• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Bep, vy taky pořád rýmujete, co? My jsme měli tohle s Kačenkou první zimu taky furt. Za zimu měla rýmu snad sedmkrát. Sotva se z toho dostala, týden byl klid a pak zas nanovo. Další zimy už byly mnohem lepší. A letos musím říct (ťuk, ťuk) zatím celkem pohoda. Rýmu měla snad jen jednou a pak třeba začinala, ale rychle to přešlo. Doufám, že to už do jara nějak překlepem ve zdraví.
15. únor 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, nový týden, staré trápení. Záda opět bolí víc :frowning2: O víku už jsem byla docela v pohodě, tak jsme Krýšu vzali na sáně (tlačil manža) a obešli tu blok, taky abych vyzkoušela, co na to záda a těm se to ale vůbec nelíbilo. Byla jsem úplně hotová a zbytek dne proležela. Tak jsem dnes volala doktorce, domluviliy jsme se ale, že tam zajdu zítra před zavíračkou je v ordinaci odpoledne a nepolezou jí tam ti marodi, tak abych k zádům nechytl aještě něco dalšího. Navíc se to hodí, manža se stihne vrátit z práce a pohlídá kryštůfka. Tak doufám, že už se to pohne k lepšímu.

Zuzi ten olej vyzkouším :wink:

Vero,t ak Ti nevím, asi se budeš muset zapřít a nechat Kačenku, ať to nějak vyválčí s taťkou i když budeš doma, aby si Kačka zvykla. Kdybys měla vstávat k mimču aještě ke Kačence, to by do Tebe přes den asi moc nebylo. A nebo budeš mít vyjímečně spavý dítko a budeš vstávat je ke Kačence :wink: Každopádně to teda nemáš teď lehký, tak si užij aspoň tu trochu klidu co máš
15. únor 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak mě zas trochu bolí v krku a do toho zub, no zubařka mi ho léčí, ale stejně bolí, asi jak mám ty rovnátka, tak je to horčí.
My jsme už zavedli večerní usínání s tátou. No celkem to jde...vyprovodím je do pokojíku, zhasnu, zavřu a je to. Malej sice trochu kňourne, ale nebrečí a do 10 min. spí.

Taky bych Vero nechala ty manžu a malou ať si poradí....vím že je to těžké, ale jdi do toho !

Bep - tak ať je brzo líp.

Leni - ty nás napínáš :slight_smile:
Wjeruš - to holt budeš muset vyležet...

Já jsem si na odpo domluvila hlídání, tak budu ležet, už se těším :sunglasses:
15. únor 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, Kačenka byla taky krásně spavý miminko, tak doufám, že druhý bude podobný. Já jsem ze začátku po porodu moc nenaspala, protože jsem furt odstříkávala apod. Ale pak jsem se vyspala celkem slušně. Naštěstí můžu Kačenku šoupnout na noc k babičkám, kdyby bylo nejhůř. A určitě ze začátku po návratu z porodnice se tu budou střídat naši s tchýni, takže přes den se o Kačenku postarají a já případně dospím deficit. Mám z toho teda strach, ale zatím to řešit asi nijak extra nebudem. Prostě uvidíme, jak to půjde a podle toho se pak zařídíme. Přinejhorším bych se třeba sbalila na pár dní s miminkem a přespala někde jinde, kdyby už nebylo zbytí.

Já myslela, že budu teď vysávat, ale manžel je doma, tak se do toho pustil on. A já si jen vyžehlila pár kousků, co mi vyselo na šňůře a teď mám leháro. :sweat_smile: Na jednu jedu do poradny. A pak za našima pro malou. Chci s ní dneska jít na cvičení na Seifertku. Nějak nám to poslední tři týdny nevycházelo.

Zuzi, já měla taky ze začátku (a to bylo v létě) problém s nachlazením. Tak snad tě to brzy přejde a budeš mít konečně klid.
15. únor 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, ty si teda užíváš s těma zádama. Tak snad už ti doktorka nějak pomůže.
15. únor 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak jsem dnes jela neplánovaně do Ji,Martin si tam něco potřeboval vyřídit.Tak jsem šla do toho nového dentálního střediska a potkala jsem se tam s Lenčou(teda celou rodinkou).Zaregistrovala jsem Zuzanku a musela jsem i sebe,prý jen s rodičem.Což mě pěkně štve a nevím estli to ještě nezruším,protože mám skvělého zubaře a nic u něj neplatím,kdežto tady to bude určitě vysávačka peněz :angry:

Wjeru mě už asi tři dny polí za krkem,přes den se to dá,ale v noci se nemůžu hnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel a Tvůj zubař by Zuzanku nevzal? Krk, toje snad ještě horší jak ty záda, tak snad se nám brzy uleví. Dneska nemá kulíšek nějak svůj den, je pořád protivnej a rozespalej, ale v postýlce místo aby zabral, tak řádí a řve. Tak nevím, co s ním. Asi zkusím překecat manžu až přijde, jestli by ho zase nevzal na sáňky. Jemu se to hrozně líbí
15. únor 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten náš zubař je už důchodového věku,tak kdoví,kdy skončí a navíc se ho bojí i náš taťka a nevím,jakou by měl trpělivost s dítětem.No asi tam budu muset se Zuzankou chodit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, tak zas máš jistotu, že budete mít nějakýho zubaře, pokud už tvůj zubař je starší. :wink: A třeba u toho novýho zubaře budeš zrovna spokojená. :slight_smile:

Tak já měla dnes poradnu. Doktor má tenhle týden dovolenou (ani jsem to nevěděla), ale sestřička tam naštěstí byla, tak mi udělala klasickou poradnu a natočila monitor. Zatím vše OK. Trochu mě uklidnila i ohledně toho streptokoka, když jsme se o tom začly bavit. Další kontrolu mám zas příští pondělí. Po kontrole jsem jela k našim a pak jsme měli sraz s manžou u Seifertky. Kačenka měla radost, že jdeme na cvičení všichni společně. Dneska tam bylo jen pár dětí, ale cvičení fajn. Až na malý karambol na konci, který zavinil Kačence tatínek. Tak z pusinky tekla červená, ale naštěstí dobrý. Jen má teď pusinku jak havajský bubeník. Po cvičení jsme se stavili ke tchánovcům a malou tam nechali zas na noc. A jestli nebude problém, tak tam přesí i zítra. Ani se jí po domově nestýská. Těšila se, že tam bude spinkat. Teď ji snad ani nedostanem domů. :grinning: A my jsme se po stráááááááááášně dlouhý době s manželem po příjezdu domů vydali na prochajdu. :sweat_smile:
15. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,

Vero, tak to je fajn, že tě sestřička uklidnila s tím streptokokem. Jinak bych fakt Kačku pak nechala, šla bych někam ven, když by šla spinkat, aby to s ní taťka zvládnul sám, klidně ať s ní projde barák, že tam fakt nejsi a ona pak bez problémů usne, uvidíš. A v noci, když se vzbudí, tak dělej mrtvého brouka jako že tam fakt nejsi, dej si polštář přes hlavu, abys neslyšela a nech ho, ať to vyřídí sám. Oni si poradí, uvidíš, ale musíš mít pevné nervy! :wink:
My jsme včera byli vyřídit změnu trvalého bydliště a příjmení pro malou, tak máme vyřízenou, samozřejmě, jenom jednu věc. Jak jsme původně chtěli dát adresu na chalupu, tak jsem byla ve vedlejší vesnici na úřadě a jak tam paní každého zná, tak mi řekla, že stačí, když to tchán doma podepíše a my to doneseme vyplněné. No, tak jsem to automaticky tak brala i ve městě a samozřejmě prd. Ale už to tchán vyřídil za sebe (díky bohu) a my to dovyřídíme ve St, tak snad do porodu budeme mít všechno oběhané. Ještě daň z prodeje a můžu šupajdit na kozu :grinning: :grinning: :grinning:
Wjeru ty záda už tě teda drží docela dlouho, viď? To asi není moc dobré! Jsem zvědavá, co ti na to pak doktorka teda dá, ale užíváš si s tím teda jak pes!
A co se vztekání týče, tak jsem se včera večer tak rozčílila, až jsem asi nahoře vzbudila tchána, Sophka dostala na prdel už i od taťky a já tu pak chodila po kuchyni a rozdýchávala kontrakce :angry: Ležíme, čteme si, jde se napít a jen si kapičkou polila pyžámko, na což je háklivá. Tak že jí ho dám na topení, že bude hned suché. Najednou řev, že chce spinkat nahatá a pak že v tílku, co nosí na doma! Vysvětlování, že to neexistuje, že je tu moc zima, ptž na noc netopíme, nezabíralo, tak jsme museli zvýšit hlas a normálně se vybulela do tranzu, kdy by jí člověk musel namočit pod studenou sprchu! Jak už jsem na nervy z porodu, tak jsem na ní zařvala, že mě ještě teď bolí v krku a odešla, do toho napochodoval taťka a dostala od něj na zadek, ale nezabralo to. Vůbec nevím, co to mělo znamenat, pak jsem nad tím přemýšlela a asi má prostě takové období, ptž měla min. týden asi dvouhodinový hysterák, kdy se vždycky uklidnila a za chvíli začla úplně na novo a z ničeho nic. Nevím, nerozumím tomu :unamused:
Taky jsem měla strach, jestli si odpo neublížila, ptž jsme přijeli domů a ona lezla na křeslo zezadu přes opěradlo a lezla po břiše, sklouzla se hlavou dolů, ale neschovala jí do kotoulu, ale překlopila se prostě přes krk rovnou na záda, že jsem měla strach, že si třeba něco udělala s krční páteří! No občas je to fakt na metál, to vám povím :confounded:
16. únor 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no já doufám, že mi doktorka pomůže. Je to obvodačka, ale dobrá a zatím mi se vším pomohla. Dneska máme i poradnu s Kryštůfkem, tak se manža utrhne z práce, aby nás tam zavezl. Máme to sice jen do kopečka, ale s těma zádama bych to asi sama nedala. :unamused:

No já jsem na Krýšu teda namíchlá taky, zas zlobí se spaním. Tak do tří hodin nádhera, uložíme ho spí, ale ve tři se vzbudí a ječí a ječí. A nic nezabírá, mlíčko, dudlík, čaj, mast na dásničky, bereme ho k sobě, pak zase do postýlky, nic. Do pěti točo a o půl šestý nám dělá kryštůfek budíčka. Dneska málem nevstal manža do práce.

Jejda Vero večerní procházka, to musela být romanťárna :wink: Tak si pěkně užíváte klidu, to je potřeba.

Leny uvidíš ve středu bude vše vyřízený a ve čtvrtek třeba malá na světě :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No když už by to vydržela do Po, tak bych radši rodila v Po toho 22.2., aby se nám to teda dobře pamatovalo :grinning: :grinning:

Wjeru a nemůže třeba růst? Že by ho mohly bolet kosti nebo klouby :confused: Vím, že to takhle má odmalinka neteř, že furt nic a pak jí chytaj křeče do nohou a roste :confused: ale to je asi blbost, co?
16. únor 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne! Já se dnes nádherně vyspala. Spala jak zabitá. Akorát jsem si zašla jednou na záchod, jinak jsem měla fakt tvrdý spaní (až na občasný probuzení a otočení z boku na bok). Akorát jsem měla budíka o půl sedmý, protože manžel dnes musel naklusat do práce. Ale jeho ten budík nevzbudil, zato mne jo. A já jsem takový blbec, že chlapa akorát hlídám, jestli vstává a znovu neusne. Nebylo by to poprvý. :sunglasses: Takže jsem se docela dost probrala a už jsem myslela, že neusnu. Asi za hodinu jsem ale naštěstí zabrala a spala jsem skoro do devíti. To byla slast. :sweat_smile: :dizzy_face:

Leni, naše holky mají fakt blbý období vzdoru. Nejhorší je, že někde píší, že tohle vztekání může přejít u některých dětí až před nástupem do školy. Jestli to bude náš případ, tak mě asi odvezou na Kopeček. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Wjeruš, Kačenka občas taky mívala chvilkový období, kdy se třeba v noci vzbudila a nemohla dobu zabrat. Snad to Kryštůfka brzy přejde.
16. únor 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si dala tak půl hoďku a jsem o dost víc vyspaná a mám i víc neergie, malje pořád spinká. Kdyby mě nevzbudilo morče, tak asi ještě chrním. :slight_smile:

Leny, asi to klidně může být tím že roste, fakt těžko říct, co ho to zse chytlo.

Vero, tak to s tím budíkem mi něco připomíná. Jako u nás doma. Akorát ted se stará o to, aby manža vstal, Kryštůfek :grinning:

Musím manžu pochválit, včera dělal bábovku dovubarevnou a má ji teda pěknou. Sice by jí to v troubě o trochu dýl nezaškodilo, ale krásně se mu vyklopila a chutná taky dobře. Takže ode dneška peče bábovky on :wink: :grinning:
16. únor 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, manžel si právě budíka nedává, když je malá doma. Pravidelně se postará o to, aby nepřišel pozdě do práce. :grinning: Ale dneska ráno tady Kačenka není a hrozilo by, že by chlap spal třeba až do desíti. A to je teda fakt moc pozdě. :grinning: :grinning: :grinning: A máš šikovnýho manžela. Ten můj je taky šikula, ale o kuchyň se vůbec nestará. Maximálně si usmaží vajíčka. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Tak jsi mě navnadila, že možná dneska taky upeču bábovku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo, tak to malá spí tak do půl osmé, do osmi, jak kdy, takže kdyby měl taťka spoléhat na to, že se vzbudí s ní, tak by jezdil asi pořád pozdě :grinning:
Když píšete o pečení - my o víkendu byli nakupovat, tak jsme koupili Krtkův dort, ale ne ten klasický, ale o polovinu levnější, tuším, že se ten výrobce jmenuje Labeta nebo taknějak a dost jsem se toho bála a není špatný. Ale o bábovku mě chlap taky můruje už asi měsíc, tak jí asi koncem týdne upeču, abych měla klid :slight_smile:
16. únor 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, abys tu bábovku ještě vůbec upekla. :grinning:

Kačenka se budí tak mezi šestou sedmou. Většinou kolem tý půl sedmý. Teď jsme ji taky začli dávat dřív do postele (už o půl sedmý), protože jak po o nespí, tak je dost utahaná a ráno se budila stejně do sedmi, takže ji pořád něco chybělo. Když ji dáme spát dřív, tak má skoro těch 12 hodin spánku a to je už lepší.
16. únor 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, tak nám madam usíná až kolem desáté, ptž po O tak těch 30-90min. dá a večer je třeba pak unavená, ale spát prostě nebude. Už jsem včera říkala, že prostě musíme najet zas na ten její normální režim, ale tím jak je zima a jsme skoro pořád zavřené doma, tak není utahaná z venku a je to prostě nemožné! Ale na jaře na ten režim zas najedeme. Já budu chtít být venku s kočárem a ona hold bude muset se mnou, tak se snad utahá :sunglasses:

Vero, víš o něco víc než já? :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak u nás se teď zase spí po o tak 2h,jak neni ok, tak prostě musí jít chrnět. Večer jde v devet a ráno tak mezi půl sedmou a sedmou vstáváme. Já bych teď teda mohla spát pořád :grinning: ...ta únava je hrozná, těším se až to přejde :wink:
Jdu spát :sunglasses:
16. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzi, dobrou :wink:
16. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko, tak si hezky odpočiň. :wink:
16. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme po prohlídce. Krýša se pěkně předvedl, ale byly tam horší děti. Krýšovi se nelíbilo ani na váze, ani měření hlavy ani měření výšky. Kouknutí do usy to byla drzost a píchanec ho vytočil do maxima. To ani neřval nahlas, jak byl vzteklej. Ale půjčil ajsem mu tam auto od paní doktorky a to se mu líbilo, takže pak už byl kamarád. Už může baštit všechno, klidně s námi, ale my musíme míň solit. No a míry jsou 10,120 kg a 74 cm. No a už taky vím, proč je tak protivnej, doktorka s emu do psy přece jenom koukla a jdou mu zoubky
16. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, tak o tomhle mi povídej. Kačenka při prohlídce v 18 měsících vyváděla, jako kdyby ji tam mučili. A přitom jsem ji jen posadila na váhu. :grinning: Krásný míry. :wink: No vidíš, tak přece jen má důvod být protivka. Aspoň víš, že se nevzteká pro nic za nic. :wink:
16. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vjeru, Elinka měla podobnou váhu jako Kryštůfek, akorát měla o 4 cm více, máme doma dlouhou ženskou, ale já jsem taky vysoká :slight_smile:
16. únor 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru to by se člověk v pr... viděl, viď? :grinning: Ale ono je to asi všude stejné, takže na to jsou zvyklí, díky bohu :grinning: A vidíš, aspoň víš, z čeho to malej má, aspoň má omluvenku :wink:

Mně dnes malá spinkala po O dvě hodiny, tak jsem si tu v klidu vytřela (ono to stejně není vidět, ale pro ten pocit!) a přečetla jsem si knížku, už jsem skoro u konce, tak se zítra stavím do knihovny pro novou, ať mám zas co louskat, když mám chvíli klid :slight_smile:
16. únor 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já se za Kačenku na poslední kontrole styděla hlavně, když ji doktorka dávala obrázek (myslela, že ji to uklidní), ale malá jí do toho vztekle začla plácat. :grinning: :grinning: :grinning:

Tak já nakonec nedělám bábovku, ale borůvkový muffinky. Aspoň vyzkouším recept, který mám vyhlídnutý už strašně dlouho. A taky konečně vyzkouším formu na muffinky, co jsem si vyžmůrovala od Ježíška. :sweat_smile:
16. únor 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ty muffinky jsou naprosto úžasný. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Právě jsem je vytáhla z formy (ta je taky super :sweat_smile: ) a zbaštila jsem jednu ještě teplou. Prostě jsem neodolala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé o formě na muffiny taky přemýšlím jako že bych ji mohla dostat, no já mám všechno na podzim, takže mám spoustu času, ale zapíšu si to do tipů :grinning:

Ona tam ndes s Krýšou byla holčička a ta byla mohem horší, ta řvala jako tur jen vlezli do ordinace, to aspoň Krýša hned na plný obrátky neječel, ale teda koukání do pusy a injekce ho rozčililo do běla. Tak jsem přemýšlela, jestli se taky nepředváděl před taťkou, jindy vážení a měření nesl v klidu, tak jestli nechtěl ukázat tatkovi jak trpí. Že si nenechá kouknout do pusy to není novinka, ani ten píchanec ne
16. únor 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, ta forma je fakt super. Já jsem chtěla od Tescomy. Mám od ní víceméně skoro všechno nádobí a jsem s ní maximálně spokojená. A je bezva, že se ta forma nemusí vymazávat a krásně se z toho muffinky dostanou. :sweat_smile:
Wjeruš, to víš, malej už si taky uvědomuje, že si nemusí všechno nechat líbit. :wink: Už to není žádný miminečko.
16. únor 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, tak sem pak šoupni odkaz jakou máš tu formu a klíďo i ten recept, já tu mám, tuším, ještě mražené borůvky, tak bych o víkendu mohla ukuchtit muffiny :sunglasses:
My dnes máme zas náročný den. Za chvíli jedeme do JI, musím tam pro odhad pro FÚ kvůli dani, pro novou kartu do banky, přehlásit to trvalé bydliště, od 10h hlídám kamarádce děti a odpo jdeme do Sokola cvičit. Naštěstí dnes malá spí u švagrové, tak si večer asi sfouknu nové nehty, jestli mi na to zbydou teda síly :grinning: :grinning:
Musím dnes vypsat tu daň z prodeje nemovitosti, abych to měla už z krku. Doufám, že tam zas nenarazím na nějakou nafoukanou pipinu, který bude všechno děsně jasný a bude na mě koukat jak na debila, že nevím, co do jaké kolonky zapsat :angry: nerada bych rodila na úřadě :grinning:
17. únor 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek