• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Ahojda, tak je po Vánocích. Koukám, že Sophinka venku testla kolo i ohoz:slight_smile: Je to kočka. na něco je fajn, že sníh není.

Vero, to mi neříkej, že je Kačenka taková vzteklina. Když ji vidím, tak je hrozně hodná. A na fotkách je fakt velká, s tou kytarou i v posteli vypadá hrozně dospěle :slight_smile:

U nás byl štědrý den v pohodě. Byli jsme u mýho taťky v Brtnici a zvládli jsme to všechno dobře. Už 23 jsme tam navozili věci, co jsme měli my nakouit a přívést a taky se jel Krýša podívat na kapra. Pak jsme se vraceli domů a 24 odpoledne jseme tam vyrazili zase. Dopolko nazdobil manža stromeček, Krýšovi to bylo jedno a rejdil tu po bytě. Pak jsme šli k prababičce na česnečku, to se tam sházíme celá rodina, předáváme si dárky a přejem si hezký Vánoce no a kolem třetí jsme jeli do Brtnice. Tam jsem pak se ségrou dodělali večeří (dost jsme toho měli předpřipravenýho) a zbytek šel na tradiční procházku okouknout vánoční výzdobu. Pak jsme se navečeřeli, děda rozkrojil jablko a rozloupl ořech a šli jsme rozbalovat dárky. To krýša pomáhal a tahal ty papíry. Nejvíc se mu líbil František a pak taky houpací kůň. Nakonoc dostal toho plyšovýho, co řehtá, tak je na něj malej, ale když pustíme řehtání, tak Krýša řehtá s koněm. :grinning: Houpat se může taky, ale musíme ho držet. Druhý den ráno pak ještě objevil takovou žirafku, co má místo tělíčka kolečka, tak ty se mu hrozně líbily :slight_smile: A krýša byl fakt strašně hodnej, vůbec nezlobil, nezvtekal se, u večeře seděl s námi u stolu, fakt pohoda. Akorát, jak začala pohádka, tak byl přetaženej, tak jsme fofrovali ho uložit do postýlky
27. pro 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, Kačenka je zlatíčko. Ale téměř pravidelně aspoň jednou denně ji chytne hysterický záchvat a dokáže se vztekat úplně maximálně. Ale pak ji to přejde a to zas andílek.

Leni, kolo má Sophinka fakt hezký. Akorát my jsme od něj ještě ustoupili, že na příští léto určitě líp ušlápne tříkolku než kolo. Kačenka už jela na kole, co má jedna o rok starší holčina, ale je to na ni ještě těžší. A kor u nás, když tu máme samý kopce. Rovinka v podstatě skoro žádná. A ráda bych, aby si nejdřív natrénovala rovnováhu a pak mohla začít jezdit na kole klidně bez zadních koleček. A příští rok už bude kolo určitě. :sweat_smile:
Jo, každý dítě má něco. Až na Majušku z Vysočiny (Wjeruška ví, o kom mluvím) - to není dítě, ale fakt andílek. Takový dítě jsem snad ještě nepoznala.
Chlapi jsou vždycky hrozně chytrý. A když jsou pak s děckem taky sami, tak toho mají plný kecky během chvilky. :grinning: :grinning: :grinning:

Wjeruš, jakýho máte toho koně? Toho, co hýbe hubou a ocasem? Toho synovec dostal taky k prvním vánocům, kdy mu byl necelý rok. Ale je dost vysoký oproti tomu našemu (já ho kupovala za pár korun od jedné maminky na MMB a jsme s ním náramně spokojení). Na toho synovcovýho si Kačenka vyleze sama až poslední dobou. A synovec ten horko těžko až teď. Ten náš je nižší a řekla bych, že bezpečnější. Jsem ráda, že jsem ho tenkrát na MMB objevila.
27. pro 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jak dopadl vlastně UTZ? Teď si nejsem jistá, jestli jsi tu o tom psala.
27. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky moje kamarádku, co vídáme skoro denně má chlapečka a to je fakt kluk. Ona říká, že je celý táta, žije si takový svůj svět a když se rozhodne, že něco udělá, tak si za tím jde zákaz nezákaz! Od té doby, co se jim narodilo druhé (2 měsíce zpátky), tak říkala, že toho staršího začla bít, že na něj nemá už absolutně nervy. Minule mi vykládala, jak se ho ptala, jestli nepotřebuje čůrat a on že ne a ona že až bude potřebovat, jestli jí řekne a on že jo. Šup a za 10min. měl pochcanděný tepláky. Tak dostal na zadek a ona že jí přece slíbil, že jí to řekne a on se na ní prej podíval, usmál se a řekl: "Mamko neřekl slíbil." A to je mu 2,5 :confused: Takže ono má každý dítě fakt něco. My když u nich jsme, tak se směju, jak jí ignoruje a nic si z ní nedělá, ale vím, že k mým nervům by tohle nebylo :grinning:

Vero UTZ byl, ani nevím, jestli jsem to psala. Malá ještě není hlavou dolů, ale říkal, že na to má ještě čas. Nevíte někdo do kdy se musí přetočit? No a že má a teď nevím, jestli 1,5 nebo 2,5kg :slight_smile: to jsem matka teda :grinning: :grinning:
28. pro 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, říká se, že kolem 32. tt už je miminko hlavou dolů. Ale někdy trvá dýl, než se otočí. Já jsem taky měla pořád mimčo zadečkem dolů, ale teď bych řekla, že pár dní kope víc nahoře, tak snad je už otočený dobře. Ale mám z toho taky trochu bobky, protože Kačenku jsem měla při každým UTZ od 20. tt hlavičkou dolů a tohle miminko bylo na UTZ zatím vždycky zadečkem dolů.
28. pro 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, podle tabulek to vychází, že kolem 30. tt by mělo mít miminko asi 1,5 kg. :wink:
28. pro 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, když kopo jakoby pod žebra, tak že je už otočené hlavou dolů?
28. pro 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, mělo by to tak být. :wink: A taky občas cítím slabý, pravidelný jakoby ťukání dole. To určitě miminko škytá. Podle toho to taky odhaduju.
28. pro 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, včera jmse odpolko byli opět v Brtnici, přijel tam nevlastní brácha s manželkou a malým Filípkem, tomu je rok a půl. krýša to napřed ořval, že je tam jiný dítě, ale pak se rozkoukal a kluci si náramně rozumněli. Hráli si s autíčkama, s těma kroužkama od žirafy, stahovali žaluzie, honili kočku. No a brách anám oznámil, že v srpnu čekají druhý, asi to věděli úplně čerstvě. Tak snad jim to dopadne OK, ten Filípek s narodil o dva měsíce dřív, tak si chudáci všichni užili.

Vero jo toho plyšovýho koně máme. Já chtěla jinýho, takovýho dřevěnýho se širokým sedádkem právě na menší děti, ale ten už nebyl, tak ježišek taťka objednal tohohle. Ale zas tak vysokej se mi nezdá. Ten Filípek si na něj vyůezů sám, tak asi máme nějakou nižší variantu. A Krýšovi se líbí, jak děla kůň ihaha, dělá to s ním :slight_smile:

Leni, to netuším, do kdy se musí přetočit. Krýša už byl halvou dole, jenže pak jsem taky rodila předčasně. Jestli má to 1,5 kg, tak to se ještě hýbe, to tam má dost místa. A doktor si Tě pohlídá.
28. pro 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, budu reagovat trochu zpětně :slight_smile:

Vero - v HB je šestinedělí super....byla jsem nad míru spokojená...mě malýho občas setry taky převážily, ale byly v pohodě...měl silnou žluoteknku tak nikomu ani moc nevadilo, že toho moc nevypije...hlavně, že nějak extra nehubne a přisátej byl...takže toto bylo ok. Kamarádce malá nepřibírala a v pohodě je pustily taky domů, že vdoma budou mít klid. Ono jdde hlavně o to, že u prvního je člověk hrozně vyplašenej...

Leni - myslím, že na otočení je čas do 37t. a respektive do porodu...některý mimča se překulí den před porodem...zkus být občas v kleče...to nám radili na kurzu, že se pak mimču líp otáčí :wink:.

Ten štědrý den nebyl až tak hrozivý jen jsem si to představovala jinak :rolling_eyes: ...malej ten se vtzeká každý den.

K fyzickým trestů...já jsem si říkala, že ho bít nebudem, ale někdy prostě dostane plácnuto...nedá se nic dělat...nechci být zas právě ta máma se kterou si děti dělaj co chtěj a když to neni každý den, tak myslím, že to plácnutí přes plínu na zadek neuškodí...u nás to teda funguje...ale přiznám se, že jsem asi hodně přísná máma :frowning2:
28. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jinak na přetočení jsou nějaký cviky. Na netu se to dá taky najít. Nebo se zeptej v poradně sestřičky. Ta je taky zná. :wink: Ale zatím to nehroť. Čas určitě ještě je. :slight_smile:

Zuzi, právě že u prvního člověk neví co a jak a potřebuje podporu a radu. A ne kyselý ksichty, že člověka akorát otravují. :unamused:

Kačenka taky občas dostane na zadek. Ale snažím se s ní vyjít nějak po dobrým. Ale někdy to fakt už nejde.
28. pro 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zítra ráno vyrážíme ke tchánovcům a budeme tam do neděle, takže se sem dostanu až v novým roce. Všem vám holky přeju jen to nejlepší a těhulkám porod bez komplikací a krásné zdravé děti :grinning:
28. pro 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, díky za přání. Šťastně vykroč do nového roku. :wink:
28. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, díky díky. Hezký nový rok a moc se neopij, znáš se :grinning: :grinning: :grinning:
28. pro 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, já si nedělám hlavu z toho, jestli je malá hlavou dolů nebo ne, při nejhorším půjdu císařem, to neřeším, spíš jsem se jen ptala, jestli to někdo nevíte, ptž jsem se dr. ptala a on mi řekl, že má ještě čas, ale jak dlouho, to už neříkal.

Jinak jsme dnes nechali malou bez odpoledního spánku, tak vydržela, měla jsem tu ségru, tak se zabavila, ale musím říct, že to pro mě byl dost dlouhý den a zítra zas pošustí spát :sunglasses: Ale usnula mi ve čtvrt na osm, což jsem koukala :slight_smile:
28. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já bych ráda rodila přirozeně. I kdyby bylo mimčo obráceně. Ale kámoška mi říkala, že to tady doktoři nedělají rádi. Jedna holčina prý taky chtěla rodit přirozeně KP a vzali ji až v Brně. V JI, ani v HB ne. Ale kdyby se nedalo nic jinýho dělat, tak císař to jistí. :grinning:
Leni, tak u nás je takhle dlouhý každý den. :grinning: Ale nějak se to dá. S Kačenkou si místo spaní sednem do obýváku. Já si udělám kafčo a Kačence většinou mlíčnou pěnu (dala jsem jí jednou ochutnat a teď je po ní jak divá :grinning: ), já si ho v klidu vypiju a přečteme si přitom nějaké pohádky.

Já dneska malou odpoledne odvezla k našim. Bude tam spát, tak jsem na to fakt zvědavá. :confused: Minule s tím naši měli docela problém. Nemohla jim tam usnout. Nakonec jim po dvou hodinách vytuhla na gauči v obýváku opřená o dědu. A v noci se jim zas pobudila a asi hodinu nespala. Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat dneska.
28. pro 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky já mám dneska den! Každý den chodím (krom včerejška) spát až po desáté, až malá usne a vstávám za tmy, ptž prostě už spát nebudeme a jak se vzbudí, chce hned do obýváku! No a včera usínáme a říkám chlapovi, že dneska vstává on, že si chci taky odpočinout (už špatně v noci spím a jak se vzbudím, tak pak hodinu čumím a nemůžu zabrat) a že mě to vstávání za tmy už zmáhá. Hahaha, on má přece dovolenou a za celou dobu s ní ani jednou nevstal. No a jak to dopadlo? Vzbudila se v 6:40 a kdo s ní vstával? A pán si vstane až v půl deváté a čumí jak vejr :angry: To dnešní ráno mi fakt nesedlo :frowning2:

Jinak s tím spaním mimo domov. Když spí malá u bráchy, tak se taky v noci vzbudí a koukají se švagrovou třeba hodinu na Krtečka. Ony to prostě zkouší a vědí, že doma by jim to neprošlo, ale u babiček a tetiček to není problém.
29. pro 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, koukám že u Věrky se už odpo nespí...no z toho mám docela hrůzu, ale doufám, že to Rudík ještě min. půl roku vydrží :wink: . Párkrát už odpo nešel, když spal ráno dlouho a k večeru byl už hrozně protivnej...a taky mám alspoň čes když spí na sebe :slight_smile: .

Wjeruš taky přeji krásné vykročení do nového roku... :wink:

Leni já byl si s tím přetočením hlavu nelámala...
U nás taky vstávám jen já...i když jsme nemocná a někdy mě to dost sere :confused:
Jinak si teda na Rudu neštěžuju :sunglasses:

Tak holky chtěla bych Vám taky nahlásit, že je mi už týden divně :confused: , test si zatím dělat nechci, jelikož MS mám dostat až 30.12. a když jsem čekala Rudíka, tak se mi druhá čárka objevila stejně až po týdenním spoždění...ale tenhle stav je mi nějak povědomý -knedlík v krku, hlad, únava že bych večer v šest usla i ve stoje ...tak se nechám překvapit v novém roce :sunglasses:
29. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No Zuzi, to by byla paráda!!! :sunglasses: Takže čekáme na zprávu!! :wink:
29. pro 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak u nás to takhle ráno funguje stejně. Já už si ani nepamatuju, kdy vstal s malou manžel. Ten chodí spát hodně pozdě, takže je samo ráno ospalej a navíc oponuje tím, že malá chce stejně mne, že nemá teda cenu, aby vstával on. Já teď taky v noci často čumákuju do zdi. Dneska jsem si ráno mohla přispat a já už byla po šestý vzhůru. A dneska jsme byli po nákupech v Brně. Kačenku hlídali naši. Ještěže jsme ji nebrali, bylo tam šíleně lidí. Fakt hrozný. Vůbec jsme to nečekali. Prostě lidi mají mezi svátkama volno a navíc začly výprodeje.

Zuzi, to vypadá nadějně. Tak se moc těším na pozitivní zprávičku. :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jinak dneska jsem na chlapa taky naštvaná. Chystá se na pánskou jízdu na hory. Furt mi tvrdil, že jede na čtyři dny (od neděle do středy) a dneska ráno jsem se dozvěděla, že odjíždí už v sobotu. Tak jsem fakt naštvaná, protože jsem se smířila s tím, že to s Kačenkou nějak ty tři večery skoulím, ale čtyři večery už mi přijde fakt dost. Jinak by mi to tak nevadilo, ale štve mě, že zrovna teď, když máme takový problémy s usínáním a snažíme se, aby si zvykla na to, že ji bude uspávat manžel, ne já (aby aspoň večer nebyla fixovaná na mne), tak on si klidně odjede skoro na týden pryč. To si opravdu na mne Kačenka odvykne. :angry: To si spíš odvykne na tatínka než na mne. A jsem zvědavá, jak bude vyvádět, až se tatínek vrátí a bude tam s ní chtít usínat on. Fakt jsem na to zvědavá. :angry:
29. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, tak já zas čekám, jak to bude, až budeme na té chalupě, ptž chodí 3x týdně cvičit a když jsem mu řekla, že to bude muset na ty 4 měsíce nějak přehodnotit, že tam z práce bude jezdit později jak domů a že když bude sníh, tak je obtížné se nahoru večer dostat, tak se na mě ještě rozčílil, že mu bráním v jeho jediném koníčku :angry: A když jsem mu řekla, že budeme denně jezdit do JI, abychom se tam nezbláznily (to mluvím jen o času do porodu!), tak se tomu hrozně divil, že jako projedeme nafty :confused: a teď byl den co den na chalupě a myslíte, že si naložil celé auto, aby nejel naprázdno? No jasně, že to vozil po jedné krabici :angry: Si tu přijdu fakt občas ták zbytečná :confounded: :grinning:
30. pro 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ty chlapi co :angry:

Já bych teda taky chtěla aby večer Rudík usínal s Rudou...chci aby si na tátu taky víc zvykal...je zvyklej jen na mě :unamused:
No, ale asi to necháme až po svátcích...Začnem to dělat tak, že prvně bude ležet s tátou a já budu sedět na židli - odpo nám to takhle fungovala a pak už mu nevadilo s ním chodit spát sám.
Holt je ženská na mateřský a chlap se v tom dětským životě jen tak mihne :frowning2:

Jdu omrknout vaše fota, koukala jsem, že máte nové na profilech :slight_smile:
30. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, chlapi jsou snad všichni stejní. :confounded: Ale dneska jsem se pro změnu dověděla, že nakonec na pánskou jede v neděli, tak už jsem klidnější. To už nějak s Kačenkou zvládnem. :slight_smile:
Leni, taky to nemáš jednoduchý. Mne nejvíc štve, že chlapům nedochází, že ženská se v době po porodu musí strašně omezit a opravdu na nic jinýho než na dítě nemá čas. No jo, pro ně to taková velká změna není, oni si chodí do práce dál furt a můžou odejít s kámošema kdykoliv se jim zamane. :angry:
30. pro 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, tak to máš fajn, že se umoudřil a jede o ten den míň :wink:

My zítra dáváme malou ke švagrové a už stěhujeme poslední věci a rovnou asi už zůstaneme na chalupě. To je ták nepříjemnej pocit :sweat_smile:
31. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, on jeden kluk nemůže v sobotu, tak manžel pojede s ním až v neděli. Tak aspoň jeden den k dobru. :slight_smile:
Takže už se definitivně stěhujete? To věřím, že se vám nechce. Nám se taky nechtělo stěhovat, i když jsme měli jít z horšího do lepšího. Přece jen si člověk zvykl a nechce se mu měnit návyky.
31. pro 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, přeju veselou oslavu Silvestra. A ať vás zítra nebolí hlávka. :grinning:
31. pro 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se taky přidávám :slight_smile:
31. pro 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, tak jak jste včera kdo slavil? My to zabalili v půl 11, pak nás po půlnoci vzbudily ohňostroje, ale to bylo tak na půl hodinky, ráno jsme odvezli malou k bráchovi a od té doby jedeme jak fretky. Za chvíli přijede chlap pro poslední várku, kterou je schopný odnést sám a pak na chalupu a zas to pomaličku zkulturňovat tam a vybalovat potřebné věci a hlavně tam uklidit. Večer asi padnu za vlast a doufám, že rčení "Jak na nový rok, tak po celý rok" se mi v tomto případě vyhne :grinning: :grinning:
1. led 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak já doufám, že tohle rčení u nás taky platit nebude. Kačenka je od rána na zabití. Zlobí a neposlouchá. A navíc večer opět odmítá spát. A teď tam ještě vyvádí v pokojíku. My strávili Silvestr u sousedů. Chůvička tam má naštěstí dosah, tak aspoň nemusíme sedět doma. Spát jsme šli až ve tři ráno. Naštěstí Kačenka začla burcovat až po osmý, tak se do celkem dalo. Ale to usínání je u nás pořád šílený. Včera jsem už rezignovala a šla jsem si po půll hodině k malé taky lehnout do postele. Tak jsme tam museli tvrdnout oba s chlapem nasáčkovaný v jedný posteli spolu s malou. Ale usnula pak za chvíli. Dneska je to na dlouhý lokte. Zase jsme tam leželi všichni tři, ale Kačenka dělala jen samý hlouposti. Nakonec se vykadila, tak jsem odnesla plínu a zůstala už dole. Už je to asi hodina a půl, co jsme ji dávali do postele a ještě nespí. No nic, jdu zase za ní, jinak snad neusne. :frowning2:
1. led 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek