• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
ahoj holky. tak ať se Vám všem v novém roce daří a ať převažuje jen to lepší.

my na SIlvestra měli návštěvu a drželi jsme to do dvou. všera jsem byla mrtvá....
2. led 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dnes jsme přijeli od tchyně. Celkem to šlo, až na dvě menší šarvátky. První se týkala dárků. Švagrová chtěla žehlící prkno, tak víkend před Vánocema to jel manža s ní koupit. No a ona si žádný nevybrala a řekla, že chce jen 400, abychom jí dali finančně stený dárek jako ona nám. No a to ji nabulíkovala tchyně, řekla jí, že bychom se cítili finančně poškození, tak to se mi zvedla žluč poprvé a musela jsem odejít do kuchyně, protože bych asi začala řvát. Pak jsme ještě honem museli jít koupit dárek synovi od švargrový přítele, tak to už jsem si svý řekla. Tam se totiž člověk nezavděčí, jednou mu dárek přivezeme, tak mu ho nemáme kupovat, protože ten přítel nedá pro rodinu švagrový na dárky ani kačku, pak teda dárek nedovezeme, tak ho zase máme jít na rychlo koupit, protože by mu bylo líto, že si všichni rozbalují dárky a on žádnej nemá. No a tchyně mě dorazila tím, že nám chtěla dávat peníze na ten dárek.
A včera jsme zase měli šarvátku ohledně kouření v bytě. Tchyně a jedna švagrovka chodí kouřit na záchod, je tam okno, tak mají pocit,˛že se to jako vyvětrá. Teda nechodili, chodily ven, ale na Silvestra se jim nechtělo nebo co no a od Silvestra kouřily na tom záchhodě. Tak jsme řekla manžovi, že jsme snad domluvaly, že když tam budeme s malým, tak se v bytě kouřit nebude, tak aby to šel připomenout, tak se tchyně cítila dotčená, že se snad pro jednou nic neděje a že to trochu přeháním. Manža se totiž schoval z mě a mluvil o tom, jako že já si to nepřeju. No nepřeju, je to pravda, jsou věci, ze kterých neslevím. Akorát teda chudák švagrová to pak obrečela, to mi bylo líto.

Jinak Silvestr byl v pohodě, hráli jsme hry a ve dvanáct jsme si připili na nový rok. Já teda na oslavy náladu neměla, tak mi to vyhovovalo. Krýša spinkal zaspal i ohňostroj, i když jsme ho přenášeli do postýlky, nic ho neprobralo
2. led 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se dočetla, co je novýho :slight_smile: Zuzi, tak držím palečky, ať to klapne

Leny je přestěhovaná, no to znám, chlapi mají dovje měřítka na svoje potřeby a pak na rodinu

Bep, tak poslední měsíc abudeme mít roční děti. Toto uteklo
2. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, vítej doma. :slight_smile: Kouření taky nesnáším, tak se vůbec nedivím, že tě to naštvalo. Hlavně že jste to přestáli relativně v klidu. Teď už bude zas domácí pohoda. :wink:
Tak už taky budete mít místo kojence batole. :slight_smile:
2. led 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, i my přejeme všechno nejlepší do Nového roku, maminkám děti, které nezlobí a těhulkám rychlý porod. Snad bude tenhle rok lepší. :sweat_smile:

Wjeruš, tchýně jsou prostě tchýně. Ta naše taky zaperlila. Staníkovi dárečky pod Stromečkem stály za to. Dostal bubíneka autíčko z Polska. Hlavně jsem jí říkala naučný hračky. Staník teď miluje kostičky, kroužky a takový hračky. Ne, dostane auto, co bliká, řve hroznou melodii. Každýmu se s ním chlubí, prej se všem moc líbí. My ho radši nechali u ní, protože se mi z toho málem chtělo brečet. Jinýho vnuka nemá a tohle. A dneska nám vyprávěla, že bude dělat novou zámkovku, kolem celýho baráku. :angry:
2. led 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, už má výbavičku nějak připravenou? Já si dnes od našich dotáhla tři obří pytle s maličkými oblečky. Je to maximálně tak do tří měsíců. Kačenka toho měla šíleně moc. Ani polovinu snad neměla na sobě. Musím to probrat, abych nějaký horší oblečky vyřadila a zjistila, co případně ještě dokoupit. Vidím to na celý večer, než se prohrabu všemi těmi pytli.
Teď mě napadá, že ty se sem už tak často asi nedostaneš. Tak doufám, že budem o tobě mít zavčas veškerý důležitý zprávy. Snad se budem vídat na cvičení a na zpívání - aspoň do porodu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já si naštěstí na tchýni fakt nemůžu stěžovat. Je to zlatá ženská a opravdu si rozumíme. Jsem za to moc vděčná. Kor když vás tady čtu, jaký máte zkušenosti. To vám nezávidím.
3. led 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky přejeme vše nejlepší do nového roku. :wink:
3. led 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, tak to máš opravdu co dělat :slight_smile: My si ty njmenší oblečky půjčujeme s kamarádkama, tak toho vlastního teda tolik nemám a to nejmenší je teď u kamarádky, která čeká druhý v únoru, má termín o pár dní dřív než Leny.

Jako neberte to, že si myslím, jaká je tchýně ježibaba, dá se říct, že vztahy nejsou špatný, ale párkrát to zaskřípe kvůli nějakým střetu názorů. Navic ty dvě švagrovky jsou zcela pod její taktovkou, my jsme přece jenom z ruky, tak nám tolik nešéfuje, no já bych se asi nedala :sweat_smile: Ale vážím si jí, přece jenom je to babička Kryštůfka a vychovala chlapa, kterej je teď můj partner. No někde si postěžovat musím :grinning:
3. led 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já začla v osm třídit ty oblečky a skončila jsem před chvílí. Mám toho až nad hlavu. Jdu spát, už jsem z toho docela utahaná.
3. led 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, to sis teda dala, ještě vyprat, vyžehlit a můžeš rodit :grinning: :grinning: :grinning: Je to mazec. Já mám malýho v ohrádce. Byl unavenej, tak jsme ho oupla na hajando, ale zázračně v postýlce ožil :slight_smile: Už je to sranda, před Vánoci se začal sám stavět u nábytku a o Vánocích začal obcházet nábytek, kde dosáhne, tak přechází i mezi, takže třeba obývák zdatně projde. Jenže teď se chce stavět u všeho a když nemá kde se chytnout, chytne se mě za tepláky a jde nahoru :slight_smile:
4. led 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero tak to je teda výkon. já mám na malou hadrou strašně i teď. stačila by jí polovina, ale když ono je to všechno tak krásné tak nekupto:slight_smile:
jinak Sára teď pořád řádí. je všude a všude stojí. zkouší to už i u zdi, ale to většinou spadne:slight_smile: je docela divoká a přestává večer chtít spát. všra třeba rajtovala do jedenácti. v postýlce se postaví a řve. tak si lehneme všichni do postele a ona po nás leze, staví se a je spokojená. ach jo....

jinak jestli jste slyšeli o tom jednom těžkém případu prasečí chřipky jak je v JIhlavě tak dnes jsem zjistila, že je to kolegyně z kanclu. o Vánocích prý bobjovala vyloženě o život a teď sice je na Jipce, ale mělo být lepší, ale tak 2 měsíce se bude ještě léčit. a prý se najednou všechny 4 holky co sedí u stolu nepříšli do práce, že jim není dobře. u tří po týdnu dobrý a jedna tohle. no snad se to přes svátky trochu ztratilo a nezamoří to celý bosch
4. led 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru četla jsem to. je to hnus, ale nějak mě to u romské komunity ani nepřekvapuje....je to smutný
4. led 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, tak to s tím množství hadříků můžem podat ruce. Já jsem v tomhle vyloženě maniak. :grinning:

Dnešní UTZ OK, akorát miminko je pořád hlavou nahoru. Tak jsem koukla na netu na nějaký cviky na otočení miminka a radši začnu cvičit.
4. led 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, rodit ještě nehodlám. :grinning: Teď jsem ještě objednala novou matraci do postýlky. Normálně všude v obchodech, co jsem koukala (v Chiccu v Brně, v JI v Pompu v CP a v Lovelybaby) ji mají za 1000 a na MMB ji mají za 599 včetně prostěradla. To je šílený rozdíl. Ale koupila jsem dnes v Pompu v CP přebalovací podložku na komodu, tak z ní mám radost. A Kačence ještě v domácích potřebách na městě nočník ve tvaru auta do děcáku (abychom tam nemuseli furt tahat nočník zespodu z obýváku). Ještě jsem jí ho radši neukazovala (zatím má na noc plínu, tak nočník není akutní), ale určitě se jí bude líbit taky. :sweat_smile:
4. led 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsme teď přišli z návštěvy a Krýšovi se tam rozně líbilo :wink: Je utahanej jako kotě a vůebc ho neprobralo, když jsem mu vyslíkla kombinézku.

Tak matka už zase to dítě chce:

http://www.novinky.cz/domaci/188370-matka-prvniho-letosniho-jihlavanka-se-nasla-o-dite-ma-zajem.html

No s těma hadříkama bych na tom s holčičkou asi byla stejně. Přece jenom na kluky toho tolik není a nejsou ty věci tak hrozně roztomilý, tak aspoň na tomhle ušetříme.

Vero to mi pověz, kde takovej nočník mají, koupila bych ho taky. Krýša ještě potřebuje nočník do Brtnice, tak by auto měl doma a v Brtnici ten co má tady :slight_smile:
5. led 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já ho kupovala v domácích potřebách proti divadlu v Komenského ulici. Měli tam růžový a modrý, tak jsem vzala růžový. A modrý by se vám určitě hodil, co? :slight_smile: Stál necelou 100.
5. led 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero hodil o něco víc než růžový :grinning: V týdnu tam juknu a jestli tam bude tak ho koupím. To zas bude mít manža radost :slight_smile:
5. led 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já myslím, že je to super cena. Všechny nočníky, co jsem viděla v dětským zboží stály minimálně 120. A vybrala jsem ho hlavně kvůli tomu, že je o něco větší než klasický nočníky. My máme doma hrající nočník a ten je taky trochu větší. Po druhým roce už jsou ty klasický dost prťavý, takže ho určitě užijete delší dobu. :wink:
5. led 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo ta cena je fajn, kupovalijsme v pompu dražší nočník, je teda širší a větší, tak jsme asi docela dobře udělali. Ale to víš manža, vždycky má blbý kecy, jestli to jako nutně potřebujeme :angry: I když mám teda slíbeno, že když bude něco Kryštůfek potřebovat, tak už to můžu pořídit. Manža má totiž škraloup
5. led 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nám se teď večerní chození na nočník docela daří. jak malá začne tlačit tak jí tam dám a ona sedí dokud není hotovo:slight_smile:
v neděli jsme byli koukat po slevách elektro ale všechno je tak přebraný :unamused: rozhodli jsme se, že si koupíme espresso na kávu a pak ruční vysavač. ať nemusím pořád vytahovat ten velký když malá někde udělá bordel.

wjeru bodejť by ta cigoška zájem neměla když dostane 5T od města.
6. led 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, koukám, že řešíte nočník. Rudík začal zázračně sám před 4 dny chodit na nočník...večeřeli jsme a on si řekl, že chce čůrat a od té doby už tam chodí...jenže je problém mu na spaní tu plínu vnutit :frowning2: ...

Vero - mimčo se otočí neboj, ale asi bych taky cvičila, já ti bych už taky přebírala hadříky :grinning: , ale to si ještě počkám...termín mi vychází na 7.září, jé já vlastně nevím jesli jsem psala, že jsem těhotná :sunglasses:

Jinak u nás nic nového ...
6. led 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, jsem tu na skok. jsem u kamarádky a čekám než se vzbudí malá. na chalupě zatím net nemáme, tak to snad co nejdřív vyřešíme! zatím jsme denně v JI, mám tu ještě nějaké vyřizování, ale zítra si bere chlap auto do práce, tak to budeme odstřihnuté od světa, jsem zvědavá, jak to zvládneme.
Vero, oblečky budu řešit příští týden, jen jsem to naházela do krabic a převezla a chci koupit Lovelu a že to začnuý pomalu chystat. V Po jsem si vyzvedla novou korbičku na kočár, tak ho máme v kuchyni a chodím se kochat. Přebalovák zatím pořizovat ani nebudeme, stejně jsem ho u žofi využila minimálně, tak to zatím necháme být. no a už jen plíny a drogošku a snad to budu mít kompletní.
na KO jsem byla dnes a malá je už hlavou dolů, na další jdu za dva týdny a to už jdu na srdíčko. to je děsný, jak to nakonec uteklo :slight_smile:
vera na mě má číslo, tak dejte echo, kdybyste něco podnikaly.

musím letět, snad příště napíšu víc, pa
6. led 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, obrovská gratulaceeeeeeeeeeeeeeeee! Tak ať je vše OK. :slight_smile: Už jsi objednaná k doktorovi?

Kačenka začla čurat na nočník ve 20 měsících, ale kakat do něj začala až někdy v listopadu (skoro ve 2,5 letech). Každopádně jsem z toho kakání měla obrovskou radost. Byla to naše noční můra, že se to hned tak nenaučí. Vyloženě vždycky čekala na plínu, aby se do ní mohla vykakat.

Leni, tak ten net vyřešte co nejdřív, ju? :sunglasses: My měli na přebalování přebalovací pult s pevnou deskou, co se dá přehodit přes postýlku, protože na komodu jsme v původním bydlení neměli místo. Ale teď místo je a komodu pak využijeme, jen odendáme přebalovací pult, až mimčo povyroste a bude bez plín. Kočáry budem mít starý. Taky bych šla klidně do novýho, ale to by mě asi manžel zabil. :grinning: On horko těžko snášel, že jsem koupila ještě golfky, když jsme měli koupenou trojkombinaci. Ale teď je určitě taky rád, že ty golfky máme. Přece jen jsou na ježdění pohodlnější než ta trojkombinace. Na plíny se chci mrknout zítra v Kauflandu. Musím jít stejně nakoupit a od zítřka by měli mít slevněný Pampersky. Drogerku nakoupím kompletně v DM. Mám tam slevový kupony, tak aspoň ušetříme.
Leni, bezva že je malá už hlavičkou dolů. Já jsem začla provozovat nějaký cviky na otočení, ale s Kačenkou to pořádně nejde. Jak začnu, tak se po mně hned sápe a lozí po mně. Doufám, že se taky brzy mimčo otočí. Jsem z toho trochu nervozní. Už se mi o tom i zdálo.

Já dnes byla s malou v CP. Celý dopoledne jsme sháněli nějaký pořádný sněhule. Ale v jejím čísle něco takovýho sehnat je fakt umění. Milion bot, ale víceméně spíš do města, ne do sněhu. Až jsme zašly ještě do obuvi pod Zlatou hvězdou a tam jsem jedny pořádný botky do sněhu sehnala. Sice jsou tmavě modrý, ale co. Hlavně, že poslouží. Akorát že nebyly slevněný. Stály 700, tak doufám, že jí vydrží i na příští zimu. Snad jí noha o tolik přes léto nevyroste.

Mohly bychom podniknout nějaký srazík. Co vy na to?
6. led 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, taky moc gratuluju, to vám to šlo nějak rychle :wink: A přeju Ti tu holčičku.

My dnes byli opět na rovnátkách v Brně. Docela se na mě doktor vyřádil, měnil mi kompletně celý drátky na zubech + mi přidal zase ten protivnej oblouk přes patro, ach jo. Samotný měnění ale nebylo tak nejhorší, ten doktor je docela šikovnej, tak mě moc netrápil, ale hodinu jsme tam čekala. Stal se zázrak a jindy kakabusová sestřička s enám v čekárně omlouvala a byla hrozně přijemná. Manža vzal malýho zatím na projížďku ven. Do čekárny se vrátili, když jsem si sedala do zubařskýho křesla. Krýš aopět traktůrkoval tak, že to slyšeli všichni i v ordinaci.

Vero, tak manža mi golfky odsouhlasil bez problémů, i když tu trojkombinaci máme. Na cestování jsou ideální a nebude se mi asi chtít pořád tahat ten velkej kočár. To u jiných věcí jsem si vyslechla řečí asi milion.

Už se dívám pomalu po dovolené.

Pro srazík samozřejmě hlasuju :grinning:
6. led 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi tak to velká gratulace!!

WJeru tkaže kupujete golfky jo? já bych nejradši vydržela bez nich. s kočárem jsem maximálně spokojená a pak jsme koupili krosničku že na dovče budeme používat tu.
a jakou máte v plánu dovču? my chceme do Itálie. takový pobytovo poznávací okruh toskánskem. jen ať si malá zvyká že dovolená není od slova válet se:slight_smile:
7. led 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my jdeme do golfek z více důvodů. Takový hlavní je, že často jezdíme ke tchánovcům (no často tak 1x za měsíc a půl) a jsme tam delší čas (min. 3 dny, někdy tam zůstanu s malým na týden), aby si ho užili, tak to se jen s krosničkou nedá. Taky Krýša si myslím s tím chozením dá načas a tahat ho pořád na zádech, to se asi pronese. A znáš to, když s jede s malým dítětem,t oje věcí a věci a do toho ještě kočár, ty glofky budou skladnější.
Dovču plánujeme tady v Čechách varianty jsou Šumava, jižní Čechy a na prodloužený víkend bychom jeli někdy na podzim do Beskyd. Moře si necháme na příští rok, snd se zadaří se tam kouknout a to my se asi většinu času proválíme :grinning: I když se někam podívat zajedeme. My si nastavili dovči na střídačku, jeden rok turistické po Čechách a jeden jsme jezdili k moři, ale vyloženě na pláž a jeden nebo dva výlety. To bylo teda bez dětí, uvidíme, jak to bude s dětma
7. led 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, to se chystáte jet autem sami? Nedokážu si představit absolvovat poznávačku autobusem s mimčem. My letos určitě nikam nepojedem. Maximálně tak na jeden den někde po Čechách. Ale příští rok, jestli to bude možný, bych ráda vyrazila do střední Itálie. Ale záleží, jestli budem mít do tý doby taky nový auto s klimačkou.
Nás teda s manželem nikdy nebavilo válet se celou dovču na jedný pláži. Vždycky jsme si na nějaký den pronajmuli motorku nebo auto a pořádně projezdili lokalitu a různý pláže. Ale s dětma to bude složitější. To počítám, že bude spíš válení se u moře.

Já na golfky nedám dopustit. Nejsou to teda takový ty městský chrastítka. Vybírala jsem trochu mohutnější, aby to něco vydrželo. Ale jsem s nima nadmíru spokojená. Máme Jané Carrera a už nám slouží rok a půl naprosto bez problémů. Jen ten potah by mohl být samočistící. :grinning: :grinning: :grinning:

Dnešek byl zase den blbec. Kačenka se probudila s brekem a pak začla skoro hodinová hysterická scéna. Pak se uklidnila a celý den byla jak andílek. V pět jsem odjela na těhujogu a pak jsem ještě zajela nakoupit a v obchodě telefon. Volal mi manžel, abych malý něco hezkýho řekla, aby se uklidnila. Prý mu vytuhla v obýváku na gauči a tak ji nechal chvíli spát. Pak ji probudil před Večerníčkem, aby se na něj koukla a šla spinkat do pokojíku. Jenže Kačenka jak se takhle probudií, tak je vždycky vymalováno. Začla prý další hodinová scéna. Přijela jsem domů, když už byla v klidu a zrovna se koupala. Tak jsem se jí ani neukazovala, aby ji manžel zkusil uspat sám. Ještě je s ní v děcáku, tak nevím, jestli tam vytuhl s ní, nebo malá ještě nespí. :confused:
7. led 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem koukala na netu na předpověď počasí. A docela síla. Pořádný sněžení na víkend a příští týden slušný mrazy (hlavně v noci). Doufám, že si to takhle vyberem už v lednu a aspoň konec února a březen už bude teplý a bez sněhu, aby jsme s těma norovorozeňátkama měli pohodu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
7. led 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
Vero, aby to nebylo jak u nás, když nás na konci února konečně pustili ven, tak padal sníh ze střechy a všude závěje :sweat_smile:

Jinak dneska fakt sněží, už jsme byla dvakrát odklízet sníh a chystám se potřetí. Za 10 minut to je jako bych nic nedělala. Máme právě službu. Krýšu asi postihly zoubky, celou noc byl protivnej, už včera se nějak budil a dneska to bylo ještě víc. Manža, kterej měl plno keců, jak je to pohoda a že k němu bde vstávat on, to o půl druhý vzdal. Teď přes den je Krýš ataky protivnej a ven se mi s ním v tomhle nechce. Naštěstí aspoň na chvíli pomáhá ten chladící gel. No má Krýša na čase je mu 11 měsíců a pořád má jen ty dva spodní
8. led 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek