• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Leni, snad průkazku najdeš. Já poslíčky nikdy nezažila a doufám, že ani nezažiju. Jen mi občas tvrdne břicho a to hlavně ve chvíli, kdy se ohýbám (což je díky Kačence docela často :grinning: ). Doufám, že nebudeš rodit takhle brzy. A kdyže se to máte stěhovat do novýho?
20. led 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru, já bych taky s druhým počkala...až Kryštůfek začne běhat, tak to bude jiný tóčo...uvidíš... :wink: . Já tě nechcistrašit...jen se na ně musí dávat velký pozor, všechno je zajímá a k tomu mimi...nic pro mě :wink: . Fakt je lepší když tomu prvnímu táhne na 3r ...už je takový samostatnější :sunglasses:

Vero...máš pěkný bříško...takový akorátní :wink:.

Leni - já poslíčky taky neměla a doufám, že nebudou :wink: ... tak jak to půjde odppočívej...
Průkazku určitě najdeš, já taky pořád něco hledám :grinning: , třeba nosím nočník místo na záchod do ložnice a pak se divím kde je :grinning: :grinning: :grinning:

Rudík byl dneska zlatej, spí od půl osmé, tak s Rudou relaxujeme...on paří hry na PC a já žhavím noťase...na víc neni energie :grinning:
20. led 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka má pravdu. Mezi prvním a druhým rokem je to nejhorší. Po druhým roce už je děcko rozumnější a už se nemusí tolik hlídat. :wink:

Zuzi, tak my takhle trávíme taky volný romantický večery. U TV, u novin a střídavě u noťase. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Kačenka dnes taky usnula o půl osmý. Zůstala jsem tam teda s ní na posteli, jinak by asi bylo zle, ale vytuhla snad během dvou minut. Takovou rychlost jsem vážně nečekala. :sweat_smile:
20. led 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já Tě Leni nechci strašit, ale Kryštůfek už se narodil :slight_smile: Mě teda taky odtekla voda, gyndař pak říkal, že kdyby mi začaly stahy, tak ten porod ještě zabrzdí, ale když odteče voda, tak se nedá moc co dělat.

Holky já druhý tak rychle neplánuju (třeba moje kamarádka, nebo nevlastní brácha) teď čekají druhý a budou mít rozdíl 18 m , tak to mě přímo děsí, to by muselo být leda nějaký nedopatření :grinning: Zase ale když je rozdíl mezi dětmi míň jak dva roky, tak na sebe vůbec nežárlí. Prostě to ještě neumí. To je jediná výhoda.

Kryštof byl dneska divokej, Manža tu montoval ohrádku na saně (asi hodinu a půl) a Krýša chtěl být u toho, jenže manža byl nervozní, tak jsem musela Kryštůfka vždycky odvelet a ten zase řval, že chtěl být s tátou. Nakonec manža seřval ještě mě, takže fajn večer. Ale ohrádka je namontovaná.

Tak já jdu padnout do postele, dobrou
20. led 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, oni na sebe sice ještě v tomdle věku nežárlí, ale časem to stejně přijde si myslím. My jsme s bráchou od sebe dva roky a pamatuji se, že jsem na něj žárlila skoro celé dětství a víceméně cítím i teď, že mu mamina v určitých věcech prostě nadržuje a dělá z něj větší "chudinku" než třeba je :unamused:

Já si jenom říkám, že když se pak naložím do vany a budu zkoušet, jestli jsou to poslíčci nebo ne, tak aby mi tam neprdla voda a jak bych to ve vaně poznala? Ptž si pamatuji, jak mi kamarádka u prvního vyprávěla, že si šla lehnout a najednou mokro a že přemýšlela, jestli se počurala nebo ne a to neležela ve vodě :sweat_smile:

A kdy byste ten další sraz chtěly uskutečnit? Vero, jdete v Po na Seifertku cvičit? Já přemýšlím, jestli tam nemám malou zas po dlouhé době vzít..

Zuzi a pak chodíš po bytě a nadáváš, kam to ten chlap zas dal, viď? :grinning: :grinning:
21. led 2010 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já teda nevím, jak kamarádka, ale já se vzbudila, když mi ta voda praskla. A bylo jí takový množství, ž emi bylo jasný, že počůraná nejsem :slight_smile: Normálně jsem se zvedla z postele a najednou jako když praskneš balonek s vodou, to ze mě vyteklo. A teklo to pořád, než jsme odjeli do porodnice, tak jsem asi třikrát převlíkala kalhotky a musela jsem mít dvě vložky na sobě na ten kousek. To akorát manža se ptal, jestli jsem si jistá, že jsem se nepočůrala :wink: Takže to určitě poznáš i ve vaně si myslím bych to poznala, že mi odtekla voda.

Tak možná dnes, ale spíš zítra vyzkoušíme ty sáňky :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně porod naštěstí začal kontrakcema, vodu mi píchali až v porodnici. Zas tolik jsem to odtýkání necítila, takže ve vodě bych to asi taky nepoznala. :confused: Asi záleží na množství plodovky. Když je jí hodně, tak se to poznává asi líp.

Leni, já bych to viděla někdy na půlku února?
Já se v pondělí s malou na cvíčo chystám. Vynechali jsme akorát minulý pondělí, když jsem byla nachcípaná já. Bylo mi blbý tam jít mezi děti s rýmou. Pokud budem zdraví, tak v pondělí jdem. Kačenku to baví.
21. led 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem si teda taky nebyla jistá jestli je to plod. voda nebo jsem se počůrala :confused: , bylo to v noci a jen takový vlhký pyžamo, ale jak jsem vstala, tak už pomalu voda odtékala pořád ...taže když ti praskne ve vaně...tak to asi poznáš až vylezeš...ale poznáš... :wink:

Rudík spal od půl osmé večer do osmi ráno :sunglasses:

Za chvilku jedeme na očkování :frowning2:

Dneska pěkně mrzne ...
21. led 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, na který jdete očkování?
21. led 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. nějak nestíhám. malá neche být v pracovně v klidu a už mám rozbitý enter na klávesnici. ach jo. prostě teď chceme chodit za ručičky a být všude. dneska se naučila slízat sama z gauče. ani nemusela spadnout a pochypila, že pozadu je to lepší:slight_smile: manža mi teď jezdí z práce každý den kol sedmé. chjo chjo....

tak se holky mějte krásně a buďte v pohodě.

jinak o té plodovce. mě doma začali kontrakce a po hodině najednou mokro mezi nohama a tak manža vytahoval knížku a četl. a jelikož jsem nevěděla jestli jsem se počurala nebo jestli to byla voda tak čuchal ke kalhotkám a bylo to nasládlé takže voda. ale bylo toho málo, myslela jsem, že vody je víc. ale pak ze mě čůrkem něco teklo pořád.... nějak mě ty vzpomínky provázejí jak se nám blíží roční výročí:slight_smile:
21. led 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, tak se drž ...taky jsem hotová když má Ruda hodně práce a jsem s malým sama...člověk se prostě vyčerpá...

Vero byli jsme na 2 priorixu. Jsem zvědavá jestli bude reakce, zatím byl vždycky v pohodě, ale je to prý s týdenním spožděním...tak uvidíme.

Dneska bylo pěkně hnusně, tady dopo mrzlo a pršelo...to nechápu. No klouzalo to hrozně, ani jsme s malým pořádně nebyli venku :frowning2: .

Taky už 2 dny funguje myčka, no paráda...naskládáme to tam a pustíme na v noci. Měla jsem strach aby to malýho nebudilo, má pokoj vedle kuchyně a zrovna je linka na sousední stěně, ale pohoda :sunglasses: , ráno to uklidím a je to.

Ještě jsem se chtěla zeptat těhulek, kdy se vám při 2dítku udělalo bříško...já už malé mám, tak mě to trochu děsí :wink: , aby tam nebyly dvojčata :astonished: ...
21. led 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, tak snad manžel bude už jezdit domů dřív, aby ti s malou pomohl. Tohle nezávidím.

Mně začly kontrakce před půlnocí a do porodnice jsme jeli v pět ráno. Tuším, že mi vodu píchali kolem deváté. Ale taky toho dle mýho moc nebylo.

Zuzi, tak ať to malej zvládne co nejlíp. Kačenka teda neměla žádný teploty apod., ale vždycky se jí rozhodil spánek.
Já jsem měla bříško snad ještě před očekávanou MS. Břicho mi vylezlo strašně rychle. Ale teď se to nějak srovnalo s prvním těhu. Aspoň co takhle koukám na fotky. Břicho jsem si ani při Kačence, ani teď neměřila, takže na cenťáky fakt netuším. Neboj, určitě tam bude jen jedno. :wink:
21. led 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko,

mně břicho taky vyskočilo hned, že jsme se s kamarádkou smály, že pokud to takhle půjde dál, tak že nevím, do jakých rozměrů vůbec dorostu. Pak se to ale ustálilo a mám břicho docela malý teda. Ale po tom, co mi nebylo dobře předevčírem, tak mi prý kleslo dolů, ale u dr. vše v pořádku, ale říkal, že v tomto týdnu už se s tím nic nedělá, že i kdybych rodila, že by mě už nechali, že bych pak byla jen třeba dva týdny s malou na JIPce. Říkal, že jak mě prohlížel, že bylo vše v pořádku, ale že v tomdle stupni těhotenství může být za dvě hodiny všechno jinak. Je mi mizerně i psychicky, nevím co to je, každopádně už chci mít tyhle stavy za sebou.
Dnes jsem měla jet do Prahy pro malou, ale jak včera pršelo a hned to mrzlo, tak radši jede přítel a počítám, že jí mám na oběd doma, tak se už moc těším! Doufám, že se do starých kolejí vrátí rychle, ne třeba až za týden :slight_smile:
22. led 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to vydržela dlouho pryč. Já jsem malou ještě takhle dlouho pryč neměla. Maximálně tak přes noc u rodičů. Sophinka je šikulka. :wink: Se nedivím, že už se na ni těšíš.
A nestresuješ se třeba kvůli tomu porodu? Že píšeš, že je ti mizerně psychicky. Ono tomu nepřidá ani to stěhování, viď?
22. led 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ono je to všechno se vším - jsme tady mimo civilizaci a od té doby, co jsme tady, tak je pravá zima :frowning2: do toho min. týden ta dědova kremace. Pak jak začlo trochu povolovat, namrzla odtoková roura od okapu na bytě, ten ještě nemáme předaný, takže jsme týden naháněli chlápky, aby nám to tam přijeli obouchat, přijeli teprve až včera večer a jen to bouchali a dnes mi slíbili, že to ještě nahřejou a rozpustí vevnitř, aby to zas odtékalo. Pak jak je malá pryč, tak jsem si teda aspoň vyprala a vyžehlila pro druhou malou, ale ještě nemám vypraný kočár a autosedačku a fusak s dekou, to nějak ještě musím dodělat. No a lítám kolem baráku a úplně sama a doma mu to jen tlumočím a on mě prostě neposlouchá - kejve mi, že jako jo dobrý a pak když na to přijde řeč znova, tak se na to ptá od začátku a děsně se všemu diví. Tak jsem mu už včera řekla, že mu na to prdím, ať si to vyřídí sám a že si s malou koupíme byt :frowning2: :frowning2: A jak mi není dobře ani po jídle, tak nevím, co to se mnou je a furt mi tvrdne břicho, tak jsem z toho taková nervozní, ale slova pochopení se tady nedočkám, to mi jen vynadá, že mi furt něco je :frowning2: :frowning2:
22. led 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak tuhle situaci ti nezávidím. Snad se to zlepší. A teď tu budeš mít zas malou, tak ti snad taky zvedne náladu. :wink:

Wjeruš, já jsem se dneska s tebou ani nerozloučila. Byla tam takový zmatek, že jsem byla ráda, že jsem malou dostala za sucha do chodby a až jsem zavřela dveře, došlo mi, že jsem ti neřekla ani ahoj. Tak se omlouvám. :pensive:
22. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero v pohodě, já zase spěchala s malým ven. Pěkně jsme si tam vymáchala ponožky, než jsme se dostala k botkám.

Leny, fakt bych si někdy přála, aby byli těhotní chlapi. To by si pak myslím takový řeči, že Ti furt něco je rychle rozmysleli. Myslím, že by za celých 9 měsíců nevstali z postele, natož aby normálně fungovali a to myslím všichni bez vyjímek
22. led 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sáňkvání dopadlo dobře. ze začátku Kryštof koukal jak puk, kde to jako je, pak ho manža vyklopil, tak to bylo řevu, ale potom nám pěkně dělal traktůrka, když jsme supěli k domu do kopce :slight_smile:
22. led 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky mějte s epěkně já se na týden odmlčím. Zítra po plavání jedeme na týden ke tchánovcům, teda manža nás tam doveze a přes týden tam budeme s Kryštůfkem sami, jeslti to tam vydržím. Mám domluveno v případě nouze, ž epor nás manža přijdede dřív, slíbil to, ale tak snad to nebude nutný.

Leny, ne že v tom týdnu porodíš, pěkně nech maou v bříšku dozrát.
22. led 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já jsem se snažila si ty ponožky nevymáchat a naštěstí se mi to nějak podařilo. Nechala jsem si prozíravě boty co nejblíž dveřím, co jsou přímo u recepce.
Tak ten týden přežij ve zdraví. :wink:
22. led 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Wjeru - tak ať je to u tchánovců v pohodě...já bych týden sama s tchýní nevydržela :confused:

Leni, tak to už abys hodně odpočívala, ono se to říká s malou viď...
Na chlapa se vyprdni, jsou všichni stejní... :wink:
Hlavu vzhůru, seš těhotná, tak se hoď do klídku a nech chlapa fungovat !

Já jsrem dneska poklízela a nějak mě teď z toho bolí břicho, jak mi nic neni, tak se moc nešetřím, asi budu muset začít... No dneska jsem řekla Rudovi, že bude vytírat, jelikož jak jsem dlouho předkloněná, tak se mi pak motá šíša, ale neprotestoval.
Zatím pa
22. led 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!

Zuzi, zapomněla jsem reagovat na tu myčku. To máte teď novou? Dřív jste ji neměli? Já taky zapínám myčku až v noci, když všichni spíme, protože chlapovi vadí to vrčení (máme obývák s kuchyní dohromady, takže při večerním sledování televize to trochu ruší - ale můj chlap je extrémně citlivý, co se týká hluků a pachů, až mě s tím někdy štve :angry: :grinning: ). Jinak já bych už bez myčky být nechtěla ani za nic. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zuzi, to je fajn, že ti Ruda taky pomůže. Můj manža teda občas taky. Ale já jsem vděčná, když mi třeba před vytíráním vysaje. To mě unaví asi víc jak samotný vytírání. Šetři se. Já jsem taky dost lítala. Hlavně před vánocema a pak jsem byla večer naprosto odkecaná a unavená. Jak člověku není zle, tak mu to nějak nedojde, dokud ho pak třeba nebolí břicho. :unamused:

Já bych s tchýní vydržela celý týden asi spíš jak s našima. Naši jsou fajn, akorát mě furt rozčilují s tím, jak do každýho ládujou jídlo a hlavně to musí být moc tučný. A mamka taky se mě furt ptá, kolik už jsem přibrala. Je toho názoru, že málo jím a pak, když je miminko v bříšku menší, tak za to můžu já, protože nic nejím. Ona vždycky přibrala v těhu 20 kilo a to je podle ní správný, pak měla čtyřkilový cvaldy. Já jsem přibrala jen 12 u Kačenky a teď asi 10 a to je dle jejího názoru moc málo. :angry: :angry: :angry: A taky to dost přehání s Kačenkou. Za všechno jí strašně chválí. Za každou blbost ji hned tleskají. My ji taky pochválíme, ale určitě to nepřeháníme. Říká se, že všeho moc škodí, stejně i moc chvály. Takhle to dokonce i psali v jednom časáku o dětech. Jinak jsou naši fajn.
23. led 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám konečně hotovou přebalovací komodu na mimíska. Objednala jsem ji přes MMB u jednoho truhláře. Přišla mi v půlce ledna. Akorát jsme ji chtěli bez úchytů, manžel sehnal takový, aby se nám hodily do pokoje ke skříni. A dneska dopo mi je tam namontoval spolu s přebalovací deskou. Mám z ní radost. U Kačenky nebylo na přebalovací komodu místo (do jejích 10 měsíců jsme bydleli v jednom pidipokojíčku, takže jsem si ji musela odpustit), ale byl to vždycky můj sen. Tak jsem si ho teď splnila. A až nebude potřeba děti přebalovat, pult sundáme a budem mít samotnou komodu. :sweat_smile:
23. led 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Vero myčku máme novou, před tím jsme jí neměli. Taky máme obývák s kuchyní, tak proto pouštíme v noci, je to i praktické - ráno je umyto :sunglasses:.

Někdy zas pomáhá až moc, vadí když se mi motá do vaření :confused: ...ale jinak je pravda, že asi v tomhle směru pomáhá dost. To jsem opravdu ráda, ale zase je nervák a když se vytočí tak je to čóro :frowning2: .

My teda Rudíka taky chválíme, ale jen když je to opravdu důvodné.
No s tím přibíráním tě chápu...Rudova mamka je to samí co tvoje...pořád slyším jak jsem moc hubená a chudák Ruda taky...asi doma nevařím nebo co ...pouštím to hned z hlavy, to bych se musela pořád nervovat.

Já jsem u Rudíka měla přebalovák na starým psacím stole. Teď nám zbyla skříňka z té kuchyně a do pokojíku se hodí...tak tam dáme tu vrchní přebalovací desku a taky bude přebalovák :grinning: ...
24. led 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, ten můj taky není žadný flegmouš. A řekla bych, že se to dost zhoršilo stavbou. Bylo toho na něj docela dost, tak byl dost nervní. Dřív býval mnohem klidnější. Ale tchán je spíš cholerik, takže to má mít po kom. :grinning: Do vaření se mi nemotá. Spíš je zvyklý z domu, že o kuchyň se starala maminka a tatínek jen pomohl třeba připravit salát nebo zeleninu na oblohu. Ale aspoň něco. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Já jsem používala přebalovací podložku z pevnou deskou, kterou jsem vždycky hodila přes postýlku. Ale jak se pořád sundávala a pokládala na zem, tak se dost rvaly sváry. Vydržely jsme to s ní teda dva roky, ale už vypadá fakt hrozně. Klasický přebalovák byl fakt můj sen, abych to pořád nemusela přemisťovat. :dizzy_face:
24. led 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, jsem tu pár dní nebyla, tak dočítám :slight_smile:
Wjeru už mě asi nebude číst, ale i přesto přeji příjemný týden u tchýňových a ber to z té lepčí stránky - aspoň si odpočineš třeba :grinning:
My jsme myčku pořizovali před pár lety, jen volně stojící a už si bez ní život taky neumím nějak moc představit. Teď jsme jí teda kvůli stěhování prodali, ale do nového jí budeme 100% pořizovat znova, ale vestavnou. Nevíme teda, jestli nám na ní zbudou peníze hned ze začátku, ale místo tam na ní bude každopádně.
Dneska jsem chtěla malou vzít na cvičení, ale náš milovaný tatínek nám domů dotáhl kašel, tak už jsme to chytly obě dvě. Hlavně, že jsem mu říkala, aby na to začal něco brát než to tu roznese :angry: Já ho ještě tolik nemám, ale malý se to v pátek spustilo pořádně, tak pořád hrcá, v noci jí musím hodně dávat pod hlavu, aby se jí lépe spalo. Do toho jí začly téct sople, tak doufám, že to brzy skončí! Aspoň si posílí imunitu, to já vím, ale doma se mi teda teď moc sedět nechce :sunglasses:
25. led 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni tak ať jste brzo zdaví...

Dneska je teda hnusně, byli jsme s malým jen pro pečivo a přišli jsme vymrzlí...dneska budu muset vymyslet domácí program :unamused:. Pozitivní je, že jsme vstávali brzo, tak ho dneska dám po o chrupkat, tak si taky půjdu lehnout :sunglasses:.
25. led 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to mě mrzí, že jste nachcípaný. Kačenka dnes ráno párkrát pšíkla, tak doufám, že z toho nic nebude. Radši jsem ji hned nasadila homeopatika na rýmu Coryzalia. Tím nic nezkazím. Tak ať jste brzy fit. :wink:

Dneska je venku vážně hnusně. Fučí tam ledový vítr, takže jsme dopoledne zavřený doma. Odpoledne snad na cvičení vyrazíme, tak nám to aspoň rychleji uteče. Navařeno mám ze včerejška, tak mám celkem volno. Kačenka chtěla koukat na pohádku, tak jsem ji tam pustila DVD. Já si mezitím umyla vlasy a naskládala oblečky pro mimíska do nové komody. Až pohádka skončí, půjdem žehlit. To dělám na půdě (taková boredloizní místnost v patře), takže Kačenka se tam vždycky pěkně zabaví. Vatahá tam všechny možný krámy a já to pak ještě čtvrt hodiny uklízím. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale aspoň je klid a malá se nenudí.
25. led 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tak dneska se malá naučila lést po schodech. byla jsem nahoře a ona dole a pak jdu a našla jsem jí na pátem schodu. ach jo. takže už jí nemůžu nechat bez dozoru aby se nepomlátila.
Venku je hnusně, ale vyrazím abych malou uspala a mohla vytírat bez pomocnice.
25. led 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero ty homeopatika máš dole z města z lékárny? Byly na objednání nebo je mají skladem? Má to nějaké rozlišení jako co se síly týče?
25. led 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek