• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
Vero, ten kalendář jsem dělala už na minulý rok a ptž jsem to letos nějak nestíhala, tak jsem ho použila znova. Malá si to stejně z loňska nepamatuje, tak je to jedno :grinning:
Jo, fotily jsme se tam v Ne, ptž máme fotky buď jen Sophinky a nebo Sophinky s taťkou a já nemám skoro žádné :unamused: tak jsem se tam nechala demonstrativně vyblejsknout :grinning:
1. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to neva. I kdyby si to pamatovala z loňska, tak dle mého to není vůbec na škodu. Aspoň by to měla jako tradici. :wink:
Jinak my jsme na tom podobně. Ale máme fotky hlavně samotný Kačenky. My jsme s ní vyfocený málokdy. A společnou rodinnou fotku máme tak jednu dvě za rok. :grinning: Hlavně že máme v PC snad milion fotek.
1. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No on jí ty punčošky donesl Ježíšek za to, že mu nechala za oknem dopis totiž :slight_smile: Takže příští rok jí bude muset vymyslet něco jiného, aby se Ježíšek neopakoval :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jo. Já jsem jí řekla rovnou, že jsem to připravila já.
1. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My jsme včera za oknou dávali dopis a ráno vstala, schránka pro Ježíška byla prázdná a místo něj tam měla adv. kalendář s čokoládkama a pak šla do pokojíčku a koukala, jak z jara :grinning: :grinning: mám to natočený, tak nad tím budu za pár let slzet :sunglasses:
1. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Leny kalendář je fakt pěknej, a na těch fotkách mi přijde, že Sophinka nějak zase vyrostla, co jsem jí neviděla:slight_smile:

Vero, ten Tvůj kalendář nějak nevidím, že Ty jsi ho vymázla? Ale určo byl krásnej :wink: A co Kačenrka, rozdělala jsen jednu krabičku.

Já bych mohla příští rok něco podobného zkusit, ale bude to muset být pro Krýšu i manžu. On by mu m anža hrozně záviděl :slight_smile:
1. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky to je dneska humus počasí, co? :unamused:
1. pro 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak to muselo být hezký. :slight_smile: My psali dopis Ježíškovi asi před měsícem.

My jsme celý den zavřený doma. Vypadalo to dopo, že bude pršet, tak jsme nikam nešly a v poledne se rozpršelo a od tý doby furt prší, tak jsme taky zavřený doma. No, aspoň jsme odpoledne upekly vanilkový rohlíčky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Wjeruš, já jsem ale myslím kalendář nemazala. To museli asi vymazat admini. :unamused: Písnu ti do IP adresu, kde to mám na MMB.
1. pro 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska se mé nejlepší kamarádce v jihlavské nemocnici narodila dcera Danielka. Kdybychom to chtěly naplánovat, tak to nevyjde. Prostě je to velká náhoda, že rodí zrovna rok po mě. :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jééé, Koc, gratulujeme k prvním narozeninám!!!! :wink: :wink: Děláte oslavu dnes nebo až o víkendu? Co dostane malá za dárečky?
Vím, že jsi tu psala, že by to bylo super, kdyby se to kamarádce takhle povedlo a to je fakt náhoda, že to vyšlo, viď! To je fakt super :grinning:
1. pro 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koči, dneska je vyloženě rodící den, co? :grinning: :grinning: :grinning:
Jo, Koči, ptala jsem se tě na Vysočině na recept na ten sýrový dort, ale asi jsi můj příspěvek přehlídla. Máš nějaký speciální recept? Můžeš mi ho písnout? Docela by mě to zajímalo.
1. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

Veru omlouvám se, ale tvůj dotaz jsem opravdu přehlídla. Recept Ti můžu poslat, písni mi do IP tvůj e-mail, já ti ho nafotím a pošlu. Mám ho z kuchařky z výrobků ze Želetavy.

Jinak včera byl opravdu rodící den :slight_smile: A to se Páje (která rodila z diskuse Vysočina) narodila ve stejný měsíc a den jako já, to je ještě větší náhoda :slight_smile: že se jí Tedík narodil taky zrovna 1. prosince. A ta moje nejlepší kamarádka přenášela, tak jsme si dělaly srandu, že porodí 1. prosince a taky že jo. V pátek jedu do Jihlavy, mrknout se na miminko. Doufám, že jí stihnu ještě v porodnici. Ale když rodila včera odpoledne, tak jí pustí tak v sobotu, nebo ne?
2. pro 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Koc, myslím, že jí pustí už v pátek. Oni se s tím teď moc nepářou. Jestli teda nemají nějakou žloutenku nebo takněco..

Koc, tos dělala podle těch receptů, jak nedávno chodila brožura do schránky vyloženě jen od Želetavy?
2. pro 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, už to máš v IP. Těším se na receptík. Akorát teď mě napadlo, že mi mamka taky přinesla nějakou brožurku od Želetavy. Tak jestli to nemám doma. Je to ten ze světlýho a tmavýho chleba s pomazánkovým máslem, paštikou, tvarohem, taveňákem atd.?
Mimineško ti závidím. Taky bych se s nějakým poňuchňala. :sweat_smile: Ale už to vydržím a za tři měsíce se snad budu ňuchňat s tím svým. :grinning:
2. pro 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koc opožděne gratulujeme k narozeninám.

Vero pošli mi taky link na MMB na ten kalendář. ráda se podívám. jinak jak jsem Ti koukala do albíčka tak klouzačka pro Kačenku je fakt super. do čeho jí budete dávat?

Wjeru fakt bude v Orce překvapení? že by čerti? :slight_smile: já jsem přemýšlela jestli ano, ale letos jsem ještě čerty nezvala. až za rok. jo a nám se na kouzačce do vody moc líbí. vlastně Sáře se ve vodě líbí všechno. minulou lekci se nám podařilo i natočit foťákem super videa a to z kloouzačky až pod vodu jak malá jela. máme na foťák koupený takový ten sáček za zhruba 500,- a je fakt dobrý.
2. pro 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím se loučím. Jedu dnes do poradny a malou odvezu k babičce. Tak si aspoň v poledne v klidu projdu jarmark a s kámoškou na kafčo. :sweat_smile:
2. pro 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak něco napsat to je boj. Krýšovi se hrozně líbí myš a klávesnice a když jsem u PC, chce dělat taky písi písi. Teď už jsem ho dala dolů, tak se vzteká a tahá mě za teláky a chce ttaky :slight_smile:
2. pro 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky dnes chtěla jet k doktorce, ale pojedu příští týden. malá pšíká a tak uvidím co z toho bude. nechci s ní do poradny mezi zdravé děti aby mě doktorka nesprdla a mezi nemocné to už vůbec nejdu:slight_smile: no snad to nic nebude. uvidíme.
2. pro 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem Kryštůfka uložila a mám chvíli klid. jak začal lést, tak je nadlidský úkol jen uklidit nádobí do myčky. Dneska mi dělá jednu radost za druhou. Ráno se mi povedlo ho dát včas na nočník, takže boban nebyl v plínce, ale v nočníku (dávám ho tam kvůli manžovi, aby nedržkoval, že jsme honem museli kouit nočník a teď se tu jen povaluje, tak jen ráno a včer, aby manža viděl, že ho opravdu učím). Pak mi pomáhal uklidit svoje miminkovské věci do těch vaků, jak se z nich pak vysaje vzduch, pak na sebe převrhl vázu s kytkou a ani u toh koníka mě na chvíli nenechá v klidu. Hrál si tady s taškou, tak jsem si myslela, jak to tu zkouknu a něco napíšu, ale jak slyšel klapat písmenka, tak musel dělat písi písi taky :grinning:

Bep my jdeme příští týden taky, doufám, že malýho nic nezkolí do tý doby. Jsem zvědavá na míru a váhu, já myslím, že to v orce čerti nebuodu, přece nebudou plašit děti. No uvidíme
2. pro 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru fakt už dáváš na nočník? no to bych mohla taky zkusit, protože to jak malá tlačí se neda přehlédnout a přeslechnout.

holky jinak jsem dnes spočítala, že mám v obýváku (mám ho spojený s kuchyní a jídlenou) 42 kytek. a pak se divím že to zalévám jakou dobu.
2. pro 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru tak jsem to taky prubla. posadila jsem malou na nočník a hned se tak vyčurala. úplně mě to dojalo a hned jsem musela volat manžovi a mamce:slight_smile: díky za tip. budeme to zkoušet.
2. pro 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidíš, jak se Sára šikovná, my poprvé seděli na sucho:slight_smile: Ale fakt myslím, že teď je to spíš o tom, jak se tam povede Krýšu posadit, no aspoň si na nočníku zvyknou dětičky hačat:grinning:

Jinak Krýša se taky nebál, jenže teď byli na skluzavce po druhý a ta instruktorka na něj byla moc hr, jak ho pustila z výšky samotnýho bez signálu. On potřebuje pomalu si všechno ozkoušet. Však poprvé na vaničce taky ječel a teď všechno až na skluzavku zbožňuje. Třeba tu slkuzavku časem taky zlomíme
2. pro 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, zvykej si. S tím PC to už nebude lepší. Spíš to půjde k horšímu. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Dnešní poradna OK. Byla to hrozná rychlovka. Jak jindy čekám třeba hodinu, tak dneska jsem si nestihla ani otevřít časák a v kabince jsem se ani ještě nesvlíkla a už mě doktor volal. Cukrovku mi nezjistili, tak se můžu ládovat sladkým. :grinning: A čípek taky drží.

Bep, si děláš srandu s těma kytkama, ne? Já mám v obýváku (taky s kuchyňským koutem) 5 kytek, v koupelně 4, v ložnici 2 a v děcáku 1. To jsem teda proti tobě troškař. Ale mně to stačí. Do obýváku bych časem chtěla nějakou velkou palmu, ale dokud budou děcka malý, tak to riskovat nebudu. Teď tu mám jen malý květináče, který jsou v dostatečné výšce. Kačenka je teda už v pohodě, ale ještě počkám s kytkama, až vyroste i druhý mimísek.

Já dávala Kačenku na nočník asi od 8 měsíců a celkem s úspěchem. Ale pak se mi v roce zasekla a odmítala si na něj sednout, tak jsem ho uklidila a vytáhla ho, když jí bylo něco přes rok a půl. A to už se pomalu začla učit bez plínek. My slavíme taky konečně úspěchy s bobíkama. Konečně se vykaká i do nočníku, ne jen do plíny. Tak jsem moc ráda.
2. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, teď už to bude vážně jen a jen horší. Já si odbíhám, když jí pustím třeba Krtečka nebo když si skládá puzzle třeba jako teď. No a nebo po O když spí, tak to jsem tady většinou celou dobu a doháním dopoledne :grinning:

Vero, tak to je fajn, že ti to vyšlo dobře! Kdy jdeš na další kontrolu?

Bep, to máš doma deštný prales, ne? :confused: To si vůbec neumím představit, tolik kytek! Kytky mám taky ráda, ale tolik by se mi jich sem snad ani nevešlo :grinning: Já mám dvě v obýváku, 4 v kuchyni a 3 v pokojíčku jo a vlastně 1 v předsíni. No a teď mi švagrová donesla dva takové pahejly na zotavení, ale myslím, že je donesla už pozdě.
A když jsme u těch kytek - nevíte, jak se stará o takový ten kokosový ořech??

Sophinku jsem na nočník dávala taky někdy kolem 3/4 roku, přesně už nevím, ale to nechtěla, pak kolem roku mi zas dětská řekla, že už bych měla, tak já zas jak pipina poslechla a nutila jí na něm sedět, což byl šílený řev. Pak jsem si řekla, že se na to můžu vykvajznout, že to jsou jen zbytečný nervy pro obě dvě. No a pak si řekla sama, ale kdy přesně, to se vám kouknu, někde to mám napsané. Tak to sem pak dopíšu :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, dříve jsem se sem nedostala, ale ten recept je určitě on co Ti přinesla maminka. Ta paštika tam není špatná, ale určitě se dá nahradit nečím jiným :slight_smile: Dort je jinak moc dobrý. :wink: :wink:
3. pro 2009 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No dnes jsem pustila počítač, když koukal ráno na reklamy než začala snídaně s novou (teleshoping, to je jeho nejoblíbenější pořad) a teď když zalehl po o:slight_smile:

Jinak bylo dnes opět kaky maky do nočníku. To bych nikdy nevěřila, jakou radost mi udělá boban :grinning: :grinning: :grinning:

Vero, tak to bývá, ktaky když si beru časák k doktorovi, tak se tamneohřeju, vyxjma kožní, tam se čeká pořád, Fajn, že poradna proběhla v pořádku a můžeš se futrovat sladkým :slight_smile:

Holky co takhle předvánoční kafíčko?
3. pro 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já jdu na další kontrolu až 4. ledna. 30. tt mi vychází na svátky, to tam samo nikdo není, takže velký UTZ mě čeká o týden dýl.

Wjeru, já si teda pravidelně beru k doktorovi časák. A vždycky stihnu přečít kus. Ale včera se mi to nějak nepoštěstilo. :grinning:

Na srazík bych šla, akorát nevím, jak to budu stíhat. Mám docela nabitý program. Uvidím, na kdy se domluvíte.

Leni, Kačenka si poprvý o nočník řekla 13. února (to jí bylo 20 měsíců). A myslím, že Sophinka maximálně tak měsíc až dva po nás.
3. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem na to koukala a malá si sama řekla o nočník 19.3. :grinning: dokumentace neselhala :grinning: :grinning:

Já si k dr. nikdy nevezmu nic a pak nevím, co bych tam nudou dělala, ptž mám většinu těch erárních časáků načtených na rok dopředu :grinning: :grinning:

Já jsem taky pro srazík, jestli nás teda něco neskolí. Ještě ani nepeču, takže toho pak budu mít asi moc, do toho to stěhování, ale jak to půjde, tak vás rády zase uvidíme :wink:
3. pro 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjerusch, tak to je Krýša šikovnej. Eliška na nočníku nechce být, občas se tam sice vyčůrá, ale většinou tam akorát řve. Jediné co zabíralo byla reklama nebo Tv shop, ale to už taky nefunguje. Zítra jedu do Jihlavy pomazlit miminko do porodnice, tak se těším :slight_smile:
3. pro 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my už máme upečený 4 druhy. Ani jsem nečekala, že to malou bude tak bavit. Hlavně válení a vykrajování. :sweat_smile:
Já si vždycky beru měsíčník Miminko. Doma to pořádně nestíhám číst, tak si to vynahrazuju u doktora. :grinning:
Leni, kdy jdeš na velký UTZ. To už bys pomalu měla jít příští týden, ne?

Míšo, já bych to přes koleno nelámala. Hlavně aby se malý nočník nezprotivil. Když tam nechce sedět, tak bych ji tam neposazovala a zkusila to třeba až za nějaký čas.
3. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek