• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
Vero to máš dobré, že ti malou do školky vezmou. Já mám prostě smůlu. Jako zkusím jí přihlásit, to každopádně, za to nic nedám, že jo, ale tím, jak budu doma, tak to neklapne, cítím to v kostech. nevíte, jestli se můžou dát 2 nebo 3 přihlášky?

Co se srazíku týče, tak mám 10. dopo kadeřnici a 11. dopo kosmetiku. Abych se jim na sále pak líbila :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my jsme koupili první botičky po Hvězdou. Měli jsme to po cestě z Orcy, tak jsme se tam stavili. Teda koukla jsem se tam než paní našla veikost a jímala mě hrůza, co pak za ty botky dáme. Máme jak psala Leny, kožené, ale s poddajnou podrážkou a Kryštůfkovi se líbí o moc míň než mě :slight_smile: Pořád kouká, co to na té noze má :grinning: :grinning: :grinning:

Leny já už myslela, že rodíš, ale pak jsme si říkala, že bys asi dala Vero vědět :slight_smile:

No Kryštůfek by bez zubaře asi vydržel, jenže já ho někam chtěla zaregistrovat, my jezdili do Brna a tam nechtěli malý děti vzít. No a když takhle nabírali, tak jsme se zaregistrovali taky, takže na kontrolu jsem šli hlavně my dva a vzali Krýšu s sebou, ať si zvyká :slight_smile:
5. únor 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ty už máš vlastně termín za dva týdny, viď?

Tak jak s tím srazíkem? Příští týden, nebo až ten další? To by Lenča měla už těsně před termínem. Já bych teda mohla příští týden úterý až čtvrtek a ten další úterý nebo čtvrtek.
5. únor 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak my kdyby to bylo příští, tak ve Čt, ale to jdu na 9h na srdíčko, to mám s kontrolou tak na hodinku, takže bychom kdyžtak dorazily o něco déle. V Út nemůžu.
No, právě, že už mám jen dva týdny a občas mám pocit, že už rodím :grinning:
5. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já mám sice ještě něco přes měsíc, ale už kontroluju každý píchnutí v podbřišku. :grinning: U Kačenky jsem byla až do termínu téměř v klidu, ale teď, jak mi doktor řekl, že jsem otevřená na prst, tak už mám fakt strach, aby to nebylo nějak hodně brzy. Chci to vydržet do března, tak snad mimísek nebude mít nějak extra naspěch. Navíc u druhýho to bývá většinou dřív jak u prvního, tak jsem fakt zvědavá, kdy bude chtít mimčo na svět. :confused: Ty už bys teoreticky mohla rodit už teď. 2 týdny před termínem je jako v termínu.

Tak se domluvíme na ten čtvrtek? To tuším psala Wjeruška, že může taky.
5. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny do školky můžeš dát přihlášek víc ale pokud je to mozaika a těch je v jihlavě většina tak do mozaiky jen do jedný já třeba měla přihlášku ve stříteži a v adole .
Jinak dnes docela v poho jen Gábi začíná stávkovat a už říká že se jí ve školce nelíbí ještě že ted mají prázdniny a tak je školka zavřená já si ted moc neodpočinu ale Gábi bude v poho :frowning2: :wink:
5. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj ve čtvrtek můžu taky. Vero Krýša se narodil v 36tt a všechno v pohodě, akorát byl drobnější, tak se dohřál na vyhřívaný podložce. Jinak i dýchal sám, vše bylo vyvinutý. Takže strach mít nemusíš. Jen si ho kontroluje neurolog, jestli dělá pokroky, bere Nootropil, to je něco jako vitamín, ale cvičit nemusíme nic a neuorolog je pokaždý z Krýši paf. Holt máme o jednu kontrolu navíc, ale jen jednou za tři měsíce. Takže už můžeš být v klidu. Samozřejmě je lepší, když se mimčo dopeče, ale žádná tragedie by to nebyla.
5. únor 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já už právě můžu taky rodit každým dnem, proto jsem taková nesvá, že ještě nemám přichystané papíry do porodnice. A tím, jak nejsme svoji, tak ještě musíme na matriku podepsat lejstro, že taťka souhlasí, že bude mít cácorka jeho příjmení, to jsme museli u Žofi taky. Dnes dohledám rodné listy a snad možná dopíšeme konečně ty jména a vyperu mu převlečení, aby mi tam pěkně voněl až se tam budu trápit a můžeme vyrazit :grinning: sice se směju, ale pr... mám teda solidně sevřenou :unamused:
Gabi a jak poznám, že je to mozaika? Nemusím si to zjišťovat školku od školky zvlášť, že ne? :sweat_smile:
6. únor 2010 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!

Wjeruš, já vím, že teď už by mimčo mělo být při dřívějším narození v pohodě. Ale nechci mít mimčo už teď v únoru. Březen je lepší. Už je to taky blíž jaru a teplu. Navíc v tomhle marastu se mi kočár tlačit nechce.

Gábi, třeba malou ta týdenní přestávka opravdu zklidní a do školky se bude těšit.

Leni, já vypisovala papíry do porodky včera. Akorát jména manžel ještě nechtěl vyplňovat, že je na to čas. Ale stejně to asi skončí u Tadeáška a Zuzanky. Vy už máte jméno vybraný? Tašku mám taky víceméně sbalenou. Akorát pár věcí, který musím dobalit na poslední chvíli, mám sepsaný na papírku, abych něco náhodou nezapomněla. Mám trochu strach, jestli to bude nějaká rychlovka, jak to zvládnem s Kačenkou. Naštěstí tchánovci od nás bydlí necelých 10 minut autem, tak to máme ještě zlatý. Určitě přijedou k nám, protože než bych pobalila Kačenku, tak by to bylo na hooooooooodně dlouho. A navíc případně v noci bych ji určitě nebudila. Já ještě musím vyprat jednu pračku. Zapomněla jsem na klasický zavinky, tak mi je tchýňka v týdnu přivezla, tak to ještě vyperu s pár drobnostma. Jinak už snad mám opravdu všechno vypraný a vyžehlený. Jen musíme dát dohromady postýlku, kolíbku a z půdy vytáhnout vaničku a přebalovák do koupelny.
6. únor 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi každopádně ti to s malou nezávidím, ale musíš to prostě vydržet. Ona to teď bude nějakou dobu zkoušet a bude ti hrát na city, ale nesmíš se vzdát. Prostě to jinak nejde a hotovo! Zas na druhou stranu, co je pro ní lepčí - když je s tebou doma nebo když je v kolektivu mezi dětma? No tak vidíš :wink:

My hlídání máme domluveno na x místech (brácha se švagrovou, kámoška, bratránkova manželka, děda), ale mám trochu strach, aby pak vůbec někdo mohl :grinning: Když mě to chytne v noci, tak malou rozhodně budit nebudeme a někoho hold povoláme sem a zalarmujeme maminu, aby do rána přijela ona, když budou muset ostatní do práce a bude. Co se výbavičky týče, tak mám připravenou jen autosedačku, korbu na kočár, deky a fusak a částečně oblečení, zbytek chci dožehlit teď před obědem. A ještě musím koupit nějaké věci v lékárně, ale na to neplaším, to hold kdyžtak chlap skočí v nemocnici do lékárny :slight_smile:
6. únor 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, co připravuješ za oblečení na odvoz z porodky? Já furt nevím, kolik toho mám na mimčo navlíct. :unamused:
6. únor 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No když to vezmu opačně, tak mám fusak, teplou deku (pro všechny případy, nevím kolik bude stupňů), overálek, čepičku, punčošky, teplé fustičky, asi nějaké riflíky nebo tepláčky (to s sebou může chlap vzít a pak to třeba ani oblíkat nebudu, ještě uvidím), bodýčko a teplý svetřík a prdím na to. Říkám si, že je lepčí, když mu tady toho připravím víc než kdybych ho pak měla navigovat po telefonu a on by to tu měl hledat. On to unese a tam si rozmyslím podle počasí, jestli budu navlíkat hodně nebo míň :slight_smile:
6. únor 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, vy vlastně půjdete s kočárem, že? My jedem autem, tak spolíhám na to, že manžel auto vytopí a nebude v něm velká zima. Ale na to přeběhnutí se přece jen musí mimčo trochu oblíct. Myslíš overálek jako teplou kombinézku? A pod to případně ještě ty kalhoty?
6. únor 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero nepůjdeme s kočárem, to jsme nešli ani se Sophinkou... kdyť jsme přeci na chalupě :slight_smile: Ale musím být připravená na variantu, že venku bude zas -12, jak je poslední dobou zvykem :angry:
Já mám overálek totiž jeden teplý, ale ten je na 2-4měsíce a pak menčí, ten je na 0-3měsíce, ale ten je takový spíš už jarní, takže proto plánuji, že jí pod to obleču asi tepleji. No ještě uvidíme. Fakt jak to člověk u toho druhého řeší úplně jinak :slight_smile:
A vím, že s Žofi jsem na propuštění čekala docela dlouhou dobu, takže to by nám auto 100% vychladnulo :unamused:
6. únor 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já furt zapomínám, že už nebydlíte v JI. :grinning: :grinning: :grinning: Já mám koupený dva teplý overálky, tak snad mimčo pod to tolik navlíkat nemusím, když pak budem v autě a bude přikrytý dekou. Doufám, že v březnu (snad budu rodit až za měsíc :sweat_smile: ) už takový hrozný mrazy nebudou. Já jsem taky strašně dlouho čekala na propuštění. Nakonec mi přinesli i oběd. :grinning: Chystala jsem se tuším asi v 10, že vypadnem a byla jsem ráda, když jsme se z porodky dostali v jednu. Ale manžel by šel asi o chvilku dřív a aspoň trochu by to auto vyhřál.
6. únor 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já jsem zvyklá už od malý, že mám radši víc variant oblečení a podle toho pak vybírám, než mít jenom jednu a pak stresovat. Takže budu mít víc a nějak to vyšmoulíme :sunglasses:
6. únor 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak holky koukám porod se blíží :wink:
Tak ať je vše v pohodě.

Já bych taky mohla ve čt., ale nic neslibuju jelikož mě Ruda nakazil a bolí mě v krku...takže hodně odpočívám a s malým dost pomáhá mamka...tak snad se z toho brzo vyhrabu.

Rudík jak měl velkou rýmu, tak jsem ve čtvrtek myslela, že mě odvezou nakopeček...vstával před šestou, odpo jít spát nechtěl, hrát si nechtěl no protivnej až hrůza, pak mi usnul ve tři na klíně. Spal 1,5h a probudil se poměrně fit...ale ještě neni úplně ok...no ale normálně jsem z něj v ten čtvrtek byla naprášky :angry: ...

Taky jsem si u Dr. domluvila to lepší vyšetření na ty vady u mimča...sice to stojí 1500,-, ale člověk bude relativně v klidu...tak mě bude čekat trochu běhání...však to znáte jak to je :wink:

Tak já jdu dodělat oběd než přidou chlapci od babičky :wink:
6. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já si včera hnula se zádama. V noci jsem se vyčůrat plazila po čtyřech, jak to bolelo. Ráno jsme se postavila, ale to bylo tak všechno. Nakonec jsme jeli na pohotovost, dostala jsem píchanec a nějaký prášky, tak je to trochu lepší, ale ležím. Manža šel sám na plavání a zvládá Kryštůfka. Bude muset zvládnout i nachystat oslavu zítra, akorát chci udělat ten nepečenej dort z jablek, tak ten snad večer zvládnu. Jednohubka pak můžu mazat a zdobit v sedě, a nábytek by stejně stěhoval manža. AKorát bude muset vysát, to jsem chtěla já. Ale prý za dva tři dny bych měla být fit.

Jinak já měl na Kryštůfkovi oblečenou takovou tu klasickou sadu do porodnice - košilku a dupajdy, pak takovou jarní kombinézku a na tu ještě zimní. Čepičku a rukavičky ani nepotřeboval, protože ho v tý kombinézce ani nebylo vidět :grinning: :grinning: :grinning: a ještě byl přikrytej dekou.
Souhlasím sLeny, že je lepší chlapovi toho připravit víc a pak vybírat, on to unese
6. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, to je zákon schválnosti, když se na něco těšíš, tak do toho vždycky něco vleze. Snad ti zítra bude už líp. A taťka si může taky někdy máknout. Všechno nemusí přece zařizovat maminka. :wink:

Zuzi, ať tě to brzy přejde. A co kontrola? Už ti dělala UTZ? A průkajdu už máš?
6. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska musím konstatovat, že jsme měli doma celkem hodný dítě. :slight_smile: Až na občasný neposlouchání a menší zlobení (což by bylo divný, kdyby nebylo :grinning: ) byla dneska Kačenka v pohodě. Dokonce si dneska snad hodinu hrála sama nahoře v pokojíku, což jsem koukala. A normálně si ve vaně lehla sama od sebe na záda a ponořila si i ouška. To jsem s chlapem zírali. :confused: Vodu v očích a uších odmalička nesnášela a dneska najednou tohle. Ve čtvrtek ale viděla koupat se svýho bratránka, který je o pár měsíců mladší než ona, a ten se taky takhle potápěl, tak se ho snažila asi dohnat. :grinning: A nechtěla se ani z vody zvednout, jak se jí to zalíbilo. :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny to přesně nevím jak to je ale myslím že tam podepisuješ že nežádáš v jiný školce a tím myslí v v jiný mozaice a jestli to je mozaika tak to se asi musíš zeptat přeju hiodně štěstí at ti jí vezmou ale určitě to vyzkoušej dostaly se i ty děti který to vůbec nečekaly a že prej když žádáš jeden rok a nedostaneš se tak další rok by tě měli vzít určitě.
Jinak mi dnes byli u tchánovců a pohoda jen Gábi jsem koupila dětký snoubord a ona se svezla po sněhu a jak byl dnes tak tvrdej tak má pěkně odřenou tvář :frowning2: .A dá se říct že už se trochu uklidnila teda do školky se jí nechce pořád ale snad to bude ted po tejdnu lepší třeba mě bude mít plný zuby a bude se tam těšit :grinning:

wjeru moc lituju to musí být děsný já teda strašně nenávidím když mi něco je snad tě to brzo přejde aby jsi si oslavu užila

zuzi taky přeju brzké uzdravení nachlazení taky není nic moc já si ted koupila na posílení imunity hlívu ústřičnou v tabletách tak jsem zvědavá jestli to zabere m,ůžou to prý i děti tak to Gábi taky dám

No a koukám že už se připravujete rodit no letí to letí já teda taky nevěděla co má nabalit ani u Davídka všechno se mi zdálo malý a pak když jsem mu to oblíkala tak mu to bylo strašně velký radši si toho vemte víc protože to už si člověk ani nepamatuje jak to bylo malý. A mé švagrové říkali při příjmu na por. sále že to bude mít nanejvíš 3,6 a malá se narodila a měla 4,6 tak že docela macek :grinning: :wink:
6. únor 2010 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

To jsem taky slyšela, že když se žádá už druhý rok o školku, tak by dítě měli přijmout. Já teda pevně doufám, že u nás s přijetím problém nebude.

Gábi, chudinka malá. Snad se jí to brzy zahojí.

Já si čas od času koupím Echinaceu na posílení imunity. A když neberu těhotenský vitamíny, kde je dost vitamínu C, tak ještě někdy v zimě baštím Cetebe.

Gábi, já jsem se nestačila divit, když jsem teď přebírala výbavičku, jak prťavý oblečky Kačenka po narození nosila. A to jí fakt byla většina ještě velká, protože byla hrozný drobeček. Teď je z ní už vyloženě slonice. :grinning: :grinning: :grinning: Já teda počítám zase spíš s drobkem. Při kontrole na UTZ vypadalo mimčo asi o dva týdny menší, tak si myslím, že to bude maximálně tříkilový miminko. Kačenka se narodila normálně v termínu a taky byla malinká, tak dle doktora asi nemůžu mít velký děti. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, hezkou oslavu. :wink:
7. únor 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, takmáme po oslavě. Moc nám toho hostii nesnědli, zbylo všechno kromě dortu. :grinning: A Krýšovi ten jeho se moc nezdál, takže nakonec baštil přesnídávku. Záda sice trochu povolily, ale nic moc, nejlíp se mi chodí v předklonu. Manža se vytáhl, dělal chlebíčky, zdobil jednohubky, vařil kafe, nalejval, co kdo chtěl, fakt mu to šlo. Já mu akorát namazala jednohubky a nafoukla balonky :grinning: Krýša dostal hraček, už, aby měl svůj pokoj, protože teď máme obývák po strop plnej jeho krámů. A byl celou dobu moc dobře naladěněj a moc hodnej. Fotky dopadly jako na Vánoce, manža točil, já měla malýho na klíně, tak opět žádný nemáme. Ale fotil i strejda, tak snad nějaký dosomrujeme :unamused:
7. únor 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, a bude hůř s těma hračkama. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak k nachlazení se přidala i bolest v krku. Uspěšně jsem ji včera zvládla přírodní cestou a přes den polehávala. Rudík měl dneska vysokou teplotu, pak hroozně kašlal až mi do klína vykašlal kupu hlenu :rolling_eyes: , ale dost se mu ulevilo, bylo to sice nechutný, ale snad bude dobře...stejně asi zítra zajedem k dr. nějak se mu to táhne :frowning2:

Wjeru - tal ať si brzo fit, záda to je pakec. Mě občas chytne křeč do krku a to bych brečela celou dobu co mě to drží, jak to bolí a ktomu dítko ...tak se drž.
To je dobře, že se oslava povedla :wink:

Gábi ať se malé tvářička brzo zahojí.

Vero - u nás je zlobení teď na denním pořádku jak jsme pořád doma :confounded: .
Do porodnice bych si toho asi taky nechala od chlapa vzít víc...

Průkazku mám :slight_smile: , UTZ taky byl - miminku tluče srdíčko a plácalo pidi nožkama a ručkama...měří 2,2 cm :wink:
7. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, tak gratuluju k průkazce. :sweat_smile: Už jsi ofiko těhulka. Co termín? Už ti nějak upravila? Nebo až půjdeš na UTZ kolem 12. tt? A máš fotečku? Jestli jo, tak ji nezapomeň hodit do alba. :wink:

My dneska odvezli malou na noc k našim. Prý usnula až po půl devátý, tak doufám, že ráno nebude vzhůru v pět, jak když tam spala minule. To by zas byla zítra hotová a samo protivná. Zato my s manžou si teď užíváme pohodový večer. :sweat_smile:
7. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, co záda, už to povolilo úplně nebo to furt bolí? Já si pamatuji, jak vždycky chytly záda mojí maminu a jak pak musela třeba do auta v předklonu, aby jí odvezli na pohotovost!

Zuzi, tak to je paráda, že už máš průkazku? Ke komu že to chodíš? Někdo dává až ve 12tt, nebo? To nachlazení je blbé, jen aby ti pak kvůli tomu nevycházely špatné výsledky, to se někdy stává, tak se nelekej :sunglasses:

Já jsem si včera dožehlila poslední pidi věci, sbalila jsem oblečky na vyzvednutí z porodnice a už jen čekám a čekám :grinning: Dnes jdeme odpo vybrat podlahy do baráku, tak doufám, že se tam neporafeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už jsem fakt moooc podrážděná a protivná, to čekání je hrozné a není to nic pro mě :unamused:
8. únor 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já dostala u Poustky průkazku až ve 14. tt. Ale někdo dostává třeba i v 7. tt. Já byla teda taky nachcípaná druhý měsíc těhu. Výsledky screeningu naštěstí v pohodě. Mně čeká velký žehlení taky. Možná ještě něco porobím teď. Dopoledne musím ještě zajet za dětskou, aby mi potvrdila přihlášku do MŠ pro Kačenku a pak oblítat úřady kvůli pozastavení rodičáku a v jednu mě čeká poradna a druhý monitor.
Leni, tak ať v pohodě vyberete. My se ze začátku taky vždycky s chlapem pohádali. Ke konci už jsme si ale naštěstí nějak sjednotili styl, tak už to šlo hladčeji. :sweat_smile:
8. únor 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jejda, vám ty týdny teď naskakují nějak rychle :grinning:
Záda mě pořád bolí, navíc jsme doma sama s kryštůfkem, tak se snažím omezit, co nejvíc zvedání. Do židličky ho dávat na jídlo nebudu, zvládneme to v sedě na podlaze, akorát do postýlky a z postýlky se tomu nevyhnu. Leny do auta v předkolnu, to moc dobře znám :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzi, tak gratulka k průkazce.

Já jsem ráda, že bydlím v JI. Nevlastní brácha bydlí s manželkou v Praze, v srpnu čekají druhý a vykládal story k registraci o porodnice. Chtějí Podolí, mají tam dobrý zkušennosti, takže tam přijeli jeden den, ale byli 13 a registrují 12 denně, tak museli druhý den ráno jet do porodnice na šest, aby tam byli první a vzali je. Navíc se musí hlídat termíny, že prý registrují konec července, začátek srpna, takže to měla svagrová akorát. No ještě, ž e toyxhle starosti jsem neměla :sweat_smile:
8. únor 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek