• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Tak já mám novej look. Konečně jsem se po třech měsících dostala ke kadeřnici a mám to obarvený, ve přdu mám takový měděný proužky, po stranách delší prameny a vzadu sestíhaný takový rozcuch. Kadeřnice se docela ztotožnila s mou představou takže max. spokojenost.

Když tak to nehroťte, pak vá třeba holky uvidím s vašema miminečkama, nechte to, jak se to hodí vám

Vero, to jsem taky zvědavá, jak se bude Kačenka tvářit na školku, ale asi by Ti to hooodně pomohlo, kdybys pak tměla nějaký čas na starosti jenom mimíska
2. únor 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já počítám s tím, že ji do školky vezmou. Uvidím, jak to bude zvládat na celý den. Nejhorší to bude asi s tím spaním. Ale i kdyby tam byla jen půlden, tak by to byla paráda.
2. únor 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, tak to budem muset tuplem udělat srazík, abychom tě viděli. :wink:
2. únor 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, určitě. Nejpozději koncem měsíce se určitě potkáme, jak budem brouzdat s kočárem. :wink: Nezkoušela jsi v DDM Krtečka?

Taky jsem právě řešila školku, v Jihlavě bychom jí nedostali a hlavně v Telči bude babi, tak nebude těžký najít si klidně práci na ranní a odpolední.

Vero, máme ho právě už dva roky, ale nějak se nemůžeme probojovat na hypotéku. Peníze, co bychom mohli šetřit na vybavení nebo stavbu cpeme do nájmu. Nevím, jestli to bude lepší, tady jsme přeci jenom měli soukromí, o které kompletně přijdeme. Budeme v 3+1 s mojí mamkou. Ale Staník bude mít zahradu... Tak snad se nepomlátíme. :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 02:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sárince i Kryštůvkovi gratulujeme k prvnímu ročku. Ať děláte mamce s taťkou jen samou radost. :grinning:
3. únor 2010 ve 02:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani když je to tvoje mamka,tak se snad domluvíte.Už jen že se člověk nebojí něco říct.
Krtečka jsem ještě nezkoušela,ale chystám se tam.
3. únor 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak to je super, že pozemek máte. Je to poblíž JI?
3. únor 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, křtiny jsme měli v Třebíči v kapucínském klášteře. Chtěli jsme mít křtiny, až bude Eliška trošku větší. Byla hodná :slight_smile: S námi tam byli další dvě děti a obě ve věku Elišky.
3. únor 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě se přidávám ke gratulaci Sárince a Kryštůfkovi k narozeninám :wink: Hezky to oslavte.
3. únor 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem tu zas po delší moc gratujuju dětem k prvním narozeninám hlavně hodně zdraví a at je rodiče moc nezlobí :grinning:
a taky koukám jak se nám blíží dva porody a kolik dětí je zas na cestě :wink: no letí to letí hlavně at vám to holky dobře dopadne vero a leny po druhé se rodí jak po másla tak nemějte strach a hlavně jste už zkušenější a víte do čeho jdete tak se toho nebojte :wink:
Já jsem se ted dlouho neozývala protože jsem měla docela blbou náladu četla jsem vás ale neměla jsem sílu vám psát protože bych si asi jen stěžovala Gábi mi dělala dost problémy pořád si stěžovala že jí něco bolí a fnukala až jsme museli jít k doktorce tak si tu nemoc vymyslela že jsem ji uvěřila nakonec se na štěstí ukázalo že je zdravá tak jsem ráda ale taky jsem zjistila že Gábi nechce chodit do školky protože asi zjistila že jsem s Davídkem doma a tak si vymýšlela byla jsem fakt na dně dokonce jsem si i předepsala homeopatika na nervi :wink: a věřte že se mi ulevilo někdy porozumět těm našim capartům dá fakt zabrat.
Jinak Davídek mi je teda zlatíčko je pravda že ve všem je trochu pohodlnej a třeba když to můžu srovnat tak Gábi mi v 6m seděla a v 8 už chodila za ruce a po čtyřech taky no a náš Davídek ještě ted když sedí tak ho nemůžu nechat o samotě plazí se ale nechodí po čtyřech a na nohy se staví ale na štěstí chodit ještě nechce nejradši se nosí protože to aspon na všechno vidí a všechno si může prohlídnout. No a s jídlem je totaky docela těžký zatím ho plně kojím nic jinýho nechce
3. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, no doufám, ono u nás je to zase tak, že mamka je až moc starostlivá a nejradši by se pro nás rozkrájela a to taky není vždycky to pravý ořechový. Tím nechci nějak zlehčovat Tvoji situaci, věřím, že to nemáš jednoduchý. Alespoň že Zuzanka Ti dělá radost. :wink:

Vero, máme ho v Otíně u Měřína.

Gabi, vždyť malá vypadala jako takový zlatíčko. :astonished: Koukám, že s ďáblíkem v těle. :wink: Tak držíme palce, ať je brzy líp.
3. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No není nad to bydlet sama a jet si podle vlastního režimu.Já až budem sami,tak se z toho asi zblázním :grinning:
Gábi já jsem byla spokojená,dokud jsem jen kojila.Akojím ještě teď 4* denně.Ktomu toho Zuzanka spapá,že se nechce někdy věřit :grinning: .Tak hlavně aby se Gábinka smířila s tím,že už není sama.Už má dost rozumu a není hloupá když tě tak hezky obalamutila :grinning: :wink: :wink: :wink: .
3. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, děti mají asi poslední dobu zlobivou. Co jsem slyšela, tak hodně dětí teď strašně zlobí. Jestli to je tou zimou, nevím. Doufám, že bude líp. Věřím, že ti Gábinka připravila krušný chvilky. Snad už si dá říct a bude rozumnější. :wink: Týjo, ty Davídka pořád jen kojíš? To se divím, že nic jinýho nechce v tomhle věku. Ani když vidí, že jíte něco taky?

Hani, tak to je dobrý místo pro baráček, ne? Tak ještě našetřit ty penízky a začít stavět, viď? :wink: A s našima je to stejný asi jak s tvou mamkou. Hlavně můj taťka by udělal pro člověka první poslední a všechno přehání, takže z toho jsem vždycky div živá. Hlavně co se týká výchovy, jídla a rozmazlování Kačenky. :unamused:

Mel, tak to jsi taky dobrá, že ještě takhle často kojíš. A už se něco rýsuje, že byste mohli zas bydlet sami?
3. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Vero tak leda ve stanu :grinning:
3. únor 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem se vrátila od dr., mimi jsem zkoukla :sunglasses: , vše je ok...tak mám dobrý pocit :wink: . Akorát mi to tady jako Leni připočítává týden :confused:, takže jsem v 9t.

Vero já už bych si tu tašku radši sbalila...určitě bys to zvládla nahonem, ale člověk je pak takovej nervózní :wink: .
Myslím, že si kačenka ve školce zvykne, vidím sama na Rudíkovi, že potřebuje být mezi dětma...

Jinak mi na srazík asi nedorazíme...no uvidíme je to až za týden. Podle té rýmy, terpve teď se mu spustila a má k tomu kašel, tak abychom někoho nenakozili...

Wjeruš - botky kupujem taky Pod hvězdou...teď tam mají velký výběr...

Gábi - Rudík má taky zlobivou...špíš jeden den je hodnej a další tři řádí :stuck_out_tongue_closed_eyes: , jako Věra doufám v lepší časy...
3. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, nevím, jak jste na tom finančně, ale jestli chcete zůstat v Telči, tak jsem teď koukala, že se prodává 3+1 pod poštou za 900 000. Což je naprosto úžasná cena. Nepřemýšleli jste nad tím?
Hele a k jaký chodíte v Telči dětský?

Vero, to je, je to tak uprostřed mezi Jihlavou, VelMezem a Třebíčí. Snad bude i nějaká práce okolo.

Holky, obdivuju vás s kojením. Doufám, že u druhýho miminka nám to taky vyjde.
3. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, já si to upravila na MK tak, aby mi termín a týdny seděly. Akorát je to takový šachování s číslama. :grinning: :grinning: :grinning: Já věřím, že si Kačenka ve školce zvykne. Děti potřebuje jak sůl. Ale trochu mám obavy z těch prvních dní, kdy ji tam budem nechávat samotnou. Je na mně poslední dobou fakt docela závislák. :unamused: Ale ještě je půl roku čas, tak třeba se to zlepší. Kdyže budeš dávat Rudíka do školky ty? Od ledna?
Rýma by měla být infekční hlavně první tři dny, pak už by to nakažlivý být nemuselo. :wink:
3. únor 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani to ona vypadá jak andílek ale někdy je vážne na zabití :wink:
mel to já jsem taky ráda že kojím ale docela bych řekla že mě to poslední dobou vysiluje jsem fakt hodne slabá a tak asi vyzkouším ty prášky z hlívy ustřičný prej je to dobrý . Ale je taky pravda že ted to počasí asi nikomu nedodá dost energie
vero tak to jsi mě potěšila svým způsobem že nejen Gábi je ted protivná to potom věřím že s prvním sluníčkem opravdu bude líp. No a Davídek je fakt borec pořád se jen směje a jako že by strádal to se taky říct nedá jediný na co mi otevírá pusinku jsou sušenky ty dětský a to fakt sní a potom jogurt ale ostatní jídlo jen ochutná a pak mi zavírá pusu a kroutí hlavou že dostat do něj něco je fakt nadlidský výkon :frowning2: když vidí nás tak to by jako jedl ale to jíst nesmí a když jsem na něj udělala fígl já jedlasvý a jemu jsem dala jeho tak první lžičku sněd ale pak mě hned prokoukl a další už nechtěl dnes jsem teda udělala jídlo tak aby nebylo moc slaný protože sůl by neměl a taky se na to netvářil a dostala jsem do něj jen málo. Kupuju mu ty skleničky protože vařit se mi pro něj nechce zkoušela jsem to a bylo to bez úspěchu a když to potom musím vše vyhodit připadá mi to zbytečná ztráta času :pensive:
3. únor 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem trochu rozmrzelá. Měla jsem jít na sraz s nematkama z práce, tak jsem se těšila, domlouváme se sand měsíce a teď mi ta, co to domlouvá se manou napsala, že na to zapomněla a jde do divadla. Takže ostatní to neví a padá to. Ach jo, no. :frowning2:

Tak my se tam v pátek vypravíme. Pořád nevím, jestli půjdem na hraní do orcy a pak na nákupy nebo jen na nákupy. Chci kouit ty botičky a pak ještě nějaký balonky ať to tu trochu vyzdobíme na oslavu a taky samozřejmě svíčku na dort :grinning:

Jojo přesně taková je tchýně, snaží se hrozně zavděčit a všechno udělat, ale někdy na to není vhodný čas nebo dělá všechno podle sebe, jak si myslí a nedomluví se, tak se to pak ostatním nehodí............. Já jsem ráda, že hospodaříme sami, od rodičů jsem se taky odstěhovala v pravý čas, tak ty vztahy jsou fakt fajn
3. únor 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru uplně chápu jak se cítíš taky bych nejradši někam aspon na pár hodin vypadla ale bohužel nemám to štěstí obě babičkymám v důchodu ale obě na baterky na jednu stranu jsem ráda že ani jedna mi nekecá do života ale asi má všechno svý pro a proti a kdybych se ještě domluvila a ono to potom padlo to by mě taky moc mrzelo ale snad to vyjde jindy a co možná nejdřív
3. únor 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, v tomhle mám výhodu - manžu po ruce, kterej fakt schopnej a ochotnej Kryštůfka plně zaopatřit, vykoupat, nakrmit, přebalit, uložit. S babičkama by to taky neklaplo. A já jsem od té kadeřnice, taky jsem se po dlouhý době dostala k řasence a očním stínůn a dala si visací náušnice. Tak jsem naparáděná zavřela dveře od bytu...............a pak je zase otevřela a vlezla domů :unamused:
3. únor 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, já taky skoro do roka Kačence kupovala skleničky. S tou trochou se mi fakt nechtělo vařit. Vařit jsem jí začla až kolem roku, kdy už mohla klasický jídlo. Jen jsem to nesolila a sobě jsem si to osolila až na talíři. Tak snad si dá Davídek brzy říct a začne pořádně baštit i ostatní jídlo.

Wjeruš, to věřím, že tě to mrzí. Snad to brzy už vyjde. :wink:

Já jsem ráda, že bydlíme sami. A je taky fajn, že naši i tchánovci jsou dostatečně blízko, aby v případě potřeby pohlídali. S hlídáním fakt naštěstí problém nemám. Nedokážu si představit, že bych malou měla na krku pořád. To bych se asi z toho zbláznila. Občas jsem ráda, když si od ní odpočinu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme se vrátili od zubaře. Byli jsme v tom novým art dentu jak je v lokalitě u dubu. Je to nově udělané zubařské centrum, je tam asi šest zubařů (spíš 5 zubařek a jeden zubař, jinýho doktora jsem tam nezaznamenala). My chodíme právě k tomu doktorovi - maldej, hezkej sympatickej :grinning: :grinning: :grinning: A měl bezvýznamné plus, že byl hotovej z Kryštůfka :wink: SIce mu Krýša neotevřel pusu a když se na něj smál, tak si strčil do pusy ruku, takže ze zoubků nebylo vidět nic, ale byl s ním hned kamarád a všechno ho zajímalo a vůbec nebrečel. Tak mi pak přišlo, že mu ten doktor nechce otvírat pusinu násilím, aby si ho hned neznepřátelil. Pak jsem posadila Krýšu na klín sestřičce, ta se mu hrozně líbila a úplně šumák mu bylo, že já jsem někde v křesle. Akorát manža se tvářil jako kakabus a vynadal mi, že zrovna my chodíme k doktorovi :slight_smile: Doktor ho asi trochu zpéroval, že si špatně čistí zuby a má na nich kámen
4. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Wjeru a jaké jsou ty zubařky? Já chci někam nahlásit Zuzanku,ale ta má z cizích lidí teď už nějaký čas paniku.Asi budu muset počkat,jestli jí to přejde,ale mám strach,aby tam bylo volno.Takže tam asi stejně zajedu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, zavolej tam, ještě berou. Myslím, že všichni jsou tam příjemní a profesionální. Tvůj zubař by Zuzanku nevzal? Třeba ten doktor, jak jsme u něho byli s Kryštůfkem, tak jen zkusil, jestli otevře pusu a když Kryštof nic, tak ho nechal rozkoukat a do ničeho se nepouštěl, což si myslím je rozumný. Krýša si na něj za chvíli zvykne a bude s ním pak líp spolupracovat. Ale krýša se teda cizích lidí nebojí, on je se všema kamarád. Akorát občas, když přijdem mezi děti a jsou nějaký víc ofouklí než by chtěl, tak řve. On potřebuje nějaký čas na rozkoukání :wink:
4. únor 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkujeme všem za přání.
Wjeru, sice opožděně, ale přece přejeme všechno nejlepší k tomu velkému výročí ať jste zdraví, krásní a šťastní jako doposud.

Nám se v úterý oslavička povedla. Bylo to fajn. Včera jsme byli v Ikei a pokoupili všechno možný a dneska jsme montovali co jsme nakoupili. do děcáku jsme pořídili knihovnu a stoleček s židličkama.
4. únor 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, hoď pak foto děcáku do alba. :wink: Malá už tam spí, nebo tam teprve bude spát?

Wjeruš, Kryštůfek by klidně ještě rok bez zubaře vydržel, ne? Já jsem malou přihlásila k manželový zubařce (dřív to bývala dětská zubařka, tak si říkám, že by k dětem mohla mít blíž, navíc bydlí ve stejný ulici jako tchánovci :grinning: ). A ta nám říkala, že stačí, když přijdem na kontrolu nejdřív ve dvou letech. Byli jsme tam někdy v létě a i tak to byla kontrola v úvozovkách. Malá odmítla otevřít pusu. Ale doktorka sama říkala, že je to spíš o tom, že si dítě prohlídne to prostředí.

Já dnes dopo obíhala město. Chtěla jsem si taky vyřídit zastavení rodičáku, ale na pracáku (u Sokola) mi řekla, že muísm zajít ještě na sociálku na Wolkerku, aby mi tam uvedli přesnou částku mateřský. Tak z toho jsem fakt unešená. Ještě teda poletím na Wolkerku a zpátky k Sokolovi. :unamused: A pak jsem ještě asi hodinu a půl lítala po městě po kšeftech a ještě jsem zajela do Hypernovy nakoupit. Byla jsem utahaná jak kotě. Malou jsem ráno nechala u tchánovců, tak jsme tam pak zůstali až do večera. Akorát malá byla dnes po ránu taková protivná a večer se jí to zase vrátilo. Před spaním jsme si užili asi půlhodinový hysterák. Fakt super večer. :confounded: Doufám, že má na pár dní zas vybráno. Jako vzteká se každý den, ale takovýhle vztekací záchvat už neměla pomalu měsíc. Byla už přetažená a za den toho zažila docela dost. To jediný ji omlouvá. Ale člověka to pěkně vyflusne. Manžel je na tom stejně a to není těhule. :frowning2: :grinning: :grinning: :grinning:

No nic, zase je hodin jak na kostele, tak jdu radši do hajan. Brou noc.
4. únor 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero tak o sociálce mi ani nemluv já se už kvůli tomu navstekala ale nic nenaděláš dokonce mě nechali behat po úadech i se dvěma dětma jen abych jim přenesla nějaký papír v dnešní době fakt nepochopitelný a vůbec socka o té bych vám mohla vyprávět většinou jsem si připadala že jsem jediná která tam chodí :unamused: :angry:
Dnes jsem taky lítala po městě ale vzhledem k tomu že jsem byla s kočárkem tak jsem koukalaspíš na cestu než po lidech je to docela maso :grinning: A s těma hysterákama to ti teda vůbec nezávidím a věřím že jste z toho hotový ale snad to brzo přejde.
zuubař ten můj mě taky docela mrzí už 2x jsem u něj s Gábi byla a pořádně se na ni ani nepodíval prej ho zajímají až ty druhý zuby a přitom se přece kazí i tyhle no ale na to si Gábi zatím nestěžuje tak snad je má v poho no a Davídek je ještě nemáí vůbec tak aspon ho nebolí :wink: :grinning:
taky jdu spát tak dobrou
4. únor 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dodatečně přeji všem oslavencům VŠECKO NEJLEPČÍ!!!
Já sem teď jen nakouknu a nemám nějak energii večer dočítat, tak jsem k tomu sedla až teď, když malá spí. Tak to jdu dochroustat a budu psát asi postupně :slight_smile:
K tématu zubař - zubař má povinnost vzít vaše dítě do evidence. Jako chlapa nebo nějakého jiného rodinného příslušníka vzít nemusí, ale malé dítě ano. My jsme jezdili taky k tomu Hanuskovi a teď jak tu Wjeruš psala, že ještě berou u toho Dubu, tak jsme se přihlásili taky tam a uvidíme, no.
My teď máme taky takové divné období, zkouší, co si může a nemůže dovolit, takže se musím držet, abych jí nezmlátila několikrát za den :pensive: ale od té facky minulý týden se úspěšně držím. Říkám si, že jsem přeci jen nervní z toho porodu, že to nesmím přenášet na malou. No už abych to měla za sebou. Včera jsem byla na srdíčku, tak mi sestřička říkala, že mám monitor ukázkový a že to na porod ještě nevypadá, ale že tomu nemám přikládat váhu, že za dvě hodiny může být vše jinak, takže jsem zas tam, kde jsem byla :grinning: Hlavně jsem taková dost lexní a ještě nemám zdaleka sbalenou tašku do porodnice - nechcou se mi vypisovat papíry a hledat RL a tak, no budu to muset nějak sfouknout o víkendu.
A ještě k tomu zubařovi - když jsme chodili k Hanuskovi, tak ten zastává názor, že by se tam dítě mělo přijít podívat s prvním zubem. Nebude ho kontrolovat, nic, jen aby si přesně prohlédlo to prostředí a bralo pak automaticky, že zubař je taky doktor a že se k němu chodí a nemusí se ho bát :sunglasses:
5. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
GAbi, je dost, že se tady zase taky po milionech let ukážeš :wink:

Wjeru, já jsem první botičky kupovala nad Hassem v té malé prodejně, byly kožené, ale měly podrážku jak bačkůrky, že mi přišlo fajn, že jsou pěkně poddajné. Dole v tom oblouku jak nakupuje Verča jsem koupila malé snad jen 2x bačkůrky, jinak jsem tam nikdy žádné, které by mě uchvátily, nenašla :frowning2: Takže my od začátku nakupujeme buď u Bati a nebo v La Botě u divadla a jsem spokojená. Jo a teď jsem jí teda koupila poprvé boty v Nextu, kozajdy na jaro a podzim :sunglasses:

Gabi já jsem teda moc neskleničkovala, jen vyloženě když jsme buď někde byly a nebo se mi nechtělo nic vařit a nebo jsem nestíhala. Ale to bylo fakt výjimečně. Jinak jsem měla v mrazáku navařené maso nakrájené na kostičky, to jsem vždycky jen rozmrazila a kupovala jsem mraženou bio zeleninu a to bylo pak hnedka hotové. A u druhé to budu dělat taky tak. Já těm skleničkám prostě moc nevěřím :unamused:
5. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek