• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Leni, bere se to při rýmě jeden prášek za hodinu, po zmírnění potíží se dávka sníží. Žádný jiný dávkování jako třeba pro děti tam není. Jmenují se Coryzalia. Já je kupovala v CP v lékárně. Na dolním náměstí netuším, jestli je mají skladem. Naši mi taky koupili balení v lékárně u Krystalu. Ale tam mají vždycky jen pár krabiček, takže je někdy mají vyprodaný a musí objednat nový.
25. led 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, Kačenka dnes taky byla vzhůru brzy. Naštěstí se mnou vydržela v ložnici až do čtvrt na osm. Teda půl hodinky se mnou ležela a furt brebentila a pak tam začla řádit. Hrabošila nám v nočních stolcích, jak je jejím oblíbeným zvykem a našla tam jelení lůj (skoro nový a jen minimálně použitý). Mně se podařilo na pár minut vytuhnout a pak mě vzbudila, že mám tu tyčinku vytáhnout. Normálně celou tyčku naprosto vypatlala. Nejspíš prstem, protože tam bylo na dně a nešlo to ani vyšroubovat. Měla zapatlaný a mastný celý obličej. A to si nejsem jistá, jestli to náhodou i nejedla. :angry: Takže supr probuzení.

Na cvičení asi nakonec taky nejdem. Kačence trošinku teče z nosu. Teda minimálně, ale nechci to pokoušet, aby se nějak uhnala a rozjelo se jí to víc.

Bep, nemáte na schodech zábranu? Teď bude vážně potřeba. :wink: Hlavně ji nauč taky slízat ze schodů. Samo pozadu.
25. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, teď už to bude asi nářez, no. A budete si kupovat taková ty dvířka na schody?

Vero díky, psala jsem chlapovi, tak snad je koupí. Začla jsem jí odsávat, to mi přijde, že je ta rýma pryč rychleji než když jen smrká, přeci jen ještě takovou sílu do toho smrknutí nedá, jak by bylo potřeba.
25. led 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, jestli o tom nevíš, tak je super zábrana z Ikey. Jestli máš kartičku Ikey, tak tě vyjde jen na necelou 1000. My ji máme dole i nahoře.
25. led 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je dobrej typ, my je budeme taky pořizovat :slight_smile:
25. led 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my jsme s nima vážně spokojený. Akorát musíš mít tu kartičku Ikea Family, jinak to stojí o 500 víc.

Tak jsme nakonec na cvičení taky nejely. Abych pravdu řekla, moc se mi do toho počasí nechce ani vylízat.
25. led 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No my nikam ani celý den nejdeme, za chvíli přijede děda se ségrou, tak si holky pohrají doma a vyjde to nastejno :slight_smile:

Aspoň jsem si dnes vyprala kočár a autosedačku a fusak, tak už budu moct v klidu rodit :grinning: :grinning:

Kartičku Ikea Family mám a kdybych jí náhodou nemohla najít, má jí na 100péro švagrová. Si z ní dělám srandu, že jak někde napíšou, že je to zlevněný, hned to musí koupit a všude roztroubit, že to bylo za výhodnou cenu :grinning: :grinning:
25. led 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero jak dáváš ty homeopatika přes noc, když se maj dávat co hodinu?
25. led 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to nedávám. Jen přes den, když je malá vzhůru. :slight_smile: A když ta rýma není tak strašná, tak to taky nedávám přesně po hodině. Třeba někdy po hodince a půl, někdy po dvou hodinách. Jak nám to vyjde a jak si vzpomenu. :grinning: Ale pokud by jí vyloženě teklo furt z nosu, tak bych tu hoďku přes den dodržovala.

Nechcete mi poradit, kam jsem zašantročila peřinku do kočárku a jarní fusak? :confused: Dnes jsem to chtěla přeprat a nemůžu ho najít. :frowning2: To zas bude hrabošení. Abych převrátila celou půdu naruby. A ještě bude muset asi manžel prošmejdit půdu pod střechou.
25. led 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo já už jsem dávno spala, včera jak jsme byly celý den doma, tak mě to k večeru nějak zmohlo :grinning: ale na noc jsem jí to nedávala, zdá se mi, že to má lepčí, jak včera, tak uvidíme, jestli budou zázračně fungovat i u nás :grinning:

Vero já zas nevím, kde mám podhlavník do autosedačky. Nechávala jsem ho už tenkrát extra šít a teď mě to čeká nanovo, ptž fakt nebudu rozdělávat krabici po krabici, abych ho našla :grinning: :grinning:
26. led 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!

Já mám naštěstí ještě jednu peřinku do kočárku. A pak ještě deku. Takže se bez ní přinejhorším obejdu. Ale s tím podhlavníkem by mě to štvalo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ráno jsem sebou řízla před barákem, když jsem šla vyhodit plínu do popelnice. Tak mám trochu naražený levý bok. K tomu mě dneska od rána bolí pravý bok, takže se belhám jak nějaká stařena. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my bychom měli dneska s Kačenkou vyrazit na prochajdu. A mně se tak stráááášně nechce. Nějak jsem za ty dva dny, co tvrdnem doma, zlenivěla. Tak se furt rozhoduju, jestli půjdem ven, nebo ne.
26. led 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My půjdeme ven až odpo. Dnes jsme vstávaly brzy, tak dodělám na 11h oběd a pak si půjde lehnout a až se vyspí, jedeme do JI, možná se zas koukneme na baráček, ještě uvidíme a rovnou počkáme na taťku, kterej nám tu včera celý večer pofňukával, že chuděrka musí ráno do JI vlakem :grinning:
26. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se před chvílí vrátili z venku. Je tam nádherně. Tak jsme nakonec venku ztvrdly skoro hodinku. Kačence se ani nechtělo domů. Akorát dopíkám chlebík a pak ohřeju fazole v rajčatový omáčce. Mňam. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A polívku mám už taky hotovou, takže dnes je vaření hodně rychlý. :sweat_smile:

Leni, jen ať si chlap užije ježdění vlakem taky. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero opatrně!!!
jinak manža má příští týdne dovču. musí dobrat starou dovolenou a tak do Ikei máme namířeno. chceme koupit ty zábrany na schody a taky knihovnu. oba máme s manžou krabice dětských knížek a není je kam dát.
26. led 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, nechcete mě vzít do Ikey s sebou? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak dobře pokupte.
26. led 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero seš při penězích, jo? :grinning:
Bep, to je paráda, že máte knížky ještě po vás, my jsme po nás všechno buď vyhodili nebo rozdali (blbec nemyslel do budoucna!) a po příteli to rozebraly jeho drahé sestry, takže máme prd. Ale dnes jdeme do knihovny, tak si půjčíme nějakou parádní čtecí - doufám, že jí nezničíme :sunglasses:
My včera jeli z JI na chalupu kolem šesté a normálně v JI u Zverimexu bylo -9 a než jsme dojeli za těch pár minut na chalupu, tak bylo -15 :confused:
27. led 2010 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je dneska mráz co. te´d my to ukazuje mínus 18:frowning2: fuj
za ty knížky jsem taky ráda. teď jsem o víkendu zrovna koukala do knihkupectví na leporela. měli asi jen 4 druhy (my jich máme asi 30) a i když bylo třeba to klasické Kuřátko a obilí naprosto stejné obrázky a textem tak materiál mnohem horší než býval. špatně to jde ohýbat a ten papír je poloviční šíře než se dělalo za nás. holt aby se to zničilo a člověk musel koupit nový.
27. led 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, peněz není nikdy nazbyt. :unamused: Ale nakupovat bych tam jela hned. :grinning: :grinning: :grinning:

My máme strašně moc knížek po nás. Akorát pro ty nejmenší toho tenkrát moc nebylo. Takže jsem pár knížek ještě dokoupila. Kačenka vydrží po obědě klidně hodinu a půl poslouchat pohádky. Ale musí tam být na každý stránce obrázky a nějaký jednodušší příběh. Na klasický pohádky ještě moc není. Tak jsem nakoupila pár knížek v levných knihách. A teď každý den čteme furt dokola asi pět knížek. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Už je umíme nazpaměť. Ale aspoň leží v klidu, když už po o nespí.

Leni, tak to bylo u vás včera chladněji. U nás bylo -10 po pátý a tak nějak podobně bylo i kolem devátý. Ale ráno už -21 (o půl osmý). Okna jsme měli zevnitř totálně mokrý. Jak mrzne, tak se nám hrozně rosí. :unamused:
27. led 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My tu teď na sluníčku máme -15, to je děsný. Psala mi kamarádka, že by se prý s malýma dětma v tomdle nemělo vycházet ani ven, ale s jak malýma, to už prý nedefinovali. No my dopo budeme určitě doma, to se nechce ven teda ani mně a odpo musím jet definitivně doklidit byt, páč ho zítra už konečně předáváme :wink:
27. led 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero my měli v ložnici pod bálkonovým aknem dokonce jezírko:frowning2: a malá ho vytřela. jak jinak. ty mrazy jsou hrozný. dokonce máme namrzlou kliku vstupních dveří zevnitř. dnes ven nevylezem.
27. led 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, my měli normálně ve spodní koupelně ráno zevnitř namrzlý okno. Jak se to orosilo, tak to hned zmrzlo. To se nám ještě nikdy nestalo. Ale je fakt že se tam celou noc netopilo a večer tam žádný vedro taky nebylo. Teď už je na sluníčku -6, tak to už vypadá líp. Za oknem to vypadá nádherně, ale stejně dopoledne ven nejdem. Do desíti byla kosa a pak už jsem začla připravovat oběd. V poledne přijedou naši, tak je pak odpoledne vyšlu s Kačenkou na procházku a já si na chvíli dáchnu. :sweat_smile:
27. led 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A nevíte, kdy maj ty mrazy ustat? Prý zas hlásí na víkend další sněžení! No to furt bylo do Vánoc beze sněhu a teď bude sněžit snad ještě v červnu :frowning2:
27. led 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, mne teda víc štve ten vítr, co hlásí od dnešního večera až do pátku. Sice bude krásně jasno, ale fučet vítr, takže se ven asi nebude moct chodit. Naštěstí já jedu zítra do JI do práce a do města a s malou tu bude babička, tak ji snad nějak zabaví. V pátek, jestli budem v pořádku a půjde to, tak zajedem dopoledne zase na hrátky, tak to snad nějak přežijem. Horší asi budou ty závěje a jazyky, co hlásí kvůli větru a sněžení. Zatím to na nějaký oteplení nevypadá. Doufám, že během února si ty mrazy odbydem a březen bude krásný jarní měsíc. Nechtěla bych s novorozeňátkem přijít domů v takovým počasí. :unamused:
27. led 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. led 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já dneska v tom mrazu byla dopo nakupovat ve městě, no vždycky jsem zalítla do obchodu a ohřívala se :wink: . Konečně jsem si koupila vyhovující zimní boty a 2x podprsenku. V so jdeme na ples a to co nosín na doma no děs :confused: .
Jinak u nás bylo ráno -22st.C, odpo jsme byli chvilku venku pak doma a pak si malýho vzala ještě na chvilku mamka...já jsem z toho města byla úplně hotová, že kdybych usla spím až do rána.
Ptala jsem se v lékárně co s tou únavou, tak mi řekli ať si u dr. nechám udělat rozbor krve, že mám asi nedostatek železa a kys. listové jak jsem těhotná, tak už se těším na příští středu :wink: .

Bep ty zábrany určitě pořiďte...schody to je peklo ...znám to od našich...nejhorší je, že je to ty lupínky nejvíc baví :unamused: .

Vero, Leni - to až já začnu dávat do kupy věci a zjistím co nemám ... :wink:

Asi půjdu ležet ať jsem ráno trochu ok a né jak praštěná palicí do hlavy :grinning:
27. led 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!

Venku opět šílený počasí. Já dnes jedu do Jihlavy. Za chvíli přijede tchýně, tak tu s malou bude. Asi ani dnes ven nepůjdou.

Dnešní noc hrozná. Spala jsem něco přes pět hodin. Usnula jsem až v jedenáct, o půl dvanáctý se vzbudila Kačenka, tak jsem tam s ní musela zůstat, aby usnula. Ale trvalo jí to hodinu a půl. V jednu jsem šla teprve do postele. Před druhou mě probudil manžel, protože ho chytla křeč a začal skuhrat bolestí. Pak jsem spala do půl sedmý, to zas začal zvonit manželovi budík (nedával si ho, ale Kačenka si s ním včera hrála, takže ho zapla a manžel si to už večer nezkontroloval). A už jsem nezabrala. Kačenka byla stejně po sedmý vzhůru, tak už jsem pak vstávala taky. Dneska večer mrknu na Ordinaci a jdu do postele.

Zuzi, já jsem byla u Kačenky taky první tři měsíce strašně unavená, ale málo železa mi nezjistili. Někdo na to prostě trpí. Ale zas teď jsem únavu nepociťovala. Je to fakt u každýho těhu jiný.

A já včera v posteli, než jsem usnula, jsem si vzpomněla, kde asi mám tu peřinku do kočárku. :sweat_smile: Úplně jsem zapomněla na jednu bednu na půdě, kde mám složený i mantinel a nebesa. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes je fakt zase počasí. jsem z kočáru strhaná a ráno to prohazování. uf.
Vero jsi dobrá že jezdíš, já bych v tomhle počasí se ani nevytočila z garáže na silnici. já v zimě prostě nejezdím.
28. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no já mám asi málo železa i normálně, protože po porodu jsem ho brala dlouho...jsem bledá a zimohřivá...
Nicméně si o tom s dr. promluvím. Dneska jsem byla ráno tak hotová, že jsem si železo s kys.listovou dala :confused: , je to trochu lepší, ale bolí mě šíleně hlava...piju dost, ale taky pociťuji, že tohle těhu je jiné :wink: .

Bep tak to já taky jezdím za každýho počasí...nevýhoda vesnice...holt když potřebuješ...ale když je hnusně, tak malýho většinou šoupnu k babičce :sunglasses:.
Ještě jsem se chtěla zeptat co máte holky s těma většíma cvrčkama za auto sedačku...jak máme dvě auta, tak furt tu jednu přehazovat...to je děs, nejsme s ní až tak spokojený...pro malýho super komfort, ale zapínání pásů...nic moc...
28. led 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, počasí je tady taky šílený. S kočárkem se nikam nedostanu, protože to není pořádně prohrnuté. Malé rostou dva zoubky naráz, tak měla vysoké teploty, já jsem chytla šílenou rýmu, takže ven nechodíme ani tak. Dneska jsem byla u kadeřnice a užívala si to, manžel hlídal malou. :grinning: Veru a Leni, jak se cítíte takhle téměř ke konci těhotenství? Veru a na co se cítíš, na holčičku nebo chlapečka. Sposty maminek tvrdí, že cítí co čekají, ale já jsem to teda necítila, tipovala jsem spíš kluka.
28. led 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek