• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Veru nebyli i plavání jsme zrušili, Krýša zase začal pokašlávat, tak nechci, aby se mu něco rozjelo. Tak mě ještě napadlo si ohrádku půjčit, už jsem se i ptala, ale musí ji tá známá najít, prý ji určitě mají. Ale nechala si týden, tak aby neroztál sníh a my neměli ohrádku :grinning: Ale tak si Krýša sněhu užije příští rok a ten další a další.

Leny, já jsem teda si slepá, ale tak mi nepřijde, že bys měla nějaký obr panděro. No však vás ve středu porovnáme :wink:
15. led 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, před chvílí jsem na netu četla, že prý má z Ne na Po napadnout místy až 20čísel, takže buď v klidu, to užijete :grinning:
15. led 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, fakt nemáš žádný obří břicho. Vůbec bych neřekla, že ho máš větší jak já.
15. led 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, hrádka na sáňky je fajn..určo jí ještě Wjeruš užijete :wink:

Únava jde to je pravda, když si vzpomenu jak mi bylo při Rudíkovi no děs. Asi to spíš bylo tím, že jsem vstávala brzo do práce... teď spíme většinou nejméně do sedmi :sunglasses: a je klídek pohoda, žádný stresy :sunglasses: .
Už se hrozně těším na tu prohlídku - na UTZ :wink:

Leni ty už si 35t. koukám , já ve 36+5 už rodila :wink: to už bych to měla za pár :confused:
Co to jméno ?

Kočí to je škoda ? No tak příště :wink:
15. led 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!

Zuzi, ty jsi rodila tak brzy? :confused: Já teda musím říct, že první těhu je mnohem pohodovější. Teda naštěstí jsem teď nezažila velkou únavu a žádný nevolnosti, ale člověk si nemůže oddáchnout, kdy se mu zachce. Já sice chodila při prvním těhu do práce (ale teď vlastně taky, i když vždycky jen na půl měsíce a půl měsíce jsem byla s malou doma), ale v práci jsem měla pohodu, takže žádný stresy se nekonaly. A teď se člověk občas rozčiluje s prvním dítětem a pořád jen lítá kolem něj a nemůže si pořádnou odpočinout. V tomhle směru bylo první těhu fakt klidnější. Ale jinak to jde. :slight_smile: Tak, Zuzi, snad budeš mít doma pohodu a těhulkování si budeš užívat bez problémů. :wink:
16. led 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zuzi, tak to už bych taky teda měla za pár :slight_smile: Já doufám, že to tak rychle nebude, ptž nemám ještě vůbec nic přichystáno a nějak nevím, jak by mi chlap vypral a přichystal výbavičku :grinning:
Včera jak jsem byla celý den na nohou, tak jsem ták otekla, z ničeho nic, ze dne na den a nemám absolutně vidět vnitřní kotníky, když si kleknu, tak cítím ten tlak. Je fakt, že jsem to čekala už o hodně dřív, u Sophinky jsem to měla snad poslední 2,5 měsíce, už si to přesně ale nepamatuji, ale jak to šlo rychle, tak mě to hrozně zaskočilo :confused:
Jinak jsem teprve 34tt, teda zítra ho končím, ale tady mi to z nějakého důvodu týden přidává. V Po začínám už 35tt, ve Čt jdu na srdíčko a už se mi to fákt krátí :pensive:
Dneska jede malá k babičce na ty prázdniny, tak jí tu balím, no počítám, že tam vydrží tak do Út a pak že si pro ní pokvačím. Ale co, aspoň bude mít zpestření a zas pár zážitků navíc :slight_smile:
A jméno nevím, přítel mě zlobí, že jsem v nejistotě, že si to tak dlouho promýšlejí, ale včera večer mu zas malá říkala, že prý bude ségra Elisabeth, tak já fakt netuším :sunglasses:
16. led 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jen jeslti nás lekauješ, abychom byly napnutý, jaký že to jméno nakonec bude :grinning:

Já teda taky první těhu celý odchodila do práce, což byl v naší kanceláři skoro zázrak. I jsem lítala spouštěť mašiny :slight_smile: Ale mechanici byli kupodivu hrozně slušní, sice ze mě měli čurinu, jak obíhám mašinu s břichem, ale líst na žebřík mě nikdo nenechal, dokonce ani ten protiva hlavní mistr ne :slight_smile: Jenom jsme musela šéfům říct hrozně brzo, že jsem těhu, protože jsem to celý prozvracela, takže to asi bylo celkem jasný už od začátku. Doufám, že případný Krýšův sourozenec mě takhle trápit nebude.

Krýša dneska řádí, jak utrženej ze řetězu. Vzal si ho na povel manža a honí se tady, manža mu kope takovej malej míček a Krýša za ním vždycky utíká (po 4), aby ho mana nepředběhl a hrozně se směje. No ať si ho užije, pak jde manža na trénink, tak chudák Krýša zase bude jen se mnou. A já pak budu lácat buchtyx na zítra ke kávičce, pozvala jsem bráchu s taťkou na oběd
16. led 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
nelakuješ tam mělo být, v tý první větě :slight_smile:

Já si teď dala, vymíchala jsem těsto na buchty v ruce, protože pekárna je podle manžy další krám do kuchyně anemáme ho kam dát, že. Hlavně, že se přišel zeptat, cot o dělám akdy mu zase udělám koblihy. :unamused:
16. led 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsme byli na výletě v Třešti podívat se na betlémy. Zašli jsme jen do muzea a do kostela. Do rodin už jsme ani nešli. To necháme na jindy. Takhle to Kačence stačilo ažaž. Pak jsme to cestou domů vzali přes restauračku na oběd, tak jsme utratili pár stovek za jídlo. Ale výlet se vydařil, tak jsme spokojená. :sweat_smile:

Leni, tak já dnes dožehlila snad už poslední várku pro mimíska. Teď zbývá dokoupit kosmetiku a plíny, pro mne něco do porodnice a vyhrabošit z půdy všechny potřebný věci, což bude taky docela zábava. :unamused: Ale aspoň že mám vyžehleno. :sweat_smile:
16. led 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, teda vy máte výběr jmen. Ale je fakt, že druhá cácorka musí mít taky trochu zvláštní jméno, aby to pak Sophince nezáviděla. :wink: Tak to si zatím v klidu připravíš výbavičku, když bude malá pryč, ne?
16. led 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a předevčírem začal manža s tím, že si není jistý s tím Tadeášem. Tak taky nevím, jak to nakonec u nás dopadne. :unamused: Ale třeba ho ještě překecám na mýho vysněnýho Tobiáška. :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Wjeruš, tak si nekompromisně k narozkám přej pekárnu. Zadej to jako podmínku, jinak nebudou koblihy. :wink:
16. led 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nene, nelakuji vás, právě, že jsem z toho dost nervozní, že nevím, co nakonec za jméno vyhraje. Ale řekla jsem, že to maj vybrat oni dva, tak si za tím hold musím stát :sweat_smile:
Wjeru, ty takhle děláš koblížky, jo? Já jsem domácí měla naposledy jako malá holka, dělala je mamina, od té doby jsem je neměla, ale už kolikrát jsem přemýšlela, že bych je udělala.. ale nemám recept :frowning2:
Vero, ty jestli nám toho Tobiáška nakonec vyfoukneš... no ptž každý den slyším, jak bude ještě minimálně jedno, už jsem z toho jak magor :grinning: ještě jsem neporodila ani druhé a už mi plánuje třetí hrošení :angry:
16. led 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já ty koblihy dělala jen jednou, našla jsem je někde v kuchařce a asi se povedly, když je manža muruje. No ono je to pro chlapi sranda dělat děti, ale kdo se stím má nosit a prožívat všechyn ty neduhy a kdo je pak má rodit :sweat_smile:

Vero s tou pekárnou jsemmu to přesně takhle řekla :slight_smile:
16. led 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Buď ráda, že mu chutná. Já zas doma slyším - ne, to nedělej, to je zbytečný atd. a když to pak stejně udělám, tak by sežral dva plechy :grinning:
Já jsem chtěla pekárnu je to třeba tak dva roky zpátky? Možná víc, já fakt nevím a nakonec jsme řekli, že není kam dát a teď mi přítel zrovna včera v obchodě říkal, že bychom jí mohli koupit, tak uvidíme. Ale to spíš až v novém a podle toho, jak budou zbývat peníze :slight_smile:
16. led 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jednou dělala i koblihy v troubě. Dostala jsem recept od kámošky. První den jsou moc dobrý, nejsou tak mastný jak klasický smažený, ale další dny už jsou docela suchý. Klasický koblihy jsem ještě nikdy nedělala. Možná je udělám na masopust.

Leni, ty máš taky favorita Tobiáška? U nás asi přece jen vyhraje Tadeášek. Manžel dnes procházel seznam jmen a nakonec řekl, že asi necháme Tadeáška. Sice by možná bral jiný jméno, ale já nekompromisně ty jeho navrhovaný odmítla. Už jsem se s tím Tadeáškem nějak sžila a jiný jména mi přijdou blbý.

Wjeruš, tak snad to manžel pochopí a pekárnu koupí. :wink: :sunglasses: :grinning:

Leni, to už je za pár, až se budete stěhovat do novýho, ne? Tak se snad pekárny taky brzy dočkáš. :wink:
16. led 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No my prvně budeme potřebovat novou sedačku a doplňky a pak teprve třeba něco jako pekárnu. Žila jsem bez ní doteď, tak to ještě pár měsíců vydržím :slight_smile:
No my jsme měli mít Tobiáše už jako první, kdyby náhodou to teda do poslední chvíle byl kluk. Teď mi kamarádka říkala, že v porodnici musela mít vypsaná obě jména i přes to, že věděla, že budou mít holku :confused:
16. led 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, určitě tam musíš napsat obě jména, i když pohlaví znáš. Tak vy tam napíšete Tobiáše?
16. led 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nic, jdu si dát trochu vínka. Manžel mi nalil už před půlhodinou a ještě jsem si s ním neťukla, tak už je nervozní. Tak dobrou noc a sladký sny. :wink:
16. led 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já si totiž myslím, že jsme to u malé psát nemuseli, že jsme to tam měli vyplněné dobrovolně, že nám ještě říkali, že pokud víme, že to bude holka, že to není potřeba.
No asi tam dáme Tobiáše. Předtím jsme měli Tobiáš Adam, teď jsme o tom vůbec nemluvili, ale něco tam vrznem a pak budem čumět až to bude kluk :grinning:
16. led 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aho Vero, tak jste si užili večer u vínka? Nejsou z toho nakonec nový jména? :wink: Jak jsme měli sraz se střdní, tak jedna spolužačka má Jáchyma a Hermínu, taky dost neobvyklý jména. Jáchym se mi třeba líbí taky.

Leni, to by teda bylo překvápko, co? :grinning:

Já koblihy smažila ve fritéze. Jde to tam jedna dvě a bylo to fakt za odměnu. Pak jsem je teda ještě dávala do ubrousku, aby nebyly tak mastný. Ale taky jsou nejlepší hned ten den, potom už nějak zgumovatí a není to ono
17. led 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já jdu dneska dělat perník. Odpo má přijet přítelův kolega, tak tu nemám ani sušenku, tchán mi hrozně tvrdil, že je tu hrooozně jablek, ale my je nenašli, prý tam je asi jen 8 zcvrklejch, takže se štrúdl konat nebude a musela jsem vymyslet náhradní variantu, ale byla to s mýma skromnýma zásobama fuška :grinning: :grinning:
17. led 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, po tom necelým decku vína opravdu jména nový nejsou. :grinning: :grinning: :grinning:
Tak my friťák nemáme a ani ho nebudem pořizovat. Vystačím si s pánví. Původně jsme mysleli, že si friťák do novýho baráčku koupíme, ale pak jsme uznali, že se nám nevyplatí.

Dneska se Kačenka nějak blbě vyspala. Už od rána je protiva protivná. Doufám, že ji to během dne přejde a bude s ní kloudná řeč. Někdy je fakt na zabití. :angry:
17. led 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero a nejdou jí zadní stoličky? My v týdnu zjistili, že se Sophce prořezávaj dvě naráz :sunglasses:
17. led 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my už máme stoličky všechny venku. Aspoň pokud se nepletu, tak má 20 zubů.
17. led 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, ale to jsou ty druhé stoličky, ne ty první.. Mezi druhým a třetím rokem rostou právě ty druhé stoličky, ty už máte?
17. led 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my friťák dostali už asi před třema rokama jako dárek. Moc ho nevytahujeme, sem tam ale jo, hlavně na smaženej květák, ten můžeme oba, takže toho smažíme kvanta. Nebo třeba hranolky jsou vynikajicí i o Vánocích jsme ve fritáku smažila řízky a taky bezva. Ale třeba naši taky friťák nikdy neměli, určitě se dá postrádat.

Kryštof dneska taky není ve svý kůži a nemůžu se mu podívat, jak pokročil se zubama, protože mě vůbec nepustí do pusy. Dneska ani nechce moc baštit. Teď si tu všude honí krabičku od krému, tak je chvíli klid.
17. led 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru to je práce s nima, viď? :grinning:
My friťák pořizovat určitě nebudeme, ptž naši ho koupili hned, jak to tu začlo a jednu dobu se nedělalo nic jiného než smažilo a smažilo a tchán ho má taky a taky nedělá nic jiného. Je fakt, že na květák nebo hranolky je to vynikající věc, ale aspoň to oželíme :grinning:
17. led 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, nám vyrostly právě nejdřív ty druhý a pak ty první. Takže stoličky máme oboje už asi dva měsíce.

Wjeruš, já si právě zvykla kupovat třeba hranolky do trouby. Nejsou tak mastný jako klasický smažený a jsou taky moc dobrý. Děláme je tak jednou za čtvrt roku, takže u nás by se friťák fakt nevyplatil. Smaženýho moc kvůli Kačence nedělám. Snažím se víc vařit, dusit a píct. Smažíme jen občas. Naši i tchánovci friťák mají, ale podle mýho je to fakt věc, bez který se člověk obejde. Pekárnu třeba nevyužívám tak často, ale ušetří ti spoustu námahy. Smažení tak namáhavý není jako hnětení kynutýho těsta. :sunglasses:
17. led 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já jsem při prvním těhu taky chodila do práce...ještě že jsem si na konci vybrala dovču, jinak bych si doma moc nepobyla...ale porod byl v pohodě...praskla mi voda a Rudík byl ok...on se asi narodil normálně...jen prostě jak jsem měla rozházené délky cyklu před těhu, tak ty počty moc neseděly...
Je pravda, že jsem mohla přijít domů a spát celé odpo...i víkendy byly v poho...těď moc odpočívat nestíhám...je mi dobře, jen ta únava. No ale neni to celý den, jsou to takové intervaly, ráno kolem desáté a pak navečer kolem šesté bych šla klidně spát :unamused: , ale jinak je to ok.

Koblížky jsem dělala jednou, při smažení mi vytekla marmeláda...takže z toho nic nebylo, ale mamka dělá koždý rok domácí, mňam :wink:

Jdu chrupat :grinning:
17. led 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, tak to ale mohli poznat na UTZ, že je trochu starší, ne? :confused:
Já teda trochu nezvládám poslední týdny. Přijde mi, že při prvním těhu jsem byla naprosto v pohodě. Teď mě dost zmáhá to věčný shýbání se k malé a běhání kolem ní. Pokaždý mi z toho akorát začne tvrdnout břicho. A strašně hned začnu funět. :grinning: A taky mě poslední dva dny docela bolí bedra. Tohle jsem u Kačenky taky neměla. Tenkrát mi akorát střílela občas bolest z kyčle do nohy, ale záda jsem necítila. :unamused:
17. led 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek