si je :wink:

Taky jako jedinej mi povídal, že máme doma raracha, jinak slyším, jakej je Krýša kliďas. No ale u neurologa to už zná, je tam rozkoukanej a bere to, že si sním pan doktor hraje, tak se předvádí

Leny, snad se to s těma penězma nějak vyřeší aneztratily se někde po cestě, to by bylo nepříjemný
27. lis 2009 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, moc děkuju. Už je mi líp. To nejhorší pomalu opadává. Ale už aby bylo i po pohřbu. :frowning2:

Wjerushka, no Krýša je šikulka. :wink:

Leni, no to se musí najít, ne? Bych zadupala když tak na banku, přeci Ti musí říct, kam to poslali.

A jak jste se bavili o té cukrovce, tak můj dr. na ní posílá taky všechny.
27. lis 2009 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeru tak to je Krýša šikula.

zítra jdeme s manžou po době zase na večeři. objenala jsem stůl u Třech knížat a moc se těším. neznám hodpodu kde by mi chutnalo víc. mňam mňam:slight_smile:
a v neděli to zase bude. budeme přejímat byt od končících nájemců a podepisovat smlouvu s novými. nakonec se chtějí nastěhovat ještě před Vánoci. ale nechtějí nějaký nábytek a tak to budeme dávat na chatu ke tchánovcům. to zase bude keců. už teď mě z toho bolí hlava. chci třeba prosadit, že na chatě se dá manželká postel z bytu tam kde je moje a manžova místnost. teď jsou tam dvě postele a spí tam pes (bernský salašnický 60 kg) rozhodně tam totiž nehodlám s malou spát na něčem po psovi.
a tak... to bude. to zase bude babajaga chytrá:slight_smile:
27. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, to je blbý s tím stolkem. Snad to dobře dopadne.
My dnes byli na zpívání a viděly jsme tam Sophinku s babičkou. Tak jsi měla dneska aspoň pohodičku, viď? :wink:

Wjeruš, to je paráda, že se má Kryštůfek tak čile k světu. :slight_smile:

Bep, jj, Tři knížata jsou dobrá hospoda. Taky jsme tam párkrát zašli. Slavíte něco? Nebo jen tak si vyrazíte na véču?
27. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Wjeru vidíš, to je šikulín, úplně ho vidím, rošťáka :grinning: :grinning:

Bep, myslíš, že bude mít kecy? A ty chceš ten váš pokoj nějak zamykat, aby vám tam psa nedávali nebo jak to máš vymyšlený? Aby se vám pak neválel v manželský :confused:

Vero, já jsem byla ještě s močí u dr. a doma jsem stejně na nic nehrábla, ale když tu babí je, tak ať si to užije. Malá si to prý neužila, ale to je jedno.

Jo a jinak - dneska je naše Žofi v JL na titulní straně :sweat_smile:
27. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Bep a nechte si chutnat, úplně vám to závidím :grinning:
27. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, tak to se na tu fotku musím podívat. Viděla jsem, že tam je vyfocený vánoční strom. Tak asi tam, co? Jdu to omrknout.
27. lis 2009 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jj, je tam s tím jejím kamarádem a s jejich psékem :slight_smile:
27. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
nic neslavíme, jen jsme málo spolu jen sami dva. však to maminy znáte :unamused:

Leny kecy budou určitě, budeme tam stěhovat i nějaké staré skříně na rozsekání a tak. jinak to že byl v posteli pes se pozná lehce. má tam starý prostěradlo a vše je dle mého oka špinavé, mastné a smradlavé. a já jí na rovinu řeknu že pokud tam nebude čistá postel tak já s malou tam spát nebudeme. já tam vlastně nespala od té doby co jsem byla těhu.

V Ji už je vánoční strom? my chceme někdy s kočárkem jet okouknout výzdobu i stromek, ale ne když se bude rozsvěcet, to by bylo na malou moc lidí kolem. v neděli rozsvěceji stromek tady u nás.
27. lis 2009 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Bep, to si užijte. Kdo ví, kdy takhle vyrazíte. my se už tři týdny vypravujeme do kina a pořád jsme se nevypravili :unamused: :slight_smile:
27. lis 2009 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Bep, my jsme u nás byli na rozsvícení loni. Letos ale chcem jet do JI. Přece jen už to malá vnímá všechno mnohem silněji, tak aby měla zase větší zážitek. Přece jen ve městě je to o něčem jiném. Stánky už na náměstí stojí taky a od neděle by měl být vánoční jarmark.
27. lis 2009 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ach jo holky, manžu ještě nekdy pošlu nakupovat. krýša už sedí, tak to asi prubnem sami někdy dopolko. Manžovi jsem napsala seznam a on mi dělal sálodlouhý přednášky, jak se musíme vlíst do 1000 a příště že uděláme větší nákup už i na pečení a pak přijde 1500 v pytli, protože bral, co bylo v akci. Tak donesl třeba dva ananasy, že jsou dva za cenu jednoho, ale co s tím jako, to už neřeší. On totiž anans nejí a já aby se to nezkazilo, tak týden asi nebudu jíst nic jinýho nebo co. K tomu koupil hafo banánů, který taky rychle zčernají, tak že si je sní on, že to není všechno pro mě, ale manža jí tak za týden max 2 jabka, moc tomu ovoci nedá. Mám já tohle zapotřebí :unamused: :slight_smile: :grinning:
28. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Wjeru ananas výbornej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeru, to vypadá na Hypru. Taky jsem dneska kupovali dva ananasy. :grinning:

My jezdíme o víkendu nakupovat všichni spolu, přes týden to zvládám sama. A abych řekla pravdu, chodím taky raději sama. Koupím toho většinou míň a hlavně ne žádný blbosti. Na to je manža odborník.
28. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
My jsme vloni byli na rozsvícení jak jinak než v Ji a moc se nám to líbilo, tak letos razíme znova. A už jenom proto, že ty ozdoby věšel náš děda, tak to prostě musíme :grinning:
Hani, já zas na nákupy radši posílám chlapa, ptž když jdu sama, tak si vzpomenu na milion věcí, co mi došly nebo dochází a pak tam nechám majlant. On mi nakoupí jen to, co mu vyloženě napíšu. Jednou mi takhle jel nakoupit a přivezl mi toho polovinu, tak bylo zle a pak jsme zjistili, že si neotočil lísteček :grinning: :grinning:
Bep, jak jste si včera vůbec užili véču? Kdo vám hlídal malou, asi vaši, viď? :slight_smile:
28. lis 2009 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
No já přes týden kupuju třeba pečivo nebo jogurty, prostě drobnosti,c o jsou potřeba to kupuju tady na erbence v samojdě a na velký nákup jezdí manža z práce jeden den v týdnu, teď jel teda v SO, to bychom mohli všichni, ale zase se mi nechtělo tahat Krýšu před plaváním po obchoďáku, taky začínají řádit chřipky a virozy, tak aby něco nechytl. A dopadlo, jak to dopadlo, mě by to ani tak nevadilo, kdyby si odpustil ty přednášky předem :slight_smile:

Tak to máte L eny povinnou účast na rozsvěcování :grinning:
28. lis 2009 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeru, tak mi jeden ananas pošli. My ho zblajznem na posezení. :grinning: :grinning: :grinning:

Dneska jsme pekly s Kačenkou perníčky. Paráda. Ze začátku jsem z ní byla teda na mrtvici, ale pak jsme si ujasnily "pravidla" a už nám to šlo hezky od ruky. :grinning: Hlavně se jí líbilo válet těsto. Nechtěla váleček pustit z ruky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A už mám doma všechno vánočně nazdobeno. :sweat_smile: Kačenku asi nejvíc bavilo vylepování nálepek do oken.

Hani, tak my taky utratíme víc, když jedem nakoupit i s manžou. Když jdu sama, tak utratím taky dost, ale s manžou to je horší, protože si nakoupí ještě věci, který já zrovna nemusím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já teda nejradši jezdím nakupovat dopoledne ve všední dny, kdy je v obchodě míň lidí. Akorát poslední dobou je to horší s Kačenkou, protože už moc nevydrží sedět ve vozíku a furt chce vylízat. Tak ji musím slíbit něco dobrýho nebo jí slíbit, že když vydrží sedět celou dobu, bude se moct pohoupat v tom autíčku, co mají u vchodu. Tohle zatím zabírá. :grinning: :grinning: :grinning:

Leni, proto je v JL Sophinka, že byla přímo u zdobení? My se na zítřek už taky těšíme. Mamka má navíc na Mikuláše narozky, tak rovnou zajedem k našim na oběd a popřejem jí a odpoledne vyrazíme do města. Těšíme se i na Marka Ztracenýho.
Bep je na večeři dneska, pokud se nemýlím.
28. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Áha, já myslela, že byla na véče už v pátek. No to je jedno, každopádně jim to závidím a hotovo :grinning: :grinning:

Vero, ne, proto v novinách nebyla. Kamarádka zrovna minulý rok vychytali, když přivezli stromeček a stavěli ho na námku. A letos se mě ptala, jestli nevím, kdy ho zase povezou, že to byl pro malýho ohromný zážitek. No tak jsme tam šli spíš s nima, jinak by mě to ani nenapadlo :slight_smile: No a jak jsme to tam tak očumovali, tak nás přišel vyfotit pán z JL. A náš děda tam ozdoby dával až o den nebo dva později a u toho už jsme mu neasistovaly :grinning: :grinning:

Včera jsem si byla nechat udělat první návrh kuchyně, tak jsem z toho taková v rozpacích, vůbec si to neumím pak představit v reálu :frowning2: Tak přemýšlím, že ještě skočím dnes do Oresi a v týdnu do Jiminy, no uvidíme
29. lis 2009 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, tak to pak jo. Mne by taky nenapadlo jít s malou koukat, jak staví strom. Ale rozsvícení se dneska Kačence moc líbilo. Akorát byla dost utahaná, takže dneska byla větší protivka. Ale večer usnula za chviličku, tak doufám, že bude spát dobře a ráno se nevzbudí moc brzy a bude zítra v lepší náladě.
Leni, chystáte se zítra na cvíčo? My jo. Teda doufám, že nebude nějak extra silný vichr, to bych z cesty nebyla zrovna nadšená.

Bep, jaké bylo rozsvícení stromku u nás? My jsme cestou domů akorát omrkli, jak svítí, ale na rozsvícení jsme už byli v JI. Jsem ráda, že jsme tam s malou jeli. Přece jen je to pro ni ve městě větší zážitek. Příští rok ale možná půjdem zase u nás.

Dneska jsem začla chystat adventní kalendář. Mám připravený ozdobený kolečka s číslicema a zítra připravím pytlíčky se sladkostma. Mám v úmyslu připravit něco na podobný způsob http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vanocni-priloha/104812/bajecne-adventni-kalendare.html (ty sladké pytlíčky).
29. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno,

Veru s tím adventním kalendářem to je pěkný nápad, vezmu si z toho příklad na další rok :slight_smile: Někde jsem viděla ty šuflíčky (v nějakém obchodě se daly koupit, ale možná to byla Ikea nebo tak něco).
30. lis 2009 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Koči, já jsem se nakonec rozhodla pro tuhle variantu, protože to pověsím na dveře a nezabírá to nikde místo. A udělám to z vánočních ubrousků, takže to nebude ani nijak extra nákladný a pracný. :sweat_smile:
30. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vero, je to dobrý typ. Já jsem letos chtěla dělat toho krtka, ale nějak jsem to zas nestihla, takže Wjeru, vypusť mě z hlavy :grinning: Takže budu muset použít ty punčošky a rukavky, co měla minulý rok, ale ona si to stejně nebude pamatovat, tak snad dobrý :slight_smile:
Cvičit dneska nejdeme, já musím ve 3/4 na 4 do Spořky kvůli bytu a malá je teď s maminou na prochajdě, takže budu ráda, když si víc užije babičky :slight_smile: Ale vy si to tam užijte :wink:
30. lis 2009 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, právě že jsi mně navnadila ty, že bych udělala něco netradičního. Původně jsem chtěla koupit klasický čokoládový kalendář (stejně jsme jeden dostali ke Kačenčinýmu svátku), ale jak jsi psala o tom krtkovi, tak jsem se toho chytla a rozhodla se, že udělám taky nějaký kalendář sama. Původně jsme měla namyšlenýho něco jinýho, ale pak jsem se rozhodla pro ty pytlíky právě kvůli úspoře místa.

My se na cvíčo chystáme. Kačenka se potřebuje vybít. Dneska jsme celý den zavřený doma, protože přijeli okenáři opravit nám okna. A navíc venku hnusně fučí, tak to ani na prochajdu moc není. Tak snad se na Seifertce potkáme příští týden.
30. lis 2009 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem si dala velký úklid. uff. malá je dnes samostatná a tak to šlo. a zítra chci začít zdobit. ať máme už trohcu vánočně. a o víkendu chci dělat perníčky.

jinak víkend jsme si užili. večeře s manžou byla super, jen nás na ní odchytli tchánovci a byl problém proč malou hlídají naši. no a včera jsme se u nich pěkně pohádali. kvůli tomu hlídání právě. tchýně vyjížděla na mě, ale manže se mě zastal a tak to odskákal on. je opravdu zlá. myslím že malá to brzy pochopí taky.
převzali jsme zpátky byt a v neděli se stěhují nový nájemníci a tak máme prázdno jen týden. ale nechtějí žádný nábytek a tak bude ještě vleká stěhovací akce. s tím pronájmem to šlo. dokonce jsem dnes odřekla 3 další prohlídky.
na rosvícení stromku jsme nebyli nikde tak příští rok.
jak jste se bavili o nákupech. tak já přes týden kupuju jen pečivo a nějaký salám a jednou za týden jedem do Hypernovy a tam nakupujeme. a to jezdíme všichni.
30. lis 2009 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já dnes na nic nehrábla a zítra taky nehrábnu. Ráno jsme byli na náhradním plavčení, kde teda Krýšu namíchli do nepříčetna a odpolko jsm počkali na kamarádku a šli jsme s ní na město. Zítra jdeme hned ráno ke kolegyňce a budeme tam asi celý dopoledne.

V sobotu totiž instruktorka Krýšu pustila na klouzačce úplně z vrchu bez signálu no a on se pod vodou napil a asi se i bál, takže teď jak zmerčí kouzačku tak řve jak protrženej. Řval i když jsme ho vyndávali z vody a to mi instukrtorka (dnes byla jiná) vysvětlila, že si myslí, že jde na klouzajdu a v tu sobotu to asi paní trochu uspěchala a bude muset na Krýšu vymyslet fígl.

Bep, paní v Orce mi říkala, že na sobotu chystá překvápko pro děti a rodiče, tak se máme na co těšit :grinning: No vidíš, jak to s bytem dobře dopadlo, to je super. Tak třeba se v Hypře potkáme :wink:
30. lis 2009 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, v albu mám fotky adventního kalendáře, tak se můžete juknout, jak jsem to uplácala. :sunglasses: Jsem s ním spokojená. Snad se bude Kačence taky líbit.

Cvičení bylo fajn. Akorát Kačenka je dnes taková protivka, takže chvilkama si postavila hlavu a něco prostě bude dělat po svým, ne jak ostatní. Ale myslím, že se jí tam docela líbilo. :slight_smile: Akorát děcka na konci dostávali obrázky a lízátka. A na lízátka já jsem vyloženě alergická. Neřeknu, ještě ty z Naturalu bych ustála, ale nemám ráda, když někdo cpe Kačence lízátko plný těch blivajzů a všech možný éček. Klasický lízátko měla zatím jednou v životě, jinak se mi to vždycky podařilo nějak ustát, že ho nedostala. Já se jí teda sladký snažím dávat co nejmíň. I lentilky jí dávám po hodně malých dávkách. Tak jsem ji pak taktně lízátko strčila do tašky s tím, že ho dostane doma. Doma chvíli žmůrovala, že ho chce, ale pak na něj naštěstí zapomněla a vzala si mlíčko a kiwi. A na zítra mám připravený lízátko z Naturalu v prvním pytlíčku adventního kalendáře. Aby se jí to trochu vynahradilo za ten dnešek. :slight_smile:
30. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno,

Veru máš to moc hezky udělané jsi šikulka :wink: Příští rok zkusím něco podobného.
1. pro 2009 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky, jsem vám tu psala příspěvek a nějak nám to zas blbne, tak se mi to neuložilo :frowning2:

Vero, kalendář se ti fakt povedl, mě by zas nenapadlo todle! Já jsem vám na oplátku taky šoupla do alba kalendář, dělala jsem ale jen ten z loňska. Je to v tom albíčku druhé cácorky :wink:

Já malé lízátka nechávám dávat, ptž vím, že si párkrát lízne a vrátí mi to, takže je mi to i jedno. Teď má v kalendáři rozdělený celý balíček, ale je toho moc, takže jí to budu měnit ještě za nějaké čokoládky radši. A lízátka hold dostane taťka :grinning:

Wjeru, takhle jsme to na konci Orcy měli my. Chodili jsme na hodně náhrad a malá se pak začla bát potápět, tak jsme jí nenutili. Ale jak viděla, že se blíží potápění, spustila a byla k neutišení. Tak jsme pak přestali radši chodit a teď plave jak profík, už jezdí z klouzačky bez kruhu a jak v bazénku došáhne, tak si pěkně doťape ke břehu :sunglasses:
1. pro 2009 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, kalendář super. Taky dobrý řešení. :slight_smile: A ta fotka z náměstí, to je asi z neděle, viď? :slight_smile:
1. pro 2009 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek